Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oto pierwszy gameplay z Uncharted 4: A Thief`s End

28 postów w tym temacie

No ja już zacieram ręce :) Poprzednie części były rewelacyjne, jedne z lepszych gier zeszłej generacji :) NaughtyDog i tym razem nie zawiedzie :)

PS. Nikt nie zwrócił uwagi na to, że arena walki jest zdecydowanie bardziej otwarta od poprzednich części? Daje masę możliwości walki z przeciwnikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze powiedziawszy... Po pierwszym, króciuteńkim zwiastunie spodziewałem się opadu szczęki, a tutaj dostajemy więcej tego samego w bardzo ładnej - i tylko bardzo ładnej (do tego nazbyt "plastikowej", może to tylko moje odczucia, ale otoczenie razi sztucznością) - oprawie. Jak na liniową grę, nawet geometria zademonstrowanego poziomu nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po gameplayu widzę, że pod maską to stary, dobry Tomb Raider, na którym się wychowywałem - ale z oprawą graficzną, o jakiej zawsze marzyłem. Nie spodziewałem się drastycznych zmian w mechanice rozgrywki i nie jestem rozczarowany. Dla mnie najważniejsza jest nowa historia, nowe klimaty. Można już składać preorder? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile nie jest to po prostu ładnie wyreżyserowany gameplay to jednak są pewne różnice. AI jest lepsze, bo zamiast po prostu stać w jednym miejscu i chować się za przeszkodami wrogowie aktywnie szukają gracza, starają się go przygnieść ogniem, przemieszczają się po mapie i są bardziej sprawni fizycznie, co mi się podoba. Bardziej otwarte etapy też są na plus, bo zawsze można zastosować inne podejście, zmienić drogę, olać wrogów kompletnie lub eliminować ich po cichu, itp. Owszem, poprzednie Uncharted też takie coś oferowały, ba, nawet Tomb Raider, z którego U4 zaczerpuje pewne rozwiązania, ale tym razem jest szansa, że zrobią to na naprawdę dobrym poziomie.

Bo takie "otwarte pola walki" to i Tomb Raider oferował (były przynajmniej dwa momenty, gdy mieliśmy dużą przestrzeń wypełnioną przeciwnikami i mogliśmy się po niej swobodnie poruszać), ale w TR takowe momenty były w pewnym momencie męczące, gdy musieliśmy się rozprawiać z kolejnymi falami wrogów, bo inaczej można zapomnieć o przejściu dalej. Tutaj można po prostu cały ten kram olać i przejść bokiem, co jest na plus, chociaż oczywiście ciężko stwierdzić po jednym fragmencie, że tak będzie zawsze, bo Uncharted krytykowano za powtarzalne sekwencje walki.

Odniosę się jeszcze do jednego zarzutu, który mi jakiś czas temu postawiono. Nie, nie lubię ani korytarzyków ani słabych gier sandboxowych polegających na rozrzuceniu bzdurnych zadań na ogromnym obszarze, przez co rozmywa się charakter gry. Lubię natomiast gry, które, choć nie otwartej konstrukcji, oferują nam różne podejścia i nie ograniczają nas do ciasnego korytarzyka. Przykładem takiej gry jest chociażby skądinąd bardzo dobry Rogue Trooper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak szczerze powiedziawszy... Po pierwszym, króciuteńkim zwiastunie spodziewałem się
> opadu szczęki, a tutaj dostajemy więcej tego samego w bardzo ładnej - i tylko bardzo
> ładnej (do tego nazbyt "plastikowej", może to tylko moje odczucia, ale otoczenie razi
> sztucznością) - oprawie. Jak na liniową grę, nawet geometria zademonstrowanego poziomu
> nie powala.

Jeśli będzie się grało tak dobrze jak w poprzednie części to biorę od razu, faktycznie grafika jest po prostu poprawiona ale robotę robi otoczenie reagujące na kule ruch itd. Dla mnie must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście trojka bardzo sie nie podobała , wialo nuda a moment strzelania wywolywaly u mnie nudności , bylo ich zdecydowanie za dużo i zerro odczuć jakby strzelal z palcy. W tej części wygląda to lepiej , chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 11:13, Mrocz napisał:

PS. Nikt nie zwrócił uwagi na to, że arena walki jest zdecydowanie bardziej otwarta od
poprzednich części? Daje masę możliwości walki z przeciwnikami :)


Zauważyłem, to pewnie lekcja jaką NG wyniosło z The Last of Us. ;) Krycie się przed przeciwnikami wreszcie wygląda sensownie, a elementy platformowe są wyraźniej lepiej zaimplementowane. No i sama gra wygląda cudownie.

@Stack_Black

Za trójką nie stała do końca ta sama ekipa co za Uncharted 2. Za Uncharted 4 odpowiadają twórcy The Last of Us i Uncharted 2, tak więc można spodziewać się prawdziwego sztosu. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 12:55, Piotrek_K napisał:

Zostawie sobie takie gify


Dziękuję serdecznie, na forum neogaf sam lubię zaglądać.

Dnia 07.12.2014 o 12:55, Piotrek_K napisał:

i ide sie posmiac gdzie indziej:


Dlaczego nie tutaj? Śmiało, pokaż ząbki.

Dnia 07.12.2014 o 12:55, Piotrek_K napisał:


Bardzo ładne, ale to naprawdę nie jest "skok", jakiego można się było spodziewać - raczej mały kroczek dla ludzkości. Spodziewana ewolucja jako wynik większej mocy obliczeniowej, nic więcej. Czasy "przepaści jakościowej" raczej minęły bezpowrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiarkowanie się jaram... ale tylko dlatego, że o ten tytuł jestem po prostu spokojny. :)
Uncharted naprawdę nie musi się mocno zmieniać, bo niewiele mu tych zmian potrzeba, a ewentualne "rewolucje" mogłyby jeszcze zaszkodzić. To seria, która po prostu "jest sobą", ma wyrobiony styl i fajnie, że stara się utrzymać na właściwej drodze, a po gameplay''u widać, że czwórka również nie będzie się z tej tradycji wyłamywać. Liczę, że będzie to po prostu stary, dobry Uncharted, w pięknej oprawie, w którego będzie mi się grało równie przyjemnie, jak w poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 14:40, theZoSo napisał:

Umiarkowanie się jaram... ale tylko dlatego, że o ten tytuł jestem po prostu spokojny.
:)
Uncharted naprawdę nie musi się mocno zmieniać, bo niewiele mu tych zmian potrzeba, a
ewentualne "rewolucje" mogłyby jeszcze zaszkodzić.


"Trójka" była miejscami - moim skromnym zdaniem - porażająco wręcz nudna i odtwórcza (metoda "kopiuj-wklej co lepsze sceny z Uncharted 2" negatywnie rzutowała na odbiór całości), zastrzyk świeżych pomysłów jednak by się serii przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobały mi się poprzednie części i ta zapowiada się dobrze.
Zamówię Uncharted 4: A Thief''s End na 100%.
Możecie mnie próbować zniechęcić, ale to nie zadziała :)
Nigdy dotąd nie zawiodłem się na Naughty Dog i teraz też się na to nie zanosi.
Zawsze doskonale bawiłem się przy ich grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez takie gry sony zawsze będzie górą. God of war, uncharted, TLoU. Co oferuje Microsoft? Nic :) Oj czekam na ta gierkę oj czekam. Co do gameplayu. Patrzac obiektywnie. Ciągle wydawalo mi sie, ze WSZYSTKO jest idealnie wyreżyserowane. Rzut granatem, to jak manewrowali przeciwnicy żeby tylko nie wejść w drogę Drakowi (? Jak to sie odmienia?) Jednak mimo to tej serii nie da sie zepsuć prawda :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 19:20, PostSkriptum napisał:

Drakowi (? Jak to sie odmienia?)


Drake''owi

Owszem, reżyserka jest, ale też widzę, że tym razem będzie przynajmniej jakieś tam pole dla improwizacji, co mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 11:57, Principes napisał:

Tak szczerze powiedziawszy... Po pierwszym, króciuteńkim zwiastunie spodziewałem się
opadu szczęki, a tutaj dostajemy więcej tego samego w bardzo ładnej - i tylko bardzo
ładnej (do tego nazbyt "plastikowej", może to tylko moje odczucia, ale otoczenie razi
sztucznością) - oprawie. Jak na liniową grę, nawet geometria zademonstrowanego poziomu
nie powala.


Weź pod uwagę, że zaprezentowany gameplay nie pochodzi jeszcze nawet z wersji alpha gry, więc gotowy " produkt " może być znacznie ładniejszy, niż to, co teraz pokazano.
Poza tym, widać zmiany, jak bardziej otwarty teren i przemodelowana walka, trochę Batmana i trochę Assasyna ;)
Mi trójka się podobała, jest dosyć różnorodna jeżeli chodzi o miejsca akcji i sposób prowadzenia fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekstury fajne i ogółem ok. Ale cała reszta zaczynając od oświetlenia... drewniana taka. Takie meh.
2 rodzaje krzaka. Skała też jedna i nudna. Pustkowie straszne. Równie dobrze mogli pustynię zrobić.

TR 2013 dużo lepiej wspominam :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 20:14, lis_23 napisał:

Weź pod uwagę, że zaprezentowany gameplay nie pochodzi jeszcze nawet z wersji alpha gry,
więc gotowy " produkt " może być znacznie ładniejszy, niż to, co teraz pokazano.


Albo i gorszy - patrz demo U3 bądź TLOU zaprezentowane podczas targów E3 a produkt końcowy.

Dnia 07.12.2014 o 20:14, lis_23 napisał:

Poza tym, widać zmiany, jak bardziej otwarty teren i przemodelowana walka, trochę Batmana
i trochę Assasyna ;)


Mam wrażenie, że akcja gry toczyć się będzie jedynie na zademonstrowanej na filmiku wyspie (archipelagu?), której to zakamarki będziemy stopniowo odkrywać, niczym w części pierwszej - ot, przeczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować