• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Odrin

Zakup komputera

Pytanie

Witam. Jestem w trakcie zakupu nowego komputera i mam do was małą prośbę czy moglibyście poradzić mi jakąś obudowę i zasilacz do takiego sprzętu. Obudowa ma być głównie do chłodzenia powietrzem.Cena obudowy i zasilacza razem maksymalnie do 1200zł

grafika: Gigabyte GeForce GTX980 4096MB 256bit Gaming
procesor: Intel i7-5930K 3.50GHz 15MB BOX
chłodzenie procesora: Cooler master V8 GTS
Płyta główna: Gigabyte GA-X99-UD4
RAM: HX426C13PB2K4/16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

/.../

Realny pobór mocy tego komputera nie będzie przekraczać 400W ale z racji że masz dość absurdalny budżet:
SeaSonic X-750 (SS-750KM3 F3) - w pełni modularny, sprawność 80+ Gold, 7 lat gwarancji. Mocy mu wystarczy nawet gdybyś wsadził drugiego GTX-a 980.

Ewentualnie Corsair RM750 - ponownie w pełni modularny i 80+ Gold. 5 lat gwarancji. Za to do 50% obciążenia w ogóle nie włącza się w nim wentylator. Co biorąc pod uwagę specyfikację PC-ta oznacza że nie włączy się nigdy, zawsze to jedno źródło szumu mniej.

Zaś co do obudowy:
http://pclab.pl/art60570.html
Fractal Design Define R5, najnowszy produkt tej firmy. Naprawdę dobrze wykonana, bardzo estetyczny i stonowany design. Ewentualnie jej starsza wersja R4.

PS Rozumiem że procka będziesz podkręcać? Pytam z prostego powodu:
http://pclab.pl/art60136-5.html
Bez OC ten 5930K mimo 6 rdzeni zazwyczaj wydajnościowo okazuje się wolniejszy niż i7-4790K... który kosztuje 1000 zł mniej - 3.5 GHz to jednak wcale nie tak dużo a gry rzadko kiedy wykorzystują dobrze więcej niż 2 rdzenie. Ten procesor ma sens jeśli poddasz go podkręcaniu albo zajmujesz się np. renderingiem. W przeciwnym razie tracisz na wydajności.

PS2 Na przyszłość skorzystaj z wyszukiwarki i pisz w odpowiednim temacie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=70192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.12.2014 o 10:47, Odrin napisał:

Dzięki, następnym razem skorzystam z wyszukiwarki. A apsurdalny dlaczego, za mało czy
za dużo?


Ogółem - zdecydowanie za dużo. Gdybyś wydał na całego PC-ta 2000 zł mniej straciłbyś średnio z 1-2% wydajności. Gdybyś wydał blisko 3000 zł mniej to straciłbyś z 10-13%. Dlatego nie lubię takich konfigów - prawdopodobnie o wiele lepiej byś zrobił schodząc do poziomu i7-4790K + GTX970. Potem wydać z 1000-1500 zł, sprzedać obecne części np. za półtora roku i miałbyś maszynę prawdopodobnie o klasę mocniejszą niż to co kupujesz teraz za kwotę podchodzącą pod 10000 zł. Z prostego powodu - w 2015 roku wychodzą procesory z serii Broadwell i Skylake, pojawią się też R9 390X/GTX980Ti, na rynku dostępne staną się też dostępne pamięci DDR4 o zegarach powyżej 3000 MHz (a obecne 2666 MHz z uwagi na wysokie opóźnienia jest wolniejsze niż 2133 MHz CL9 DDR3).

Jasne, twoja kasa - twoja sprawa. Ale po prostu odradzam tak duże wydatki bo ten zestaw zaczyna mi wyglądać jak coś co rozochocony sprzedawca w sklepie chce ci wcisnąć aniżeli coś czego realnie potrzebujesz. Bo jasne - i7-5930K jest fajny. Ale jak spojrzysz do linka na pclabie który ci dałem - bez OC jest wolniejszy od i7-4790K. To chłodzenie procka też jest fajne. Ale w tej cenie możesz mieć już układ chłodzenia wodnego, zaś kosztujący 150 zł SilentiumPC Grandis będzie z 2C gorętszy przy naprawdę mocnym podkręceniu. Podobnie sama platforma LGA2011 - 1000 zł za płytę główną. I to wcale nie jakąś wybitną jeśli chodzi np. o jakość karty dźwiękowej, za to oferującą rzeczy które prawdopodobnie nie są ci potrzebne Bo powiedz tak szczerze - potrzebne ci wsparcie dla 4 kart graficznych, 10 dysków twardych i 128GB RAM? Bo dopiero do celów które tego wymagają - rendering, serwer, wysokiej klasy stacja robocza, obróbka olbrzymich plików graficznych - dopiero wtedy warto postawić na LGA2011 i to najlepiej od razu w pełni wyposażonej z 3-4 GPU i to nie takimi po 2000 sztuka a 5000-6000 sztuka + 64GB RAM... ot wybór tej platformy do grania to jak branie Hummera na wakacyjny wyjazd z rodziną.

Ba, kosztujący 750 zł Asus Maximus VII Hero w tym czasie oferuje to:
http://pclab.pl/art57950-29.html
Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, 5 lat gwarancji Door to Door, możliwość aktualizacji BIOS''u nawet bez podłączonego procesora/RAMu, można wsadzić do 3 kart graficznych (choć szczerze - kto wykorzystuje więcej niż 2?). A w praktyce nawet kosztujący 500 zł Gigabyte Z97-Gaming-5 zazwyczaj oferuje wszystko czego typowy użytkownik komputera będzie kiedykolwiek potrzebować do szczęścia.

Poza tym nie widziałem jeszcze reszty części jakie bierzesz poza głównymi. Jaki dysk twardy (i mam nadzieję że to dobrej klasy SSD a nie jakiś 1TB HDD), pewnie warto by było dorzucić też ze 100-200 zł za sensowną kartę dźwiękową typu Asus Xonar itd.... Ot, na razie ten komp będzie co prawda bez wątpienia wydajny... ale ten sam poziom wydajności osiągasz w kwotach dwukrotnie niższych. I dodajmy - mimo wydania tej kwoty np. w Unity nadal o płynności w Ultra z wszystkimi bajerami w FullHD możesz zapomnieć. Podobnie mogą zapomnieć posiadacze komputerów w okolicach 4000-5000 zł ale w ich przypadku boli to "nieco" mniej - tyle samo klatek na sekundę co na twoim przyszłym PC-cie podchodzącym pod 2x tyle.

To już lepiej kupić coś tańszego teraz, potem sprzedać niektóre z komponentów jak pojawią się na rynku szybsze - wydajesz wtedy z 500-800 zł rocznie zakładając sprzedaż starych części i w zamian dostajesz kompa którego wydajność cały czas stoi na poziomie high-endu. A nie kupujesz maksymalnie przekombinowany i drogi jak jasna cholera PC... i teraz - mija 12 miesięcy - wydajność twojego PC-ta odpowiadać będzie nowej maszynie za ok. 3500 zł (bo bądźmy szczerzy, średniej klasy Intel Skylake prawdopodobnie wyprzedzi tego i7-5930K o przynajmniej 10-15% w grach, podobnie zaraz pojawi się jakiś R9 390/GTX980Ti a 980tka stanieje o 500 zł). Mijają 24 miesiące - ok. 2500 zł (bo pojawi się kolejna generacja sprzętu)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować