Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V (XOne, PS4) - przegląd ocen

28 postów w tym temacie

> Bardzo dobra średnia, gratulacje.
> Jednak powtórzę po raz kolejny, nie chce mi się w to wierzyć (100/100).
> Po prostu, ideałów nie ma ;)
> Bardzo dobra średnia, gratulacje.
> Jednak powtórzę po raz kolejny, nie chce mi się w to wierzyć (100/100).
> Po prostu, ideałów nie ma ;)
> Bardzo dobra średnia, gratulacje.
> Jednak powtórzę po raz kolejny, nie chce mi się w to wierzyć (100/100).
> Po prostu, ideałów nie ma ;)
Nikt nie powiedział że ocena numeryczna jest jakimś obiektywnym wyznacznikiem jakości. Wiele pism czy serwisów ma bardzo szczegółowo opisane, jaka gra zasługuje na maksymalną ocenę i nie musi to wcale oznaczać perfekcji w każdym aspekcie. Niektóre tytuły po prostu bardzo zbliżają się do tej granicy, przynajmniej dla autora tekstu (wwszystkim nie dogodzisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno uwierzyć w te oceny? Osobiście uważam, że ta gra zasługuje na takie noty. Ma swoje mniejsze czy większe niedoróbki, ale w swojej kategorii (gry sandboxowe) bije wszystko. Nextgenowa wersja to nie tylko zwyczajny port, mam wrażenie, że to zupełnie inna gra pomimo, że mam już V obcykaną od dawien dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tu sie nie zgodzic ze wszystkimi tymi opiniami. W Gta 5 zaczalem grac we wrzesniu ubieglego roku i gdy skonczylem watek glowny zrobilo mi sie zal, ze to juz koniec a kolejne Gta wyjdzie zapewne dopiero za kilka lat. Ale nadszedl listopad tego roku i dzieki nowemu wydaniu moge cieszyc sie na nowo z gry ktora jest jeszcze bardziej dopieszczona i daje jeszcze wiecej frajdy. A, ze juz ja raz przeszedlem? Co z tego, przechodze ja ponownie z widokiem z pierwszej osoby i nie ma mowy o nudzie.
100 pktow nie dam ale te 95 chetnie;) 100 nie dam za uprosZczone uszkodzenia wzgledem poprzedniczki. Czekamy teraz na dlc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gier idealnych technicznie. Żadna gra nie zasługuje pod tym względem na 100 punktów. Ale jeżeli przymknąć oko na pewne, nic nie przeszkadzające niedoróbki, GTA V jak mało który tytuł zasługuje na pełną skalę. To, jak jest dopracowana w najmniejszych szczegółach, ile jest tam do roboty nawet po ukończeniu gry i faktycznie ma się ochotę to robić, swoboda i otwartość świata. Nawet głupia i bezcelowa przejażdżka po mapie sprawa masę frajdy i praktycznie nie ma dnia aby nie spotkać jakiejś ciekawej sytuacji. Nie uważam się za jakiegoś wielkiego fana serii, ale zawsze z ogromną przyjemnością gram w każdą część GTA aż do ukazania się kolejnej odsłony. Dlatego w tym przypadku jestem w stanie zgodzić się z maksymalnymi notami recenzentów. Bo grafika, bugi, płynność i inne to jedno, a przyjemność z rozgrywki i siedzenie nad grą całymi miesiącami, jeśli nie latami, to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji na poprzednią generację spędziłem cały tydzień po 12h dziennie, wbijając 100% na singlu i bawiąc się, odkrywając wszystkie zakamarki mapy, co zapewniło mi świetny start w dostępnym później trybie multiplayer. Odświeżona wersja jest warta zakupu konsoli nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Was, że gra jest bliska ideału.
Jednak, moim zdaniem, po to jest skala 100, żeby można było oceniać w bardzo szerokim spektrum.
Czy mam rozumieć, że lepszej gry się nie da zrobić ?
Nie da się nic poprawić w tej wersji ?
A jeżeli coś poprawią, ulepszą, to wtedy gra dostanie 103/100 ?
Były oceny w skali 10 było mało jest 100 i co dalej mało ?
To co, należałoby zrobić skalę 1000 i też będą dostawać 1000/1000 ??

Zastanówcie się nad tym, recenzenci zapomnieli o niższych notach ?
Jak jest gra 60 to już crap , 70 słabo , 80 ok , 90 dobrze.
Sami doprowadziliśmy do tego, jak obieramy te noty.
Jak jest coś poniżej 90 to już źle, jak nasza ulubiona gra dostanie 95 to obraza.
Żeby było jasne, to świetna gra i nie mam zamiaru jej tego odbierać,
tylko noty 100 w zasadzie są nieosiągalne, ponieważ to oznaczałoby istniejący ideał ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 12:26, elmartin napisał:

A jeżeli coś poprawią, ulepszą, to wtedy gra dostanie 103/100 ?


Źle na to patrzysz:

- wyszło GTA III, 10/10 najlepsza gra na rynku, ponieważ wtedy nie było niczego lepszego
- wyszło GTA VC, znowu 10/10, ponieważ okazała się lepsza od poprzedniczki
- wyszło San Andreas, poprzeczka przebita, znowu 10/10
- LCS & VCS nie były rewolucjami, tylko solidnymi tytułami (pomijam framerate w LCS PS2 ;) ), więc nie było 10/10
- wyszło GTA IV, mimo iż ma mniej zawartości niż GTA SA, nowy silnik, fizyka i fabuła swoje zrobiły, 10/10
- GTA V wszyscy znamy, system zmiażdżony, 10/10


W skrócie:
Kolejna część nie będzie miała "103/100" tylko 10/10 czy tam 100/100.
Po prostu kolejne części w dniu premiery nie mają godnych konkurentów i każda kolejna część przebija poprzednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 14:37, Rifter napisał:

W skrócie:
Kolejna część nie będzie miała "103/100" tylko 10/10 czy tam 100/100.
Po prostu kolejne części w dniu premiery nie mają godnych konkurentów i każda kolejna
część przebija poprzednią.


Widzisz, jak mnie cytujesz, to nie przekręcaj moich słów i cytuj dokładnie ;)

Nie pisałem o KOLEJNEJ CZĘŚCI tylko o poprawionej wersji, łatki DLC itp.

Przeczytaj co napisał Citkowsky.
Gra nie jest idealna o tylko o to mi chodzi.
Jakby dostała 98 nawet 99/100 o.k.

Poza tym wydaje mi się, że grę ocenia się, jeżeli to jest recenzja, nie pod względem tego czy ona ma godnych konkurentów :)
To już inna kategoria oceny, np.: GOTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 15:20, elmartin napisał:

Nie pisałem o KOLEJNEJ CZĘŚCI tylko o poprawionej wersji, łatki DLC itp.


Tyle że na to samo wychodzi:

- GTA V past-gen, 10/10, ponieważ była aktualnie najlepszym sandboxem
- GTA V next-gen, znów 10/10, ponieważ "najlepszy sandbox" dostał bajery, które tym razem go piastują na najwyższym podium i obecnie jest lepszy od past-genowej wersji

Jak tak dalej pójdzie, w styczniu na podium wskoczy wersja PC i będzie kolejne 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 16:20, UnEsCo napisał:

Gniot zawsze pozostanie gniotem. Przykro mi, takie jest moje zdanie


A mi przykro jest, że nadal są hejterzy, którzy bez argumentów głoszą takie tezy.

Wracając jednak do tematu - nic dziwnego, jeżeli gra była genialna rok temu, to dlaczego nie miałaby wciąż być dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 16:20, UnEsCo napisał:

Gniot zawsze pozostanie gniotem. Przykro mi, takie jest moje zdanie


Racja gra która dostaje oceny w okolicach 10/10 tytuł gry roku, jest najlepiej sprzedającą się grą to słaba gra.
Ale serio, rozumiem że gra ci nie przypadła do gustu ale nazywanie jej gniotem jest przynajmniej dla mnie dziwne jeśli gra ma takie wysokie oceny.

Dobrze że gra pomimo że wydana ponownie na nowe konsole ma tak wysokie noty, nie pozostaję mi nic innego jak czekać na wersję PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 16:20, UnEsCo napisał:

Gniot zawsze pozostanie gniotem. Przykro mi, takie jest moje zdanie

Opinie można mieć dowolne - ja sam o wielu grach mam zdanie takie jak ty i nie boję się ich głosić. Głównie dlatego, że zwykle takie opinie staram moje zdanie podeprzeć argumentami i zupełnie szczerze uważam je za cokolwiek niezłe. Powyzsze podejście trąci słabym merytorycznie ''nie, bo nie i nic mi nie zrobicie''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 16:20, UnEsCo napisał:

Gniot zawsze pozostanie gniotem. Przykro mi, takie jest moje zdanie



Jeżeli GTA V jest gniotem to każda poprzednia część to gra gorsza niż zabawa kalkulatorem a takie Watch Dogs jest grą gorszą niż darmowe gry na komórki.

Jak wyraża się takie opinie to fajnie byłoby je czymś poprzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że na to samo wychodzi:
> - GTA V past-gen, 10/10,
> - GTA V next-gen, znów 10/10,
> Jak tak dalej pójdzie, w styczniu na podium wskoczy wersja PC i będzie kolejne 10/10.

O.K.
Tak możemy pisać do jutra :)
Nie chcę opisywać każdego mojego zdania.
Nie mam na myśli, porównywanie wydań z różnych platform, bez znaczenia past/next gen/ PC.
Chodziło mi o łatki,poprawki,DLC do konkretnej gry, ale to już z daleko odchodzi od tematu :)
Wydaje mi się, że doskonale rozumiesz moje zdanie, od samego początku, ale nie wiedzieć czemu "bijemy pianę".

Powtórzę raz jeszcze nie chodzi o jakość gry, bo w przeciwieństwie do jednego z poprzedników nie oceniam gry i to bez argumentów.
Mój pierwszy wpis właściwie mówi wszystko.
Nie ma gier na 100 i tyle w temacie ;)

Takie jest moje zdanie.
Nawet moje osobiście ulubione, najbliższe memu sercu i budzące najwięcej miłych wspomnień gry nie są 100.
Gdyby tak było, znaczyłoby to, że nie ma w nich nic do poprawienia, a takich gier po prostu nie ma.
Moje zarzuty nie są do żadnej konkretnej gry, a zwłaszcza do tej, ale do recenzentów i ich systemu oceny, który uważam za bardzo okrojony.
Mając możliwość oceny w skali do 100, bardzo rzadko korzystają z możliwości skali.

GTA V może mieć około 95-98, dla wyjątkowych fanów 99, ale 100 nop ;))

PEACE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Gniot zawsze pozostanie gniotem. Przykro mi, takie jest moje zdanie
> Opinie można mieć dowolne - ja sam o wielu grach mam zdanie takie jak ty i nie boję się
> ich głosić. Głównie dlatego, że zwykle takie opinie staram moje zdanie podeprzeć argumentami
> i zupełnie szczerze uważam je za cokolwiek niezłe. Powyzsze podejście trąci słabym merytorycznie
> ''nie, bo nie i nic mi nie zrobicie''.
Popieram po części zdanie UnEsCo dlatego jeśli chcecie argumentów . Proszę:
1. Odgrzewany kotlet z mało istotnymi (dla mnie) względem poprzednich części dodatkami.
To jak zrobienie świetnej gry i po latach zrobienie tej samej świetnej gry + no nie wiem pies.
Stara mapa (sam andreas) którą znam z GTA SA na pamięć. Wiem że wielu ta częśc najbardziej odpowiadała. Mi najbardziej odpowiadała GTA IV pewnie z uwagi na to że mogłem pograć płynnie na ultra jakiś czas po premierze. Odpowiadał mi jej klimat.
Najbardziej w każdej nowej części lubię odkrywanie miasta a to miasto już znam . Może fajnie zobaczyć je po "aktualizacji " ale to jednak wciąż to samo miasto . NUDA.
3. ostatni punkt. Jako że mogę sobie pozwolić na pogranie w najnowsze tytuły na ultra na PC ( za co pewnie zaraz zostanę zjedzony) uważam że grafika jak na obecne czasy na PS4 w GTAV stoi na niskim poziomie. A w trybie FPP jest po prostu żenująca.
To tyle. Na PC kupię ale nie spodziewam się wodotrysków jak przy GTA SA czy GTA IV. Czekam na gta VI bo na V puki co się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odpowiedzieć na każdy punkt, że wiele zdań wydaje się prowokujących, że mapa z GTA V =/= mapa z GTA SA, że analogicznie powinieneś skrytykować twoje, jak widać, ulubione GTA IV za znanie mapy na pamięć po GTA III i LCS...

...ale jak po takim zbesztaniu na końcu podałeś "na PC kupię"?

Póki co, dla mnie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować