Ring5

Battlefield 1 (Battlefield 5) - Temat ogólny [m]

39 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2015 o 19:55, doctorwho napisał:

Może i metro z perspektywy projektu mapy było słabe jednak było fajną maszynką do nabijania
punktów,


Pod tym względem - rzeczywiście, sprawdzało się doskonale. Ludzie po obu stronach padali tam jak muchy :D

Dnia 17.12.2015 o 19:55, doctorwho napisał:

Ja liczę na to że dostaniemy w 5 ze 2 mapy nieco mniejsze -nastawione bardziej na
działania piechoty- na te ~10 standardowych.


Jeśli aż tyle będzie. Jeśli EA pójdzie ścieżką wytyczoną przez Battlefronta, map może być znacznie mniej, przynajmniej w podstawce.

Swoją drogą, wcale bym się nie obraził, gdyby niektóre mapy w piątce były "coverami" map znanych z wcześniejszych odsłon. I wcale nie mówię tu o White Pass. Absolutnie. W najmniejszym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2015 o 21:02, Ring5 napisał:

Jeśli aż tyle będzie. Jeśli EA pójdzie ścieżką wytyczoną przez Battlefronta, map może
być znacznie mniej, przynajmniej w podstawce.

Swoją drogą, wcale bym się nie obraził, gdyby niektóre mapy w piątce były "coverami"
map znanych z wcześniejszych odsłon. I wcale nie mówię tu o White Pass. Absolutnie. W
najmniejszym stopniu.


Ja liczę na ~10 map- ten patent z Battlefront''a jest moim zdaniem dość tani i sztucznie ma powiększać ilość map. Także chciałbym zobaczyć jakieś nowsze wersje starych map, ale o mapach będzie można pogadać więcej jak dowiemy się więcej o czasach w których będziemy grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2016 o 18:34, Kedzoj napisał:

No to chyba czeka nas II wojna światowa.


No i ok przynajmniej nie poszli w przyszłość za CoD, czekam na jakiś gameplay.
Ale dopiero za rok? Myślałem że jeszcze w tym roku pogram, chodź z drugiej strony DICE ostatnio ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2016 o 18:34, Kedzoj napisał:

No to chyba czeka nas II wojna światowa.


Był to fake :P Odnośnie najnowszego teasera mam nadzieję, że będzie to Battlefield ala 2142/1942 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i super. Jeśli te zdjęcie i "przepowiednie" znawców którzy potrafili odgadnąć czasy akcji nowego BFa po 5 sekundowym teaserze się sprawdzą, to może nawet i się pokuszę na nowego Battlefielda. No, chyba że cena Season Passa będzie nieadekwatna do zawartości. Pozostaje czekać do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2016 o 21:24, Kedzoj napisał:

Są dwie opcje, albo cień rzuca Titan albo Zeppelin.


Albo cokolwiek innego :P Sorry, ale te wszystkie komentarze pod filmem pokroju "ma płaszcz marynarki wojennej"( widać tylko kołnierz, który na dobrą sprawę ma sporo tzw. prochowców). Jedna osoba nawet dopatrzyła się hełmu tutaj. Mi się zdaje, że to klimaty zbliżone do trzeciej części Resistance :P Chociaż jak pisałem wcześniej, z II WŚ będę bardzo zadowolony ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie- bomba, ale zobaczymy jak będzie dalej. Ciekawe jest to, że do szybszego przemieszczania się po mapie, podobno, będzie można użyć koni. Zastanawiam się jak to zrealizują no i jeszcze kwestia ewentualnej śmierci wierzchowców. Dodatkowo będzie można dostosować swoją broń wedle upodobań- spoko. Niektórzy się burzą że to zepsuje klimat itp, owszem, na pewno trochę zepsuje, ale odblokowywanie nowej zawartości nadaje pędu rozgrywce i chęci jej kontynuowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2016 o 12:47, Rick napisał:

Zmieniłem nazwe tematu, mam nadzieję, że się nie obrazicie. ;)


Bardzo dobrze, DICE chyba zadziwiło wszystkich nazwą :D

@Kedzoj
Mi jakoś Battlefront w dłuższej perspektywie nie podszedł - zdecydowanie za mało treści i słabe wyważenie rozgrywki. Te pojazdy też tak średnio siewg mnie sprawdzały.
Mam nadzieję, że BF1 wyciagną wnioski i poprawia kulejące elementy.

Wiadomo coś na temat bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2016 o 21:57, Skrzypaczka77 napisał:

Ja za to mam kartę, ale brak dostępu i czasu (a szkoda :( ).


Kilkanaście rund w alfie już rozegrałem i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Oczywiście, cały czas natykam sie na jakieś błędy, ale i tak nie psują wg mnie przyjemności z rozgrywki.

Jeśli chodzi o ustawienia graficzne to zablokowane mam na średnich - na mojej karcie (GTX1070) i w rozdzielczości 2560x1080 mam średnio 90 kl/s, ale są spore skoki (od 50 do 150). Pod względem grafiki grze nie mogę niczego zarzucić - jest bardzo ładnie, zwłaszcza efekty pogodowe robią fajne wrażenie. Dźwięk też znakomity, ośmieliłbym się nawet stwierdzić, że lepszy niz w poprzednich odsłonach.

Co do samej rozgrywki - jest na pewno szybciej, jest bardziej bezpośrednio, chyba częściej używa się broni krótkiej. Mi to bardziej (na szczęście) przypomina Bad Company 2 niż BF3 albo BF4. Strzela się bardzo przyjemnie, choć tutaj, z braku mojej podstawowej myszki, nie chcę się zbytnio wypowiadać. Ale skoro na biurowym, bezprzewodowym gryzoniu Logitecha potrafiłem być najlepszy w rundzie to znaczy, że grało się dobrze.

Do tej pory udało mi sie pograć jedynie w klasyczny Conquest - pewnie trochę bym zmienił rozmieszczenie punktów do zdobycia, ale wg mnie i tak mapa w miarę zapewnia ciągłą akcję. Poza tym warunki zmieniają się błyskawicznie - otoczenie jest w duzej mierze zniszczalne, w związku z czym mapa pod koniec rundy nie przypomina tej z początku. Warunki atmosferyczne (opady, mgła) też bardzo zmieniają klimat rozgrywki.

W tej chwili dalej gram w alfę, czekam na betę i jest spore prawdopodobieństwo, że grę kupię już na premierę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alfa się zakończyła, więc czas na podsumowanie.

Łącznie w grze spędziłem jakieś 15 godzin - niezbyt dużo patrząc na czas gry w Bad Company 2, BF3 czy BF4, ale wystarczająco dużo, żeby cos o ten nowej grze powiedzieć.

Po pierwszych doświadczeniach z BF1 muszę stwierdzić, że przenosiny w czasy WW1 wyszły grze na dobre - jest bardziej kameralna, bardziej chyba osobista, więcej się dzieje. Mniej jest przewidywalności - nie mamy superhiper celowników, broń jest też mniej celna, więc dużo dzieje sie w bliskim starciu - rzeczywiście znacznie częściej niz w poprzednich częściach używamy broni krótkiej.

Wg mnie jest to bliższe doświadczeniom z BC2, gdzie mapy były mniejsze i akcja była dość skoncentrowana. Tutaj też często mi sie zdarzało, że w kilkanaście chłopa walczyliśmy o jakiś punkt. 64 osoby na niezbyt dużych mapach sprawiają, zę nie nudzimy sie ani przez chwilę.

Z nowinek na pewno trzeba wspomnieć o pogodzie - deszcz czy mgła wyglądają fantastycznie i całkowicie zmieniają realia, w których walczymy. Dla osób, które preferują bliskie starcia pogoda nie jest wyjatkowo istotna, ale snajperzy mogą być zmuszeni we mgle do porzucenia swoich karabinów wyborowych :D

Grę rozpocząłem od klasycznego tryb u Conquest, dopiero po pewnym czasie sprawdziłem Domination. Mi akurat bardziej do gustu przypadł ten drugi typ, ale jestem po prostu miłośnikiem Close Quarters :)

Ciezko mi pisać o błędach gry na podstawie alfy, ale mam wrażenie, że jeszcze kilkanaście dni temu tych błędów było więcej. Gra mi sie kilka razy wykrzaczyła, ale z czasem było coraz lepiej. Nie miałem też wrażenia, że z kodem sieciowym jest cos skopane zbytnio - nie zdarzało mi się ginąć od kul przeciwników w kilka sekund po skryciu się za rogiem budynku.

Na pewno ta alfa mnie przekonała do koncepcji gry oraz umiejscowienia akcji w realiach WW1. Teraz czekam na otwartą betę, ale i tak raczej jestem zdecydowany na kupno gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się