• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Radek_K

Heroes of might and magic V

Pytanie

Witam, ostatnio kupiłem grę HoMM V - edycja DVD.
Jednak na moim komputerze gra zacina się. Oto moja konfiguracja sprzętowa:
Windows XP Media Center Edition
Intel Pentium D 2,6 GHz
512 MB RAM DDR
ATI Radeon X300 256 MB
DirectX 9.0c

Jakie efekty należy wyłączyć / ew. zmienić coś w ustawieniach, aby gra działała płynnie na tym komputerze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

45 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Na początek spróbuj ściągnąć najnowsze sterowniki, directX, itd. Następnie wyłącz programy działające w tle i uruchom gre, jeżeli dalej będzie się ciąć to znaczy że masz problem jak niektórzy (w tym ja) z wydajnością i nie pozstaje ci nic jak czekać na pacth''a od nival, bo to oni coś ....zepsuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli jednak chcesz pokombinować to możesz wyłączyć w opcjach gry Antialiasing (wygładzanie krawędzi) i filtrowanie anioztropowe. W moim przypadku to nie pomogło gra cieła się jak wcześniej, no i możesz też wlączyć sprzętowy kursor (czy jakoś tak się to tam nazywa) także w opcjach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziekuje za odwpoeidz, filtrowanie wylaczylem, uzylem kursora sprzetowego, wygladzanie krawedzi tez mam wylaczone. Wlasnie sicagm najnowsze sterowniki, zainstaluje i powylaczam programy w tle, moze to cos pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2006 o 11:10, Radek.K napisał:

Dziekuje za odwpoeidz, filtrowanie wylaczylem, uzylem kursora sprzetowego, wygladzanie krawedzi
tez mam wylaczone. Wlasnie sicagm najnowsze sterowniki, zainstaluje i powylaczam programy w
tle, moze to cos pomoze.

Oby chociaż Tobie pomogło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2006 o 11:10, Radek.K napisał:

Dziekuje za odwpoeidz, filtrowanie wylaczylem, uzylem kursora sprzetowego, wygladzanie krawedzi
tez mam wylaczone. Wlasnie sicagm najnowsze sterowniki, zainstaluje i powylaczam programy w
tle, moze to cos pomoze.

Jednak pewnie sam zauważysz że gra po wyłączeniu wygładzania i filtr anizotropowego traci troche na uroku, jeżeli będzie Ci to przeszkadzać proponuje pokombinować i może ustawić te dwie opcje w połowie i zobaczyć jak wtedy wygląda wydajność. Daj znać jak skończysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nic nie pomoglo, nawet na trybie diagnostycznym gra zacina sie, da sie grac, jednak jest to uciazliwe, szczegolnie podczas walki. Jestem w trakcie pobierania nowych sterownikow ATI, moze to cos pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam dwa rzay gorszego kompa i chodzi z teksturami normalnymi i rodzielczosc 1024 i jakoś sie nie przycina. Ahlon 2500+, Geforce 5200 128mb, 512drr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2006 o 12:08, Filip92 napisał:

Ja mam dwa rzay gorszego kompa i chodzi z teksturami normalnymi i rodzielczosc 1024 i jakoś
sie nie przycina. Ahlon 2500+, Geforce 5200 128mb, 512drr2

To jest właśnie bug tej gry....na słabszych kompach chodzi bez zacinki a na kompach wyższej klasy tnie jak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2006 o 12:45, Skwarek pl napisał:

> Ja mam dwa rzay gorszego kompa i chodzi z teksturami normalnymi i rodzielczosc 1024 i
jakoś
> sie nie przycina. Ahlon 2500+, Geforce 5200 128mb, 512drr2
To jest właśnie bug tej gry....na słabszych kompach chodzi bez zacinki a na kompach wyższej
klasy tnie jak....


Nie ma na to zadnego sposobu ? m.innymi specjlanie pod herosow robilem upgrade kompa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

masz slaba karte graficzna wiec nie mozesz oczekiwac by gra chodzila Ci w rozdzielczosci wiekszej niz 800x600 i nie zabkowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja także ;] jedyne co możemy zrobić to czekać i/lub zasypywać froum ubi oraz nival postami w tej sprawie. Na pocieszenie powiem Ci że nie jesteśmy jedyni z tym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2006 o 13:03, morthi napisał:

masz slaba karte graficzna wiec nie mozesz oczekiwac by gra chodzila Ci w rozdzielczosci wiekszej
niz 800x600 i nie zabkowala

tylko nawet w 800 x 600 sie tnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2006 o 13:13, Radek.K napisał:

> masz slaba karte graficzna wiec nie mozesz oczekiwac by gra chodzila Ci w rozdzielczosci
wiekszej
> niz 800x600 i nie zabkowala
tylko nawet w 800 x 600 sie tnie....

tak to jest jak producenci nie wytrzymują presji deadline''u lub na owy całkowicie bądz częściowo "leją"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

potwierdza to tylko moja teorie o tym ze gry sa w wiekszosci przypadkow robione pod nvidie :) i nawet jesli radeon wypada w benchmarkach lepiej to w zwyklym uzytkowaniu (gry) jestg gorszy...

nie pozostaje CI nic innego jak czekac na patcha 1.2 ktory powinien sie pojawic na dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.07.2006 o 13:15, morthi napisał:

potwierdza to tylko moja teorie o tym ze gry sa w wiekszosci przypadkow robione pod nvidie
:) i nawet jesli radeon wypada w benchmarkach lepiej to w zwyklym uzytkowaniu (gry) jestg gorszy...

nie pozostaje CI nic innego jak czekac na patcha 1.2 ktory powinien sie pojawic na dniach

ja mam Geforce''a a mam identyczny problem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować