Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozmowy na koniec tygodnia

73 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2006 o 02:47, neozeus napisał:

Wy jesteście w błędzie, czy ja czytałem jakieś bzdury?


Czytałeś jakieś bzdury.

Powinieneś to zresztą wiedzieć, wynika to z pierwszej części napisanego przez Ciebie zdania ("Wy jesteście w błędzie"), która jest kontrtautologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 02:21, Domek napisał:

:]


Więc weźmy na ogień pierwszą grę w linkach:

http://www.gamespot.com/pc/rpg/neverwinternights/index.html

Neverwinter Nights is one of those exceedingly rare games that has a lot to offer virtually everyone, even if they aren''t already into RPGs.
Full Review »
By: Atari, BioWare
Genre: Computer Role-Playing
Release Date: Jun 16, 2002 (more)
Players: 1-64 (tech info)
Also On: PC

>I jeszcze - nie widziałem w żadnych zagranicznych serwisach tego "cRPG".
Ale jednak jest ;)


W każdym razie, oprócz tego, że to się przyjęło mnie to tam gila. I tak rozmawiając o grach komputerowych będzie się mimowolnie co jakiś czas zaznaczało Komputerowe RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 03:01, Galdor napisał:

>I jeszcze - nie widziałem w żadnych zagranicznych serwisach tego "cRPG".
Ale jednak jest ;)


OK - masz rację. Mój argument do kosza.

I tak był kiepski. ;) Pff, jakby kogoś tam jakieś zagraniczne serwisy obchodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 03:05, Domek napisał:


;) Pff, jakby kogoś tam jakieś zagraniczne serwisy obchodziły.

Rofl, to mnie rozwalilo. Moj smiech zaciekawil bardzo moja babcie a ja w przyplywie dobrych emocji wytlumaczylem jak to "serwis gram.pl postal dzieki CDP, i tutaj co tydzien, Babciu, sa takie Rozmowy Na Koniec Tygodnia..." xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy jak zwykle świetne, gratuluję.
Pytanie do znawców D&D (można to w newsie umieścić )
To jesta cRPG cyz RPG ? http://www.youtube.com/watch?v=HUOhoS2HyMQ&search=boots%20of%20escapin ( nie bijcie za linka, ale to ma jakis zwiazek z newsem i uznalem ze musze sie z tym podzielic .
P.s. Domek
Pewnie robią właśnie test wytrzymałości na PS2 po naprawie i zrzucają Ps2 z każdego piętra swojego Sony''owego wierzowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa ( dźwięk znany z filmów o wampirach kiedy wychodzą na słońce ;)) neozeus nie nazywaj mi tu ( wiem, ze tak było gdzieś napisane i to przeczytałeś ale i tak jestem wściekły :)) Diablo rpg-iem bo mnie zaraz trafi!!! Taaak.... na tym punkcie mi coś odbija :) Ale w przypadku crpg i rpg mam zdanie ( chyba ) jak większość. Po co??? Rpg to rpg. I tyle. ( ale hack''n''slash to juz nie rpg :)). Co do tego, że od świetnego rpg-a autorzy oczekują tego, że wczują się w postać. Ja też. Ale czesto ta sztuka udaje sie twórcom innych gier niz rpg :) Np. Beyond Good & Evil. I jeszcze jedna sprawa. Może jednak powinno być rozrurznianie na rpg i crpg?? Ale nie z powodu wyglądu i sposobu rozrywki. Chodzi mi o ludzi. Znam takich dla, których gra akcji z motywem rozwoju bohatera to już rpg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 09:26, Peterek1992 napisał:

( ale hack''n''slash to juz nie rpg :)).


Ale czemu niby?
Przyjęło się mówić o D''n''D jako o hack''n''slashu, a przecież to jest ten niby prawdziwy erpeg. Poza tym, czemu system walki ma wpływać na to, czy dana gra należy do jakiegoś gatunku, czy nie? (no dobrze, wpływa, ale nie w tym przypadku)
Może pojawić się świetna gra (c)RPG, w której podczas walki będziemy walczyć a''la Diablo. A to wciąż będzie RPG, a nie h''n''s :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 02:24, Domek napisał:

To miał być taki inteligentny, zabawny i błyskotliwy sposób na powiedzenie "przykro mi, ale nie".


Cóż... Najwyraźniej nie byłem wystarczająco inteligentny, zabawny i błyskotliwy, żeby to zrozumieć ;).

Dnia 17.07.2006 o 02:24, Domek napisał:

która jest kontrtautologią.


Eee...? Kontr-czym? ;)

To dotyczy tego "Wy jesteście"...? I czemu przedrostek kontr- ? W słowniku języka polskiego owszem, jest tautologia, lecz nic o ''kontrtautologii'' nie znalazłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 03:01, Galdor napisał:

Genre: Computer Role-Playing


Czyli w sumie tak na uparetgo można by mówić o cRP a nie o cRPG:P

Bambusek-> Po pierwsze to mam prośbę, używaj przycisku odpowiedz;) U mnie (XP) kilka twardych resetów powoduje problemy z logowaniem na poszczególne konta, ale w sumie to masz racje porównując co się działo na Me to jak niebo a ziemia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 10:50, Domek napisał:


Aha.

Dnia 17.07.2006 o 10:50, Domek napisał:

EDIT: Szczerze mówiąc nie dam sobie głowy urwać, że takie słowo istnieje w naszym języku, ale
jakie ładne, prawda? ;)


W słowniku języka polskiego, encyklopedii, słowniku wyrazów obcych, a nawet w słowniku ortograficznym ( ;) ) nie ma... Oczywiście wszystko od PWN...
Ale rzeczywiście. Ładne jest ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 10:52, moonman napisał:

nie wróżę CDP świetlanej przyszłości - polonizacje leżą i kwiczą a tutaj takie jałowe dyskusje


A przepraszam, co ma piernik do wiatraka? Być może w Twojej opinii pracownicy CDP, i to niezależnie od stanowiska (hint: nie mam nic wspólnego z działem lokalizacji), powinni od rana do wieczora, 7 dni w tygodniu tylko tłumaczyć gry, ale tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 10:52, moonman napisał:

nie wróżę CDP świetlanej przyszłości - polonizacje leżą i kwiczą a tutaj takie jałowe dyskusje


Proponuję pozostawić jasnowidzenie osobom bardziej wykwalifikowanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawy literki c w cRPG, to chyba najbardziej moja "zasluga". Bo pamietam jak o tym dosc dlugo rozmawialem i przekonywalem Smugglera jeszcze za czasow scenowych gdzies w okolicy roku 1998.
Ta literka z zalozenia miala dodawac to owo wspolczesne "prawie". cRPG = prawie jak RPG. A "prawie" jak wiadomo robi duza roznice.
I uzgodnilem ze Smugglerem wtedy ze zmienie moje podejscie do owej nomenklatury zaraz jak tylko cRPG zaczna umozliwiac to co umozliwiaja prawdziwe RPG - czyli zastosowanie zwyklego sznurka na milion sposobow, mozliwosc zamiast walki z potworem , to podejscia i pocalowania go, albo kilkudniowe granie polegajace na przyklad tylko i wylacznie na imprezowaniu i chlaniu, a takze mozliwosci calkowitego zabijania fabuly i przygody "na zlosc" mistrzowi gry, tak by musial sie gimnastykowac.
Mimo uplywu 8 lat to sie nie zmienilo, gatunek cRPG nie ewoluowal, a wrecz dewoluowal wstecz skupiajac sie tylko na jakosci grafiki.
Sprawa jest dyskusyjna tylko dla kogos, kto w prawdziwe RPG nie gral, albo gral z mistrzem gry wychowanym wylacznie na grach komputerowych.
cRPG < RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 02:55, Domek napisał:

> Wy jesteście w błędzie, czy ja czytałem jakieś bzdury?

Czytałeś jakieś bzdury.

Powinieneś to zresztą wiedzieć, wynika to z pierwszej części napisanego przez Ciebie zdania
("Wy jesteście w błędzie"), która jest kontrtautologią.


Nie wiem czemu się uczepiono do logiki mojego pytania.
Jeżeli Wy byście byli w błędzie, to wskazywałoby to na to, że to co ja czytałem mogło NIE być bzdurą, albo wręcz prawdą, czyli, że nie byłbym w błędzie.

Jeżeli bym napisał:
Wy jesteście w błędzie, czy ja mam racje? To jeszcze bym zrozumiał to co skomentowałeś.

I niby jak miałem wywnioskować, że czytałem bzdury z pierwszej części zdania, która miała na celu skłonić Was do sprawdzenia, czy przypadkiem nie jesteście w błędzie, a skoro posiadacie ugruntowaną wiedzę na ten temat, to krótko wystarczyło tylko powiedzieć - czytałeś jakieś bzdury. Bez dalszego komentarza, który i tak niczego nie wniósł.

Z tego co mi wiadomo, to znak zapytania postawiłem w prawidłowym miejscu - innymi słowy, pierwsza część zdania nie stanowiła twierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować