Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z Far Cry 4 - Detale, które budują całość

28 postów w tym temacie

Mysza, Ty na pewno miałeś 5 z polskiego na maturze :))
Lanie wody znakomite.
Pierwsze 3 akapity bardzo dobra, ogólna, analiza i ciekawy wstęp.
Pozostała część, no cóż, z pewnością napisałeś prawdę, ale wiele z tych "cudów" można przypisać do innych gier, również.
Rozumiem, rozumiem, ostatnie zdanie artykułu wyjaśnia wszystko.
Używając z kolei pierwszego zdania, albo raczej jego części, powiedziałbym tak:
"Największym sukcesem autorów gier jest przekonanie nas, że "... bez ich gry nie da się żyć. Jeżeli jej nie kupimy, w preorderze, to będzie to coś co nie da nam spać w nocy, myśleć w szkole/pracy i będziemy mieli wyrzuty sumienia.
Dla mnie FC4 to wyjątkowa gra, ale wyjątkowa, ponieważ to pierwszy przypadek ( o ile mnie pamięć nie myli ), w którym odwołałem swoje zamówienie przed premierą.
Co mnie do tego skłoniło ?
Ubisoft, a właściwie filmiki z rozgrywki, przekonały mnie, że nie warto inwestować w ten tytuł na premierę.
To rzeczywiście osiągnięcie, ale chyba nie o to Im chodziło.
Dla mnie to gra wtórna i nie wykluczam zakupu kiedyś tam, ale nie na teraz, sorry.
Oczywiście smaczki smaczkami, to jednak, dla mnie, za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam, że jak już ją dostanę, okaże się hmm... Mniej widowiskowa? Nie wiem... Ale z drugiej strony zapowiada się niezła zabawa... I chyba też o to chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po pierwszych pogłoskach że Unity to śmieć postanowiłem odwołać pre-order na obie gry Ubisoftu. Tak na wszelki wypadek.

Unity wyszedł i mnie rozczarował.
FarCry 4... zobaczymy.

Zresztą patrzeć na historię Ubisoftu nie ma się co dziwić. Za From Dust dostałem zwrot pieniędzy. Kłamstwa, kłamstwa i gniot na końcu. Watch Dogs, kłamstwa kłamstwa i gniot na końcu. Teraz Unity.

Ubisoft to takie drugie EA. Nie wolno ufać, nie wolno kupować przed premierą. Wypuszczają CZASEM dobre gry (FC3 był OK) ale to niestety niczego nie naprawia. Bo większe szanse są że kupiłeś właśnie gniota niż dobrą grę.

Poczekam do premiery. Poczekam na poważne recenzje i opinie graczy i się wtedy zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 10:57, dariuszp napisał:

Ja po pierwszych pogłoskach że Unity to śmieć postanowiłem odwołać pre-order na obie
gry Ubisoftu. Tak na wszelki wypadek.

Unity wyszedł i mnie rozczarował.

Dnia 16.11.2014 o 10:57, dariuszp napisał:


Zresztą patrzeć na historię Ubisoftu nie ma się co dziwić. Za From Dust dostałem zwrot
pieniędzy. Kłamstwa, kłamstwa i gniot na końcu. Watch Dogs, kłamstwa kłamstwa i gniot
na końcu. Teraz Unity.


Mnie najbardziej bawi to, że w przypadku Unity nikt nie pisze o samej grze, gameplayu, fabule, itp. tylko o grafice, wymaganiach, bugach, itp. Ludzie nie potrafią oddzielić samej gry od jej warstwy technicznej ( która jest bardzo ważna ale która nie jest samą grą ). Dla mnie, Unity, pomijając kwestie techniczne to, póki co, najlepszy Assasyn od trójki i dwójki, na pewno lepszy od Black Flag, który jest ok ale na dłuższą metę, nuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2014 o 11:06, lis_23 napisał:

Mnie najbardziej bawi to, że w przypadku Unity nikt nie pisze o samej grze, gameplayu,
fabule, itp. tylko o grafice, wymaganiach, bugach, itp. Ludzie nie potrafią oddzielić
samej gry od jej warstwy technicznej ( która jest bardzo ważna ale która nie jest samą
grą ).

Kiedy samochód staje ci nocą w środku lasu nie zastanawiasz się nad jego estetyką i piękną karoserią.
Ludzie nie piszą o samej grze i gameplayu bo nie mogą grać, tak ciężko to wywnioskować ? Jak mam ocenić gameplay czy faubuła jak co kwadrans wywala mnie do pulpitu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to jest. Zresztą mój kolega grał na PS4 i streamował gierę. PIERWSZA MISJA i NPC wchodzą w kadr scenki rzucając dialogowe kwestie. I teraz pytanie - jak bardzo musi być zabugowana ta gra żeby nawet pierwsza misja się sypała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2014 o 11:34, CAPTAINCOMMANDO napisał:

Wtedy myślisz: Kurczę [m], co za [m] złom kupiłem hehe ;)

Nie nauczysz się, prawda? Cenzura na jedną czy dwie literki to nie cenzura, już dostałeś karę za niewyparzony język. Przeczytaj w końcu regulamin, kliknij na zakładkę moderatorzy na stronie głównej forum, a jak nie masz o czym pisać, to nie pisz. Ostatnia szansa i degrad -3 za słownictwo z "piękną" i bogatą kartoteką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrócą "demówki" a po nich takie artykuły to ok. Każdy sprawdzi i ustosunkuje się do słów autora.
Do tego czasu to zwykłe wciskanie kitu i zachęcanie do kupna przysłowiowego "kota w worku"
Najsmutniejszym pozostaje jednak fakt że wielu graczy nie uczy się na własnych błędach dalej wciskając do ręki kasę takim partackim firmom takim jak Ubi, EA czy Activision (robiąc dodatkowo za beta barana ........ tfu beta testera ...... choć w sumie ... na jedno wychodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 19:18, szczupi26 napisał:

Jeśli wrócą "demówki" a po nich takie artykuły to ok. Każdy sprawdzi i ustosunkuje się
do słów autora.


A jak wyobrażasz sobie demo sandbooxsa?
Oczywiście, twórcy mogą wyciąć jakiś mały skrawek gry i udostępnić go w formie dema ale taki wycinek nie będzie przekładał się na to, jak działa cała gra z otwartym światem, gdyż owe demo działałoby zapewne dobrze, gracz, zachęcony demem zakupiłby grę a tu, zonk i żal do twórców gry, że go oszukali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA JEST WARSTWĄ TECHNICZNĄ.

Co z tego, że gameplay jest fajny, graficznie wygląda okey, fabularnie to Dostojewski, skoro gra co 10 minut wywala mnie do systemu, ścina się tak, że nie da się grać, NPC pojawiają się losowo tam, gdzie nie powinni, animacje źle się wyświetlają, itp.
Nie da się oddzielić warstwy technicznej od reszty w takim medium, jakim są gry video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Piotrek54321. Gra może się świetnie prezentować na trailerach, a w rzeczywistości być przeciętna, tak jak w przypadku Watch Dogs. Pamiętam doskonale jak wszyscy się zachwycali (i to niebezpodstawnie) grafiką ów produkcji przed jej wydaniem, a później był wielki zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 20:31, Henrar napisał:

GRA JEST WARSTWĄ TECHNICZNĄ.

Co z tego, że gameplay jest fajny, graficznie wygląda okey, fabularnie to Dostojewski,
skoro gra co 10 minut wywala mnie do systemu, ścina się tak, że nie da się grać, NPC
pojawiają się losowo tam, gdzie nie powinni, animacje źle się wyświetlają, itp.
Nie da się oddzielić warstwy technicznej od reszty w takim medium, jakim są gry video.


A o której grze piszesz? AC Unity, czy Far Cry 4?
Ja, póki co, nie mam żadnych problemów z grą, poza typowymi dla serii bugami. Może później będzie gorzej, jak zaczną się większe tłumy? Nie wiem.
Poza tym, to Ty bronisz pewnych niedociągnięć technicznych Unity ( np. brak dynamicznego oświetlenia ) oraz technicznego zacofania tzw. " next genowych " konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 20:55, lis_23 napisał:

A o której grze piszesz? AC Unity, czy Far Cry 4?

Piszę to w kontekście wszystkich gier.

Dnia 16.11.2014 o 20:55, lis_23 napisał:

Ja, póki co, nie mam żadnych problemów z grą, poza typowymi dla serii bugami. Może później
będzie gorzej, jak zaczną się większe tłumy? Nie wiem.

To się ciesz. Reszta ma.

Dnia 16.11.2014 o 20:55, lis_23 napisał:

Poza tym, to Ty bronisz pewnych niedociągnięć technicznych Unity ( np. brak dynamicznego
oświetlenia )

Poczytaj, czym jest GI i dlaczego dynamiczne GI w takiej grze jak AC spowodowałoby, że jeszcze więcej sprzętu nie odpaliłoby gry. Poczytaj także o tym, dlaczego system oświetlenia/renderowania w Black Flag jest zacofany względem Unity.
>oraz technicznego zacofania tzw. " next genowych " konsol.
Problem w tym, że większość PCtów jest równie zacofana dla Unity, co konsole.
Ale przecież źli wydawcy zaniżają wymagania!!111one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2014 o 21:04, Henrar napisał:

Problem w tym, że większość PCtów jest równie zacofana dla Unity, co konsole.
Ale przecież źli wydawcy zaniżają wymagania!!111one

Sorry, ale gdyby gry były od razu robione na PC, to byłoby znacznie lepiej i twórcy mieliby większe pole do popisu, min. w wykorzystaniu zasobów PC. Wina leży zarówno po stronie słabej wydajności obu konsol, jak i po stronie wygody twórców gier oraz ich lenistwa, a także całej branży, i to nie jeden Ubisoft ma problemy z terminami i z wydawaniem niezoptymalizowanych gier, to szerszy problem ale żeby go rozwiązać to cała branża musiałaby się zmienić, oraz zmianie musiałyby ulec pewne zasady rządzące rynkiem gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby, żeby ludzie dokonywali racjonalnych decyzji a nie płynęli na fali hypu składając preordery gdzie popadnie. Nie ma co się dziwić, że marketingowcy traktują graczy jak idiotów, skoro ci dają ku temu doskonałe powody. Później szok i zgrzytanie zębami, bo ktoś kupił kota w worku na podstawie pijarowej gadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować