Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia prezentuje graficzne porównanie MGS 5: Ground Zeroes pomiędzy PS4 a PC

65 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2014 o 17:03, Snafu napisał:

Dopiero po głębszej analizie można coś wyhaczyć.

Po przyjrzeniu się stwierdziłem, że na PC tekstury są minimalnie ładniejsze, jednak większych różnic po prostu nie ma.

Dnia 22.11.2014 o 17:03, Snafu napisał:

Nvidia nie ma tu się czym chwalić :P

Lepszy rydz niż nic. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot akurat aktualne konsole są za słabe na te nvidiowe featuresy. Chyba, że po patchu chcesz grać w 30fps na takiej ps4 w tego MGS''a. Drawdistance''y, ilość źródeł światła i za duża ilość drawcalli to śmierć dla konsolowych CPU. Co do samego AMD to sami są sobie winni. Niech poprawią sterowniki które zjadają zasoby procesora jak szalone to i framerate wzrośnie. Do tego cały czas pudrują satrusieńką architekture GCN która na aktualnym etapie potrafi tylko jeść ogromne pokłady energii dając niewiele w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra! Ja pamiętam super włosy "Tress FX" od zielonych w Tomb Raider (w tym reboocie serii). Normalnie 45-60fps''ów w full hd z grafą na maxa. Jak odpalałem Tress FX to ledwo do 30 klatek dociągało! Także te ich rewelacje to są super pierdoły które co prawda wyglądają nieźle (np. to rozproszenie światłą na kałuży na 2 screenie) ale zbytnio obciążają kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam porównania wersji PS3 i PS4 z całkiem niedawna - widziało się wtedy wersję z current-gen i przy porównaniu z past-gen myślało się "łaaał, ale grafa, to PS4 to jest dopiero graficzna moc". Teraz ma się to samo, ale kiedy PS4 jest tą gorszą stroną, to nagle zauważa się te braki odbić itp. i current-gen wygląda w naszych oczach jak past-gen.
Jestem graczem konsolowym, ale nie daję tym maszynkom więcej niż ze trzy lata, zanim zaczną w porównaniu z PC prezentować poziom gorszy, niż teraz prezentuje PS3 / X360. Niech mnie drzwi ścisną, jeśli to nie jest ostatnia generacja konsol w formie stacjonarnych pudełek pod TV, w których przez 10 siedzi ten sam hardware. Taka dygresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, dobra! Ja pamiętam super włosy "Tress FX" od zielonych w Tomb Raider (w tym reboocie
> serii). Normalnie 45-60fps''ów w full hd z grafą na maxa. Jak odpalałem Tress FX to ledwo
> do 30 klatek dociągało! Także te ich rewelacje to są super pierdoły które co prawda wyglądają
> nieźle (np. to rozproszenie światłą na kałuży na 2 screenie) ale zbytnio obciążają kompa...

Akurat "Tress FX" to jest technologia od AMD a nie od NVIDIA więc nic dziwnego, że Ci fpsy spadają jak to włączysz na karcie od zielonych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzil chociaz ktos przynajmniej na oryginalnej stronie?

http://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/comparisons/metal-gear-solid-v-ground-zeroes/metal-gear-solid-v-ground-zeroes-pc-vs-playstation-4-comparison-1.html

Dlatego jest wiecej swiatel, bo o wiele wiecej detali na PC. Fakt.
Czy ktokolwiek to zauwazy w czasie rozgrywki? Watpie.
Miodnosc i klimat gry wynika z czegos innego. Dlatego ostatnimi czasy jest moda na gry o pikselowatej grafice, ale za to z dusza.
Jak wyjdzie Wiedzmin 3, maks tydzien wszyscy beda sie podniecac grafika a kolejny rok beda uzasadniac swoje wybory fabularne i moralne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jeden fakt skoro konsole można podpiąć pod telewizor HD Ready czyli obsługującym do 720p to na cholerę brnąć w wyższe rozdzielczości ? Eksperyment typu do wyboru dwie opcje 720p i 60fps albo 1080p i 30 FPS mógłby się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam, oj tam.
> Od razu widać, że na PS4 musieli oszczędzać prąd w bazie, (pewnie ze względu na przestarzałe
> żarówki) a na PC używali już LED-ów.
>
> Jak zwykle w porównaniu, więcej szczegółów itp.itd. na korzyść PC.
> ALE, ALE ja się pytam, kto w trakcie rozgrywki będzie wiedział/zauważy/będzie się zastanawiał,
> że na PC było więcej światła w nocy, albo ta kratownica, czy kreseczka na kontenerze
> była wyraźniejsza ?
> Z przedstawionych obrazków nie wynika jakaś kolosalna różnica.

Zgadzam się :D. Nie chce wywoływać wojny, ale i tak uważam, że w tej chwili dużo lepiej jest kupić kompa w tej cenie co konsola (po 1. gry tańsze, a po drugie - najważniejsze - możńa go sobie za jakiś czas ulepszać odpowiednio do gier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m-Abi]
> Zgadzam się :D. Nie chce wywoływać wojny [m-Abi]

Nie ma wojny.
Każdy kupuje co chce i gra na czym chce.
Na tym to polega.
Niektórzy szukają dziury w całym, ale to nie ja.
Poza tym Marciny to fajne "chłopaki" ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś tu widzi jakieś różnice to gratuluje. Mi oprócz kałuży i odbić światła na skałach nic innego nie wpadło w oko.
Jeszcze jedno. Niech NVIDIA zaprezentuje jak wygląda ta gra na komputerze za 1500zł z oryginalnym Windowsem i dobrym padem w cenie. A może w ogóle nie ruszy?
Od zapowiedzi nowej generacji konsol NVIDIA w kółko tylko się ośmiesza.
Tak jak tą ostatnią wypowiedzią że modernizacja PC jest tańsza i w ogóle PC się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 13:45, kris090 napisał:

Jak ktoś tu widzi jakieś różnice to gratuluje. [m-Abi]


Ktoś nareszcie to zauważył. Oprócz sprzętu komputerowego potrzebuje jeszcze os, który małym wydatkiem nie jest. Na konsole można gadać, ale ich ceny nie przebije żaden składany PC. Jedyny mankament to cena gier, ale kupując rozsądnie i wymieniając, można na prawdę pograć w wiele gier po dosyć niskiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> małym wydatkiem nie jest. Na konsole można gadać, ale ich ceny nie przebije żaden składany

Przebije, wystarczy kupić używane części. Mogą nawet być jeszcze na gwarancji.
Różnica na zdjęciu z widokiem na bazę jest ogromna. Dla mnie oświetlenie to istotna sprawa i na PC świateł jest znacznie więcej, co tworzy lepszy efekt końcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Idąc tym tokiem rozumowania, konsole też możesz kupić używaną i będzie taniej...
Nie bronię konsol, ale jednak jakby nie patrzeć, wychodzą taniej od pc wraz z OS. Do tego dochodzi koszt obudowy.
Nie wiem gdzie dostrzegasz tak znaczące różnice. Jakieś są, ale nie widać tutaj olbrzymiej przewagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza ps4 na allegro to 1200zł.

Za tę kwotę kupisz części do PC, które pobiją jej osiągi. Używane, ale da się.

OS nawet nie biorę pod uwagę, bo bądźmy szczerzy, w większości ludzie instalują pirackie kopie. Nikogo to nie dziwi i nikogo nie obchodzi.

Różnicę widzę w oświetleniu, w ilości świateł. Nie da się zaprzeczyć, że widok na bazę w wersji na PC jest znacznie lepszy. W pomieszczeniach różnic pewnie nie ma poza właśnie np. odbiciami tu i tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować