Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs! Wygraj książkę "Na ostrzu noża"

32 postów w tym temacie

Najbardziej podoba mi się filmowa adaptacja książki "Forrest Gump". Może nie jest najbardziej wierna, ale i tak jest świetna. Bardzo dobry dobór aktorów i świetny scenariusz oraz klimat stanowią o sukcesie tej produkcji. Jest to jedna z niewielu naprawdę świetnych ekranizacji. Polecam też wszystkim książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia nie będzie zdecydowanie ani alternatywna, ani niszowa. Za najlepszą ekranizację książki uważam Zieloną Milę, w reżyserii Franka Darabonta z Tomem Hanksem i fenomenalnym Michaelem Duncanem rolach głównych. Abstrahując od genialnej obsady i nominacji (4 do Oscara – za najlepszy film, muzykę filmową, aktora drugoplanowego i oczywiście scenariusz adaptowany) – oglądałam go milion razy – za każdym równie rzewnie płacząc i ciągle mając nadzieję, że może tym razem film się skończy może trochę bardziej optymistycznie. Książka, o tym samym tytule, jest równie wciągająca, ale jednak, co bardzo rzadko się zdarza, dla mnie film jest zwycięzcą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ania z Zielonego Wzgórza 1985
Ania jest tam
dziewczyną
z wesołą miną, która poznaje ten dziwny świat już parę ładnych lat.
I tak o sobie może mówić cytuję:
Energii mi nie brakuje,
sporo czasem podróżuję.
Lubię wesołą zabawę
bardziej niż mocną kawę.
Otwarta jestem na ludzi,
chcę pomóc każdemu w trudzie.
Moim marzeniem jest,
by ludziom żyło się the best.
Umiem się bawić ze wszystkimi,
przy każdej muzyce.
Nade wszystko jednak chcę
brać od życia jak najwięcej.
Nadzieję mam, że to co złe
szybko na dobre
odmieni się.
Wierzcie mi,
przyznaję Wam skrycie,
że bardzo kocham życie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ania z Zielonego Wzgórza 1985
Ania jest tam
dziewczyną
z wesołą miną, która poznaje ten dziwny świat już parę ładnych lat.
I tak o sobie może mówić cytuję:
Energii mi nie brakuje,
sporo czasem podróżuję.
Lubię wesołą zabawę
bardziej niż mocną kawę.
Otwarta jestem na ludzi,
chcę pomóc każdemu w trudzie.
Moim marzeniem jest,
by ludziom żyło się the best.
Umiem się bawić ze wszystkimi,
przy każdej muzyce.
Nade wszystko jednak chcę
brać od życia jak najwięcej.
Nadzieję mam, że to co złe
szybko na dobre
odmieni się.
Wierzcie mi,
przyznaję Wam skrycie,
że bardzo kocham życie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie się podobała adaptacja książki Pamięć Absolutna Philipa K. Dicka. Chodzi mianowicie o film z 2012 roku, gdzie Douglas Quaid po dostaniu się do firmy Rekall (gdzie odbywają się zabiegi, który zamieniają sny i marzenia we wspomnienia) zostaje przerwany i zaczyna odkrywać, że jest kimś innym niż zwykłym człowiekiem. Szukając odpowiedzi na pytanie kim jest zaczyna mu się mieszać rzeczywistość z fikcją. Film zaskakuje - myślimy, że znamy bohatera na samym początku bardzo dobrze, a tu nagle kompletna zmiana wszystkiego co wiemy o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie przepadam za adaptacjami - zbyt często burzą wymyślony przez moją fantazję książkowy świat. Jest jednak jeden film, który wywołał we mnie więcej pozytywnych emocji, niż książka, na podstawie której powstał. To "Niekończąca się opowieść". Obejrzałam w dzieciństwie i wracam do niej za każdym razem, gdy muszę nabrać motywacji do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Ten film pozwala mi uwierzyć, że wszystko zależy ode mnie i jeśli tylko postaram się, aby było lepiej, na pewno tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taką adaptacją jest adaptacja książki Bez mojej zgody. Może nie ma w tym filmie bajecznych efektów specjalnych, może nie zachwyca chwytliwym tytułem ale opowiada o życiu i jest brutalnie prawdziwy. Film porusza tematy, których wolimy unikać, które są niewygodne a jednocześnie prawdziwe. Mnie osobiście zachwycił, oddal emocje jakie targają bohaterami i co najważniejsze skłonił mnie do przemyśleń. Jest to piękna historia o miłości, emocjach i walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lisz555 ---> Jeśli nie dotarła do Ciebie wiadomość na skrzynkę e-mail napisz do nas na prezenty@gram.pl :)
Wujek_Kola ---> Masz rację! Po raz pierwszy zaszła taka pomyłka :) Przepraszamy!

W takim razie dokładamy do puli jeszcze jedną książkę!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzom:

- DemolicMan
- Lisz555
- mateus1237
- Kresegoth
- Wujek_Kola
- MysticDragon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować