Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zapowiedział nową wersję Heroes of Might & Magic III

78 postów w tym temacie

Ten drugi obrazek jest jakiś przekłamany. Na 100% jednostki tak nie wyglądają rozpikselowane w oryginalnej grze. Chyba, że jest tu użyty jakiś zoom. Inaczej nie ma mowy i jest to zwykły fotomontaż. A to już brzydko pachnie oszustwem, żeby zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do trójki dostępnych jest tyle modów, dodatków i bonusowych kampanii, że weterani mogą ten twór sprawdzić tylko z ciekawości.

Tak na marginesie: Ubisoft chyba chce w końcu wydać dobrą grę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft już usunął obrazek z rozpikselowanymi stworami ze swojego oficjalnego ogłoszenia, najwyraźniej ludzie za szybko się zczaili. Nie wiem po co w ogóle próbowali wcisnąć taki kit, na filmiku widać, że poprawa jakości i tak jest widoczna. Mogliby zrobić prawdziwe, nieprzekłamane porównanie, i dalej byłoby widać, że nowa wersja jest bardziej szczegółowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2014 o 01:47, Shinigami napisał:

Do trójki dostępnych jest tyle modów, dodatków i bonusowych kampanii, że weterani mogą
ten twór sprawdzić tylko z ciekawości.


Tzn. jak mogę sprawdzić te mody, dodatki i bonusowe kampanie na swoim tablecie? :]

Jeśli cena będzie dobra to oczywiście kupię, przyjemnie będzie popykać na tablecie, a i na komputerze z chęcią wezmę, bo nie mam czasu babrac się z modami, jakimiś hd modyfikacjami, itp. itd. Oczywiście o ile cena nie przekroczy 5-8 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manipulacja screenem zupełnie niepotrzebna (oj UBI, UBI), przecież i bez tego widać, że wersja HD będzie dużo ładniejsza (assety w wyższej rozdzielczości zrobią swoje). Pamiętajmy, że pierwowzór wyszedł w 1999 r., sporo wody w Wiśle upłynęło, a rozdzielczość rzędu 800x600 w formacie 4:3 mocno trąci już myszą i na nowszych monitorach wygląda po prostu źle. Fanowskie mody co nieco w tym względzie poprawiają, ale nie assety... więc efekt nie jest tak dobry jak mógłby być ;/ Osobiście to i tak sądze, że akurat "hirołsi III" pomimo wszystko bardzo ładnie się zestarzeli :)

Dla kogo więc ten remaster ? Strzelam, że przede wszystkim dla posiadaczów tabletów i jeśli na którąś wersję ostrze sobie zęby, to właśnie na tą. Sterowanie dotykowe w turówce powinno sprawdzić się idealnie. Jest w tym jakiś paradoks, że klasyczny, hardkorowy, pecetowy exclusive (o właśnie przestaje nim być ;)) jest "targetowany" po latach pod sprzęt, który wszystkim kojarzy się z casualami ;-).

Dla pecetowca niekoniecznie będzie to "łakomy kąsek", bo.... kto miał zagrać, to zagrał lata temu. Jeśli ktoś nie grał - no cóż to wtedy owszem: podbita rozdziałka, kompatybilność ze steam, bezproblemowość działania na nowych 64 bitowych systemach - to główne atuty tej wersji. Zwłaszcza to ostatnie, bo teoretyczna możliwość bezproblemowego odpalania na PC starszych tytułów, w praktyce często okazuje się być mało śmiesznym żartem. Za tym wszystkim powinna pójść jeszcze niska cena, bo nie wyobrażam sobie, żeby UBI za było nie było piętnastoletnią grę (nawet tak zacną !) żądało kosmicznych kwot.

^^ Mnie te poprawki na pewno nie zachęcą do "kupienia tego samego jeszcze raz" (na PC), bo mam już ten rewelacyjny tytuł w domu w wydaniu premierowym :). Owszem, na stosunkowo nowym kompie z Win 8.1 na pokładzie nie śmiałem go odpalać, ale specjalnie dla takich starych klasyków trzymam w domu, w szafie przedpotopowego laptopa z 2002 r z Win XP. I na nim działa :). A jak działa, to nowej wersji na PC do szczęścia nie potrzebuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2014 o 09:03, Lordpilot napisał:

nie wyobrażam sobie, żeby UBI za grę żądało kosmicznych kwot


Ja to widzę inaczej:
- premierowo będzie sama podstawka, więc (nie zgadując na siłę) 100% ceny
- wiadome dwa dodatki będą reklamowane jako "promocyjna cena" za 50% ceny podstawki
- podsumowując, za całą grę zapłacimy jak za nowo zrobioną grę AAA

Chciałbym się mylić co do ceny, ale sam fakt, że będzie to tylko podstawka, to jest kpina do kwadratu.
Dodatkowo ta manipulacja porównawcza, nie mam pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 22:19, Henrar napisał:

Zmanipulowali screenem, owszem, ale nie pogorszyli specjalnie sprite''ów, tylko wzięli
je z innego miejsca.


Tak czy inaczej, ostro broniłeś firmy, a okazało się, że ciebie, a pozostałych próbowali, zmanipulować półprawdą (czyli kłamstwem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza kwestia - czy będą działały nieoficjalne dodatki dalej oraz heroes hd(lub ewentualnie "ułatwienia" z niego zostaną zaczerpnięte) bo jeśli nie to po prostu będzie to porażka i skok na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie mówcie mi że te gnioty na obrazku są w oryginalnej wersji.. Przysiągłbym, że specjalnie pogorszyli tekstury aby nam zrobić jakiś show :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2014 o 10:32, Mysurek napisał:

No nie mówcie mi że te gnioty na obrazku są w oryginalnej wersji.. Przysiągłbym, że specjalnie
pogorszyli tekstury aby nam zrobić jakiś show :P


Ktos zadal sobie troche trudu i porownal jakosc z oryginalna wersja HoMM3:

http://www.gry-online.pl/galeria/forum/12/471471689_71.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no- ten ostatni obrazek to poezja xD

Nie wiem, czy ktoś nie wie o jego istnieniu, ale jeśli jeszcze nie to polecam mod "HoMM3 HD".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post, ale nie moge juz edytowac poprzedniego.

Po modelu hydry widac, ze te "stare" modele to rozpikselowane nowe sprite''y. W oryginalnej wersji hydra ma jedna glowe wiecej, ktorej brakuje zarowno na odswiezonych jak i wlasnie "starych" modelach...

Jawne oszukiwanie ludzi, zreszta ten screen zniknal juz z oficjalnej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2014 o 12:35, Colmi napisał:

Sorry za drugi post, ale nie moge juz edytowac poprzedniego.

Po modelu hydry widac, ze te "stare" modele to rozpikselowane nowe sprite''y. W oryginalnej
wersji hydra ma jedna glowe wiecej, ktorej brakuje zarowno na odswiezonych jak i wlasnie
"starych" modelach...

Jawne oszukiwanie ludzi, zreszta ten screen zniknal juz z oficjalnej strony.


Nie i tak :) Koleś zrobił ten sam błąd co ja ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=97764&pid=27). Wszystkie jednostki na screenie UBI są po ulepszeniu prócz hydry. Hydra bez upgradu ma 3 głowy po 5 ;) Ale tak masz racje rozmazane jednostki to są ich modele HD widać to lepiej na Ghost Dragonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"co wymagało ponad 35000 godzin pracy."
czyli 875 czterdziestogodzinnych tygodni pracy, przekładających się na circa 16 lat zapieprzania bez urlopów? Ach to rzucanie dużymi, fajnie brzmiącymi marketingowo liczbami, bo napisanie "zrobiliśmy to w pół roku niewielką ekipą liczącą 25 osób" już nie daje wrażenia amejzingu.. ale o dodatki się nie martwcie, będą w DLC. Remake Settlers 2 też podzielili na dodatki, mimo że frakcje różniły się tylko skórkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować