Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Secret Service to teraz PIXEL. Legenda powróciła na krótko.

156 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

To już koniec. Przynajmniej na razie (nadzieja, jak się przekonaliśmy, umiera ostatnia). Numer 98 Secret Service kończy żywot pisma - a przynajmniej pod skrzydłami wydawnictwa Idea Ahead.

Przeczytaj cały tekst "Secret Service to teraz PIXEL. Legenda powróciła na krótko. [AKTUALIZACJA]" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się robi, jak zaczniemy czytać komentarze na fanpage''u Secret Service pod omawianym wpisem:

Firma Bronwald z Warszawy ( http://www.krs-online.com.pl/bronwald-sp-z-o-o-krs-62845.html) zarządzana jest przez panią Bronisławę Nowak - matkę/żonę Waldemara "Pegaza" Nowaka, no chyba że to jest gigantyczny zbieg okoliczności (Bron-Wald na nazwę pewnie też przypadkowo wzięte od pierwszych liter imion tych osób...).

Wychodzi na to, że "Pegaz" ma z tym wszystkim więcej wspólnego, niż nam się wydaje. W ten oto sposób wszyscy fani Secret Service dali się zrobić w balona, bo ktoś zarobił na ich sentymencie, by chwilę później pokazać swoje prawdziwe kolory.

Tak oto się robi interesy w Cebulandii. Nawet (a może tym bardziej) w branży growej trzeba wyrzucić sentymenty do śmietnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W roli przypomnienia:
http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2014/43/waldemar-pegaz-nowak-zegna-sie-z-secret-service-i-zabiera-ze-soba-prawa-do-marki

Mam nadzieje że gram.pl i inne serwisy będą drążyć temat i naświetlą wszystkie wałki osób odpowiedzialnych w sposób oficjalny. Póki co więcej o sprawie można się dowiedzieć z komentarzy, a nie wszyscy je czytają.

Żałuję, że kupiłem pierwszy numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle... niby mawiają "polak potrafi pl" ale za co te polaczki
> się nie złapią to spieprzą :-P
Nigdy nie myślałem, że się dam podpuścić, ale nie wytrzymam trollu jeden! ... ale cóż - dobrze, że ty polaczkiem nie jesteś... maluczki!

Popatrzmy na pixele a nie marudźmy. Za dużo papierowych wydań na rynku macie?

PS: Lucas, a co z "Gramy" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2014 o 02:30, Martimat napisał:

Popatrzmy na pixele a nie marudźmy.


Nie marudzmy? Chlopie, przeciez to "wwskrzeszenie" to byl jeden wielki przekret i wyludzenie kasy! Doskonale wiedzieli, ze nie uda im sie zebrac kasy na nowe pisemko, wiec udali, ze Secret wraca, po czym zrobili nas wszystkich w konia i wykorzystali te pieniadze do stworzenia nowej marki, na ktora bym nie dal zlamanego grosza! Tym powinna sie zajac prokuratura, a Ty tu wyjezdzasz z "nie marudzcie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję sytuacji w której zbierają pieniądze nie dysponując marką.
Orżneli nas bo zebrali kasę, którą w normalnej sytuacji musieliby brać z banku, albo od jakiś zainteresowanych podmiotów.

Jak tak ma to wyglądać, to ja pasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumieje, jesli napisze:

Frajerzy zbierali kase dla kolesi, ktorzy WIEDZIELI, ze nie uda im sie utrzymac nazwy Secret Service, ale przeciez Polacy nie dadza im kasy na NOWE pismo, wiec pojada na sentymentach?

A ja, jak kretyn i ostatni debil, kupilem ich pierwszy numer. Coz - mam nadzieje, ze szybko zbankrutuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muahaha :D. A strone z Fejsa ''tajemniczo'' zniknela ;D

[i/OSTATNIA rzecz jaka by mi przyszłą do głowy to przekręt. Nie ma takiej opcji.
Cos wyglada jak przekret, pachnie jak przekret, zachowuje sie jak przekret, a Ci maja czelnosc mowic, ze to NIE przekret? Niesmaczny zart jakis. Opcji widac nie bylo - to byl FAKT i widac, ze od poczatku taki mial byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro cieszę się z nowego Tormenta, choć robi go inna firma, ale w części pewnej zebrana ze starych wyjadaczy, którzy dłubali przy oryginale, czemu nie miałbym cieszyć się z Pixela?

Owszem, wolałbym nowe numery SS zbierać w domu, no ale wolę ocenić P poprzez ich zawartość, nie medialny szum. Współczuję tym, którzy do tego podeszli mniej stoicko i teraz rzucają mięsem na forach/w grupie sikretowej.

A że będzie burza, to niestety niemal pewne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro cieszę się z nowego Tormenta, choć robi go inna firma, ale w części pewnej zebrana

Dnia 11.12.2014 o 08:51, Karfein napisał:

ze starych wyjadaczy, którzy dłubali przy oryginale, czemu nie miałbym cieszyć się z
Pixela?



^^ Nikt Ci nie zabrania się cieszyć, ale zrozum też tych, którzy się teraz "zagotowali" :) Obiecano, sześć numerów SS - wyszły dwa. Zapewniano, że "sprawy formalno-prawne zostały zapięte na ostatni guzik, by już nigdy się nie powtórzyły stare problemy" (to cytat - słowo w słowo !), no cóż te zapewnienia okazują się teraz mniej warte niż strona, na której je spisano ;-)

Osobiście patrzę na to z boku - nie dałem ani grosza, na tą ściepę, pierwszy numer ledwie przekartkowałem (znajomy kupił - żałował, bo SS okazał się słaby merytorycznie), "stare" numery (przed pierwszym upadkiem) czytałem pod koniec już sporadycznie, bo wiecznie obrażony, marudzący na wszystko i oderwany od rzeczywistości Pegaz Ass podnosił mi ciśnienie już po przeczytaniu "wstępniaka" ;-)

Żal tylko naiwniaków, którzy zrobili "ściepę" na coś co okazuje się być zwykłym "wałem". Tak tych ludzi tu nazywam frajerami (nie ja jeden), ale wcale nimi nie pogardzam. To pozytywni bohaterowie "tej bajki" - naiwni i prostolinijni, ale szmal dawali w dobrej wierze. Uczciwi ludzie, w odróżnieniu od redakcji, która bezwzględnie zagrała na sentymentach i od wiecznie obrażonego Pegaza, który (jest to chyba ewenement na skale światową !) "położył" to samo pismo dwa razy.

I zupełnie serio - ci ludzie powinni się znaleźć w sądzie na ławie oskarżonych. No chyba, że będą mieli na tyle honoru i przyzwoitości, że oddadzą kasę - tym, którzy chcą ją dostać z powrotem, bo sfinansowali powrót SS a nie debiut rynkowy nowego miesięcznika pod inną nazwą. Skłamali, oszukali, zamataczyli, ale jeśli są przyzwoitymi ludźmi, to wciąż mają szansę wyjść z tego z twarzą.

Dadzą radę ?

.............

ps. Swoją drogą - w polskiej branży growej, to tak jak na polskiej prawicy - nic się nie może udać, bo się jeden z drugim pokłóci o byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2014 o 08:51, Karfein napisał:

Skoro cieszę się z nowego Tormenta, choć robi go inna firma, ale w części pewnej zebrana
ze starych wyjadaczy, którzy dłubali przy oryginale, czemu nie miałbym cieszyć się z
Pixela?


To nie jest do końca to samo. Zawartość pisma zawartością pisma ale właśnie cały pic polegał w tej akcji, że miał to być SS a nie "jakieś pismo o grach tworzone przez dawną załogę SS".
Wszyscy, którzy wsparli akcję chcieli Secreta a nie Pixela - niezależnie jak wysokiego poziomu ten Pixel by sobą nie przedstawiał.

Pomyśl w ten sposób: wykładasz grubą kasę bo chcesz mieć ładnie wyremontowany zabytkowy samochód - np. Starą Warszawę. Ale po jakimś czasie mechanik Ci mówi, że tak naprawdę to musiał pozmieniać co nieco i nie dostaniesz Starej Warszawy tylko tak naprawdę jego własną konstrukcję, która będzie się nazywać np. Nowy Wąchock - niby pod maską to ten sam samochód ale z zewnątrz nic nie wskazuje na jakiekolwiek pokrewieństwo ze Starą Warszawą.
Byłbyś zadowolony? :)

Ja sam wyłożyłem kasę na SS i teraz żałuję bo zagrali mi na sentymencie. Dostanę jakieś pismo ok, ale to nie będzie już coś czego oczekiwałem. Gdyby od razu zrobili zbiórkę na Pixel, choćby nawet była to cała stara gwardia z Secreta, to bym się nie dołożył. Chciałem nowego SS, zostałem "przedmuchany" bez mydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nowego Secreta kupiłem i żałuję, bo magazyn ani nie zachwycił forma ani treścią.
No niestety. Teksty są strasznie drętwe i potwornie amatorskie. Momentami aż ciężko dobrnąć do końca. Czasem mam wrażenie, że pismo redaguje banda nastolatków, którzy na siłę starają się być "poważni i profesjonalni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować