Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Fable vs Gothic 2

263 postów w tym temacie

Ktoś (chyba na tym forum) powiedział pewne zdanie, że Fable wygrywa tylko pod względem wydania gry :/ Ja również "złapałem" się na bogatym wydaniu i do dziś, nie mogę ścierpieć tych 100 złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 12:29, kamceg napisał:

A nie dość że mapa Gothica jest mała to tak jak powiedział ShadowG, trzeba się godzinami szwendać
by znaleźć jakiego kolwiek questa.


Właśnie sam sobie zaprzeczyłeś, skoro mapa jest tak mała, to jakim cudem przez kilka godzin nie możesz znaleźć w niej questów? To, co ja zapamiętałem w morku to właśnie zadania, których 95% to chodzenie z miejsca na miejsce przez w większości puste lokacje (czasem zdarzy się jeden czy dwa potwory, zresztą nie stanowiące, jak sam napisałeś, większego wyzwania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable jest za krótki !!! Przechodzę go w około 10 godzin. Dwukrotne przejście to około 20 godzin oboma postaciami: dobrą i złą. Gothica II z dodatkiem Noc Kruka przeszedłem w około 100 godzin i nadal chce mi się grać, a Fable nie ma w sobie magnesu nie ma po co do niego wracać. O Gothic I już nie mówię przeszedłem chyba z 6 czy 7 razy i nadal mogę sobie zagrać w niego z przyjemnością. Gothicki wciagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz grę i lubisz ją pare razy przejść w inny
sposób fable to gra dla ciebie jeżeli jednak wolisz
długie i bardzo grywalne gry wybierz Gothica 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 08:52, kamceg napisał:

No właśnie nie dość że mała mapa to jeszcze trzeba sie nachodzić.


Chyba mnie nie zrozumiałeś. To w Morrowindzie trzeba cały czas chodzić po pustych lokacjach. Zaś w Gothicu napisałeś, że świat jest mały. Skoro jest mały, to czemu godzinami szukasz questu? To chyba jest dowód na to, że jednak ten świat jest spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Fable raz (po tej "dobrej" stronie) i nie widzę powodu, żeby zagrać raz jeszcze (np. jako "zły"). No bo po co ? Żeby pooglądać wystające różki bohaterowi z głowy? I tak jak napisał ktoś przedemną Fable już na starcie dostaje punkty ujemne za częste doczytywanie lokacji. Nic tak bardziej nie psuje klimatu, jak ekran ładowania gry.
No i ten brak swobody... Co do grafiki, to podobała mi sie jedynie w tych mroczniejszych zakątkach Albionu, zwłaszcza wzgórze katów, albo to wymarłe miasto, czy cmentarz... reszta zbyt cukirekowa, a już potwory to jakas kpina. Niektóre wyglądają wręcz sympatycznie (hobbsy, szkielety), jak z kreskówek disney''a.

Do Gothic''a natomiast podchodziłem kilka(naście) razy, za każdym podejściem z równym zapałem co za pierwszym.
Świat urozmaicony genialnie, w dwójce od wieży Xardasa do miasta jest pare kroków, a podrodze mamy jeziorko,
jaskinie,farmę, las, sporo potworów i npc-tów (w nocy kruka jeszcze więcej). Ponadto do ponownego grania zachęcają gildie, bo każda ma kilka "bonusowych" questów, niespotykanych gdzie idziej (mało, to fakt, ale jako fan zawsze ciekawiło mnie co jest do zrobienia w innej gildii).

Wniosek oczywisty, Gothic 2 miażdży Fable (głównie ze względu na replayability)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable jest niezły, ale Gothicowi nie jest godzien nawet butów lizać, ma fajne wydanie, ale co z tego skoro sama gra jest nieporównywalnie gorsza od Gothica, cały ten system misji itd., a w G2, G3, G1, G2&NK mamy po prostu spójną fabułę, z której same wynikają zadania, i ktoś je nam zleca, to tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 16:21, kamceg napisał:

Mówię że w Gothicu 2, nie dość że świat jest mały to się jeszcze nachodzić trzeba.


Chyba się z tobą nie porozumiem :/. Zrozum, twoje 2 "cechy" wzajemnie się wykluczają. Świat jest mały = nie ma gdzie chodzić. A skoro trzeba dużo chodzić, to świat z pewnością nie jest mały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 19:10, Falrinth napisał:

Fable jest za krótki !!! Przechodzę go w około 10 godzin. Dwukrotne przejście to około 20 godzin
oboma postaciami: dobrą i złą. Gothica II z dodatkiem Noc Kruka przeszedłem w około 100 godzin
i nadal chce mi się grać, a Fable nie ma w sobie magnesu nie ma po co do niego wracać. O Gothic
I już nie mówię przeszedłem chyba z 6 czy 7 razy i nadal mogę sobie zagrać w niego z przyjemnością.
Gothicki wciagają.

Ze co?Myslisz że Fable nie wciąga.przeszedłem ja 2 razy teraz zaczynam 3-ci,gothica 1i 2 tez przeszedłem i mysle że Fable jest o dużo lepsze.No ale każdy ma swoj charakter.Jeszcze jedno Przeszedłes wszystkie misje w Fable srebne i brązowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeszcze

Dnia 20.12.2006 o 20:51, Aeon napisał:

jedno Przeszedłes wszystkie misje w Fable srebne i brązowe?

One wszystkie polegają na wybijaniu kreskówkowych potworków. Jest zawsze taki licznik na ekranie i się tłucze na lewo i prawo. O te Ci chodzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli szukasz bajeecznej oprawy i wiecej nawalanki niż myślenia to FABLE jest dla Ciebie
ale jeśli masz to w dupie to graj w GOTHICA osobiście lubie obydwie gry ale GOTHIC jest dłuższy i to jest najwiekszy plus tej gry w porównaniu do FABLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie tylko spytać. Czy postać kturą chodzimy w Fable jest nie mową czy co ?W prawdzie nie przelazłem całej gry ale jeszcze nie usłyszałem ani jednego słowa wypowiedzianego z ust głuwnego bohatera.
z gury przepraszam za błędy ortografia nie idzie mi zbyt dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 18:05, elo-michelo napisał:

Chciałbym sie tylko spytać. Czy postać kturą chodzimy w Fable jest nie mową czy co ?W prawdzie
nie przelazłem całej gry ale jeszcze nie usłyszałem ani jednego słowa wypowiedzianego z ust
głuwnego bohatera.
z gury przepraszam za błędy ortografia nie idzie mi zbyt dobrze

Niestety jest;(Bo grając już dwa razy w Fable dokładnie czekając tego momentu kiedy główny bohater się odezwie i się zawiodłem ,bo postać nie mówi nic,i to jest troche głupie jak dla mnie bo jak może być RPG bez słowa głownego bohatera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 18:13, boduczek napisał:

> Chciałbym sie tylko spytać. Czy postać kturą chodzimy w Fable jest nie mową czy co ?W
prawdzie
> nie przelazłem całej gry ale jeszcze nie usłyszałem ani jednego słowa wypowiedzianego
z ust
> głuwnego bohatera.
> z gury przepraszam za błędy ortografia nie idzie mi zbyt dobrze
Niestety jest;(Bo grając już dwa razy w Fable dokładnie czekając tego momentu kiedy główny
bohater się odezwie i się zawiodłem ,bo postać nie mówi nic,i to jest troche głupie jak dla
mnie bo jak może być RPG bez słowa głownego bohatera??

no muwi na przykład przepraszam ale to malutki szczeguł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować