Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Resident Evil HD ukaże się 20 stycznia

10 postów w tym temacie

Czy poprzednio ( 20.11.2014 ) nie pisała Pani Katarzyna, że wersja odświeżona będzie na podstawie wydania z 2002 a nie 1996 ??

To w końcu na podstawie, której wersji będzie RE HD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

huehue, zombiak 2 razy ugryzł ją w szyję, dlatego trzyma się za brzuch xD

Pamiętam jak próbowałem w to grać jako dziecko, najbardziej mi głowę tyrały te przeklęte drzwi, nigdy nie wiadomo było co się pojawi za nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest filmik z gry, to sterowanie będzie w starym stylu. Czyli strzelanie z linii prostej w dół będzie skokowe: Strzelam prosto, kursor w dół, i od razu strzelam pod kątem 45. Tak było kiedyś i tak się zanosi po tym jak pistolet przeszedł płynnie z 1 ustawienia w drugie. Nie żebym na to narzekał, ale to naprawdę stary sposób grania i wątpię, aby komuś obecnie się podobał:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol...szczerze mówiąc to trochę dla mnie zabawne, bo skończyłem pierwszego RE(wersja z PS One) zaledwie parę tygodni temu. Wszystko na gameplayu wygląda oczywiście 100 razy lepiej niż wersja z pierwszego playstation, ale sterowanie jest bliskie oryginałowi. Fajnie że pokusili się o coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elmartin
Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Klasyk z 1996, bowiem gra wtedy się pojawiła. W 2002 roku wydali remake na GameCube. Nawet jeśli wersja HD będzie bazowała na owym remaku, to i tak nie zmienia faktu, że Resident Evil jest klasykiem z 1996 ;p

Ogólnie dobry pomysł. Z chęcią zagram w lepszej oprawie. Do tego dojdzie jeszcze Revelations 2 w lutym i może niesmak po RE6 zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to całkiem fajnie i chętnie bym zagrał, ale za te sterowanie i pracę kamery podziękuję. Rozumiem, że chodzi o odświeżenie klasyku, ale czy naprawdę trzeba było przy tym kopiować kompletnie nietrafione rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Zrozumiałem dobrze panie profesorze :)

Nie twierdze, że RE z 1996 to nie klasyk.
Moje pytanie dotyczyło wersji RE HD, raczej samego sformułowania: "gracze będą mogli powrócić do klasyka z 1996 roku."
Skoro RE HD będzie odświeżeniem wersji z 2002, a ta wersja różni się od "klasyka".
Kilka cytatów od innych forumowiczów:
- "Remake ma kilka usprawnień takich jak broń osobista do ratowania się i crismonheady (nowy rodzaj zombie), nowego ekhm" bossa" + rozszerzony lore. Dowiadujemy się więcej o samym budynku jak i naukowcach."
- "Res Remake 2002 rozni sie diametralnie od resident evil czy res directors cut... Ta gra jest wieksza, trudniejsza oraz ladniejsza. Jest sporo zmian w wygladzie lokacji, dodane nowe."

Więc powrót nie będzie właściwie do klasyka z 1996 raczej do klasyka z 2002 ;)
Co wydaje się być tylko lepszą decyzją, lepszą dla graczy.

Również czekam na to wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować