Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Secret Service to teraz PIXEL. Legenda powróciła na krótko.

156 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2014 o 18:21, walgierz napisał:

A niby komu są potrzebni hejterzy na forum? Jak widać w tym temacie, zdobycie zaproszenia
na forum Pixela to żaden problem,


Ergo - w efekcie i tak beda mieli hejterow a do tego smrodek, ze swiadomie nie chcieli dopuscic na forum krytycznych opinii. Bez sensu IMO.

Dnia 16.12.2014 o 18:21, walgierz napisał:

a dzięki lepszemu kontrolowaniu napływu użytkowników
(jak wśród zapraszanaych będzie dużo pieniaczy, to się traci tę możliwość) mają większą
szansę zapanować na sytuacją.


Plus reakcje "nie chca mnie na forum, to ja chrzanie ten ich magazyn! Kase ode mnie to chca, ale na forum nie wpuszczaja" itd.

Dnia 16.12.2014 o 18:21, walgierz napisał:

Owszem, smród jest i spodziewać się można, że znajdzie się jakaś grupa osób, które będą
chciały się wyżyć na nowym forum. Nie wiem dlaczego mam wrażenie, że większość z nich
to nie będą osoby, które dały się nabić w butelkę, tylko ludzie, którzy kochają robić
rozróby.


Ja! Ja!

Dnia 16.12.2014 o 18:21, walgierz napisał:

Moim zdaniem o wiele gorzej z puktu widzenia PR byłoby mieć szambo robione przez
takich osobników na forum.


Zatem nie rozumiesz o co w PR chodzi...

Dnia 16.12.2014 o 18:21, walgierz napisał:

Tak naprawdę wszystko zalezy od tego jak Redakcja podejdzie do rzeczowej, konstruktywnej
krytyki - czy będzie ją zwalczać bezmyślnie, czy też przekuje ją na wnioski.


No coz, przyklady juz byly na fanpage SS i na fanpage Pixela, gdzie wykasowano posty Bergera (dla mnie jednyny naprawde kultowy autor SSa), ktory to smial twierdzic, ze z Nowaka wydawcy Pixela robia kozla ofiarnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na trolla jest ignorowanie go, dlatego pixela nie kupię i na forum nawet nie wejdę. I całe szczęście, że przez przedłużającą się delegację nie miałem okazji kupić tego pseudo SS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 19:39, hans_olo napisał:

Najlepszym sposobem na trolla jest ignorowanie go, dlatego pixela nie kupię i na forum
nawet nie wejdę. I całe szczęście, że przez przedłużającą się delegację nie miałem okazji
kupić tego pseudo SS.



Aj tam, a ja lubie patrzej na flejmy i shitstormy. Piwko, chipsy i kibicuje obu stronom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krytyka nie jest równoznaczna z hejtowaniem (mocno nadużywane wyrażenie). Oczywiście pojawią się i tacy, nawet poprzez system z zapraszaniem. Tyle tylko, że taki ruch w tej sytuacji tylko jeszcze bardziej im szkodzi. Była już afera z banowaniem użytkowników na FB Pixela (w tym tych zadających niewygodne pytania), a wcześniej ot tak skasowali stronę SS oraz wyrzucali ludzi z grupy dla wspierających. To jak dolewanie benzyny do ognia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 19:29, TojaSmuggler napisał:

Ergo - w efekcie i tak beda mieli hejterow a do tego smrodek, ze swiadomie nie chcieli dopuscic na forum krytycznych opinii. Bez sensu IMO.

Być może, ale będzie ich mniej. Zamknięte forum to z jednej strony ryzyko zarzutów o których wspominałeś, a z drugiej posmak "eitarności", który pewnie jakąś grupę pociąga. Co do niedopuszczania krytyki, to jak wspominałem, wiele zależy od tego jaką politykę przyjmą. Jeśli z krytyką konstruktywną (a za taką uważam nie tylko punktowanie co jest "be", ale też podawanie konkretnych propozycji rozwiązań, w dodatku wszystko to wyrażone w sposób kulturalny i bez osobistych wycieczek) będą dyskutować, to argument o "niedopuszczaniu krytycznych opinii" zbiją.

Dnia 16.12.2014 o 19:29, TojaSmuggler napisał:

Plus reakcje "nie chca mnie na forum, to ja chrzanie ten ich magazyn! Kase ode mnie to chca, ale na forum nie wpuszczaja" itd.

Ja bym nie demonizował takiej możliwości. Jak wspomniałem, zdobycie zaproszenia nie powinna nastręczać kłopotów, chyba, że rzeczywiście marudy ruszą do ataku i ludzie będą się pilnować, by przez nich nie mieć kłopotów.

Dnia 16.12.2014 o 19:29, TojaSmuggler napisał:

Zatem nie rozumiesz o co w PR chodzi...

Możliwe, PR to zupełnie nie moja dziedzina.

@Arcling
Za hejt w omawianych okolicznościach uważam praktycznie wszystko co nie jest konstruktywną krytyką. Jeśli ktoś nie podaje w kulturalny sposób możliwych rozwiązań/alternatyw, to jak dla mnie bije tylko pianę, bo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawi mnie jak przyjmą krytykę. Zgadzam się, że niektórzy wpadają w takie miejsce po to, by pisać capsem i sprawdzić ile przekleństw zmieści się w poście. A to jest, jak już wspomniał walgierz, tylko picie piany. Co innego jeśli ktoś rzeczywiście czuje się urażony/oszukany i w kulturalny sposób potrafi swoje rozżalenie wyrazić.

Mam nadzieję, że trochę pomyślą i usuwania postów nie będzie. Moim zdaniem jest to jedno z najgorszych posunięć. I to z jednej prostej przyczyny: w internecie nic, nawet wrzucone na kilka minut nie pozostaje niezauważone. Zawsze będzie ktoś, kto zauważył, zrobił screena, a później wszystko już samo się kręci. Oczywiście posty obraźliwe powinny być moderowane, ale nie te zawierające jedynie nieprzychylną krytykę, a odznaczające się jednocześnie kulturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare, ale chyba nikt tutaj tego jeszcze nie wklejał. Zapis czatu z niektórymi członkami redakcji pół roku po pierwszym upadku tego miesięcznika:

http://web.archive.org/web/20050504193437/http://www.ss-ng.com/sikretia/pegchat.html


^^ Mocne pranie brudów. Pamiętam, że już to kiedyś czytałem, stąd nie bardzo wierzyłem w sukces "reanimacji" z Pegazem na pokładzie.

Smutne, że jednak "historia lubi się nie powtarzać", a ci sami ludzie powtarzają te same błędy ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 10:04, Lordpilot napisał:

Smutne, że jednak "historia lubi się nie powtarzać", a ci sami ludzie powtarzają te same
błędy ;/.

Dobrze, że zapodałeś bo całkiem zapomniałem o Fileris ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2014 o 10:04, Lordpilot napisał:


Smutne, że jednak "historia lubi się nie powtarzać", a ci sami ludzie powtarzają te same
błędy ;/.


Ja znam "historia lubi sie powtarzac ale juz jako farsa"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 11:25, Ichibanboshi-kun napisał:

Jeśli Pixel będzie równie kiepsko napisany jak SS


No cóż, chwalą się, że to praktycznie ta sama ekipa, więc nagród Nike raczej nie wróżę :/ Pierwszego "nowego" Sikreta przejrzałem, z artykułów przeczytałem chyba tylko historię XCOM i jakoś nie ciągnie mnie, by do niego wracać. Leży zafoliowany na półce i czeka na czasy, gdy po jego sprzedaży będę mógł sobie postawić willę. Z basenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 11:41, Ring5 napisał:

na czasy, gdy po jego sprzedaży będę mógł sobie postawić willę. Z basenem.

To jak już stworzysz wehikuł czasu i przeniesiesz się do czasów, w których papier zniknął. Daj mi znać ;)
W SS za dużo blogerstwa i za mało dziennikarstwa. Papier ma swoją cenę (w sensie metafizycznym) i trzeba go szanować. Pracują jeszcze w jakichś magazynach growych pisarze? Tak jak kiedyś w (o ile dobrze pamiętam) Clicku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 12:00, Ichibanboshi-kun napisał:

Pracują jeszcze w jakichś magazynach growych pisarze? Tak jak kiedyś
w (o ile dobrze pamiętam) Clicku?



Nie wydaje mi sie. Ale czy recenzje Piekary byly jakies bardzo literackie tam? Nie powiedzialbym. Pisarze moga pisac felietony, ale od recenzji gier niech beda dziennikarze. No chyba, ze pisarz jest jednoczesnie zapalonym graczem, choc imo jedno "hobby" ogranicza drugie, bo oba sa strasznie czasochlonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować