Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dwanaście miesięcy z PlayStation 4

25 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2014 o 14:02, Ivraas napisał:


Jak sam mówiłeś masz od czterech lat, ja od czterech miesięcy, nie wiem czy opłaca mi
się dziś kupić na przykład wybrakowane GTA V za 170zł, albo The last of Us które też
miało już swoją reedycję na nowej konsoli którą zamiaruję kupić. Zobaczymy, jak na razie
nie mówiłem że się jej pozbędę, niech sobie stoi.


Na PS3 masz trzy części Uncharted, cztery części God of War, Killzone, Resistance, RDR, itp. Dla tych tytułów warto posiadać PS3, chyba że z biegiem czasu i one wylądują na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam konsole ps4 od stycznia i jestem zadowolony. Bardzo fajne funkcje i tak dalej, których niechce mi sie przechwalać, czekam jeszcze na morpheusza i bedzie niezła zabawa.

A co do gier, to dziwią opinie, ze jest ich mało... owszem exclusive tytułów jest mało, ale z czasem coś tam się pojawi, ból dla tych co kupują konsole tylko dla exów, ale mnie to obeszło, oczywiście, że liczą się exy, chciałbym mieć już je wszystkie, tak jak pokemony, ale mogę poczekać, jest wiele innych gier, które muszę przejść :) Ogółem gier jest sporo, wyzej ktoś podał liste i wycinając indie czy jakies inne shit tytuły wciąż jest ich dużo, a z kazdym kolejnym miesiące wychodzi ich więcej...więcej i więcej :) Oczywiście, można mieć wybredny gust, uważać się za krytyka ugo wie jakiego, znawce od siedmiuboleści i widzieć jedynie 2 lub 3 gry warte zagrania, no ale cóż, nie moja sprawa, ja mam zawsze dylemat "Co teraz, za co się zabrać, co kupić tym razem?!"
Tym razem będzie Dragon Age :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Konsola nie warta tych pieniędzy, nie prezentująca jakości poprzednika mimo że i tam
> już było średnio w pierwszym czy drugim roku. Mam nadzieje, że pod koniec przyszłego
> roku będzie dużo atrakcyjniejszą opcją - 100-150 euro odjęte z ceny i prawdziwe killery
> jak np. Gran Turismo 7, kolejne Uncharted. Na razie jest GTA V, ale trudno żebym kupował
> konsolę dla gry, którą przeszedłem na poprzedniej generacji i odstawiłem na półkę. Diablo
> 3 też by było ciekawą pozycją, gdyby nie to że też zostało ograne. Na ten moment ciekawsze
> gry ma Xbox One. Nie obchodzi mnie kilka klatek na sekundę więcej czy nieznacznie wyższa
> rozdziałka na PS4. Mają być nowe pomysły, nowe światy itd. Fakt można się dobrze bawić
> przy wielu grach, ale łba to nie urywa. Tak się składa, że mogę porównać to z tym co
> było w 2001 roku w przypadku PS2. Wtedy konsola i gry urywały łeb - GTA 3, Gran Turismo
> 3, DMC, Twisted Metal... Szkoda, że teraz sztampowo realizuje się cykle życia produktu
> wyciągnięte żywcem z innych branż, która wcale dobrze rynkowi czy samemu produktowi nie
> robią. Największe hity powinny wychodzić do roku od premiery konsoli, a w następnych
> latach ew. dostać kolejną część. Mają zachwycić graczy i ściągnąć kasę. Ale oczywiście
> teraz mamy fazę wprowadzania, gdzie golimy hardcorowych graczy i często testujemy na
> nich najdurniejsze rozwiązania, po 3 latach rozpędzamy maksymalnie maszynę marketingową
> i wciskamy konsolę wszędzie, wszystkim. PS One czy PS2 wygrały głównie jakością, renomą
> producenta. Teraz tez nie trzeba robić wielkich akcji marketingowych czy tworzyć opowiastek
> , jaki ten sprzęt jest wspaniały, wystarczy zrobić dobrej jakości produkt. Nazwę Playstation
> czy Sony i tak każdy kojarzy. Póki co masa osób jest bardzo zawiedzionych, bo na wielkim
> hype kupili w zeszłe święta te maszynki, które od miesięcy się kurzą. Sam mam PSOne,
> 2, 3 i X360, i wolę grać w kolejne gry arcade albo sięgać po tytuły które przeoczyłem
> z poprzedniej generacji, niż wydać 2k zł dla jednej gry. Jakbym miał wydać teraz pieniądze
> na obecną generacje, to chyba sięgnąłbym po Wii U, bo tam są gry naprawdę świetnie zrobione,
> przemyślane, z z nowymi patentami na zabawę. Oby Xbox i PS w przyszłym roku wypuściły
> coś mocnego, najchętniej zobaczyłbym bardzo rozbudowaną grę. Osobiście wierzę w Star
> Wars Battlefront mimo że mogą zrobić byle co, a i tak zejdzie przy okazji premiery filmu.
> Jeśli ponownie zostanie olany temat Gran Turismo, to chyba będzie trzeba usiąść przy
> Forzie 6 i Halo 5 w pierwszej kolejności.


Obecnie kolego jak poszukasz kupisz nówkę za 1399 zł z gwarancją od daty zakupu i sprzedawca pokrywa wysyłkę. W cenie 1700zł mam Destiny i Ps4 z dwoma padami. Konsolka śmiga aż miło. Obecnie pomimo iż mam Diablo 3 (bez dodatku) na Pc to kupiłem edycję z PSN na promocji i gra się też klawo. W sumie przewroty rulezz a i w dwoje to przyjemność. Ogólnie gra mi się bardzo dobrze nie skwierczę na rozdzielczość i nie skwierczę na FPS mając dobry Tv gra przy 30 FPS wygląda na typowe 60Fps z Pc. Jest fajnie i miło. Pad mi trzyma jakieś 6 godzin ciągłego grania więc też wymiata. Jedyny minus to że niestety ale konsola jest stosunkowo głośna (gram przy podłączonym kinie domowym więc sama konsola robi za szum wiatru:D) i się grzeje (bez dramatu jak to ludzie piszą).

Dodatkowo z gier na dzień dobry zawitał free to play świetny Warframe (ogrywany na PC), Wart Thunder (ogrywany na PC) i Blacklight Retribution (ogrywany na PC). Wszystko śmiga wzorowo, wygląda tak samo dobrze jak na PC tyle że 40 cali robi swoje. Planuje zakup 55 cali :).

Pozdrawiam

Ps. z Xone również miałem kontakt i też jest bardzo pozytywny. Jednak graficznie jest słabszy, co widać w tytułach może nie bezpośrednio. Ale brakuje pomniejszych efektów specjalnych, cieni, oświetlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 4, Assassin''s Creed Unity, Dragon Age 3 Inkwzycja, Destiny, Lego Marvel i w lutym Wiedźmin 3 Dziki Gon. Jeśli ktoś stwierdza, że nie ma w co grać lub że gry są słabe, to naprawdę ma zbyt wygórowane ego w tym temacie.
Razem z pojawieniem się PS4 od nowa zachciało mi się częściej grać. Assassin''s Creed IV było moją drugą grą na tą konsolę, a bawiłem się przy niej z dwa miesiące - a jak na gry to dużo! Teraz Unity, z którym też dobrze obecnie spędzam czas - jak dla mnie najlepszy assassin w historii serii - serio. Do spadku klatek można się przyzwyczaić, wiele bugów zostało naprawionych - chociaż oczywiście nie wszystkie, co-op wręcz wymiata z uwagi na możliwości i akcje jakie można robić ze znajomymi. Far Cry 4 - kto umiłował "trójkę" ten tym bardziej zagrywa się w kontynuację. Dragon Age 3 mimo słabej dwójki, głównie przez recykling lokacji, obronił się w tym roku stając się najlepszym rpg 8 generacji. Destiny, mimo monotonności jaką jej ludzie zarzucają, to jest to naprawdę przyjemna gra, zważywszy jak możesz pograć w nią z przyjaciółmi, a w wielu momentach jest naprawdę trudna - np. Jak masz level 6 a idziesz na 8 - sigh.
Naprawdę, obecnie jest w co zagrać i z czego się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować