Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z Far Cry 4 - Detale, które budują całość

28 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2014 o 21:17, lis_23 napisał:

Sorry, ale gdyby gry były od razu robione na PC, to byłoby znacznie lepiej i twórcy mieliby
większe pole do popisu, min. w wykorzystaniu zasobów PC. Wina leży zarówno po stronie
słabej wydajności obu konsol, jak i po stronie wygody twórców gier oraz ich lenistwa,
a także całej branży, i to nie jeden Ubisoft ma problemy z terminami i z wydawaniem niezoptymalizowanych
gier, to szerszy problem ale żeby go rozwiązać to cała branża musiałaby się zmienić,
oraz zmianie musiałyby ulec pewne zasady rządzące rynkiem gier.

Sorry, ale właśnie widzę, że nie wiesz, czym jest GI i jakich zasobów to wymaga. Statyczne GI to właśnie ta OPTYMALIZACJA, o której tak wszyscy piszecie. Osiągnięcie podobnego efektu mniejszym kosztem. Osiągniecie oświetlenia z Black Flag jest proste na konsoli, bo to już było. Dynamiczne GI? Mówimy o grze, która już teraz ma wysokie wymagania. Już widzę twój płacz, gdyby się okazało, że twoja 980 nie odpala tej gry w rozsądnym frameracie, bo oświetlenie jest tak zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 14:53, Rick napisał:

degrad -3 za słownictwo z "piękną" i bogatą kartoteką.


Korzystając z okazji, tu widzę w miarę szybka reakcja na wulgaryzmy, a w przypadku konsula z wczoraj ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=97294&pid=84), nie ma reakcji do tej pory.

Naprawdę, nie chciałbym zacząć mówić o podwójnych standardach...

===

@lis_23

A jak wyobrażasz sobie demo sandbooxsa?

NFS Underground 2 i Burnout Paradise.

A już zakładając, że usłyszę argument "samochodówki z otwartym światem się nie liczą" - czy seria AC nie ma ładowań sekwencji pamięci Animusa?

Perfekcyjny sposób na wersję demonstracyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2014 o 08:01, Henrar napisał:

Sorry, ale właśnie widzę, że nie wiesz, czym jest GI i jakich zasobów to wymaga.


Owszem, do wczoraj nie wiedziałem czym jest Global illumination, ale od wczoraj już wiem ;) i z wypowiedzi na innym forum wiem, że Ubi wybrało najgorsze wyjście z możliwych, gdyż chcieli załatwić wszystkie efekty świetlne za pomocą jednej techniki, gdy zwykle używa się kilku różnych technik. Ubi wybrało metodę, która nie ma zbyt wielu plusów, a na dodatek wprowadza ograniczenia, które uwsteczniają serię. Przy użyciu metody oświetlenia z Black Flag mielibyśmy pełen cykl dobowy, a i wymagania byłyby niższe.

Up - takie demo mogłoby być przekłamane, gdyż byłoby malutkim wycinkiem dużego, otwartego świata. Demo mogłoby działać wspaniale na danym sprzęcie, a pełna gra już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2014 o 23:26, fenr1r napisał:

Wystarczyłoby, żeby ludzie dokonywali racjonalnych decyzji a nie płynęli na fali hypu
składając preordery gdzie popadnie.


Wiesz, ja od pierwszej części kupuję EK serii AC, więc nie mogę sobie pozwolić na czekanie x miesięcy, aż gra stanieje, taki zabieg stosuję tylko z grami na PS3 i PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2014 o 09:49, Rifter napisał:

Korzystając z okazji, tu widzę w miarę szybka reakcja na wulgaryzmy, a w przypadku konsula
z wczoraj ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=97294&pid=84), nie ma reakcji do tej
pory.

Nawet gdybym chciał, to nie mogę. :P Konsul stoi wyżej od moderatora i nie ma nawet możliwości nałożenia kary w panelu admina. :P Zapewniam jednak, że zauważyliśmy to, jednak takie sprawy jak ta załatwiamy ustnie z ekipą. Mamy do nich troszkę bardziej bezpośredni kontakt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 10:34, lis_23 napisał:

Wiesz, ja od pierwszej części kupuję EK serii AC, więc nie mogę sobie pozwolić na czekanie
x miesięcy, aż gra stanieje, taki zabieg stosuję tylko z grami na PS3 i PS4.

Wprawdzie nie jestem zwolennikiem racjonalnego podejścia do wszystkiego, więc pod postem fenr1ra bym się nie podpisał, ale jaka magiczna siła każe Ci kupować te kolekcjonerki do każdej części? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2014 o 11:00, Kadaj napisał:

Wprawdzie nie jestem zwolennikiem racjonalnego podejścia do wszystkiego, więc pod postem
fenr1ra bym się nie podpisał, ale jaka magiczna siła każe Ci kupować te kolekcjonerki
do każdej części? ;p

Figurka, artbook, soundtrack, pudełko kolekcjonerskie, czyli rzeczy, które chcę mieć w swojej kolekcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować