Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Fable vs Gothic 2

263 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2007 o 20:52, Ari Zmc napisał:

Fable dlaczego ?? poprostu :D w fable grałem i było spoko a gothic mi sie nie podoba


dlaczego gothic ci sie nie podoba? fakt że ma beznadziejną grafike ale za to ten klimat i fabuła - palce lizać:D:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 20:55, Pyton01 napisał:

> Fable dlaczego ?? poprostu :D w fable grałem i było spoko a gothic mi sie nie podoba

dlaczego gothic ci sie nie podoba? fakt że ma beznadziejną grafike ale za to ten klimat i fabuła
- palce lizać:D:P:D


nie lubie takich gier nie podobają mi sie fable było nawet spoko ale gothic wcale mi sie nie podobał !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable:
+świetny świat
-ciągłe plansze ładowania
+ladna grafika
-powtarzalność misji

Gothic:
+fabuła
+klimat
-bugi
-grafika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HHhhhmmm... według mnie samo porównanie nie na miejscu. Obydwie gry dzieli ok.2-3lat, a to w grach bardzo dużo.No, ale grałem i w Fable i w Gothic''a i osobiście uważam, że jednak Gothic lepszy bo według mnie w momencie kiedy wychodził (czyli początek II kwartału 2003) był jednym z najlepszych, jak nie najlepszym RPG, a Favle chociaż też bardzo dobre to już nie robiło takiego wrażenia jak właśnie Gothic II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Fable rządzi. Gothic 2 ma przestarzałą grafikę i po kilku latach już mi się tak nie podoba.
Fabuła jest niezła, ale nie trzyma się kupy. A w drugim rozdziale G2 jest tak szaro buro i do kitu.

Reasumując:

Fable - 9+/10

Plusy:

-świetna fabuła
-dobry klimat
-ładna grafika
-brak bugów
-dobra wersja PL

Minusy:

-animacja postaci

Gothic 2 - 7/10

PLUSY:

-fabuła
-udźwiękowienie

MINUSY:

-grafika
-szaroburość
-nuda
-czary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zasada jest taka, ze w co zagrasz w drugiej kolejności, to uznasz za lepsze. Przynajmniej u mnie się to sprawdza. Koledzy, którzy grali najpierw w fable, a pokazałem im Gothica, zaczęli namiętnie w niego grać, i zachwycać się nim. Natomiast koledzy, którzy z Gothica przesiadli się na Fable zacheycają się nim ile wlezie. Ja też od trzech dni męczę Fable, i w większości elementów bardziej mi się podoba od Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wszystkie Gothic''i (poza trójką) po dwa razy, a Fable cztery. To chyba mówi samo za siebie :P.

Gothic jest długi, ma dużo możliwości i mapa jest miejscami nawet za duża (pół godziny biegu non-stop to sporo).
Przydałyby się teleporty.

Fable mógłby byc bardziej rozbudowany i WIĘKSZY. No i te loading''i co dwie minuty :( No cóż, może w dwójce będzie lepiej... Za to tego Klimatu nic nie jest w stanie pobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W fable podobał mi się klimat: Baśniowy, bohaterski... W Gothicu jak nie masz dobrej zbroi i dużo siły to lepiej nie wychodź w nocy do lasu, bardzo ciekawe... Jednak wole Fable...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 20:55, Pyton01 napisał:

fakt że ma beznadziejną grafike ale za to ten klimat i fabuła
- palce lizać:D:P:D


Beznadziejną grafikę? Ja to jeszcze pamiętam liczne skargi za czasu gdy Gothic wyszedł apropos wysokich wymagań...

Fable jest nudny, krótki i słabo rozbudowany, a Gothic rządzi to tyle ode mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gothic jest długi, ma dużo możliwości i mapa jest miejscami nawet za duża (pół godziny biegu non-stop to >sporo).
Mapa jest taka jak być powinna. Przy okazji... nie wiem w którym miejscu tam jest pół godziny biegu. Z takimi sytuacjami można się było spotkać w Morrowindzie.
No chyba, że policzyć czas jaki poświęca się na skręcanie w ciekawe miejsca po drodze do celu i walki z napotkaną zwierzyną.

Dnia 25.02.2007 o 11:03, daycrawler napisał:

Przydałyby się teleporty.

W gothic BYŁY teleporty

Dnia 25.02.2007 o 11:03, daycrawler napisał:

Fable mógłby byc bardziej rozbudowany i WIĘKSZY. No i te loading''i co dwie minuty :( No cóż,
może w dwójce będzie lepiej... Za to tego Klimatu nic nie jest w stanie pobić.

Polemizowałbym... W fable klimat tworzyła tylko bajkowa grafika ( z resztą klimat dość ciężkostrawny), poza tym gra była pusta jak wydmuszka. Wszyscy NPC to kukły bez wyrazu, każde miejsce pod względem historii i podłoża potraktowane po macoszemu. Nie ma co porównywać z klimatem kolonii karnej w Gothic... a to tylko Gothic, bo mamy przecież wiele innych gier lepszych pod tym względem od Fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszą grą jest Gothic II.Jest to super gra w którą można grać godzinami.Jest kilka rozwiązać jednej misji.Najlepsze są profesje i ich zalety i wady.Podoba mi się również wielka ilość misji.W Fable jest ajne to że można mieć np. żone itd a w Gothicu nie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 21:48, gothicsheep napisał:

Oceniając Cd-Action''owo Ja dałbym:

Gothic II - 10/10 (Noc Kruka także 10/10)

Fable: Zapomniane Opowieści - 8/10

czemu? Bo Gothic to Gothic. Tyle ^_^

No jak Cd-Action''owo to powinieneś odjąć od oceny G2NK 1pkt za błędy i problemy z uruchomieniem, a z perspektywy czasu to nawet jeszcze 1pkt za brak patcha naprawiającego je, czyli też wychodzi 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Fable jest o wiele lepsze.Lepsza grafika, możliwość wyboru (dobry, zły) postać żyje własnym życiem.Gothic wygrywa jedynie długością gry która w Fable była bardzo krótka.Jednak te gry dzieli to że zostały wyprodukowane w zupełnie innych czasach.Wcześniej mówiłem że Fable 2 na pewno nie kupię.Ale po przeczytaniu kilku newsów na temat gry od razu zmieniłem zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i ja wtrącę swoje ..

według mnie obie gry są godne polecenia, jednak sam temat wskazuje na to, żeby jedną z nich uznać za lepszą.. no więc myślę, że Fable jest troszkę lepsza od Gothica.. Gothic 2 nie jest tak liniowy, kraina też jest duża, ale w Fable obszar chyba jest jednak większy.. bądź co bądź biegnie się w sumie cały czas do przodu i tylko zabija, ale to mi się bardziej podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować