Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon opóźniony!

177 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2014 o 20:03, KMyL napisał:

Hah- obiecanki (no more delays!) cacanki.
Przy premierze drugiego Wieśka czytałem o problemach z niemożliwością uruchomienia gry
po premierze, pomimo zarzekania się producentów, że nie będzie DRM, a problem ten dotyczył
właśnie jakiegoś zabezpieczenia/aktywacji online...
No i na dodatek takie info po (nie wiem jak dla innych, ale dla mnie osobiście mało wartościowa)
otrzymaniu nagrody najbardziej oczekiwanej gry na niedawnej gali growych nagród.
Teraz jeszcze niech się okaże, że po premierze gra i tak będzie nieźle zabugowana...


Ja bym co najmniej ludzi od redowskiego PR''u zrugał...

Ty czytałeś ja przeżyłem, bo miałem EK. I bzdura na bzdurze:
1. Przed premierą, nie przy premierze - problem dotyczył tylko i wyłącznie kolekcjonerek, które można było odpalić przed premierą, na co system nie pozwalał.
2. Było nie było trzeba im przyznać, ze naprawili problem z niecałe 12 godzin chyba i to zaczynając prace o północy.
3. I dali koszulki. wszystkim, którzy mieli EK, nie tylko tym, którzy próbowali zarejestrować (mnie cała sprawa ominęła, bo miałem kolosa rano na uczelni, a koszulkę mam).

Dnia 08.12.2014 o 20:03, KMyL napisał:

Albo spin doctorzy tak poradzili, bo wyjdą na lepszych niż Ubi, bo to na tej firmie skupiła
się ostatnia fala hejtu. Moment wyczuty idealnie, bo nagroda w rękach, koszt zerowy.
Mają taką prasę, że gracze wszystko im wybaczą.

Dobrze przynajmniej, że do każdego newsa nie dodają już zdania "best DRM-free experience"
:P

I niby co? Ubi opóźnia gry co roku. Sęk w tym, że i tak są zabugowane. więc Redzi samym opóźnieniem nic by nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, z czego to był cytat, oglądałem "Kiler-ów 2-óch" (a nie "Kilera 2") dziesiątki razy. Użyty przez Ciebie wyraz jest powszechnie uważany za wulgarny, o czym mówi m.in. SJP.

A tak przy okazji, to co ma do tego fakt, że cytowałeś film? Następnym razem zacytujesz soczystą wiązankę z "Psów" i będziesz bronił się, że "przecież to tylko cytaty z filmu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, im później wydadzą, tym paradoksalnie dłużej przyjdzie poczekać na naprawienie niektórych bugów. Gdyby wydali już w lutym, to mogliby o wiele szybciej zacząć proces łatania gry na podstawie raportów od graczy, a tak wiele pozostanie nienaprawionych do czasu wydania, bo obcinają na betatestach. Poprzednie części były w naprawdę dobrym stanie dopiero po patchach/edycjach rozszerzonych. Wątpię żeby tym razem było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej będziemy mieli piękny koniec świata i porażkę wszech czasów. Prawdziwy dziki zgon. Światy obu Wiedźminów były zamknięte, dość male i nierozbudowane. Nie żebym był pesymistą, ale średnio mamy podstawy by sądzić, że tak ambitny pomysł może wypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raven''s Cry też opóźnione, dobrze że DA i CIV BE wyszły bo chyba komputer mógł bym do piwnicy schować :) Rozumiem potrzebę dopracowania programu żeby uniknąć wpadek typu ACU ale w kontekście "nie będziemy więcej przesuwać premiery" to trochę nie poważne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 20:11, Shaddon napisał:

W sumie zabawne, bo sam Blizzard przyznaje, że zamiast tworzyć kolejne duże projekty
(pomijam tę MOBApodobną strzelankę, co to ma "wyjdzie jak będzie gotowa") woli skoncentrować
się na segmencie karcianek. Czyli w sumie wychodzi na to, że faktycznie "robią heartstone''y
zamiast wowów" :P


Nie robią. :P Główny team WoWa dalej robi WoWa, HSem i HotSem zajmują się inne teamy, dużo mniejsze zresztą. To nie jest tak że Ci sami ludzie pracują nad tymi wszystkimi grami, o to mi chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dam sobie rękę uciąć, że gdy już wyjdzie W3 to i tak będzie bugów od groma.
Tja, CDP to nie EA czy Ubisoft że wypuszczają zabugowaną grę na rynek i mają gdzieś konsumentów wypuszczają patcha który nawet nie poprawia framerate''u.

Tak czy siak szkoda przesunięcia ale liczę że w maju (dziwny zbieg okoliczności ze dwójka też wyszła w maju ^^) wyjdzie gra taka że zmiażdży i pozamiata growy światek oraz zostanie okrzyknięta grą roku i RPG'iem roku jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. CDPR robi tu być może coś, czego pewnie inni wielcy branży gier by nie zrobili. Czyli nie chce z nas robić beta testerów. Być może ma to po części związek z przyjęciem ostatniego trailera. Ktoś poszedł po rozum do głowy w CDPR, że lada chwila cały szacunek jaki zyskali przez lata jako studio może prysnąć w sekundę. Ja tam ocenie ich po premierze. Na szczęście jest DA:I no wielkimi krokami zbliża się Pillars of Eternity więc jest co robić, a oni niech sobie tam pracują. Ocenimy ich po premierze. Tak więc mojej kolekcjonerki i tak nie oddam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 21:13, Karl-Franz napisał:

Raven''s Cry też opóźnione, dobrze że DA i CIV BE wyszły bo chyba komputer mógł bym do
piwnicy schować :) Rozumiem potrzebę dopracowania programu żeby uniknąć wpadek typu ACU
ale w kontekście "nie będziemy więcej przesuwać premiery" to trochę nie poważne :/


Naprawdę ktoś czeka na Reven''s Cry? chyba tylko dlatego że jest to Polska gra. Wygląda jak z 2004 roku, oprócz polskich forum growych nigdzie o niej nie słychać, data premiery przesuwa się za każdym razem.

Co do Wiedźmina. Rozumiem że CDP RED to Polskie studio, ale proszę, przestańcie je wychwalać pod niebiosa. "Otrzymamy najlepszego erpega w historii" "najlepszą grę w historii", rodacy zabrali się za coś co wymaga niesamowitej roboty. Myślicie że w CDP RED pracują jacyś nadludzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2014 o 20:29, NemoTheEight napisał:

Ty czytałeś ja przeżyłem, bo miałem EK. I bzdura na bzdurze:

Własnie nie do końca, bo wprawdzie pomylił EK ze zwykłą, ale fakt faktem, DRMu miało nie być a był, miał nie wpływać na wydajność a wpływał (wersja z goga działała lepiej), miało nie być prac nad wersją na xboxa a miesiąc po premierze dwójki gram robił radosną relację z konsolowej bety i tak dalej. Dział marketingu CDP to miejsce, które powinno wypalić się napalmem i posypać solą by nic więcej tam już nie wyrosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 21:25, Deusolbert napisał:

CDP to nie EA czy Ubisoft że wypuszczają zabugowaną grę na rynek i mają gdzieś konsumentów
wypuszczają patcha który nawet nie poprawia framerate''u.


To... w ogóle nie jest prawdą. Obie części Wiedźmina potrzebowały miesięcy popremierowego łatania bugów, by dało się w nie komfortowo grać. Powiem więcej, Edycja Rozszerzona Zabójców Królów to nic innego jak blisko 10 gigowy patch-moloch, na którego zawartość składał się nie tylko ulepszony interfejs (oryginalny nie nadawał się do niczego), ale nawet rzecz tak elementarna jak samouczek (sic!), o dodaniu którego wcześniej zapomniano. Żeby było śmieszniej, nie był to patch ostatni, ani nawet przedostatni. I proszę, nie każ mi przypominać sobie koszmarnej optymalizacji obu produkcji CDPR, w porównaniu do niej nawet AC: Unity wypada znośnie.
Panowie, jestem całym sercem za REDami i stawiam Wiedźminy w czołówce ulubionych erpegów, ale mam oczy i całkiem niezłą pamięć - nazwanie tych produkcji "niedopracowanymi" w momencie premiery byłoby wyjątkowo delikatnym eufemizmem. Ach, no i przypominam, że wówczas koncentrowano się wyłącznie na JEDNEJ platformie. Jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 22:26, Budo napisał:

Dobre ;]
W ogóle dlatego nie lubię preorderów/pre-purchase. Zapłać już teraz, gra kiedyś wyjdzie.


A co, że tak delikatnie spytam, ma jedno do drugiego? Nikt nie zawoła od ciebie pieniędzy za złożenie zamówienia przedpremierowego, ba, w większości przypadków nie będziesz mógł go opłacić wcześniej jak tydzień przed pojawieniem się gry na półkach sklepowych, choćbyś bardzo tego chciał. Do tego W KAŻDEJ CHWILI możesz taki preorder anulować i również w tym przypadku nikt nie wyciągnie łapy po twoje zaskórniaki. Gdzie tu strata, nie rozumiem? No, chyba, że masz się za, ekhm, "sprytnego", bo z zakupem wstrzymujesz się do momentu, aż wystarczająco duża liczba bliżej nieznanych ci osób rozwieje twe wątpliwości własnymi, indywidualnymi wrażeniami z gry, które mogłyby, ale wcale nie musiały pokrywać się z twymi? W takim razie... jak tam sobie chcesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się firmie cd projekt red, że przełożyli grę. Takie puste słowa o grze the best ever, mówią "świeżaki" w branży, zazwyczaj są to puste frazesy bez pokrycia. Oczekiwania rosną, bo pompują balonik. Jasne, niech dopracują grę, bo jak widać po pokazie sobotnim, jest słabo.
Ciekawe jak jutro, poczują się akcjonariusze po spadkach rzędu 20% na giełdzie...

Myślę, że tak małe studio i małym doświadczeniem w branży, nie sprostało oczekiwaniom i na tą chwilę wychodzi podobna sprawa jak z Ubi i ich Watch Dogs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra nawet przy moim pesymistycznym nastawieniu muszę stwierdzić że porównanie CDPR do UBI to z deczka gruba przesada bo UBI to nie jest mała firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować