Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czerwony koń - nowy zwiastun Total War: Attila

11 postów w tym temacie

Dopóki ta gra nie doczeka się nowego, normalnego silnika graficznego, to nawet nie ma co myśleć o zakupie w okolicach premiery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się akurat rome 2 podobał. Był ładny, nieźle zoptymalizowany, miał masę frakcji i jednostek... AI nie jest złe, w każdym razie lepsze od poprzednich.
Znajdźcie mi więcej niż jednego RTS''a z dobrym AI.

A hejterów odsyłam do CoD''ów - przecież wszystkie mają genialną grafikę, super optymalizacje i wspaniaaałe SI...

Co do krwi w dodatków to cóż - lepiej narzekajcie na PEGI które za byle co daje 18+

> Dopóki ta gra nie doczeka się nowego, normalnego silnika graficznego, to nawet nie ma
> co myśleć o zakupie w okolicach premiery...
co masz na myśli ? poprzedni total war był bardzo ładny, i dobrze zoptymalizowany.
Chciałem testować kolejne ustawienia graficzne od ultra w dół aż znajdę coś dobrego, a tutaj nagle gra zadziałała dobrze na ultra... A mam tylko nędznego GTX 650 TI ( 2 GB )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 16:27, AveMe napisał:

co masz na myśli ?


Kosmiczne problemy z optymalizacją, debilne AI, które zamiast atakować po prostu stało przed murami i czekało aż się je wystrzela, olbrzymie problemy ze stutteringiem gdy jednostki się ze sobą biły(w większych ilościach), duże spadki FPSów podczas oblężeń + cała masa innych niedopatrzeń. Większość z tych problemów pojawia się na komputerach z niższej jak i z wyższej półki. W porównaniu do Shogun 2, Rome 2 to totalna porażka.

BTW. ta gra nie jest RTSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
Dam 2 zł, że w większości te komputery były wyposażone w sprzęt od AMD...

AI podczas oblężeń spisuje się dobrze, nie może zbyt wiele zrobić gdy jest pod ostrzałem - co ma wyjść? super taktyka, na wyjściu dostaną się w ogień krzyżowy, zaatakuje je kawaleria i wojsko... to jest jeszcze gorsze od stania i czekania aż przeciwnikowi skończy się amunicja.
Co do samych spadkach klatek podczas oblężeń to zauważyłem drobne, nie jakieś niesamowite, ale są. Głownie dla tego, że te budynki są zniszczalne i całkiem dobrze wymodelowane...
A żadnych "kosmicznych" problemów nie zauważyłem. no, chyba, że ktoś na c2d odpali bitwę na 12 000 jednostek - wtedy faktycznie mogą pojawić się problemy...
Największa bitwa jaką rozegrałem w czasie kampanii to było coś na 5k jednostek ( w sumie 3 grupy brały w niej udział ) i mimo drobnych spadków fps''ów dalej miałem płynność animacji.

grałeś w ogóle w to po patchach? czy w ogóle w to grałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 16:43, AveMe napisał:

Dam 2 zł, że w większości te komputery były wyposażone w sprzęt od AMD...


- Kompletnie nie rozumiem o co Ci tutaj chodzi. (Ja miałem problemy na intelu i Nvidii)

Dnia 03.12.2014 o 16:43, AveMe napisał:

AI podczas oblężeń spisuje się dobrze, nie może zbyt wiele zrobić gdy jest pod ostrzałem


Jednostki przeciwnika NIC nie robiły, dopiero w którymś patchu z kolei to zmieniono. Przez pierwsze miesiące bez modów ta produkcja była niegrywalna.

Dnia 03.12.2014 o 16:43, AveMe napisał:

A żadnych "kosmicznych" problemów nie zauważyłem.


Widocznie nie chciałeś ich zauważyć, wystarczy wejść na forum CA i poczytać o problemach z jakimi boryka się większość osób grających w Rome 2.

Dnia 03.12.2014 o 16:43, AveMe napisał:

grałeś w ogóle w to po patchach? czy w ogóle w to grałeś...


Grałem w tę grę do momentu w którym wyszedł dodatek z Hannibalem, więc trochę czasu od premiery minęło i nie było kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
cóż, ja gram od niedawna i żadnych problemów nie widziałem. gra nawet ani razu się nie wysypała ( co na viście jest dość rzadkie ).
fakt faktem gra nie była idealna, ale nie było tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od patcha 2.0 gra jest grywalna i w miarę dobrze zrobiona.
Niemniej na ten moment czekaliśmy ponad rok czasu.

Do tego są oczywiście modyfikacje które "naprawiają grę" i sprawiają, że prowadzimy naprawdę epickie taktyczne bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować