Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram charytatywnie

11 postów w tym temacie

DomDziecka
im. Janusza Korczaka w Darłowie. Dlaczego ? Ponieważ ten dom dziecka stara się sprawić innym radość, mimo tego że nie wiele mają zawsze się starają robić np. Familiady 1 Czerwca. Zawsze się starają aby umilić innym dzieciom życie mimo ich porażki w rodzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bólem serca wybieram jeden dom dziecka, ponieważ takie są zasady przez Was ustanowione i nie będę z tym się spierać. Chciałabym jednak, by do wszystkich domów dziecka zawitał w tym roku Mikołaj. By wszystkie dostały po równo. Najlepiej, gdyby Mikołajem okazali się tata i mama.
Wybieram:
Dom Dziecka im. Świętego Józefa w Sanoku.
Podkarpacie to ubogi region, w którym każdy jak może stara się wiązać koniec z końcem. W wielu domach się nie przelewa, dlatego też ciężko jest wspomagać domy dziecka czy inne miejsca, potrzebujące pomocy.
Czemu to właśnie oni mieliby dostać prezent? Ponieważ choć dzieci, które tam przebywają nie dostały od życia ciepła, miłości i dobroci - potrafią dawać dobro innym. Tu jeden z przykładów - http://szpitalceglana.pl/.../84,Niezwyk%C5%82y_prezent...
Myślę, że to właśnie dzieciaczki z Sanoka powinny w tym roku dostać prezent od Mikołaja.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym pogratulować tak wspaniałej inicjatywie gram.pl. Wielka szkoda że tylko jeden dom dziecka może otrzymać paczkę. Wszystkim dzieciom należy się odrobinę szczęścia. Taka paczka na pewno sprawi im dużo radość, na chwilę pozwoli im zapomnieć o życiu codziennym o sytuacji w jakiej są w danej chwili. A zapewne jest im bardzo ciężko nie wyobrażałbym sobie życia bez rodziców mamy i taty ciepła, miłości które mi dali jest to rzecz bezcenna. Podczas otwierania paczki będą w innym radosnym wspaniałym świecie gdzie wszystko jest możliwe.

Dom Dziecka Nr 2 im. Ireny Białówny
ul. 11 Listopada 6
Białystok

Czemu wybrałem ten dom dziecka: Była to ciężka decyzja ponieważ uważam osobiście że każdy dom dziecka powinien otrzymać taki prezent. Wiem że jest to nie możliwe nic z tym nie zrobimy.
Innym powodem było fakt że kiedyś znałem osobiście osobę która była w tym domu dziecka w danym momencie nie mam pojęcia co się z nią dzieje było to kilka dobrych lat temu. Zapewne była by szczęścia gdyby wiedziała że taką paczkę dostał ten dom dziecka Kto by nie chciał dostać nowego komputera gier gadżetów. Te dzieci nie dostają często tak wspaniałym prezentów. Konsola wspaniały pomysł dzieci będą mogły razem pograć w gry. W końcu dom dziecka wypełni się śmiechem radosnych dzieci. Okres świąteczny powinien być okresem szczęśliwym pełnym radości , magii. A w szczególności dla tych dzieci dajmy trochę, odrobinę, niewielki fragment szczęścia, ponieważ nigdy nie będziemy im w stanie zapewnić tego co mogliby dać im prawdziwi rodzice” miłość rodzicielską”.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dom Dziecka w Zamościu. Dlaczego? Dlatego że to mały i poniekąd pomijany dom dziecka, pełen jest wspaniałych młodych ludzi, którzy na pewno docenili by taki prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak mało komentarzy się tutaj póki co pojawiło. Ten jeden raz doceniłem pełnoekranową reklamę, bo przypomniała mi o tej akcji.

Nie będę pisał rozpasłych tyrad, bo nie jestem w tym najlepszy. Od siebie jednak zgłaszam Dom Dziecka im M. Konopnickiej w Szklarskiej Porębie. Dlaczego? Powód dość prozaiczny. Dwa lata temu miałem radość być opiekunem grupy kolonijnej, do której należał jeden z wychowanków tej placówki. Świetny chłopak, zapalony gracz w nogę ogrywający dwa razy wyższych kolegów. Po cichu liczę na to, że już byście go tam nie spotkali, ale przyznam, że niestety nie mam pojęcia, co obecnie się z nim dzieje. To wszystko. Są tu zapewne osoby, które w większym stopniu pomagają dzieciakom z domów dziecka, ale nie zaszkodzi spróbować.

Niezależnie do tego, gdzie trafią prezenty - świetna sprawa, że podjęliście się takiej akcji, bo z pewnością sprawicie komuś masę radości. No i fajnie, że znalazło się też miejsce na książki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Szansa” w Brzegu Dlaczego ? Ponieważ prowadzą go spaniali ludzie a dzieciom na pewno przyda się nowy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie będę pisał rozpasłych tyrad, bo nie jestem w tym najlepszy. Od siebie jednak zgłaszam
> Dom Dziecka im M. Konopnickiej w Szklarskiej Porębie.

Ja nie wiem które tego najbardziej potrzebuje, jednakże swój głos oddaje na podstawie na jednego z użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym, żeby świąteczna paczka trafiła do Domu Dziecka im. św. Józefa w Sanoku. Powody są dwa: pierwszy z nich jest dość banalny - po prostu mieszkam w okolicy i uważam, że zawsze trzeba pomagać ludziom z najbliższego otoczenia. Drugi powód jest związany z kołem komputerowym, które działa w ośrodku. Jest to świetna inicjatywa, dzięki której dzieci w przyszłości lepiej sobie poradzą w dorosłym życiu, a może niektóre odkryją w sobie nowe pasję związane z informatyką. Pierwsze zdjęcie przedstawia sale komputerową w Sanoku ---> http://www.domdziecka.sanok.pl/kola.htm
Jak widać, nie jest to sprzęt najwyższych lotów, więc myślę, że paczka od Was ucieszy wszystkie dzieci :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Placówka opiekuńczo-wychowawcza SIEMACHA Spot ul. Cieślewskiego 11/4 w Krakowie. Powód? Dziesięcioro ambitnych młodych ludzi, którzy trafili tam po wielu trudnościach, maja szansę na normalne życie i sukcesy, jeżeli tylko się w nich zainwestuje. Kadra robi wszystko, aby tak było, ale czasem potrzeba wsparcia obcych ludzi, żeby się powiodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować