Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Do odpalenia Dying Light przyda się masa pamięci RAM

56 postów w tym temacie

Ludzie przecież żadna gra nie zżera 8GB a my tu mówimy o dwukrotności tego no błagam was. Przecież to bzdura by wyłudzić od graczy hajs za sprzęt. Jeszcze miesiąc temu był GTX 670 w zalecanych teraz nagle jak pojawiła sie plota o wsparciu OR podskoczyły 2-krotnie? Kpią sobie chyba z ludzi.

W ogóle co na to Techland?

Tak w ogóle wymagania nemalże identyczne jak w AC Unity z tym że ta gra "wymaga" 16 GB RAM ;<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 Serio ? Rozumiem postęp techniki w grach ale to są jakieś jaja. Gra wygląda dobrze ale bez przesady. Co niby jest w tej grze takiego "rewolucyjnego" że wymaga aż 16GB RAM ? Z takimi wymaganiami nie wróżę Dying Light dobrzej sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Wydaje mi się, że to jakaś nowa taktyka. " Podamy wysokie minimalne wymagania, by ludzie nie mogli narzekać, że jest zła optymalizacja". Tak z resztą podobno jest z Unity na forum ubi, nie spełniasz minimalnych nie, możesz czepiać się optymalizacji. Przecież wyraźnie w minimalnych Unity jest "GeForce GTX 680 lub AMD Radeon HD 7970" btw. karty w minimalnych prawie równe cenie nowej konsoli ... A co do Dying Light, jedynie spełniam wymagania co do procesora, miejsca na dysku i systemu operacyjnego, choć co do windows 7 pewnie w następnym roku już będą problemy. Widzę straszny nacisk, albo wymieniasz kartę graficzna co pół roku za minimum 1200 zł i MOŻE zagrasz na średnich bez spadków płynności, albo kupujesz konsole. Mam tylko nadzieje, że to czysty przypadek, a nie zamierzone działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Z tych 4 z 8 GB zjada system więc to, że gra wymaga 8 nie powinno nikogo dziwić jeśli konsole (które są konfiguracją docelową) udostępniają twórcą 6-7GB. Zresztą... Nie oszukujmy się, że ktoś w ogóle będzie w to grał na PC. A ilu z tych co zagrają zapłaci? Niewielu... Nikogo PC nie obchodzi i trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest zadziwiające że gra będzie chodzić na konsolach których specyfikacja techniczna
> nijak się ma do wymagań minimalnych wersji pc.

Tak jak chodzi AC:U? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ram jak ram ale gtx 670 na minimalnych? no bez jaj, nawet nie potraficie sobie wyobrazić jak bardzo się ciesze ze posiadam X1, dajcie se ludzie spokój. Sama karta kosztuje tyle co ta konsola, może nie jest to potwór, ale przynajmniej przyzwoicie pogram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Steamie widze to :

MINIMUM:
OS: Windows® 7 64-bit / Windows® 8 64-bit / Windows® 8.1 64-bit
Processor: Intel® Core™ i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHz
Memory: 4 GB RAM DDR3
Hard Drive: 40 GB free space
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 560 / AMD Radeon™ HD 6870 (1GB VRAM)
DirectX®: Version 11
Sound: DirectX® compatible
Additional Notes: Laptop versions of graphics cards may work but are NOT officially supported.

Windows-compatible keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended)
RECOMMENDED:
OS: Windows® 7 64-bit / Windows® 8 64-bit / Windows® 8.1 64-bit
Processor: Intel® Core™ i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
Memory: 8 GB RAM DDR3
Hard Drive: 40 GB free space
Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 780 / AMD Radeon™ R9 290
DirectX®: Version 11
Sound: DirectX® compatible
Additional Notes: Laptop versions of graphics cards may work but are NOT officially supported.

Windows-compatible keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 GB w minimalnych i 16 GB w rekomendowanych XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Bardzo dobrze, że oddali Dead Island. Przynajmniej sobie w sensowną człowiek grę zagra, z sensownymi wymaganiami. Bo nie sądzę, aby twórcy DI 2 wyskoczyli z 16 GB jak ci panowie. Widzę jest ostra rywalizacja o nagrodę "Najgorzej zoptymalizowany produkt roku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Heh, odkąd przeczytałem że Max Payne 3 do gry "na maxa" wymaga 16 GB, podczas gdy chodzi
> mi na full w 1080p w 60 FPS przy 8GB, przestałem zwracać uwagę na wymagania.
+1 :)

Lukasz56 Przecież o tym jest news, radzę go przeczytać.

Tak swoją drogą ludzie poczekajmy na potwierdzenie Techlandu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deusolbert
" Aż 8 GB pamięci RAM będzie potrzeba do uruchomienia Dying Light - wynika z nowych wymagań sprzętowych, podanych przez Techland w karcie gry na platformie Steam." Ja na Steamie nie widze tych nowych wymagań tylko te które podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować