Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia prezentuje graficzne porównanie MGS 5: Ground Zeroes pomiędzy PS4 a PC

65 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2014 o 20:00, HamadaMasatoshi napisał:

Za tę kwotę kupisz części do PC, które pobiją jej osiągi. Używane, ale da się.

Lista tych części wraz z cenami. Nie, nie da się za 1200 takiego PCta złożyć.

Dnia 23.11.2014 o 20:00, HamadaMasatoshi napisał:

OS nawet nie biorę pod uwagę, bo bądźmy szczerzy, w większości ludzie instalują pirackie kopie.

Idąc tym tokiem rozumowania, to cena konsol i PC się zrównuje, bo można sklep okraść i wyjdzie za darmo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Idąc tym tokiem rozumowania, to cena konsol i PC się zrównuje, bo można sklep okraść
> i wyjdzie za darmo/

Równie głupie co przykład z kradzieżą samochodu. Rzecz nienamacalna, którą się kopiuje ma się nijak do przedmiotów fizycznych, dlatego prawo w tej kwestii jest niejasne i piractwo będzie zawsze.

Grafika : http://i.imgur.com/sUoEhJr.png
Procesor: http://i.imgur.com/Qq8WJCW.png
Obudowa: http://i.imgur.com/vzOpXIl.png
Zasilacz: http://i.imgur.com/dHvUGLc.png
Dysk: http://i.imgur.com/8QtMvp2.png
Pamięć: http://i.imgur.com/kN9Zrzr.png
Płyta główna: http://i.imgur.com/TOmy0i2.png

Razem wyszło 1491 zł + jakieś 100 zł za wysyłkę wszystkiego. Wyszło drożej od najtańszej używki ps4 jaka jest obecnie na allegro, przy budowaniu od zera. Jak już ktoś ma kompa, sprawa wygląda lepiej i powinien się zmieścić w tych 1200zł.


Jak się chce to można. Co prawda wyszło więcej niż mówiłem, ale całość daje lepsze osiągi przy zwiększonej ilości efektów i szczegółów niż konsole. Nie trzeba do tego bajońskich sum na ponad 2k jakie niektórzy lubią czasami przytaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak to złożysz do kupy to nawet BF4 nie odpalisz bo będziesz miał pokaz slajdów.
Dołóż do tego cenę Windowsa i 250zł na pada i wychodzi ci 2000.
A nowiutkie PS4 kupisz za 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wmawiać jaki to PC nie jest lepszy i jak wielkie różnice są na tych screenach pomiędzy konsolą za 1500 a PCtem za 4500, bo na takim za 2000 to to tak nie będzie wyglądać.
Różnic nie ma prawie żadnych a różnica w cenie jest znacząca.
I nie mów że złożysz do 1400zł dobrego PC bo jak on jest dobry to widać po podzespołach, które podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Możesz sobie wmawiać jaki to PC nie jest lepszy i jak wielkie różnice są na tych screenach
> pomiędzy konsolą za 1500 a PCtem za 4500, bo na takim za 2000 to to tak nie będzie wyglądać.
> Różnic nie ma prawie żadnych a różnica w cenie jest znacząca.
> I nie mów że złożysz do 1400zł dobrego PC bo jak on jest dobry to widać po podzespołach,
> które podałeś.
Chwila, chwila. Ale do ceny konsoli 1500 należy dodać jeszcze cenę jakiegoś laptopa ze 2000 aby było sprawiedliwie (monitora nie doliczam w tym wypadku) w końcu kompa używam do grania i pracy (oraz neta filmów muzyki itp) konsola do grania owszem jest tańsza ale wraz z czymś takim jak laptop już można porządnego PCta złożyć. No i przynajmniej na gry nie muszę wydawać 200-250 zł tylko 100-150. A o przecenach nie wspomnę.
A i grę z przed 10 lat dalej mogę bez problemu odpalić na PC. Zrobisz to z grą np z ps2 na ps4?
Największą zaletą konsol jaką ja widze(mam ps3) to nie jest cena ale to to że można odpalić giere przed tv i pobawić się wspólnie ze znajomymi (jakiś teken czy fifa). Z cenami to dla mnie jest głupi argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Rzecz nienamacalna,

Czyżby?

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

dlatego prawo w tej kwestii jest niejasne i piractwo będzie zawsze.

Piractwo i wszelkie notoryczne przypadki łamania prawa wynikaja z tego, że ludziom uchodzi na sucho.
Tak, czy siak każda wymówka dobra. Jak tu nie być za "żelaznym" DRM? :P

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Siada wentylator. Cool

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Już dla samych względów estetycznych, brałbym PS4.

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Szojs

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

4gb?

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Niedostępna.

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Jak się chce to można. Co prawda wyszło więcej niż mówiłem, ale całość daje lepsze osiągi
przy zwiększonej ilości efektów i szczegółów niż konsole.

Nie dość, że muli przez cienki dysk i małą ilość ramu. Wygląda tak, że równie dobrze ten śmietnik może leżeć na biurku. A do tego jeszcze będzie chodzić jak suszarka i wypadałoby zmienić cooler. Gwarancja wręcz epicka.
Mnie by było nawet wstyd coś takiego zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem co pisze. Na zestawie z filmiku jest 8GB RAM a w "Twoim" 4GB.

W dodatku gdzie w tym zestawie jest Napęd?
Ano tak. Gry przecież można piracić a Windowsa zainstalować z Pena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:

Nie dość, że muli przez cienki dysk i małą ilość ramu. Wygląda tak, że równie dobrze
ten śmietnik może leżeć na biurku. A do tego jeszcze będzie chodzić jak suszarka i wypadałoby
zmienić cooler. Gwarancja wręcz epicka.
Mnie by było nawet wstyd coś takiego zaproponować.



Dysk akurat nie ma zbyt dużego wpływu na wydajność, co najwyżej poziomy będą długo się ładować. RAMu też wystarczy do większości gier, no ale przydałoby się te 8 GB. Natomiast obudowa to złom i już chyba lepiej jakby system stał obok a nie w środku. :P

Jeżeli chodzi o HD7970 to może akurat nie od tego producenta, ale dopłacamy stówkę i można mieć MSI/Gigabyte/Sapphire ze świetnym chłodzeniem i to na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 22:52, Monotyp napisał:

Chwila, chwila. Ale do ceny konsoli 1500 należy dodać jeszcze cenę jakiegoś laptopa ze
2000 aby było sprawiedliwie


Faktycznie konsola to przede wszystkim wygoda.
Załóżmy że Ty posiadasz PS3 a ktoś posiada komputer/laptopa.
Wychodzi nowa generacja i możesz kupić nowy komp albo nową konsolę a stary komp zostaje do nauki.
W takim aspekcie bym to rozpatrywał.
Przecież ktoś może odpalić, tak jak mówisz, 10-letnią grę na PC a ktoś kto gra na konsoli może ją odpalić na PS2.
Przecież Ty nowej gry nie odpalisz na 10-letnim komputerze tak jak ktoś gry dla PS4 na PS2(pomijam że można kupić remaster ale to tak jakby kupić nową grę). Czyli ktoś kiedyś kupił PS2/PS3/PS4 tak samo jak ktoś inny w tym czasie 3x kupił nowy komputer. No bo tak to wychodzi. Konsole mają nawet dłuższy żywot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:

> Rzecz nienamacalna,
Czyżby?


Tak, weź do ręki Win7. Bez nośnika fizycznego, na którym się znajduje.

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:

Tak, czy siak każda wymówka dobra. Jak tu nie być za "żelaznym" DRM? :P


Nie obchodzi mnie kwestia piractwa.

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:

> Grafika : http://i.imgur.com/sUoEhJr.png
Siada wentylator. Cool


Siada, bo?

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:

> Obudowa: http://i.imgur.com/vzOpXIl.png
Już dla samych względów estetycznych, brałbym PS4.


No i w porządku.

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:


Da radę.

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:


Mój błąd. Dodatkowe 120 zł.

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:


> Płyta główna: http://i.imgur.com/TOmy0i2.png


Jeszcze niedawno była, Jak nie ta to inny model w tej samej cenie, wystarczy.

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:


> Jak się chce to można. Co prawda wyszło więcej niż mówiłem, ale całość daje lepsze
osiągi
> przy zwiększonej ilości efektów i szczegółów niż konsole.


Dołożysz ram i nic nie muli.

Dnia 23.11.2014 o 22:57, Zgreed66 napisał:

Mnie by było nawet wstyd coś takiego zaproponować.


Mnie wstydzą inne rzeczy.

Ogólnie to niepotrzebny ból tyłka. To przykład, że nie trzeba wielkich sum, żeby pograć w lepszej jakości i prawdziwym FHD a nie upscalingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 23:16, HamadaMasatoshi napisał:

Tak, weź do ręki Win7. Bez nośnika fizycznego, na którym się znajduje.

Ergo nie weźmiesz. Zawsze musi się "zmaterializować" na twojej własnosci jakim jest dysk, płyta, pendrive? :>

Dnia 23.11.2014 o 23:16, HamadaMasatoshi napisał:

Nie obchodzi mnie kwestia piractwa.

Wcale...

Dnia 23.11.2014 o 23:16, HamadaMasatoshi napisał:

Siada, bo?

"Nie kręci się"? Czytałeś chociaż aukcję, czy wklepywałeś jak leci?

Dnia 23.11.2014 o 23:16, HamadaMasatoshi napisał:

Da radę.

Mieścić. Transfer nędzny. Co się przełoży na loadingi, doczytywania itd. Komfortu brak. Szczególnie jak jest jeden, z systemem.

Dnia 23.11.2014 o 23:16, HamadaMasatoshi napisał:

Ogólnie to niepotrzebny ból tyłka. To przykład, że nie trzeba wielkich sum, żeby pograć
w lepszej jakości i prawdziwym FHD a nie upscalingu.

BF4 leci na PS4 w 1080. Jedyne z czym może być problem to coś w rodzaju unity, Ale na 7970 to tez nie będzie porywać. Szczególnie... jak brakować będzie ramu, dysk będzie wymulać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, udowodniłeś, że złożenie PCta w cenie 1200zł o funkcjonalności i mocy PS4 jest niemożliwe.

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Równie głupie co przykład z kradzieżą samochodu. Rzecz nienamacalna, którą się kopiuje
ma się nijak do przedmiotów fizycznych, dlatego prawo w tej kwestii jest niejasne i piractwo
będzie zawsze.

Jest jasne. Piractwo oprogramowania jest traktowane przez polskie prawo na równi z kradzieżą.
A teraz jedziemy z częściami:

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

http://allegro.pl/vtx3d-radeon-hd-7970-x-edition-3072mb-gddr5-i4815249880.html
Wentylator czasami nie działa.

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4827282354
a) wersja bez k, czyli pewnego radosnego dnia w nowej grze będzie bottle-neckiem
b) brak chłodzenia w zestawie - trzeba dokupić

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

a) estetyki brak
b) to jest z 10 razy większe od PS4

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Ujdzie.

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Zamulacz. I nie, nie będzie powodował, że gry będą się wolniej ładować. Windows na takim dysku będzie przymulał aż miło i to nawet zanim RAM się skończy i trzeba będzie zrzucić coś na HDD. Z czym do ludzi.

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

a) 4GB
b) 1333MHz
Z czym do ludzi. Nie dość, że taka pamięć jest wolna w cholerę (tak, przepustowość ma znaczenie), to jeszcze jest w jednej kości (po to jest dual-channel, bo go używać) i jest 4GB. W żaden port z PS4/XBO nie zagrasz, bo będziesz miał za mało RAMu.

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Ujdzie.

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Razem wyszło 1491 zł + jakieś 100 zł za wysyłkę wszystkiego. Wyszło drożej od najtańszej
używki ps4 jaka jest obecnie na allegro, przy budowaniu od zera.

Czyli de facto udowodniłeś, że się nie da. W dodatku:
a) wrzuciłeś wolny dysk
b) karta graficzna ma problemy
c) procesor nie ma chłodzenia
d) brak jakiegokolwiek sposobu sterowania komputerem/grania (czy to pad czy klawiatura/myszka)
e) brak systemu operacyjnego (ciekaw jestem, czy masz oryginalnego Windowsa, czy wersję "od wujka z USA" jak tak tego bronisz)
f) brak napędu Blu-Ray (choćbyś nie wiem jak chciał, jest w cenie konsoli). No ale pewnie filmy z torrentów ściągasz...
g) żałośnie mało RAMu

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

Jak się chce to można. Co prawda wyszło więcej niż mówiłem, ale całość daje lepsze osiągi
przy zwiększonej ilości efektów i szczegółów niż konsole. Nie trzeba do tego bajońskich
sum na ponad 2k jakie niektórzy lubią czasami przytaczać.

Właśnie udowodniłem Ci, że nie da się. W sumie to ty to zrobiłeś :D

Dnia 23.11.2014 o 21:45, HamadaMasatoshi napisał:

To przykład, że nie trzeba wielkich sum, żeby pograć w lepszej jakości i prawdziwym FHD a nie upscalingu.

Na PS4 całe trzy gry chodzą w 900p i żadna z nich na innych platformach (także PC) nie ma dobrej opinii, jeżeli chodzi o jej działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten twój zestaw też jeśli już dokupić OS, RAM, normalną obudowę i jeszcze akcesoria czyli klawiatura i mysz albo porządny kontroler(250zł- w cenie konsoli) to wychodzi 2500zł więc wcale nie tak tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 06:34, Henrar napisał:

Gratuluję, udowodniłeś, że złożenie PCta w cenie 1200zł o funkcjonalności i mocy PS4
jest niemożliwe.


O takiej mocy jak PS4 to nie, ale co do funkcjonalności to bym się spierał.

Dnia 24.11.2014 o 06:34, Henrar napisał:


Jak już wspominałem można wybrać lepiej w tej cenie. O ok. 100zł droższe HD7970/R9 280x, albo za podobne pieniądze HD7950. Ostatnio na Allegro poszedł Szafir z tej serii za 450 zł.

Dnia 24.11.2014 o 06:34, Henrar napisał:

> Procesor: http://i.imgur.com/Qq8WJCW.png
http://allegro.pl/show_item.php?item=4827282354
a) wersja bez k, czyli pewnego radosnego dnia w nowej grze będzie bottle-neckiem


Tak jak wersje z k na końcu, tylko te podziałają trochę dłużej. Ja bym się bardziej martwił o wydajność konsolowych procków zlepionych z dwóch rdzeni Jaguar. ;)

Dnia 24.11.2014 o 06:34, Henrar napisał:

b) brak chłodzenia w zestawie - trzeba dokupić


To nie są znowu takie straszne pieniądze.

Dnia 24.11.2014 o 06:34, Henrar napisał:

> Dysk: http://i.imgur.com/8QtMvp2.png
Zamulacz. I nie, nie będzie powodował, że gry będą się wolniej ładować. Windows na takim
dysku będzie przymulał aż miło i to nawet zanim RAM się skończy i trzeba będzie zrzucić
coś na HDD. Z czym do ludzi.


Nie wiedziałem że teraz trzeba mieć SSD żeby system nie zamulał. W sumie nie wiem co to za model, ale skoro jest pod SATA to powinien działać w miarę normalnie. Zresztą z tego co ostatnio patrzyłem na testy, to wpływ dysku na FPSy jest marginalny.

Dnia 24.11.2014 o 06:34, Henrar napisał:

> Pamięć: http://i.imgur.com/kN9Zrzr.png
a) 4GB
b) 1333MHz
Z czym do ludzi. Nie dość, że taka pamięć jest wolna w cholerę (tak, przepustowość ma
znaczenie), to jeszcze jest w jednej kości (po to jest dual-channel, bo go używać) i
jest 4GB. W żaden port z PS4/XBO nie zagrasz, bo będziesz miał za mało RAMu.


Jasne. Mam 2x2GB 1333Mhz i odpaliłem Shadow of Mordor na średnich z okazjonalnymi spadkami do 50 FPS. Jak tego dokonałem? Czarna magia. Musiałem zabić 2 koty i kozła.

Zapominasz (albo zwyczajnie ignorujesz fakt), że oprócz tych DDR3 na grafice jest jeszcze do dyspozycji 3GB szybkiej pamięci GDDR5. O ile szybszej niż na konsolach możesz sobie już sam sprawdzić.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy o sprzęcie przeznaczonym do gier.

Dnia 24.11.2014 o 10:18, fenr1r napisał:

Jak już wspominałem można wybrać lepiej w tej cenie. O ok. 100zł droższe HD7970/R9 280x,
albo za podobne pieniądze HD7950. Ostatnio na Allegro poszedł Szafir z tej serii za 450
zł.

Rzadkie okazje.

Dnia 24.11.2014 o 10:18, fenr1r napisał:

Tak jak wersje z k na końcu, tylko te podziałają trochę dłużej. Ja bym się bardziej martwił
o wydajność konsolowych procków zlepionych z dwóch rdzeni Jaguar. ;)

Jaguary do gier wystarczą, to konsole a nie PCty.

Dnia 24.11.2014 o 10:18, fenr1r napisał:

To nie są znowu takie straszne pieniądze.

Ale to kolejne pieniądze a przecież miał być budżet 1200 zł.

Dnia 24.11.2014 o 10:18, fenr1r napisał:

Nie wiedziałem że teraz trzeba mieć SSD żeby system nie zamulał.

Każdy program, który odpalisz (Windows też) musi się odpalić z HDD. Ten ma 8MB cache czyli tyle, ile najgorsze laptopowy dyski. Jak na tym chodzi oprogramowanie, chyba nie muszę pisać. W dodatku przez żałosną ilość RAMu komputer będzie musiał skorzystać z pliku wymiany.

Dnia 24.11.2014 o 10:18, fenr1r napisał:

skoro jest pod SATA to powinien działać w miarę normalnie.

To że jest to SATA nic nie znaczy. To tylko interfejs. Zamulaczem będzie dysk a nie złącze.

Dnia 24.11.2014 o 10:18, fenr1r napisał:

Zresztą z
tego co ostatnio patrzyłem na testy, to wpływ dysku na FPSy jest marginalny.

Na FPSy. A to co innego od czasu ładowania wszystkiego, także Windowsa.
W żaden port z PS4/XBO nie zagrasz, bo będziesz miał za mało RAMu.

Dnia 24.11.2014 o 10:18, fenr1r napisał:


Jasne. Mam 2x2GB 1333Mhz i odpaliłem Shadow of Mordor na średnich z okazjonalnymi spadkami
do 50 FPS. Jak tego dokonałem? Czarna magia. Musiałem zabić 2 koty i kozła.

Jakie detale? Jaka rozdzielczość?

Dnia 24.11.2014 o 10:18, fenr1r napisał:

Zapominasz (albo zwyczajnie ignorujesz fakt), że oprócz tych DDR3 na grafice jest jeszcze
do dyspozycji 3GB szybkiej pamięci GDDR5. O ile szybszej niż na konsolach możesz sobie
już sam sprawdzić.

Te 3GB trzeba czymś wypełnić. To raz (kwestia przesyłu danych z normalnego RAMu do VRAMu. Dwa, konsole mogą użyć więcej niż 3GB na grafikę.
No i wciąż nie ma ani napędu, ani systemu ani nawet klawiatury i myszki. Za 1200 komputera o mocy i funkcjonalności PS4 nie złożysz. Za parę lat? Tak. Teraz? Na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 24.11.2014 o 11:08, Henrar napisał:

Rzadkie okazje.


Za HD7950 550 zł to max. HD7970/R9280x 600-700 zł zależnie od producenta i ile gwarancji zostało.

Dnia 24.11.2014 o 11:08, Henrar napisał:

> Tak jak wersje z k na końcu, tylko te podziałają trochę dłużej. Ja bym się bardziej
martwił
> o wydajność konsolowych procków zlepionych z dwóch rdzeni Jaguar. ;)
Jaguary do gier wystarczą, to konsole a nie PCty.


i5-2500 na razie też.

Dnia 24.11.2014 o 11:08, Henrar napisał:

Każdy program, który odpalisz (Windows też) musi się odpalić z HDD. Ten ma 8MB cache
czyli tyle, ile najgorsze laptopowy dyski. Jak na tym chodzi oprogramowanie, chyba nie
muszę pisać. W dodatku przez żałosną ilość RAMu komputer będzie musiał skorzystać z pliku
wymiany.


Napisz bo ja nie wiem. Programy przechowują dane w RAM a nie cache dysku. Także 8 czy 64MB, przyrost wydajności będzie niezauważalny. 4GB RAM w zupełności wystarcza do normalnego korzystania z komputera. Do grania w znakomitą większość obecnych gier też.

Dnia 24.11.2014 o 11:08, Henrar napisał:

Jakie detale? Jaka rozdzielczość?


Z pamięci: FHD, detale i efekty na high, tekstury na medium bo mało VRAM. FPSy w porywach do 80.
Przypominam, 2x2GB 1333MHz, więc przestań opowiadać bajki, że się nie da. Ponadto Windows rezerwuje dla siebie jakieś-1-1,5GB, plus reszta programów i procesów.

Jeszcze mało? Min. wymagana ilość pamięci RAM:
Metro LL 2GB
Crysis 3 2GB
Bioschock Infinite 2GB
BF4 4GB
Alien Isolation 4GB
Ryse Son of Rome 4GB
FC4 4GB
Wolfenstein New Order 4GB

Dnia 24.11.2014 o 11:08, Henrar napisał:

No i wciąż nie ma ani napędu, ani systemu ani nawet klawiatury i myszki. Za 1200 komputera
o mocy i funkcjonalności PS4 nie złożysz. Za parę lat? Tak. Teraz? Na pewno nie.


Ja z tym nie dyskutuję, co zresztą zaznaczyłem na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 12:34, fenr1r napisał:

Za HD7950 550 zł to max. HD7970/R9280x 600-700 zł zależnie od producenta i ile gwarancji
zostało.

Czyli robi się już znacznie drożej niż PS4.

Dnia 24.11.2014 o 12:34, fenr1r napisał:

Napisz bo ja nie wiem. Programy przechowują dane w RAM a nie cache dysku. Także 8 czy
64MB, przyrost wydajności będzie niezauważalny. 4GB RAM w zupełności wystarcza do normalnego
korzystania z komputera. Do grania w znakomitą większość obecnych gier też.

Do detali takich jak na PS4? Nie wystarcza. Co robi cache? W wielkim skrócie przyspiesza dysk twardy. 8MB to żałośnie mało i taki dysk będzie zamulał WSZYSTKO. Windows będzie się odpalał w ponad minutę, przeglądarka internetowa w paręnaście sekund. Jeżeli to dla ciebie normalne korzystanie z komputera, to masz naprawdę niskie standardy. Każdy normalny desktopowy dysk twardy z 64MB cache będzie od podanego tutaj syfu szybszy.
Ponadto, gdy RAM się skończy system zaczyna się bawić plikiem wymiany -> wspomaganie się HDD. Co to oznacza z punktu widzenia wydajności nie muszę chyba mówić.

Dnia 24.11.2014 o 12:34, fenr1r napisał:

Z pamięci: FHD, detale i efekty na high, tekstury na medium bo mało VRAM. FPSy w porywach
do 80.
Przypominam, 2x2GB 1333MHz, więc przestań opowiadać bajki, że się nie da. Ponadto Windows
rezerwuje dla siebie jakieś-1-1,5GB, plus reszta programów i procesów.

Screeny poproszę, bo po prostu nie wierzę. Z Task Managera z zaznaczonym procesem gry oraz menu ustawień takowej.

Dnia 24.11.2014 o 12:34, fenr1r napisał:

Jeszcze mało? Min. wymagana ilość pamięci RAM:
Metro LL 2GB
Crysis 3 2GB
Bioschock Infinite 2GB
BF4 4GB
Alien Isolation 4GB
Ryse Son of Rome 4GB
FC4 4GB
Wolfenstein New Order 4GB

Minimalne=/=detale z PS4. O czym my tu mówimy. Kupujesz kompa za prawie 2 tysiące i chcesz oszczędzać na RAMie?
Żeby było śmieszniej, z gier które podałeś, tylko jedna to gra nie będąca cross-genem. Spójrz co się dzieje z wymaganiami gier, które wychodzą tylko na PS4/XBO i nie są ograniczone przez 256+256MB w PS3 i 512MB w X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować