Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One obchodzi pierwsze urodziny (w USA)!

33 postów w tym temacie

Już rok ? Zapomniałem, że MS ma opóźniony zapłon co do większości Europy :) Fajnie mają w USA. Tak tanie konsole. Pozazdrościć. Po kursie dolara można wywnioskować, jak bardzo okradają kupujących w Polsce za sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 16:12, vegost napisał:

Już rok ? Zapomniałem, że MS ma opóźniony zapłon co do większości Europy :) Fajnie mają
w USA. Tak tanie konsole. Pozazdrościć. Po kursie dolara można wywnioskować, jak bardzo
okradają kupujących w Polsce za sprzęt.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w USA cena jest podawana bez podatku. Microsoft nie będzie obniżaładnie ceny dla Europy tylko dlatego, by zrównać ją dla USA, które ma mniejsze podatki.

Ale do kogo ja to piszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w USA cena jest podawana bez podatku. Microsoft
> nie będzie obniżaładnie ceny dla Europy tylko dlatego, by zrównać ją dla USA, które ma
> mniejsze podatki.
>
> Ale do kogo ja to piszę...

Co nie zmiania faktu, że gry, akcesoria do konsol i w końcu same konsole, wypadają dużo taniej w USA niż np. w Europie(a szczególnie w naszym chorym kraju). Oczywiście pomijam koszty wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 16:38, Snafu napisał:

Co nie zmiania faktu, że gry, akcesoria do konsol i w końcu same konsole, wypadają dużo
taniej w USA niż np. w Europie(a szczególnie w naszym chorym kraju). Oczywiście pomijam
koszty wysyłki.

Nie wypadają. 399 dolarów po zaaplikowaniu naszej stawki VATu490,7 dolarów. 399 euro to 495 dolarów. Nie wiem, gdzie jest duża różnica (przy normalnym sprowadzaniu sprzętu z USA dowalą na granicy VAT i cena sprzętu się wyrówna). Winą takich cen są rządy poszczególnych krajów UE (i samo UE) a nie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 16:49, Henrar napisał:

Nie wypadają. 399 dolarów po zaaplikowaniu naszej stawki VATu490,7 dolarów. 399 euro
to 495 dolarów. Nie wiem, gdzie jest duża różnica (przy normalnym sprowadzaniu sprzętu
z USA dowalą na granicy VAT i cena sprzętu się wyrówna). Winą takich cen są rządy poszczególnych
krajów UE (i samo UE) a nie firmy.


Zarówno konsole, jak i inne sprzęty AGD i RTV wypadają taniej w USA niż w Polsce. Dodaj do tego zarobki przeciętnego "hamburgera" i przeciętnego polaka. Zobaczysz o co mi chodzi. Zarabiając powiedzmy 2 000$ i wydając 400$ na konsole zostanie mi 1 600$. Teraz patrz na to, zarobię 2 000 zł i wydam 1 600 na konsole. Zostanie mi 400 zł. O to mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 16:28, Henrar napisał:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w USA cena jest podawana bez podatku. Microsoft
nie będzie obniżaładnie ceny dla Europy tylko dlatego, by zrównać ją dla USA, które ma
mniejsze podatki.

Ale do kogo ja to piszę...


Nie wywyższaj się proszę. Źle to o tobie świadczy. Nie obchodzi mnie VAT. Patrzę na cenę i widzę, ze u nas jest o 400 zł za dużo za coś, co w stanach jest tańsze. Wszystko co kupisz w USA jest tańsze, niż u nas w złodziejskich sklepach. Szczególnie elektronika. Nawet gdyby odjąć "polski" VAT to w dalszym ciągu cena jest zawyżona. I nie pisz mi o kosztach transportu, bo mamy swoje fabryki największych marek. Ale do kogo ja to piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 17:27, vegost napisał:

Nawet gdyby odjąć "polski" VAT to w dalszym ciągu cena jest zawyżona.

Polska - 1749 zł z VAT, po odjęciu VATu 1346,73 zł.
USA - $399 - 1352,57 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 17:27, vegost napisał:

Nie wywyższaj się proszę. Źle to o tobie świadczy.

To przestań trollować/pisać głupoty (jak zwykle zresztą).
Nie obchodzi mnie VAT. Patrzę na cenę

Dnia 22.11.2014 o 17:27, vegost napisał:

i widzę, ze u nas jest o 400 zł za dużo za coś, co w stanach jest tańsze.

Przepraszam bardzo, ale gdzie te 400 zł taniej?
Dostałeś ode mnie i Dareda00 twarde liczby. Pokaż swoje. Ceny w USA są podawane NETTO, bez ichniego odpowiednika VATu. Nie kupisz w większości stanów PS4 za 399 dolców, bo przy kasie naliczą dodatkowy podatek (to samo tyczy się Steama BTW).
>Wszystko co

Dnia 22.11.2014 o 17:27, vegost napisał:

kupisz w USA jest tańsze, niż u nas w złodziejskich sklepach.

Parę złotych po podatkach a nie 400 zł.

Dnia 22.11.2014 o 17:27, vegost napisał:

Szczególnie elektronika.
Nawet gdyby odjąć "polski" VAT to w dalszym ciągu cena jest zawyżona. I nie pisz mi o
kosztach transportu, bo mamy swoje fabryki największych marek. Ale do kogo ja to piszę.

Czyli twój mózg nie potrafi tego pojąć. Cały ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wyglądają zarobki Polaków w porównaniu do reszty Europy. Pytanie tylko: co z tego? Firmy nie będą sprzedawać tu konsol za 399/499zł (PS4/XBO) czy innej elektroniki w takich cenach, bo będą je sprzedawać po kosztach produkcji. Te firmy mają zarabiać a nie przejmować się tym, że w niektórych krajach cena jest nieadekwatna do zarobków.

Przeklejam to, co wrzucił Dared00:
Polska - 1749 zł z VAT, po odjęciu VATu 1346,73 zł.
USA - $399 - 1352,57 zł (cena podawana w USA jest netto, podatek w zależności od stanu to dodatkowe 5-10%)

Dziękuj za takie podatki rządom a nie firmom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2014 o 19:42, Henrar napisał:

Dziękuj za takie podatki rządom a nie firmom.


Nie musisz przekładać żadnych postów mądralo. Przeczytanie kilku postów wstecz trudne nie jest, to raz. Dwa, że nikogo nie wskazywałem jako winnego wysokim cenom, więc komentarz nie trafiony. Niestety widzisz tylko czubek swojego nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując koszt waluty (jednostkowo, nie wartościowo) do zarobków to trochę tak jakbyśmy my mieli kupić X1 za 400-500zł a nie 1500.
Myślę, że tak należy rozpatrywać porównanie ceny USA i Polski. Nie uważam, że w Polsce powinno to kosztować 400-500zł, ale Amerykańców stać na to bardziej, niż przeciętnego Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 18:37, Henrar napisał:

To przestań trollować/pisać głupoty (jak zwykle zresztą).

/.../

Dnia 22.11.2014 o 18:37, Henrar napisał:

Czyli twój mózg nie potrafi tego pojąć. Cały ty :D


Takie posty naprawdę nie przystoją komuś z takim stażem na forum. Proszę nie odnosić się obrażliwie do innych użytkowników.

Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 17:00, Snafu napisał:

Zarówno konsole, jak i inne sprzęty AGD i RTV wypadają taniej w USA niż w Polsce. Dodaj
do tego zarobki przeciętnego "hamburgera" i przeciętnego polaka. Zobaczysz o co mi chodzi.
Zarabiając powiedzmy 2 000$ i wydając 400$ na konsole zostanie mi 1 600$. Teraz patrz
na to, zarobię 2 000 zł i wydam 1 600 na konsole. Zostanie mi 400 zł. O to mi chodzi
:)


Degrad -2 - można to nazwać rasizmem... Nie lubisz Amerykanów, ok ale nie musisz ich w taki sposób nazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2014 o 21:19, Isildur napisał:

Degrad -2 - można to nazwać rasizmem... Nie lubisz Amerykanów, ok ale nie musisz
ich w taki sposób nazywać.


Nie no, to jest jakaś żenada... Słowo zostało użyte z dużym dystansem, do tego w cudzysłowie. Zakładasz ze nie lubię Amerykanów, na czym to opierasz? Niejednokrotnie kłócicilem się z użytkownikami gdy wymawiała ze jakaś gra jest tworzona dla "głupich Amerykanów" wiec nie widzę najmniejszego powodu dla mojego degrada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2014 o 21:19, Isildur napisał:

[bDegrad -2 - można to nazwać rasizmem... Nie lubisz Amerykanów, ok ale nie musisz
ich w taki sposób nazywać.

Plus pytanie, gdzie tu jest ten rasizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś odpowiedź na maila.
A zgodnie z zasadami, a głównie z tą zasadą: "Informujemy, że wszystkie posty nie dotyczące komentowanego materiału będą usuwane."

Powinienem usunąć te posty, odwołujące się od degrada...

EOT

Nie odpisuj, odpisz drogą mailową odpowiadając na moją wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować