Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powrót do Los Santos - recenzujemy odświeżone Grand Theft Auto V na Xboksie One

67 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2014 o 00:28, vegost napisał:

To nonsens,
kto ma
> PS4 kupi GTA V na PS4, kto ma Xboksa - na Xboksa. Zdanie recenzenta nic w tej kwestii

> nie zmieni.

Oh.. ale Rockstar tworzy gry na platformy SONY i MS. Myślisz, że oni za to nie dostają
kasy ? Mogli by tworzyć tylko na PC jak kiedyś. Gorzej.. MS musi odbić się od dna, które
zaliczyło przy starcie "nowej" konsoli. Zrobi wszystko, żeby zarobić więcej grosza. A
co jest najlepsze, żeby to osiągnąć ?


Obniżenie ceny i dobry marketing - poskutkowało w czarny piątek w USA.

Na poważnie, chciałbym aby ktoś mi opisał jak to działa. Nie widzę pod tym artykułem info że był sponsorowany, więc podejrzewam że to jakiś sponsoring ukryty :) ? To są odgórne zlecenia z redakcji czy MC bezpośrednio się kontaktuje z danym recenzentem i w tajemnicy przed wszystkimi mu płaci ? Recenzent ukrywa taki fakt przed redakcją ? Pieniądze dostaje gotówką czy przelewem ? Przelew to zawsze jakiś ślad. Czy to jest w ogóle legalne ?
No i na ile opłacalne dla MC ?

Osobiście zgadzam się z Zaix_91 - to nonsens co piszecie.
Smutne jak niewiele potrzeba ludziom do rozdmuchania afery. Czasem mam wrażenie że niektórzy szukają pretekstów żeby sobie pokrzyczeć lub ponarzekać. A najczęściej nawet nie zastanawiają się nad logiką swoich zarzutów.

Przeczytałem recenzję. Podobała mi się. Kupie GTA. Ale na PS4 bo akurat tę konsolę posiadam...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie tylko tutaj płaci za promowanie gier (czego przykładem jest ten i wiele innych artykułów ) oczywiście niby „ niejawnie ”, ale i ostanio będąc w empiku zauważyłem Strefa Xbox One – wow super tylko 15 minut szukałem gier na ps 4… szkoda słów…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 14:14, wolverine napisał:

Obniżenie ceny i dobry marketing - poskutkowało w czarny piątek w USA.


Koncern musi zarabiać przez cały okres rozliczeniowy a nie przez jeden dzień. To za mało, żeby podnieść xboxa z doliny rozpaczy. Obniżka nic nie pomoże. Tutaj najzwyczajniej w świecie zawiódł marketing MS i ich decyzje o wstrzymaniu sprzedaży w innych krajach na świecie. Część Graczu nie mając alternatywy kupili zwyczajnie PS4.

Dnia 08.12.2014 o 14:14, wolverine napisał:

Na poważnie, chciałbym aby ktoś mi opisał jak to działa. Nie widzę pod tym artykułem
info że był sponsorowany, więc podejrzewam że to jakiś sponsoring ukryty :) ? To są
odgórne zlecenia z redakcji czy MC bezpośrednio się kontaktuje z danym recenzentem i
w tajemnicy przed wszystkimi mu płaci ? Recenzent ukrywa taki fakt przed redakcją ? Pieniądze
dostaje gotówką czy przelewem ? Przelew to zawsze jakiś ślad. Czy to jest w ogóle legalne ?


Zazwyczaj kontaktuje się z serwisem growym, który jest dobry w tej branży. Oferuje się pieniądze lub inne korzyści w zamian za pochlebne opinie o ich tytule lub wspaniała recenzję, która wychwala w niebiosa platformę na której jest testowana gra. Obnaża się wtedy wszystkie słabości konkurencji. Oczywiście ze sponsorowanie artykułów jest legalne i często stosowaną praktyką. Co do recenzji już mniej, bo przecież tak nie wolno prawda ? Autor swoje napiszę (dostaje gaże) i jest ok. Gracz, który to czyta nie ma pojęcia, że recenzja jest napisana pod dyktando osób trzecich i wszystko zostaje w rodzinie. Kasa raczej idzie pod stałem, niż oficjalnymi kanałami. Są też przypadki, że uderza się prosto do recenzenta.

Dnia 08.12.2014 o 14:14, wolverine napisał:

No i na ile opłacalne dla MC ?

Opinia to bardzo dobre źródło pieniędzy. NA teraz i na przyszłość.

Dnia 08.12.2014 o 14:14, wolverine napisał:

Osobiście zgadzam się z Zaix_91 - to nonsens co piszecie.
Smutne jak niewiele potrzeba ludziom do rozdmuchania afery. Czasem mam wrażenie że niektórzy
szukają pretekstów żeby sobie pokrzyczeć lub ponarzekać. A najczęściej nawet nie zastanawiają
się nad logiką swoich zarzutów.


Autor sam się wkopał pisząc recenzje nie dbając o szczegóły. Taka recka aż prosi się o prowokację ze strony rywali. Nie mnie osądzać jak było naprawdę. Ja nikogo nie oskarżam. Mam po prostu podejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oh.. ale Rockstar tworzy gry na platformy SONY i MS. Myślisz, że oni za to nie dostają

Dnia 08.12.2014 o 00:28, vegost napisał:

kasy ?


^^ Nie dostają. Co więcej ok.15% od sprzedanego egzemplarza idzie do MS/Sony w ramach opłat licencyjnych (na PC na steam jeszcze więcej - ok.30%).


Mogli by tworzyć tylko na PC jak kiedyś.


^^ Nigdy nie tworzyli tylko na PC i dla PC.

Gorzej.. MS musi odbić się od dna, które

Dnia 08.12.2014 o 00:28, vegost napisał:

zaliczyło przy starcie "nowej" konsoli.


XboxOne sprzedaje się lepiej niż X360 w analogicznym okresie (z różnych powodów, choćby i dlatego, że rynek zbytu jest większy), przy czym jest tańszy w produkcji. MS od żadnego dna odbijać się nie musi, bo na żadnym dnie nie jest (pomimo kilku nietrafionych decyzji biznesowych).


Zauważ, że odpisałem tylko na garść twoich "mundrości", a i tak znalazłem tam masę bzdur. Gdybym miał prostować każde twoje kłamstwo, niedopowiedzenie, półprawdę, etc. to chyba musiałbym zrezygnować z pracy i cały dzień siedzieć na forum ;-)

Chłopie ty żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, stąd sadzisz tutaj takie "kwiaty" jakie sadzisz. Masz jakieś z palucha wyssane wyobrażenie o świecie, stąd wyciągasz błędne wnioski.
Ale jeden cytat (chyba niechcący) znalazłeś fajny - "Czasami lepiej jest po prostu milczeć" - jak ulał pasuje to do 99% twioch postów.

ps. Szacunek dla Zaixa - ja już po pierwszym pomówieniu, że wziąłem pod stołem "w łapę" zgłosiłbym cię do moderacji, a nie się tłumaczył cymbałowi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jajca:-) Narzekamy na naszych politykierów, ale dopiero tu można sobie ciekawostki poczytać. Jeden drugiego gdzieś zgłasza...paranoja. Chyba chodzi Wam tylko o to, żeby tu potrollować. I to w temacie GRZE.
Ja przez 4 miesiące bawiłem się wyśmienicie przy GTA V grając na 360-tce, za pół roku planuję kupić sobie wersję na x1. I jestem na 100% pewien, że gracze grający na peesach mają podobne zdanie.
No ale nie...wymyślona wojna konsol musi trwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować