Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Elite: Dangerous nie będzie wspierać trybu offline

11 postów w tym temacie

Z tym że ta gra serio powstaje jako coś gdzie aspekt sieciowy jest bardzo ważny, a nie na siłę wciśnięty żeby zrobić grę o mikro transakcjach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne podejście. Dlaczego nie ogłosili tego wcześniej? Przecież gry opartej na serwerach nie implementuje się ot tak, to musiało być postanowione dużo wcześniej. Pierwotnie obiecano chyba tryb bez sieci. Zmienili zdanie za plecami swoich fundatorów stawiając ich przed faktem dokonanym. Ludzie mają prawo być wkurzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko, pod warunkiem że będzie to działało naprawdę dobrze. Mimo to, wciąż nie jestem przekonany do tej gry - nie wiem czy starczy mi czasu na takie wyciszające orbitowanie i skoki z układu do układu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lekki off top ale nigdzie nie mogę tego znaleść

Ta Gra będzie MMO ? z tysiącem graczy na serwerze jednocześnie ? Czy grą multi typu Diablo 3 ? Gdzie gra się głównie solo albo w małych grupach ?

No i drugie pytanie

Jak rozumiem puki co gra będzie płatna jednorazowo 30-50 $ a potem bez abonamenu ?
Czy może zrozumiałem żle i gra będzie FTP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sorry za lekki off top ale nigdzie nie mogę tego znaleść
>
> Ta Gra będzie MMO ? z tysiącem graczy na serwerze jednocześnie ? Czy grą multi typu Diablo
> 3 ? Gdzie gra się głównie solo albo w małych grupach ?
>
> No i drugie pytanie
>
> Jak rozumiem puki co gra będzie płatna jednorazowo 30-50 $ a potem bez abonamenu ?
> Czy może zrozumiałem żle i gra będzie FTP ?

Jednocześnie w jednej instancji (systemie gwiezdnym) może przebywać od kilkudziesięciu do kilkuset graczy. Dokładnych danych niestety nie znam. Można też grać w prywatnych grupach lub solo. We wszystkich przypadkach gra będzie potrzebowała dostępu do internetu. W grze solo teoretycznie nie trzeba być online cały czas, gra pobiera dane o galaktyce tylko gdy dokuje się na stacji kosmicznej, przy skokach między systemami itd. Stan gry zapisywany jest jednak zawsze na serwerze.

Grę się kupuje raz, i gra się za darmo. Gra ma natomiast otrzymywać płatne dodatki które poszerzają rozgrywkę. Lądowanie na planetach i ich eksploracja, wnętrza statków i stacji kosmicznych, abordaż i kradzież innych statków, takich rzeczy należy spodziewać się w płatnych dodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....no właśnie. Grę kupuje się raz to z czego chcą utrzymywać serwery? Blizz może sobie pozwolić na taki model ,gdyż zarabia z innych gier opartych o abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ....no właśnie. Grę kupuje się raz to z czego chcą utrzymywać serwery? Blizz może sobie
> pozwolić na taki model ,gdyż zarabia z innych gier opartych o abonament.

W grze pomimo dodtaków mogą być też mikropłatności .... za farbki do statków, za xp boosty, premium ammo itd. A może nawet za takie rzeczy jak za odblokowanie nowych maszyn modułów itd. (nie ma co się oszukiwać to normalność w naszych czasach)

Ciekawi mnie jeszcze czy gra zakłada możliwość najmowania NPCtów jako prywatnej armii, własnych naukowców, handlarzy itd. Czy można stworzyć jakby własną korporację, własną flotę itd. itd.

Fajnie było by gdyby można było mieć załogę jak z Mass Effect.
W ogóle marzy mi się cross-over Mass Effecta z grą tego typu (oczywiście bez takiej massy dialogów itd.

A i jeszcze jedno pytanko ;] - nie znam universum Elite - czy są w nim kosmici ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 13:44, Angmir napisał:

W grze pomimo dodtaków mogą być też mikropłatności


Bullshit. Można kupować skiny do statków i tylko to. To nie jest i nie będzie gra f2p. Widać, większość z was nie wie, że Frontier Developments wydają co najmniej jedną grą co rok i tak praktycznie nieprzerwanie od 1994 roku. Na brak pieniędzy to oni nie narzekają. FD wyłożyli 8 milionów funtów na Elite Dangerous zanim gra pojawiła się na Kickstarterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować