Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Valkyria Chronicles (PC) - recenzja

19 postów w tym temacie

Jakub Zagalski

Podczas gdy inni wydawcy karmią nas hurtowymi ilościami zwiastunów, obrazków i wiadomości przed premierą danej gry, Sega ukrywała zapowiedź pecetowego Valkyria Chronicles praktycznie do samego końca. Czy dlatego, że konwersja tej sześcioletniej gry z konsoli to coś, o czym nie warto głośno mówić?

Przeczytaj cały tekst "Valkyria Chronicles (PC) - recenzja " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudowna gra. Fajna fabuła, postacie, koncepcja graficzna i kapitalna mechanika - połączenie RPG i tacticsa z wymagającymi i świetnie zaprojektowanymi potyczkami. Gra jest tak dobra, że -jeżeli ktoś jeszcze nie grał, a nie przeszkadza mu mangowy styl - spokojnie broni się niezależnie od upływu lat. To jedna z tych gier, których się szybko nie zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tytuł recki to Valkyria Chronicles (PC) a w stopce "Graliśmy na: PlayStation 3" Hmm...
Swoją drogą, uznawanie za plus możliwości gry za pomocą myszki i klawiatury w grze PC (nawet jeśli to konwersja) zakrawa na żart. Może nie długo zaczniemy uznawać za plus to, że gra się w ogóle odpala? To cholerne minimum a nie plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 12:21, Amiga4ever napisał:

Kiedyś odpaliłem to na chwilę na ePSX bodajże.

Napędzane Nokią 1100. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... Tytuł recki to Valkyria Chronicles (PC) a w stopce "Graliśmy na: PlayStation 3"
grałem na PC - możesz mi wierzyć ;)
> Swoją drogą, uznawanie za plus możliwości gry za pomocą myszki i klawiatury w grze PC
> (nawet jeśli to konwersja) zakrawa na żart.
tutaj raczej plusem jest DOBRE przeniesienie sterowania na mysz/klawiaturę, czego nie można powiedzieć o wszystkich konwersjach z konsol. Patrz Dark Souls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna gra, styl graficzny spowodował że nawet dziś wygląda wyśmienicie i można powiedzieć ze ponadczasowo. Do tego świetnie działająca mechanika i fabuła. Jedynie było by lepiej gdyby 3 przeniesiono na PC na silniku 1 ale to już był by szczyt marzeń(podbita grafika i pojedyncze mapy). Narazie mam pełnie szczęścia z portem pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że na PS3 odkryłem tę grę jakiś rok temu. Zakochałem się w mechanice gry oraz samej fabule. Świetny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2014 o 23:33, okon napisał:

Pytanie do znawców: Czy fabuła jest taka sama co w anime, czy tylko bohaterowie ci sami?

Fabuła oraz bohaterowie są tacy samy. Niektóre wydarzenia z gry w bajce są ukazane trochę inaczej ale wszystko łączy się w logiczną całość. Jak obejrzałeś najpierw anime (tak jak ja), które powstało w sumie na bazie gry, to będziesz domyślał się dalszych działań w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 12:27, Kadaj napisał:

> Kiedyś odpaliłem to na chwilę na ePSX bodajże.
Napędzane Nokią 1100. ;d


No właśnie coś podobnego było na PSXa...a byłem przekonany że właśnie o tę gre chodzi :) Tak czy inaczej gram na PC i gra genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzencie, dlaczego nie napisałeś o najważniejszym? Przecież wersja na PC ma do wyboru japońskie głosy.
Jak mogłeś o tym nie wspomnieć w recenzji, a zarazem uznać za ogromną zaletę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować