Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V (XOne, PS4) - przegląd ocen

28 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2014 o 18:01, elmartin napisał:

GTA V może mieć około 95-98, dla wyjątkowych fanów 99, ale 100 nop ;))

Wszystko zależy od danego serwisu. Jeżeli gra spełnia wymagania jakie stawia serwis dla 10/10, 100/100 to czemu miałaby nie dostać :) ?
Nie ma gier na 100 ? Jak widać są, skoro trafiają się takie noty. Zauważ że nota od zawsze była jest i będzie sprawą subiektywną. Ok, dla Ciebie może i nie ma gier i nigdy w życiu nie będzie które zasługują na 100. Ale dla kogoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinno się patrzeć tylko na Metascore, a na Userscore również. Jak widzę, że metascore i userscore jakiejś gry różnią się >10 punktami, to dla mnie ocena jest zawyżona, dlatego 97 (przy 8,1 użytkowników) dla GTA V to ocena nieważna. Tak JA na to patrzę i przeglądając oceny innych gier ten sposób się sprawdza. Może to głupie i naiwne ale tak właśnie podchodzę do ocen na Metacritic. Wiem, że wiele ocen z Userscore to fanboje i hejterzy ale jak do 0 dodam 1, a potem odejme 1 to nadal będzie 0 czyli tak jakby tych "fanboji" i hejterów w ogóle nie było, a więc pozostają oceny obiektywne. Podobnie jest przy Metascore, jest sporo serwisów typu sony_costam.com, ps_costam.com, które będą takie gry oceniać na 10 choćby nie wiem co (czyli tak jak fanboje), dlatego porównywanie tych ocen w ten sposób wydaje mi się sprawiedliwe i ocena na Metacritic jest dla mnie ważna tylko kiedy mieści się w tej różnicy 10 punktów. Sprawdźcie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 12:26, elmartin napisał:

Rozumiem Was, że gra jest bliska ideału.
Jednak, moim zdaniem, po to jest skala 100, żeby można było oceniać w bardzo szerokim
spektrum.
Czy mam rozumieć, że lepszej gry się nie da zrobić ?

Zgadzam się z tobą. Jeśli robimy aż 100-punktową skalę, to przyznanie maksymalnej ilości punktów jest naciągane. Nawet moim ulubionym grom (jak Batmany z Arkham czy Herosi 3) nigdy nie dałbym maksymalnej oceny.

Przyjmując, oczywiście, że te punkty mają jakiekolwiek znaczenie i da się za ich pomocą wyrazić jakość danej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 08:53, elmartin napisał:

Jednak powtórzę po raz kolejny, nie chce mi się w to wierzyć (100/100).
Po prostu, ideałów nie ma

Ale po co ma istnieć ocena której nigdy nie użyjemy?. Bo choćby nie wiem jak gra dobra była zawsze można stworzyć lepszą. I i tak nigdy nie będzie ona idealna. Dla mnie 100% nie musi oznaczać czegoś idealnego (to nie test itd.). Inna sprawa że nie jestem fanem skali 100 punktowej bo jak niby określić różnice pomiędzy oceną powiedzmy 89 a 88? Dla mnie skala 10-punktowa jest zdecydowanie najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy metacritica obniżyli kiedyś ocenę Doty 2 do około 3 punktów, bo Valve nie wprowadził halloweenowego eventu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować