Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powrót do Los Santos - recenzujemy odświeżone Grand Theft Auto V na Xboksie One

67 postów w tym temacie

> Teraz mnie "olśniło". Oto tytuł atykułu:
>
> "Powrót do Los Santos - recenzujemy odświeżone Grand Theft Auto V na Xboksie One"
>
> Czy tytuł plus metryczka na lewo od recenzji nie wystarczyła za informację?

Nadal nic nie rozumiesz, a ja nie będę Ci tego tłumaczył, bo intelektem to Ty nie błyszczysz, co udowodniłeś już parokrotnie w tym temacie. Przykro mi. Sam rozwiąż tę zagadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeśli ktoś chce kupić konsolę właśnie dla GTA V, to Xboxa One ma wygodniejszego pada. Reklama czy nie, ma ktoś z tym jakiś problem? Albo jesteś podatny na sugestie, (chociażby takie sugestie, że reklamowanie konsol/gier na portalu który utrzymuje się ze sprzedaży tego typu produktów jest złe "Bo reklamy to zuo i zuodziejstfo tfu!" i robisz burdel w komentarzach) albo zaznajomisz się z artykułem podchodząc do niego z dystansem, by poznać czyjeś doznania z produktem, co może pomóc Ci zdecydować o zakupie lub wstrzymaniem się od zakupu, o ile uznasz artykuł za wiarygodny. Po co się tak spinać? Bede grał w gre... nie ważne na jakiej konsoli, gra jest wyśmienita.
Polecam GTA V, polecam Xboxa One, polecam PlayStation 4, polecam PC.


PS: ...w wersji na Xbox One

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2014 o 11:12, Alehor napisał:

Cóż jeśli ktoś chce kupić konsolę właśnie dla GTA V, to Xboxa One ma wygodniejszego pada.

Opinia. Mi np. się nie podoba za przerobione bumpery (w poprzedniku były idealne) i straszny deadzone na analogach. A, i samo ustawienie analogów dla mnie zbyt wygodne nie jest. Wolę symetryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowujecie się trochę jak politycy :), czepiacie się mało znaczących szczegółów i robicie z nich mega aferę. Skoro recenzent grał na Xboxie to chyba logiczne że w recenzji odnosi się do tej akurat konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2014 o 13:18, wolverine napisał:

Skoro recenzent grał na Xboxie to chyba logiczne że w recenzji odnosi
się do tej akurat konsoli.


Najpierw chciałem napisać "sztucznie", ale się wstrzymam i napiszę tak:
Czytając recenzję ma się wrażenie jakby była nienaturalnie napisana.

Nie sądzę, żeby ci ktoś co drugie zdanie podkreślał, że gra na danej platformie.

Jest to nachalne i bije w oczy.


Aha i @Zaix_91 - za tekst "intelektem to Ty nie błyszczysz" zostałeś zgłoszony.

To, że jesteś konsulem nie oznacza, że możesz się bezkarnie chamsko zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Aha i @Zaix_91 - za tekst "intelektem to Ty nie błyszczysz" zostałeś zgłoszony.
>
> To, że jesteś konsulem nie oznacza, że możesz się bezkarnie chamsko zachowywać.

To była stosowna odpowiedź na Twoje "olśniewające", ironiczne docinki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ale serio trochę głupia ta recenzja. Przecież gra jest taka sama na obie konsole (PS4 i XO), w związku z czym recenzja powinna być opisywana jako po prostu odświeżone GTA na nowych konsolach, a na samym końcu powinien być jedynie dopisek "graliśmy na Xbox One" albo coś w tym stylu. To podkreślanie, że graliście na TEJ konsoli i że gra wygląda oraz oferuje to i owo na TEJ konsoli może wskazywać na kryptoreklamę. No, ale tak tylko mówię. Nie czytam zbyty wielu recenzji, ale gdy takowe mam w pamięci to pamiętam, że jedyne wyróżnienie konsoli na której grał recenzent padło na samym końcu i nie w wmówi mi nikt, że nie powinno być tak i tym razem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2014 o 14:55, Zaix_91 napisał:

To była stosowna odpowiedź na Twoje "olśniewające", ironiczne docinki. ;)


Skoro mowa o odpowiedzi, dostałem takową na maila - informacja o twoim krygodnym zachowaniu poszła do gramowej góry.

Skoro tak ci lekko, to podziel się wszystkim tutaj, jak to odebrali.

Konsul, nie mam pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro mowa o odpowiedzi, dostałem takową na maila - informacja o twoim krygodnym zachowaniu
> poszła do gramowej góry.
>
> Skoro tak ci lekko, to podziel się wszystkim tutaj, jak to odebrali.
>
> Konsul, nie mam pytań...

Popłacz się bo ktoś nazwał cię głupim. Co ty 10 lat masz? Jeszcze nie raz tak cię nazwą. Nie pomyślałeś może że to też zasługa twoich głupich postów powyżej?
Co do recenzji może i brzmi jakby MS trochę dopłaciło, ale mimo wszystko to dobra recenzja ukazująca zalety i wady gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 18:53, ZbytZajebisty napisał:

Co do recenzji może i brzmi jakby MS trochę dopłaciło


...i dlatego nie byłoby żadnej dyskusji, gdyby nie nachalne "na Xboksie One".

Dnia 06.12.2014 o 18:53, ZbytZajebisty napisał:

Popłacz się bo ktoś nazwał cię głupim.


"Popłakałem się" ponieważ zgłosiłem chamsko zachowującego się konsula za naruszenie regulaminu?

Nie mów mi, że jesteś z tych, którzy akceptują regulamin, nawet go nie czytając?

Co ty 10 lat masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeczytać opinię użytkowników, którzy też grali w GTV V a widzę kłócących się ludzi o to czy artykuł był sponsorowany czy nie. Masa artykułów jest tutaj sponsorowana i tak jak było kiedyś tak i teraz jest to ukrywane. Jak się coś wytyka to zaraz jest zaprzeczenie prawdy. Do autora: Jeśli piszesz recenzję na daną platformę i jest to zaznaczone w tytule to nie musisz ciągle pisać o tym, że gra tak czy siak chodzi na x1. Potem znów na x1 chodzi to tak i wygląda tak. Nazwa recenzji całkowicie wyczerpuję odpowiedź na pytanie - Jakiej platformy dotyczy recenzja GTA V. Przepraszam, ale pisanie często o tej akurat platformie (mimo recenzji na x1) wydaję się podejrzane. Czy to PS4, x1 czy PC - to ciągle będzie ta sama gra. Czyżbyśmy doczekali się recenzji GTA V na PC także ? (Jeśli nie, tzn, że sponsoring był ze strony MS)

I mam wrażenie, że konsulowie są tutaj traktowanie ulgowo przez moderatorów forum. W innym wypadku nazwanie innego użytkownika "głupim" poprzez napisanie, że użytkownik nie grzeszy inteligencją jest obraźliwe. W każdym innym miejscu było by ostrzeżenie lub degrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 20:45, vegost napisał:

Masa artykułów jest tutaj sponsorowana
i tak jak było kiedyś tak i teraz jest to ukrywane.


Co jest ukrywane? :) Pod każdym sponsorowanym artykułem na gram.pl jest wyraźna informacja, że tekst powstał we współpracy z firmą X w celach marketingowych. Brak takiego dopisku oznacza, że tekst nie jest sponsorowany. Dziwię się, że są jeszcze w tym kraju ludzie, którzy wierzą, że wydawcom chciałoby się płacić za sponsorowane recenzje. Takie plotki powtarzane są od czasów, gdy dziennikarstwo growe ograniczało się w Polsce do gazet i czasopism. Jakimś cudem przetrwały do dziś.

Weź pod uwagę przykład powyższego tekstu. Kto miałby niby zapłacić za sponsorowany tekst, recenzję GTA V. Microsoft? Przecież to nie ich gra, tylko Rockstara. Rockstar? A jaki mieliby interes w wychwalaniu gry na jedną z platform kosztem drugiej? Polski wydawca? A po co, skoro GTA V samo w sobie jest na tyle dobrze zareklamowane, że nie potrzebuje świetnych opinii, które zbiera mimo to, bo i tak jest to dobra gra. To nonsens, kto ma PS4 kupi GTA V na PS4, kto ma Xboksa - na Xboksa. Zdanie recenzenta nic w tej kwestii nie zmieni.

Podejrzenia o sponsorowane teksty zawsze pojawiają się wtedy, gdy czytelnicy mają inne zdanie od autora tekstu i nie potrafią tego zaakceptować - przecież on nie może myśleć inaczej, to musi być "spiseg illuminati 2014". Więc od razu padają podejrzenia o grube pliki hajsu przekazywane pod stołem i budowanie sobie fortun za cenę pozytywnego pisania o danym tytule. Absurd.

Dnia 06.12.2014 o 20:45, vegost napisał:

Jak się coś wytyka to zaraz jest
zaprzeczenie prawdy.


No dopisz jeszcze, że "tylko winny się tłumaczy" i będzie komplet. Jeśli wytyka się coś, co nie jest prawdą, dziwisz się, że bronimy swojego dobrego imienia? Dałbyś wypisywać na temat swojej pracy oszczerstwa na lewo i prawo? Ja nie.

Dnia 06.12.2014 o 20:45, vegost napisał:

Do autora: Jeśli piszesz recenzję na daną platformę i jest to zaznaczone
w tytule to nie musisz ciągle pisać o tym, że gra tak czy siak chodzi na x1. Potem znów
na x1 chodzi to tak i wygląda tak. Nazwa recenzji całkowicie wyczerpuję odpowiedź na
pytanie - Jakiej platformy dotyczy recenzja GTA V. Przepraszam, ale pisanie często o
tej akurat platformie (mimo recenzji na x1) wydaję się podejrzane. Czy to PS4, x1 czy
PC - to ciągle będzie ta sama gra. Czyżbyśmy doczekali się recenzji GTA V na PC także
?


Powtarzam to po raz kolejny - nie chodziło o podkreślenie, że gra chodzi tak na Xbox One, a w domyśle, że na PS4 być może nie. Chodziło o podkreślenie różnicy pomiędzy starą, a nową wersją produkcji - pomiędzy grą przygotowaną na konsole poprzedniej generacji, a wersją przygotowaną z myślą o obecnej generacji. Recenzja zawsze była, jest i będzie tekstem subiektywnym. Ja mam doświadczenia z GTA V na Xbox 360, więc porównywałem nową wersję właśnie do niej - i stąd podkreślenia, że na Xbox One gra chodzi i wygląda tak, a nie inaczej. Co tu jest dla Ciebie podejrzane? Być może wyszło to niefortunnie, no i jak widać wiele osób nie załapało skąd tak właściwie odniesienia do platformy na której testowana była gra. Mam jednak wrażenie, że kierują się oni bardziej własnymi sympatiami niż zdrowym rozsądkiem. Podejrzewam, że w przypadku innej platformy - w domyśle PS4 - tego rodzaju problemu by nie było.

Dnia 06.12.2014 o 20:45, vegost napisał:

I mam wrażenie, że konsulowie są tutaj traktowanie ulgowo przez moderatorów forum. W
innym wypadku nazwanie innego użytkownika "głupim" poprzez napisanie, że użytkownik nie
grzeszy inteligencją jest obraźliwe. W każdym innym miejscu było by ostrzeżenie lub degrad.


Obraźliwe jest także pisanie cynicznych i ironicznych pościków. To, że pewne zdania ujęte są w śmieszno-cyniczny ton, nie znaczy, że są kulturalne i grzeczne. A jeśli ktoś nie stosuje zasad kulturalnej dyskusji, to ja także się do tego nie poczuwam. Dałem się niepotrzebnie sprowokować, przyznaje. Ale w komentarzach padają tu ciężkie, bądź co bądź, zarzuty o tworzenie kłamliwych treści za pieniądze, podważające moją uczciwość. Obok czegoś takiego nie da się przejść obojętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Co jest ukrywane? :) Pod każdym sponsorowanym artykułem na gram.pl jest wyraźna informacja,
że tekst powstał we współpracy z firmą X w celach marketingowych. Brak takiego dopisku
oznacza, że tekst nie jest sponsorowany. Dziwię się, że są jeszcze w tym kraju ludzie,
którzy wierzą, że wydawcom chciałoby się płacić za sponsorowane recenzje.


W takim razie gratulacje, ponieważ udał Ci się artykuł, w którym chcąc nie chcąc, poprzez małą manipulację zachęcasz ludzi nieobeznanych z tematem do zakupu GTA V na XO.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Weź pod uwagę przykład powyższego tekstu. Kto miałby niby zapłacić za sponsorowany tekst,
recenzję GTA V. Microsoft? Przecież to nie ich gra, tylko Rockstara. Rockstar?


Oczywiste jest, że jeżeli już to tylko Microsoft w celu zwiększenia sprzedaży na swoją konsolę. To tak jak z dodatkami do GTA IV, które ukazały się rok wcześniej na X360 aniżeli na PS3. Oczywiste wydaje się też, że MS w życiu nie zapłaciłby takiemu serwisowi (w zamyśle - niezbyt dużemu) za wyróżnienie swej platformy w recenzji. W tym momencie powracamy więc do punktu, w którym nieumyślnie zachęcasz ludzi do wersji XO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama recenzja jest dobra, co więcej nigdzie nie ma w niej napisane że na PC lub Playstation 4 coś jest gorsze, więc wartości merytorycznej nie traci.
Regulamin czytałem, sęk w tym że regulamin żeby był sensowny i co ważniejsze efektywny, musi być traktowany dość luźno. Tutaj nie było nawet samej obrazy a sugestia. Może i nie były to do końca słowa które powinien pisać konsul, ale z drugiej strony ile mógł bezskutecznie tłumaczyć, że nie wywyższa żadnej platformy a jedynie podkreśla na której grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2014 o 10:50, Barnette napisał:

W takim razie gratulacje, ponieważ udał Ci się artykuł, w którym chcąc nie chcąc, poprzez
małą manipulację zachęcasz ludzi nieobeznanych z tematem do zakupu GTA V na XO.


No i właśnie w tym miejscu nasze zdania się rozmijają. Ty tu widzisz manipulację i wychwalanie Xbox One ponad PS4 - ja odnosiłem się do X1 podkreślając tylko różnice w wersjach pomiędzy poprzednią i aktutalną generacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Co jest ukrywane? :) Pod każdym sponsorowanym artykułem na gram.pl jest wyraźna informacja,
że tekst powstał we współpracy z firmą X w celach marketingowych. Brak takiego dopisku
oznacza, że tekst nie jest sponsorowany. Dziwię się, że są jeszcze w tym kraju ludzie,
którzy wierzą, że wydawcom chciałoby się płacić za sponsorowane recenzje. Takie plotki
powtarzane są od czasów, gdy dziennikarstwo growe ograniczało się w Polsce do gazet i
czasopism. Jakimś cudem przetrwały do dziś.


Doprawdy ? Przypominam sobie recenzję z wcześniejszych lat, które nie było opatrzone wstążką z napisem (artykuł sponsorowany) a jednak w rzeczywistości była to opłacana treść. Przyznanie się do tego nie boli, bo zarabiać można na różne sposoby i nikt nikomu tego nie zabroni. Zwyczajnie w świecie chodzi o zasady dobrego smoka i obiektywizm nie na rzecz danej konsoli / gry, ale po prostu o rzetelność dziennikarstwa, która w tym kraju jest zachwiana. Groźby czy szantaże, że strony wydawców są dobrze znane i nie mów mi, że coś takiego nie istnieje i nic o tym nie wiesz. Była jedna poważniejsza wpadka ze strony SONY, która szantażowała wejściówkami na pokaz swoich gier w zamian za bardzo dobrą ocenę ich gry. Dlatego każdy się podciera recenzjami portali, które mają większe lub mniejsze powiązania z gigantami w tej branży. Oni zawsze pukają do najgłośniejszych portali i najbardziej odwiedzanych. Nie mówię, że tu tak było, ale twoje podkreślenia xboxa są po prostu podejrzane i mogą nasuwać różne skojarzenia.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Weź pod uwagę przykład powyższego tekstu. Kto miałby niby zapłacić za sponsorowany tekst,
recenzję GTA V. Microsoft? Przecież to nie ich gra, tylko Rockstara. Rockstar? A jaki
mieliby interes w wychwalaniu gry na jedną z platform kosztem drugiej? Polski wydawca?
A po co, skoro GTA V samo w sobie jest na tyle dobrze zareklamowane, że nie potrzebuje
świetnych opinii, które zbiera mimo to, bo i tak jest to dobra gra. To nonsens, kto ma
PS4 kupi GTA V na PS4, kto ma Xboksa - na Xboksa. Zdanie recenzenta nic w tej kwestii
nie zmieni.


Oh.. ale Rockstar tworzy gry na platformy SONY i MS. Myślisz, że oni za to nie dostają kasy ? Mogli by tworzyć tylko na PC jak kiedyś. Gorzej.. MS musi odbić się od dna, które zaliczyło przy starcie "nowej" konsoli. Zrobi wszystko, żeby zarobić więcej grosza. A co jest najlepsze, żeby to osiągnąć ? Dobra opinia o tym, że taki wypasiony tytuł jak GTA V chodzi najlepiej ze wszystkich platform na xboxie one. Tam wszystko jest najlepsze, grafika, dźwięk, sterowanie no wszystko. Baka.. nawet nie potrafią odpalić gier na 1080p.. Różnorakie umowy, które są kręcone nie są dla naszych oczu i uszu. Łatwo mieć podejrzenie nierzetelność. Zdanie recenzenta własnie może mieć duży wpływ na to, która platformę wybrać do danej gry. Są osoby, które nie kupują każdej gry, która wychodzi. Niektórzy zbierają przez długi czas pieniądze na daną platformę i grę po czym to wszystko kupują, gdy dowiedzą się, że na xboxie lub ps4 gra chodzi lepiej. Ktoś chciałby oglądać wszystko najlepsze a może się pomylić bo recenzja jest nieobiektywna i zależna od czegoś zupełnie innego. Ktoś nie obeznany może to przeczytać i zrobić mega błąd. Wiadomo, że konsole są projektowane tak samo i za bardzo nie odbiegają od siebie technologicznie. Ale nie którzy tego nie wiedzą. Daj im szansę.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Podejrzenia o sponsorowane teksty zawsze pojawiają się wtedy, gdy czytelnicy mają inne
zdanie od autora tekstu i nie potrafią tego zaakceptować - przecież on nie może myśleć
inaczej, to musi być "spiseg illuminati 2014". Więc od razu padają podejrzenia o grube
pliki hajsu przekazywane pod stołem i budowanie sobie fortun za cenę pozytywnego pisania
o danym tytule. Absurd.


Nie. Nie było by problemów, gdybyś porównał najpierw GTA V z obu platform i dopiero wtedy napisał recenzję, która odnosiła by się zarówno do konsoli SONY jak i MS. O to własnie wszystkim tutaj chodzi.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

No dopisz jeszcze, że "tylko winny się tłumaczy" i będzie komplet. Jeśli wytyka się coś,
co nie jest prawdą, dziwisz się, że bronimy swojego dobrego imienia? Dałbyś wypisywać
na temat swojej pracy oszczerstwa na lewo i prawo? Ja nie.


Tak zgadza się. Tylko winny się tłumaczy ze swoich występków. Jak pisałeś wcześniej, dałeś się sprowokować i nie potrzebnie zacząłeś dyskusję, która do niczego nie prowadzi a jedynie utwierdza fakt, że recenzja była opłacona z góry przez MS. "Czasami lepiej jest po prostu milczeć" - cytat godny tego problemu.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Powtarzam to po raz kolejny - nie chodziło o podkreślenie, że gra chodzi tak na Xbox
One, a w domyśle, że na PS4 być może nie. Chodziło o podkreślenie różnicy pomiędzy starą,
a nową wersją produkcji - pomiędzy grą przygotowaną na konsole poprzedniej generacji,
a wersją przygotowaną z myślą o obecnej generacji. Recenzja zawsze była, jest i będzie
tekstem subiektywnym. Ja mam doświadczenia z GTA V na Xbox 360, więc porównywałem nową
wersję właśnie do niej - i stąd podkreślenia, że na Xbox One gra chodzi i wygląda tak,
a nie inaczej. Co tu jest dla Ciebie podejrzane? Być może wyszło to niefortunnie, no
i jak widać wiele osób nie załapało skąd tak właściwie odniesienia do platformy na której
testowana była gra. Mam jednak wrażenie, że kierują się oni bardziej własnymi sympatiami
niż zdrowym rozsądkiem. Podejrzewam, że w przypadku innej platformy - w domyśle PS4 -
tego rodzaju problemu by nie było.


Gdybyś pisał reckę na temat wersji na PS4 też był by hejt tym razem na SONY. Dobrego przygotowanie się do recenzji to podstawa w tych fachu. Konsolowa wojna była, jest i będzie. Musisz się z tym liczyć, że mogą wychodzić przy okazji jakieś brudy. Dlatego też staraj się dogodzić wszystkim posiadaczom konsol. Nie podkreślając bezpodstawnie, że gra gdzieś tam chodzi lepiej. Miej przygotowane argumenty - porównania. Nie będzie problemów, gwarantuje. Wtedy uciszysz wszystkich krzykaczy i niezadowolonych teraz graczy.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Obraźliwe jest także pisanie cynicznych i ironicznych pościków. To, że pewne zdania ujęte
są w śmieszno-cyniczny ton, nie znaczy, że są kulturalne i grzeczne. A jeśli ktoś nie
stosuje zasad kulturalnej dyskusji, to ja także się do tego nie poczuwam. Dałem się niepotrzebnie
sprowokować, przyznaje. Ale w komentarzach padają tu ciężkie, bądź co bądź, zarzuty o
tworzenie kłamliwych treści za pieniądze, podważające moją uczciwość. Obok czegoś takiego
nie da się przejść obojętnie.


Jako najwyższy rangą użytkownik powinieneś dawać przykład. Zawsze przecież można grzecznie wyjaśnić (nawet dwa razy, jeśli trzeba), gdy ktoś czegoś nie rozumie. Prowokacja zawsze się pojawi u osób, które mają jakaś zawiść do kogoś lub do któreś z firm robiącej konsole. Jak ktoś mówi, że zostałeś opłacony to po prostu poproś o dowody. Inaczej mamy słowo przeciwko słowu. I trudno wierzyć komukolwiek, zwłaszcza, że kupowanie recenzji jest wszystkim dobrze znane. Chodzi tu o pieniądze i zawsze tak będzie. Uczciwi redaktorzy to teraz skarb. Cieszę się, jeśli rzeczywiście masz czyste sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować