Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One obchodzi pierwsze urodziny (w USA)!

33 postów w tym temacie

> Nie wywyższaj się proszę. Źle to o tobie świadczy. Nie obchodzi mnie VAT. Patrzę na cenę
> i widzę, ze u nas jest o 400 zł za dużo za coś, co w stanach jest tańsze. Wszystko co
> kupisz w USA jest tańsze, niż u nas w złodziejskich sklepach. Szczególnie elektronika.
> Nawet gdyby odjąć "polski" VAT to w dalszym ciągu cena jest zawyżona. I nie pisz mi o
> kosztach transportu, bo mamy swoje fabryki największych marek. Ale do kogo ja to piszę.

Nie traktuj tego jako hejtu w twoją stronę, ale jako student 2 stopnia ekonomii jestem w stanie stwierdzić, że cena konsoli w Polsce jest wynikiem wspomnianych przez kolegę prędzej podatków pośrednich (VAT, akcyza itp.) i jest technicznie nie możliwe, żeby produkt amerykańskiej firmy (nawet jeśli jest produkowany w Chinach, Bangladeszu czy jakiejś innej dziurze) kosztował tyle samo w naszym kraju, biorąc pod uwagę wszystkie restrykcje/ opłaty związane z importem towaru narzucane przez EU oraz Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie traktuj tego jako hejtu w twoją stronę, ale jako student 2 stopnia ekonomii jestem
> w stanie stwierdzić, że cena konsoli w Polsce jest wynikiem wspomnianych przez kolegę
> prędzej podatków pośrednich (VAT, akcyza itp.) i jest technicznie nie możliwe, żeby produkt
> amerykańskiej firmy (nawet jeśli jest produkowany w Chinach, Bangladeszu czy jakiejś
> innej dziurze) kosztował tyle samo w naszym kraju, biorąc pod uwagę wszystkie restrykcje/
> opłaty związane z importem towaru narzucane przez EU oraz Polskę
>
>

Wydaje mi się, że ani nie obwinia za te ceny Microsoftu a wręcz pisze, że NIE obchodzi go VAT. Więc podobnie jak Henrar, nie zrozumiałeś jego wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ News
Osobiście urodziny boxa mnie mało interesują, ponieważ jestem szczęśliwmy posiadaczem ps4.

@ up
Nie wiem jak to teraz wygląda cenowo, ale kilka lat temu kupiłem konsole PSP zaoszczędziłem wtedy 150zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Degrad -2 - można to nazwać rasizmem... Nie lubisz Amerykanów, ok ale nie musisz
> ich w taki sposób nazywać.

Rasizm? Od kiedy Amerykanie to rasa? Przecież nie było mowy o rdzennych Amerykanach czyli Indianach.

Widzę, że pan moderator wziął sobie mocno do serca ideę poprawności politycznej. Jeśli to jest polityka całego serwisu, chyba czas się z nim pożegnać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2014 o 11:17, bounty napisał:

Rasizm? Od kiedy Amerykanie to rasa? Przecież nie było mowy o rdzennych Amerykanach czyli
Indianach.

Widzę, że pan moderator wziął sobie mocno do serca ideę poprawności politycznej. Jeśli
to jest polityka całego serwisu, chyba czas się z nim pożegnać...


Wycinek regulaminu:

"2. Co jest zabronione
Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
Stosowanie w wypowiedziach słów uznawanych za niekulturalne a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, Pracowników gram.pl lub innych osób
szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)"

Przypominam innym, że nie komentujemy decyzji moderatora tylko news, od tej chwili proszę wrócić do tematu wątku, jeśli nadal będziecie komentować moją decyzję, którą już wyjaśniłem z użytkownikiem to zastosuję tę zasadę: "Informujemy, że wszystkie posty nie dotyczące komentowanego materiału będą usuwane.", a osoby dodające takie posty dostaną co najmniej po ostrzeżeniu za spam.

Tym samym kończę offtopic i proszę wrócić do komentowania newsa a nie mojej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Happy Birthday Xbox One.

Nie mam Xbox One, ale cieszę się, że jest konkurencja dla SONY.

Osobiście posiadam PS4 i jestem zadowolony, ale nie wykluczam zakupu X1 w przyszłości. Jedno co wiem na pewno to to, że będzie to wersja bez kinecta.
W poprzedniej generacji, najpierw kupiłem Xboxa 360, chyba na drugie urodzinki, a PS3 niedługo po nim.
Jak widać nie mam uprzedzeń, ale tym razem to wina Microsoftu, że odwróciłem kolejność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czasem pewnie kupię i Xbox One, który stanie obok mojego PS4. Jednak na razie za mało interesujących mnie produkcji na obydwie konsole. W moim przypadku o decyzji kupna konsoli można powiedzieć, że zadecydował kontroler - jednak jestem bardziej przyzwyczajony do rozwiązania SONY. Cała walka o moc, rozdzielczości czy ilość klatek jest dla mnie pozbawiona sensu, ponieważ jako "niedzielny" gracz i tak nie zauważam różnicy ;)

PS. Taki komentarz do małego spięcia, który pojawił się w komentarzach - Panie Moderatorze, jeśli kolega Snafu dostał degrad to czemu nie dostał go kolega Henrar, który ewidentnie obraża i szydzi z innego użytkownika. Bądźmy konsekwentni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 16:38, Snafu napisał:

Co nie zmiania faktu, że gry, akcesoria do konsol i w końcu same konsole, wypadają dużo
taniej w USA niż np. w Europie(a szczególnie w naszym chorym kraju).

Ceny są mniej więcej takiej same. Zapominacie o bardzo ważnej rzeczy w tej kłótni o ceny. O kursach. Raczej nie sadze żeby MC, czy tez Sony przejmowały się kursem złotówki, szczególnie ze oni maja koszty produkcji w dolarach. W zeszłym roku koszt produkcji X-a wynosił ponad 450 dolarów. To raczej nie są organizacje charytatywne aby sprzedawać w Europie coś taniej niż zapłacili za produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok? A wyszła nań jakakolwiek dobra gra nie będąca remasterem, ew. wieloplatformową produkcją? Chyba nie było jeszcze aż tak nieudanej generacji konsol.

PS. Isildur - świętszy od papieża, poprawniejszy politycznie od tvnu... Aż żal się na to patrzy. "Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 17:09, misioo napisał:

PS. Isildur - świętszy od papieża, poprawniejszy politycznie od tvnu... Aż żal się na
to patrzy. "Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".


Opis dobry, ale dotyczący Wojmana, a nie Isildura... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 02:09, ZERATUL_PL napisał:

Ogolnie to zapraszam na swojego videobloga

[m-I]


Ogólnie gram.pl to nie tablica reklamowa. - Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować