Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dwanaście miesięcy z PlayStation 4

25 postów w tym temacie

Dziwny ten pad na podglądzie.
Mam biały i touchpad jest w nim czarny a nie biały jak na zdjęciu poglądowym. Taki szczegół znalazłem:P
Chyba, że rzeczywiście da się kupić pada z białym touchpadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie warta tych pieniędzy, nie prezentująca jakości poprzednika mimo że i tam już było średnio w pierwszym czy drugim roku. Mam nadzieje, że pod koniec przyszłego roku będzie dużo atrakcyjniejszą opcją - 100-150 euro odjęte z ceny i prawdziwe killery jak np. Gran Turismo 7, kolejne Uncharted. Na razie jest GTA V, ale trudno żebym kupował konsolę dla gry, którą przeszedłem na poprzedniej generacji i odstawiłem na półkę. Diablo 3 też by było ciekawą pozycją, gdyby nie to że też zostało ograne. Na ten moment ciekawsze gry ma Xbox One. Nie obchodzi mnie kilka klatek na sekundę więcej czy nieznacznie wyższa rozdziałka na PS4. Mają być nowe pomysły, nowe światy itd. Fakt można się dobrze bawić przy wielu grach, ale łba to nie urywa. Tak się składa, że mogę porównać to z tym co było w 2001 roku w przypadku PS2. Wtedy konsola i gry urywały łeb - GTA 3, Gran Turismo 3, DMC, Twisted Metal... Szkoda, że teraz sztampowo realizuje się cykle życia produktu wyciągnięte żywcem z innych branż, która wcale dobrze rynkowi czy samemu produktowi nie robią. Największe hity powinny wychodzić do roku od premiery konsoli, a w następnych latach ew. dostać kolejną część. Mają zachwycić graczy i ściągnąć kasę. Ale oczywiście teraz mamy fazę wprowadzania, gdzie golimy hardcorowych graczy i często testujemy na nich najdurniejsze rozwiązania, po 3 latach rozpędzamy maksymalnie maszynę marketingową i wciskamy konsolę wszędzie, wszystkim. PS One czy PS2 wygrały głównie jakością, renomą producenta. Teraz tez nie trzeba robić wielkich akcji marketingowych czy tworzyć opowiastek , jaki ten sprzęt jest wspaniały, wystarczy zrobić dobrej jakości produkt. Nazwę Playstation czy Sony i tak każdy kojarzy. Póki co masa osób jest bardzo zawiedzionych, bo na wielkim hype kupili w zeszłe święta te maszynki, które od miesięcy się kurzą. Sam mam PSOne, 2, 3 i X360, i wolę grać w kolejne gry arcade albo sięgać po tytuły które przeoczyłem z poprzedniej generacji, niż wydać 2k zł dla jednej gry. Jakbym miał wydać teraz pieniądze na obecną generacje, to chyba sięgnąłbym po Wii U, bo tam są gry naprawdę świetnie zrobione, przemyślane, z z nowymi patentami na zabawę. Oby Xbox i PS w przyszłym roku wypuściły coś mocnego, najchętniej zobaczyłbym bardzo rozbudowaną grę. Osobiście wierzę w Star Wars Battlefront mimo że mogą zrobić byle co, a i tak zejdzie przy okazji premiery filmu. Jeśli ponownie zostanie olany temat Gran Turismo, to chyba będzie trzeba usiąść przy Forzie 6 i Halo 5 w pierwszej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 18:35, scyzor napisał:

Największe hity powinny wychodzić do roku od premiery konsoli /.../


Już poprzednia generacja pokazała, że na największe hity trzeba jednak trochę poczekać. Do tego dochodzą zmiany w warstwie technicznej. Od zapowiedzi wiedziałem, że warto będzie się z zakupem wstrzymać, kolejne miesiące tylko mnie w tym utwierdziły. Wcale nie żałuję.

Wszystko zależy jednak od tego, czego od konsoli oczekujemy. Dla mnie nie liczą się tylko exclusivy. A z tych nie wyszło prawie nic co wzbudziłoby moje zainteresowanie. Rozsądnym rozwiązaniem jest więc poczekać, ceny gier spadną, będzie ich więcej, PSN będzie stabilniejszy. Same plusy.

Dnia 29.11.2014 o 18:35, scyzor napisał:

Mają zachwycić graczy i ściągnąć kasę. Ale oczywiście teraz mamy fazę wprowadzania, gdzie golimy hardcorowych graczy /.../


Raczej tych najbardziej napalonych, tych którzy nie mogą zaczekać, tych którzy muszą mieć wszystko (najlepiej) w dniu premiery. Biznes. Pre-ordery i podyktowane tym ceny nowych gier nie biorą się znikąd. Tym bardziej, że można część tytułów zakupić z drugiego czy trzeciego obiegu.

PS4 będzie pierwszą konsolą nowej generacji którą kupię, prawdopodobnie pod koniec marca, a do tego czasu dowiemy się pewnie jeszcze sporo o tytułach zaplanowanych na 2015 oraz kilku potencjalnych przesunięciach na 2016 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Whoa to już rok minął od premiery? No to kozak , 12 miesięcy i około 3-4 gry na ps4, reszta to remake''i. Czekam nadal na dobry tytuł na ps4 i kupie konsole z ps plusem na rok ale widzę że się nie doczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 20:06, Rifter napisał:

Proszę ciebie, ponad połowa to zwykła multiplatformówa, reszta jakies another worldy i inne ps storowe minigiery, nie ma porządnej mocnej exusive pozycji, jest ich kilka ale mało, wiem że będziez roku na rok coraz lepiej, ps3 też nie miała lekkiego początku a teraz dla The last of us ludzie potrafia sama konsole kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że wstrzymałem się z zakupem, generalnie pierwszy rok tej generacji to kicha. Liczę na to że po Bloodborne zacznie się pojawiać coraz więcej gier na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w ten weekend w Anglii i właśnie wczoraj mój brat kupił sobie PS4 z Driveclub za 300 funciaków. Przy łiskaczu cały dzień próbowałem go namówić na X1...nie dało rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam PC-ta nie widzę nawet powodu, żeby kupować jakąkolwiek konsolę z nowej generacji. Powodem jest brak jakichkolwiek ciekawych gier, gdzie mówię o exclusive''ach, bo w multiplatformowe to mogę sobię grać na PC, co i tak wolę. No a jak jeszcze porównywać ceny gier na PC a na konsole to tym bardziej się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem PS4 po 10 ciu miesiącach od premiery za 1400 zł. Szkoda, że jak na razie nie ma wielu ciekawych gier dedykowanych tylko dla PS4 ( prócz Killzona i Infamous ), szkoda też, że konsole ogólnie nie mają w swojej ofercie zbyt wielu platformówek, z których słynęła pierwsza PlayStation, żeby pograć sobie w dwie osoby trzeba wybierać z gier Lego ( tylko najnowsze tytuły ), Diablo III lub Rayman Legends ( wszystkie te gry posiadam już na PC i tylko D3 zakupiłem ponownie na PS4 aby pograć w co opie ), może z czasem coś się ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 20:41, killer112 napisał:

Proszę ciebie...


Heh, przecież podałeś tylko "około 3-4 gry na ps4, reszta to remake''i."
To wszystko.

Więc dostałeś całą listę, która pokazała, że się po prostu myliłeś.

A jak zareagowałeś? Nagle "multiplatformówy", "ps storowe minigiery", itd., których wcześniej nie widziałeś.
Sprawiasz wrażenie, że po zobaczeniu linku wymyślasz argumenty na siłę.

Twoje liczby w pierwszym poście zostały obalone, pogódź się z tym.

Innymi słowy, ponownie - niezła próba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem ps3 okazyjnie i szczerze mówiąc grałem tylko w jedną grę, bynajmniej nie dlatego że nie mam czasu, powodem są ceny i remake''i które pojawiają się na ps4 w odświeżonej wersji.

Ceny są naprawdę kosmiczne, już nawet na pc premierowe gry są za 140zł i wzwyż gdzie nie dalej jak dwa lata temu płaciło się trochę ponad stówkę. Czyżby polakom zaczęło się lepiej powodzić? Możliwe, mnie w każdym razie nic na ten temat nie wiadomo...
Planuje zakup ps4 w grudniu/styczniu na raty rzecz jasna, a ps3 odejdzie do lamusa po 4 miesiącach od kupienia, przykre. Reedycje zabijają tą konsole ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno zakupiłem ps3 okazyjnie i szczerze mówiąc grałem tylko w jedną grę, bynajmniej
> nie dlatego że nie mam czasu, powodem są ceny i remake''i które pojawiają się na ps4
> w odświeżonej wersji.
>
> Ceny są naprawdę kosmiczne, już nawet na pc premierowe gry są za 140zł i wzwyż gdzie
> nie dalej jak dwa lata temu płaciło się trochę ponad stówkę. Czyżby polakom zaczęło się
> lepiej powodzić? Możliwe, mnie w każdym razie nic na ten temat nie wiadomo...
> Planuje zakup ps4 w grudniu/styczniu na raty rzecz jasna, a ps3 odejdzie do lamusa po
> 4 miesiącach od kupienia, przykre. Reedycje zabijają tą konsole ;/

To naturalne, że ceny rosną, na PC gry wychodzą w różnym cenach, relacje w cenach konsole-PC są praktycznie niezmienne od wielu lat. także nie postrzegałbym jako wielki problem. Największym jest to, że nastawia się na marketing, a nie innowacje jak przy PSX, PS2 i grach Nintendo. Ostatnie nowości są raczej autorstwem Microsoftu w X360 - świetna infrastruktura sieciowa z nowymi możliwościami dystrybucji czy samej interakcji z innymi, motyw Achievementów, który zaraz podchwycił i skopiował cały rynek, no i niestety ale mocne pójście w DLC. Teraz PS4 i XOne zaoferowały tylko lepszą grafikę, Xbox One mocno atakowanego z każdej strony Kinecta 2.0, na którego użycie w pełni zapewne przyjdzie jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pragnę, by SEGA wydała wreszcie na zachodzie brakujące Yakuzy. PS4 kupiliśmy między innymi dla Ryu ga Gotoku: Ishin (Yakuza: Restoration), a teraz jeszcze majaczy na horyzoncie Yakuza Zero. Wciąż Japan-only...

Szkoda, że zaniedbują PS Vitę, ale NIS America i Atlus skutecznie wypełniają braki lokalizacjami genialnych japońskich gier. No i na PS4 będzie Tearaway: Unfolded, prawdopodobnie najlepszy tytuł na Vitę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 10:35, Ivraas napisał:

Niedawno zakupiłem ps3 okazyjnie i szczerze mówiąc grałem tylko w jedną grę, bynajmniej
nie dlatego że nie mam czasu, powodem są ceny i remake''i które pojawiają się na ps4
w odświeżonej wersji.

>... ps3 odejdzie do lamusa po

Dnia 30.11.2014 o 10:35, Ivraas napisał:

4 miesiącach od kupienia, przykre. Reedycje zabijają tą konsole ;/


Ja posiadam PS3 od czterech lat i po zakupie PS4 nie zamierzam się jej pozbywać. Mam wszystkie najlepsze ekspy oraz używam jej jako odtwarzacza Blu-Ray ( pilot, którego nie posiada PS4 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją konsolę miałem kupić w styczniu... lecz wyszło jak wyszło i się wstrzymalem. Swojego ''nextgena'' (już wtedy current) kupiłem dopiero na początku lipca a do tego czasu drastycznie zmieniłem kierunek- wybrałem Xbox''a One i jestem z tej decyzji zadowolony.
4THEplayers śmiechłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To naturalne, że ceny rosną, na PC gry wychodzą w różnym cenach, relacje w cenach konsole-PC
> są praktycznie niezmienne od wielu lat. także nie postrzegałbym jako wielki problem.
Jeśli porównywać konsole i komputery faktycznie nie, to nadal jest przebitka stu złotych. Między innymi jedną z pięt Achillesowych konsol, jest to że gry na nie są za drogie , dlatego jeszcze się namyślam nad tym PS4.
Z marketingiem też prawda, bo najlepiej jest iść po najmniejszej lini oporu, tym sposobem podarują nam nawet kupę w papirku, czego dowodem jest ostatnie Unity czy WD.


> Ja posiadam PS3 od czterech lat i po zakupie PS4 nie zamierzam się jej pozbywać. Mam
> wszystkie najlepsze ekspy oraz używam jej jako odtwarzacza Blu-Ray ( pilot, którego nie
> posiada PS4 ).
>

Jak sam mówiłeś masz od czterech lat, ja od czterech miesięcy, nie wiem czy opłaca mi się dziś kupić na przykład wybrakowane GTA V za 170zł, albo The last of Us które też miało już swoją reedycję na nowej konsoli którą zamiaruję kupić. Zobaczymy, jak na razie nie mówiłem że się jej pozbędę, niech sobie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować