Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TGA 2014: Dragon Age: Inkwizycja grą roku! Wiedźmin 3 najbardziej wyczekiwaną produkcją

86 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2014 o 19:44, michal_w napisał:

Jest dokładnie na odwrót. Gracze, głównie PC mieszają ją równo z błotem. Nagrody przyznawane
samemu sobie tego nie zmienią. :-)

Narzekają głównie na ekran taktyczny, optymalizację i pewne bugi, ale jednocześnie wiele innych rzeczy jest tam udanych. Gra się bardzo wielu ludziom spodobała. No a co do takich plebiscytów wiadomo, że są one jako źródła niezależny opinii bezwartościowe, tak jak bezpodstawne oceny na Metacritic ze strony graczy, którzy gotowi są grze wystawić najniższą ocenę za to, że np. nie spodobało im się jakieś rozwiązanie w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nic tak nie oddaje popularności gry jak wyniki sprzedaży. 560 156 szt. w dwa tygodnie
> i na wszystkie platformy (PC - 84 475 szt.) to nie jest porywający wynik jak na grę klasy
> AAA. Dla porównania, kiepski DA2 zaliczył 1 mln w miesiąc.

I teraz powiedz mi, Michale, czy jesteś aż tak marnym prowokatorem, czy po prostu miewasz chroniczne problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Z zacytowanego przez ciebie artykułu wynika jasno, że, po pierwsze, ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy Inkwizycji to wynik dotyczący SAMEGO TYLKO RYNKU AMERYKAŃSKIEGO (podkreślam, żebyś tym razem zrozumiał), a po drugie, mowa była o PIERWSZYM TYGODNIU PO PREMIERZE (nie dwóch, jak chciałeś to nam wmówić). Popsuję ci trochę humor: http://www.vgchartz.com/article/252306/dragon-age-inquisition-sells-114m-units-worldwide-first-week-ps4-xbox-one-x360-ps3-pc/ .
Wybaczcie offtop, ale kłamców nie trawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 21:42, Shaddon napisał:

Wybaczcie offtop, ale kłamców nie trawię.

To lepiej nie korzystaj z VGChartz. Ich dane lubią mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. :-)

Faktycznie tylko USA, co nie zmienia faktu, że jest to ilość śmiesznie mała. Wydane również przez EA Kingdoms of Amalur prawie dobiło do 2 mln a uznano to za klapę totalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 22:06, michal_w napisał:

> Wybaczcie offtop, ale kłamców nie trawię.
To lepiej nie korzystaj z VGChartz. Ich dane lubią mieć niewielki kontakt z rzeczywistością. :-)

Twoje 560 tysięcy TEŻ pochodzi z VGChartz.

Dnia 06.12.2014 o 22:06, michal_w napisał:

Faktycznie tylko USA, co nie zmienia faktu, że jest to ilość śmiesznie mała. Wydane również
przez EA Kingdoms of Amalur prawie dobiło do 2 mln a uznano to za klapę totalną.

"Kingdoms of Amalur: Reckoning sold 330,000 in the US last month" ( http://www.joystiq.com/2012/03/09/kingdoms-of-amalur-reckoning-sold-330-000-in-the-us-last-month/). A ty podajesz 560 tysięcy DA:I w pierwszym tygodniu.

Słaby troll, 3/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 21:35, Arcling napisał:

Narzekają głównie na ekran taktyczny, optymalizację i pewne bugi, ale jednocześnie wiele
innych rzeczy jest tam udanych. Gra się bardzo wielu ludziom spodobała. No a co do takich
plebiscytów wiadomo, że są one jako źródła niezależny opinii bezwartościowe, tak jak
bezpodstawne oceny na Metacritic ze strony graczy, którzy gotowi są grze wystawić najniższą
ocenę za to, że np. nie spodobało im się jakieś rozwiązanie w grze.

Ja się nie dziwię. Parę osób mogło się dać nabrać na bajeczki pt. "PC jako platforma docelowa" czy "powrót taktyki" a po zakupie poczuć z lekka wydymanym. Klienci baaaaardzo tego nie lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 22:11, Dared00 napisał:

Twoje 560 tysięcy TEŻ pochodzi z VGChartz.

No to faktycznie wtopa, gdybym wiedział, że to od nich... :-\

Dnia 06.12.2014 o 22:11, Dared00 napisał:

"Kingdoms of Amalur: Reckoning sold 330,000 in the US last month" ( http://www.joystiq.com/2012/03/09/kingdoms-of-amalur-reckoning-sold-330-000-in-the-us-last-month/).


Podaję finalne 1,9 mln by pokazać, że nawet 1 mln to żadne osiągnięcie. DA2 to chyba nawet 2 mln przekroczył
Widać nie tylko ja mam tutaj kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. :-P

PS Kolega Shaddon miał zdaje się przedstawić zalety Inkwizycji, pewnie jeszcze żadnej nie znalazł. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego takie deklaracje należy traktować z dużą dozą ostrożności i też nie nastawiać się na nie wiadomo co. Ja tam kupiłem i ogólnie jestem zadowolony. Gdy przynajmniej naprawią pewne bugi, będzie to naprawdę bardzo dobra gra, aczkolwiek nie pozbawiona pewnych mankamentów. Tylko która ich nie miała? Już Origins było większym bugfestem i to grając w niego po kilku patchach, wciąż można było natrafić na bugi w niektórych questach i błędy w imporcie save (na szczęście teraz jest Keep).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 22:23, michal_w napisał:

Podaję finalne 1,9 mln by pokazać, że nawet 1 mln to żadne osiągnięcie. DA2 to chyba
nawet 2 mln przekroczył
Widać nie tylko ja mam tutaj kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. :-P

Zaraz zaraz. Czyli jak się opierać na statystykach sprzedaży to mam rozumieć, że najlepsze RPG ever to Skyrim, diablo 2;3, WoW i parę innych MMO? Nie wiem ile miał Obek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja się nie dziwię. Parę osób mogło się dać nabrać na bajeczki pt. "PC jako platforma
> docelowa" czy "powrót taktyki" a po zakupie poczuć z lekka wydymanym. Klienci baaaaardzo tego nie lubią.

Póki co, to bajdurzeniem zajmujesz się tu ty, Michale. Polecam udać się na forum BioWare, prawdopodobnie będziesz znów bardzo mocno zaskoczony jak bardzo nie masz racji. Mało kto poczuł się "wydymany", większość natomiast albo cieszy się grą w jej obecnej formie, albo podkreśla jej zalety, ale wyraża rozczarowanie niefunkcjonalnością kamery taktycznej i wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na patch, co również przeczy twym słowom. No i kolejny raz pragnę podkreślić, że wypowiadasz się o grze, z którą nie miałeś ŻADNEGO kontaktu. Przypominasz tym samym pewnego "eksperta" z zespołu niejakiego Macierewicza, co to "zna się na samolotach, bo kiedyś jednym leciał". To śmieszne, ale i troszkę smutne, bo nie chcę nawet myśleć co siedzi w głowie człowieka, który żywi tak wielką nienawiść do paru linijek kodu, z którymi zresztą nawet nie miał bezpośredniego kontaktu.
Ps. Ponieważ z twych postów wynika, iż jesteś ewidentnym laikiem oraz ignorantem, jako osoba bardziej obeznana z branżą pozwolę sobie zwrócić twą uwagę na fakt, że większość deweloperów dałoby sobie łapki poucinać za wynik sprzedażowy podobny do tego osiągniętego przez Inkwizycję. Jeśli zaś wydawało ci się, że jakikolwiek erpeg może konkurować pod tym względem z Call od Duty, czy GTA, to pora zejść na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 22:31, Zgreed66 napisał:

Zaraz zaraz. Czyli jak się opierać na statystykach sprzedaży to mam rozumieć, że najlepsze
RPG ever to Skyrim, diablo 2;3, WoW i parę innych MMO? Nie wiem ile miał Obek.

Najlepszym dla EA, zapomniałem dodać. Dla gracza już niekoniecznie.

@Saddon
Od czasów ME forum Bio unikam jak ognia. Kiedyś to faktycznie było fajne miejsce ale to dawno i nieprawda.
To nie kamera jest problemem a jej bezużyteczność. Model walki z Inkwizycji wyklucza jakąkolwiek taktykę. Czy ww kamera jest czy jej nie ma to nieistotne. Zgodnie z przewidywaniami walka została w 100% przeniesiona z DA2. Jako fan drużynowych cRPG oczekuję czegoś dokładnie przeciwnego. Najlepiej sprawdzonego.

Codziennie obserwuję rozgrywkę w sieci, od znajomego z pewnego forum branżowego. Np. w dniu dzisiejszym miałem okazję przyglądnąć się drobnym przetasowaniom w sferach rządzących Orlais. Chcesz parę spojlerów? :-)
Pierwsza refleksja jaka mi się nasunęła to aby przejść Inkwizycję ze dwa razy potrzebował bym chińskiego farmera, na pełny etat.

Jeśli chodzi o cRPG i sprzedaż. Proponuję napisać list do Bethesdy, zdziwią się strasznie. :->
No i pytanie za 100 euro, skąd nagle u Bio. i CDP Red takie straszne ciśnienie na sandboxy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że unikasz miejsca, w którym faktyczni nabywcy Inkwizycji (nie zaś mitomani twego pokroju) wyrażają swe opinie o grze, a mimo twierdzisz, że znasz ich odczucia? Ba, próbujesz nam wmówić, że sam wiesz o tej produkcji wszystko, bo "oglądałeś filmiki na youtube" i "pytałeś kolegi"? Wspomniany przeze mnie Macierewicz byłby z ciebie dumny.
Powód, dla którego BioWare i CDP-RED zdecydowały się na "sandbox" jest oczywisty: sukces Skyrim zmienił oczekiwania względem erpegów. Mówił o tym zresztą jeden z szefów BioWare i bynajmniej nie ukrywał faktu, że dzieło Bethesdy było punktem odniesienia przy pracy nad Inkwizycją. Jeśli zaś powiesz mi teraz, że kopiowanie rozwiązań gorąco przyjętych przez odbiorców jest błędem, to po prostu cię wyśmieję. Tym bardziej, że chyba nikt nie zaprzeczy, że świat wykreowany na potrzeby DA3 bije na głowę ten ze Skyrima i na chwilę obecną tylko nasz Wiedźmin może zbliżyć się do tego poziomu, czego z całego serca mu życzę.
Ach, no i pragnę zauważyć, że Skyrim nie jest nawet wyjątkiem potwierdzającym regułę, bo choć te 20 milionów sprzedanych do tej pory egzemplarzy czyni zeń niekwestionowanego lidera w obrębie gatunku, to jednak do wyników CoD-ów nawet się nie zbliżył.
Tym oczywistym stwierdzeniem kończę dyskusję z tobą, bowiem jej kontynuowanie nie ma najmniejszego sensu. Powyższymi postami udowodniłeś po raz kolejny, że jesteś jedynie kłamcą i hejterem żywiącym niezrozumiałą nienawiść do czegoś, z czym nawet nie miałeś styczności. Jest mi autentycznie smutno z twego powodu i życzę ci, abyś kiedyś skupił się na czymś pozytywnym, przy czym odnajdziesz spokój ducha, nim udławisz się własnym jadem. Pozdrawiam, Michale i głowa do góry - życie potrafi być piękne, kiedy tylko nauczysz się nim cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 23:06, michal_w napisał:

Najlepszym dla EA, zapomniałem dodać. Dla gracza już niekoniecznie.

I dałeś to jako swój flagowy przykład na to w poście [35]? XD

Dnia 06.12.2014 o 23:06, michal_w napisał:

To nie kamera jest problemem a jej bezużyteczność.

Użyteczna by była wiele razy. Nie, problem leży gdzie indziej.

Dnia 06.12.2014 o 23:06, michal_w napisał:

Zgodnie z przewidywaniami walka została w 100% przeniesiona z DA2.

Nie została. Jak dla mnie jest jeszcze gorzej. IMHO tego się nawet nie da używać, tak aby to się kupy i dupy trzymało. Wszystko przez kiepski system kolejkowania zadań połączony z automatyką rozkazów.
Spróbuj kitować bosa i a tankiem przyjąć addy. Wszyscy będą robić co chcą.

Dnia 06.12.2014 o 23:06, michal_w napisał:

Jako fan drużynowych cRPG oczekuję czegoś dokładnie przeciwnego. Najlepiej sprawdzonego.

A ja bym chciał aby poszli w stronę wowa i większej mobilności walki. Ale w tym gatunku nic sprawdzone nie jest.

Dnia 06.12.2014 o 23:06, michal_w napisał:

Pierwsza refleksja jaka mi się nasunęła to aby przejść Inkwizycję ze dwa razy potrzebował bym chińskiego farmera, na pełny etat

Ściema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 23:06, michal_w napisał:

Zgodnie z przewidywaniami
walka została w 100% przeniesiona z DA2.

No nie do końca, bo sterowanie nieco się jednak różni. Tylko to trzeba najpierw wiedzieć.

Dnia 06.12.2014 o 23:06, michal_w napisał:

Pierwsza refleksja jaka mi się nasunęła to aby przejść Inkwizycję ze dwa razy potrzebował
bym chińskiego farmera, na pełny etat.

To ciekawe. Nie jestem chińskim farmerem, a grę ukończyłem.

W ogóle, po co wypowiadasz się o grze, która ciebie nie interesuje i w którą pewnie nawet nie zagrasz? Twoje posty wydają się zwyczajnie jałowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA:Inkwizycja? Śmiech na sali. Gra totalnie bez klimatu. Gra z beznadziejnymi zadaniami pobocznymi. Gra z absolutnie nieklimatycznymi postaciami, nie ma ani jednego charakteru "z jajami". Gra, do której na siłę wepchnięto questy niczym z MMO. Gra, której głównym zadaniem gracza jest zamykanie 4324234 szczelin, wszystko na jedno kopyto. O nie, to nie jest gra roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się tych questów jakby w poprzednich częściach były lepsze. W takim DA Orgin to co miałeś za q? Podchodziłeś do tablicy w mieście, brałeś zadanie uratuj uchodźców, potem przenosiłeś się na wyznaczoną lokację rozwalałeś 3 fale wrogów i po zadaniu. Takich questów była masa, a i takich gdzie trzeba było zbierać jakieś pierdoły też się parę trafiło. W DA Inkwizycja oferuje podobne questy tylko bardziej rozbudowane bo twórcy postawili na eksplorację do tego stworzyli wiekszy świat to jakoś musieli go wypełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problemem tych questów jak to paru użytkowników na paru forach wspomniało że niektóre zony przypominają za bardzo desolace z WOW''a - Jedna z najgorszych stref do levelowania za całokształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 10:39, Numenpl napisał:

problemem tych questów jak to paru użytkowników na paru forach wspomniało że niektóre
zony przypominają za bardzo desolace z WOW''a - Jedna z najgorszych stref do levelowania
za całokształt.


WOW''a nie grałem, ale domyślam się o co chodzi. Generalnie nie mam zamiaru bronić tej gry bo nie jest idealna, ale pisanie że w DA Inq wszystkie aspekty leżą i kwiczą to trochę przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 23:36, Shaddon napisał:

Czyli mówisz, że unikasz miejsca, w którym faktyczni nabywcy Inkwizycji (nie zaś mitomani
twego pokroju) wyrażają swe opinie o grze, a mimo twierdzisz, że znasz ich odczucia?


No nie, są tam za to tacy, co nawet jak dostaną kupe pokroju oryginalnego zakończenia ME 3 to będą przekonywać, ze to cześć większego planu i już za moment geniusze z Bio dadzą prawdziwe. A jako dowód podają, że gra zajmuje mniej miejsca na dysku niż napisano na pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować