Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs - do wygrania 3 kalendarze Uniwersum Metro 2033!

27 postów w tym temacie

Moim faworytem jest powieść "Metro 2033", pióra Dimitry Glukhovsky-eg, tworzona przy uwadze społeczności, która zapoczątkowała pewien fenomen w literaturze i branży gier komputerowych. Historia młodego człowieka, który zderza się z brutalną rzeczywistością podziemnego świata podzielonego na radykalne grupy polityczne, tworzące własne państewka i reżimem napędzanego nieokiełznaną przemocą, polana post-apokaliptycznym sosem, zawierającym najcenniejsze składniki tajemniczej i zarazem fascynującej, okrutnej i namacalnej wizji alternatywnej przyszłości w połączeniu z odrobiną fantasy, zakorzeniła się w mojej podświadomości. Dzięki sukcesowi, jaki odniósł twórca, na rynku pojawił się wspaniały projekt Uniwersum Metro 2033 oraz 2 doskonałe gry, wydane ostatnio w zupełnie odświeżonej edycji, społeczność zaś z nieopisanym uczuciem zatopiła się w tym niezwykłym i przerażającym świecie, podobnie jak i ja sam.

Link do fotografii - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/685d99e8fa86f18f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo wahałem się nad wyborem tej jednej książki, która najbardziej przypadła mi do gustu, bo każda z nich niesie ze sobą coś innego. Jedne wprowadzały więcej akcji, a inne skupiały się na przemyśleniach i rozważaniach. Każda z tych, które do tej pory przeczytałem była inna. Początkowo rozważałem Metro 2033, od którego zaczęła się ta historia, które dało początek temu światu i równocześnie było niesamowicie wciągające. Pod uwagę brałem także Do Światła, które dało nadzieję na lepsze jutro. Ostatecznie jednak wybieram Korzenie Niebios, które skupiło się na ludzkiej naturze i pokazało, że po katastrofie największym wrogiem ludzkości nie jest otaczający ją świat, lecz ona sama. Skrajności w jakie popada, wrogość z jaką obchodzą się względem siebie jej przedstawiciele – to jest powodem klęski, jaką poniosła. Nawet na skraju wymarcia ludzie nie jednoczą się, lecz bez współczucia wykorzystują innych do osiągnięcia władzy i swoich osobistych celów. Z jednej strony potrafią kochać, a z drugiej traktują innych jak przedmiot. Koniec utworu pozostawia pytanie, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam – czy zasługujemy na to, by dalej zamieszkiwać świat, który sami doprowadziliśmy do zagłady. A może czas odejść w zapomnienie?

Zdjecie: http://imageshack.com/a/img905/4853/wrdkQF.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnej kwestii w zwiazku z moim zgłoszeniem. Zauważyłem, że czas wyświetlany na gram.pl różni się o 3 minuty od czasu wyświetlanego na moim komputerze i od czasu lokalnego w Polsce (na podstawie danych z m.in. tej strony: http://24timezones.com/pl_czas/warsaw_czas_lokalny.php). Jestem pewien, że moje zgłoszenie pojawiło się wg tych danych jeszcze dnia 30 listopada. Te 3 minuty, to czas, który pozwoli mi zakwalifikować się do udziału w konkursie. Zdaję sobie sprawę, że problem ten wyniknął z mojej winy, bo zgłoszenie mogłem wysłać wcześniej, jednak mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się czy moje zgłoszenie będzie brane pod uwagę. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla:

- elmartin
- 9kubmistrz9
- KubooPL


KubooPL ---> Odpowiadając na Twoje pytanie. Możliwe, że mamy przesunięcie o minutę lub dwie i myślimy, że nie ma sensu dyskwalifikować kogoś przez taką błahostkę. Co innego gdyby było to już np. 20 minut po czasie :) Następnym razem pamiętaj jednak, żeby swoją pracę zgłosić nieco wcześniej ;) Gratulujemy klimatycznego zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.
Naprawdę cieszę się z tego kalendarza ;)

Gratuluję zwycięzcom.
Pozostałym uczestnikom, życzę powodzenia w kolejnych konkursach, chociaż nie ukrywam, że fajnie jest wygrać :))

Tym, którzy jeszcze nie czytali książek z Uniwersum Metro, polecam jednak zacząć czytanie od Metro 2033 i Metro 2034.
Dla przyzwoitości, toż to pierwowzór i świetne książki.
Później kolejność dowolna, ale trylogia Andreija Diakowa to "obowiązek" dla fana serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo, że udało mi się jednak załapać do udziału w konkursie :) Przez natłok roboty zdążyłem rzutem na taśmę. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak stresujące były chwile, gdy obrazek uploadował się na dosłownie minuty przed północą ani jaka była moja ulga, gdy post dodał się o 23:58. A gdy chwilę później okazało się jednak, że data dodania wyświetla się jako 00:01, to natłok emocji i zmieszania osiągnął poziom krytyczny :D Ochłonąłem, przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że jednak nie odpuszczę. Tematykę post - apo i świat Metra uwielbiam jak mało co, dlatego cieszę się bardzo z wygranej. Następnym razem obiecuję oszczędzić takich atrakcji ;) Gratuluję pozostałym zwycięzcom i z niecierpliwością czekam na swój egzemplarz kalendarza. Jestem ciekaw jak prezentuje się wewnatrz - świadomie nie oglądałem filmiku, nie chcę psuć sobie zabawy z samodzielnego odkrywania jego zawartości. Zdjęcie okładki i miniaturka filmiku wystarczyła mi, by stwierdzić, że muszę to mieć :) Raz jeszcze dziękuję i gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować