Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zaskakujące nominacje do tytułu gry roku w przeglądzie The Game Awards. Są polskie akcenty

22 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

This War of Mine i Zaginięcie Ethana Cartera mają szansę zdobyć nagrody w nowym plebiscycie The Game Awards. Wśród najbardziej wyczekiwanych tytułów znalazło się z kolei miejsce dla Wiedźmina 3.

Przeczytaj cały tekst "Zaskakujące nominacje do tytułu gry roku w przeglądzie The Game Awards. Są polskie akcenty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nominacje mogę stwierdzić, że to był słaby rok dla rynku. Kiedyś był problem wybrania najlepszego tytułu z nominowanych, tyle dobrych gier było, a teraz w niektórych kategoriach ciężko jest wybrać "dobrą" grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, po raz kolejny dziennikarstwo na poziomie toalety... jak Pan Pepsi, który para się fachem już chyba kilka lat lub więcej, dalej takie babole może robić...
W tytule / nagłówku (whatever) jest napisane, że nominacje są "zaskakujące", ale w dalszej części notki nie rozwinął autor swojej myśli, a chyba wypada. Niby jak są zaskakujące? Że są nominowane dobre gry, czy że są nominowane gówniane gry, bo po prostu nie było nic innego dla danej kategorii? Otóż w obu przypadkach nie ma nic zaskakującego. Jakie nominacje są dla Pana, Panie Pepsi, "zaskakujące"? Rewelacyjna Bayonetta 2 albo Bravely Default, którego nawet pewnie Pan na oczy nie widziałeś? Czy może Mario Kart? Albo indyki i mniejsze gry, które wypadły w tym roku wspaniale?

Moje typy / faworyci na szybko - Titanfall jako strzelanka, Bayonetta 2 jako action adventure, Divinity jako RPG, Persona jako bijatyka, Mario Kart jako familijna, Forza Horizon 2 jako ścigałka (ze wszystkich kategorii, to jest najmocniejszy kandydat w stosunku do swoich konkurentów), Destiny jako multi, Bravely Default jako gra przenośna, kolekcja Halo jako remaster, Valiant Hearts jako narracja, Child of Light jako soundtrack, Transistor jako indyk, This War of Mine jako "gra wnosząca zmianę", Big N jako producent roku, Clementine jako najlepszy występ, Batman jako najbardziej oczekiwana gra i gra roku - oczywiście Bayonetta 2 (ale jakby tu była nowa Forza, to brałbym właśnie ją). E-sport i fanowska twórczość mnie nie obchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 07:04, muchacho napisał:

Smutna ta lista. Dopiero jak czlowiek patrzy na takie zestawienie to widac, ze praktycznie
zadna ciekawa gra nie wyszla w tym roku.


Zagraj w Shovel Knighta :) Nominację do GOTY powinien był zgarnąć. Nie mówiąc o Mario Kart 8 czy Bayo2. Reszta faktycznie jakaś taka, meh.


Żeby się wiadomość nie zgubiła, powtórzę:
Grę Shovel Knight stworzyło Yacht Club Games, nie Cellar Door Games :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 07:04, muchacho napisał:

Smutna ta lista. Dopiero jak czlowiek patrzy na takie zestawienie to widac, ze praktycznie
zadna ciekawa gra nie wyszla w tym roku.

Jak się gra tylko w AAA na PC/PS4/XBO, to tak może się wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale debilne kategorie, widzisz Boże i nie grzmisz.

Gdybym był fanem teorii spisowych to uznałbym że Ubi posmaruje $ aby wygrać swoją kategorię gdyż mają nadszarpniętą reputacje i potrzebują takiego czegoś. Więc tu stawiam że będzie Ubi.

Najmocniejszą kategorią są gry oczekiwane. Same HITY.

Co dziwne prawie wszystkie po za jedną kategorią głosowane przez fanów to po prostu jakaśżenada i chyba błąd w druku.

"Gracz wyznaczający trendy (głosowanie fanów)" eh aż płakać się chce jak na poziom tabloidów ten przemysł schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się, że wyjątkowo słaby ten rok. Jako pecetowiec moge wyrazić opinię, że najbardziej podobał mi się w tym roku Transistor i Freedom Planet. Pierwszy to średniobudżetowa produkcja (czarująca klimatem i pomysłem na gameplay), a o drugim zdaje się nikt na świecie nie słyszał (a warto by było bo to taka sama jakość co Shovel Knight, moim zdaniem). W tym roku podobał mi się jeszcze port Metal Gear Rising, ale to produkcja 2013 przeniesiona na PC, więc się nie liczy.

Do jasnej anielki... Nie chcę tego mówić, ale w tym roku segment AAA jest dla mnie tak opustoszały, że pomyliłbym go z Saharą. Żeby indyki musiały wyrabiać formę za te wszystkie największe firmy? Co się dzieje?

Aha. jako osoba nie mająca konsoli, rzeczywiście WiiU wydaje się najlepszym wyborem na razie do ew. kupna. Ma masę świetnych tytułów jako exclusive''y. A wszyscy wieszali psy na Nintendo wcześniej w tym roku. Przy metności gier Sony i MS, Ninny nawet nie musi się starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Smutna ta lista. Dopiero jak czlowiek patrzy na takie zestawienie to widac, ze praktycznie
>
> > zadna ciekawa gra nie wyszla w tym roku.
> Jak się gra tylko w AAA na PC/PS4/XBO, to tak może się wydawać.

Dlaczego Shadow of mordor bardzo fajna gra. Więc się nie zdziwię że wygra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ech, po raz kolejny dziennikarstwo na poziomie toalety... jak Pan Pepsi, który para się
> fachem już chyba kilka lat lub więcej, dalej takie babole może robić...
> W tytule / nagłówku (whatever) jest napisane, że nominacje są "zaskakujące", ale w dalszej
> części notki nie rozwinął autor swojej myśli, a chyba wypada. Niby jak są zaskakujące?
> Że są nominowane dobre gry, czy że są nominowane gówniane gry, bo po prostu nie było
> nic innego dla danej kategorii? Otóż w obu przypadkach nie ma nic zaskakującego. Jakie
> nominacje są dla Pana, Panie Pepsi, "zaskakujące"? Rewelacyjna Bayonetta 2 albo Bravely
> Default, którego nawet pewnie Pan na oczy nie widziałeś? Czy może Mario Kart? Albo indyki
> i mniejsze gry, które wypadły w tym roku wspaniale?
>

Faktycznie, powinienem odnieść się do tego w treści, jednak w natłoku informacji już do tego nie wróciłem. Pozwól zatem, że wyjaśnię w komentarzu. "Zaskakujące" to pierwsze słowo, jakie przyszło mi na myśl, gdy spojrzałem na nominacje w kategorii "gra roku". Czasami jest tak, że zaskoczenie nie jest ani pozytywne, ani negatywne i tak było w tym przypadku - zwyczajnie się zdziwiłem, że nominowano Hearthstone i DA: Inkwizycja. Zdaję sobie sprawę, ze zwłaszcza ta ostatnia pozycja może zostać uznana za kontrowersyjną, natomiast co do produkcji Blizzarda, nie spodziewałem się, że akurat do tej kategorii załapie się gra F2P. Nie pamiętam takiego przypadku w VGA, ale to najwidoczniej znak czasów. Sam Hearthstone jest zresztą świetną grą i nie zamierzam tej nominacji podważać, po prostu mnie zaskoczyła. Mam nadzieję, że takie uzasadnienie jest wystarczające.

Nie wiem natomiast, skąd aż taka zajadłość w komentarzu. Dziennikarstwo na poziomie toalety? Naprawdę? I proszę na przyszłość o darowanie sobie uszczypliwości ad personam. Mimo wszystko dziękuję za wytknięcie niedopatrzenia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale uważam, że akurat w RPGach gry są dobre. Cieszy też duża zawartość indyków, widać da się zrobić dobrą grę bez wielomilionowych nakładów. Najbardziej natomiast cieszy, że przynajmniej część tytułów nominowanych została ufundowana przez graczy.


@pepsi- to taka internetowa zawiść, ona jest wszędzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2014 o 02:25, Siriondel napisał:

Jakie
nominacje są dla Pana, Panie Pepsi, "zaskakujące"?


Nie jestem Panem Pepsi, ale tak na szybko to nominacja dla AC Unity to chyba jakiś niesmaczny żart, biorąc pod uwagę, że nawet szanowne państwo dziennikarstwo zjechało ją równo. W powiązaniu z powyższym, ubi montreal, szczyt niekompetencji i w nagrodę nominacja na studio roku. Dalej, ciut mniejszy kaliber - Far Cry 4 i DA:I - ile te gry są na rynku, tydzień? Mniej nawet, a dostały nominację na tytuł roku, czyli co, szanowni państwo jurorzy są jasnowidzami i już przed ukończeniem gry wiedzieli która ile jest warta? To może wyniki też już są "wywróżone"? A nawet nie doszedłem do destiny które jest co najmniej dyskusyjne lub innych ciekawostek.

tl;dr proponuję raz jeszcze zmienić nazwę imprezy, tym razem na "sponsored game awards"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety grałem w ShoM i grałem w AC:Unity. ShoM jest z dużo niższej ligi, ale wygrywa przez bugi w AC. Po prostu z tych 2 gier da się grać tylko w jedną, wieć to zwykły walkower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować