Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lubisz czytać gram.pl? Wyłącz Adblocka

181 postów w tym temacie

Przetestowałem stronę z wyłączonym AdBlockiem i niestety muszę odmówić. Na powitanie reklama na całe okno przeglądarki, następnie reklama flash u góry i dodatkowo reklama w tle. A w nich wszystko to, co mnie nie interesuje. Rozumiem, że zarabiacie na tym jakieś pieniądze, ale serwis sam w sobie nie ma aż tak świetnej jakości, żeby przymykać oko na takie reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się ma do wieku i stanu cywilnego forumowiczów ?
Czy jest jakaś ogólna zależność, np.: Panowie żonaci, dieciaci, powiedzmy około 40 :), nie włączają adblocka a młodsi, stanu wolnego, żyjący szybko, włączają ?
Czy może na odwrót ?
Może jeszcze coś innego, łączy ich/nas w grupy ?

Zastanawiam się, skąd w niektórych tyle zrozumienia a w innych całkowity brak w/w ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Janse rozumiemy, my staramy się nie używaż reklam fleshowych. Ale czasami się zdaża ;/

"Zdarza" a nie "zdaża" :P
Ogólnie AdBlocka na gram.pl nie używam, bo zdążyłem się już przyzwyczaić do reklam, a wiem, że w ten sposób wspieram twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 18:49, elmartin napisał:

Ciekawe jak to się ma do wieku i stanu cywilnego forumowiczów ?
Czy jest jakaś ogólna zależność, np.: Panowie żonaci, dieciaci, powiedzmy około 40 :),
nie włączają adblocka a młodsi, stanu wolnego, żyjący szybko, włączają ?
Czy może na odwrót ?
Może jeszcze coś innego, łączy ich/nas w grupy ?

Zastanawiam się, skąd w niektórych tyle zrozumienia a w innych całkowity brak w/w ;)


Tez mnie to zastanawia. Ale obstawiam jedna zaleznosc - im mlodszy i mniej zorientowany w swiecie - tym wiecej ma do powiedzenia. Ludzie ktorzy zarabiaja najczesciej zwyczajnie nie zasmiecaja portali swoimi wynaturzeniami. Mlodzi - wrecz przeciwnie - oni rzeczywiscie mysla ze internet jest po to zeby znalezc sobie bande wiernych fanow ktorzy przyznaja mu racje. Wydaje mi sie ze czlowiek nabierajacy pokory jest duzo bardziej wstrzemiezliwy w osadach niz taki maloletni wypierd ktory wszystko wie najlepiej.

To internet - tu nie przekonasz nigdy nikogo do niczego im szybciej to zrozumiesz - tym lepiej dla Ciebie.

Co do tematu - u mnie macie plus za szczerosc AdBlocka nie posiadam.

Ze szczegolnym pozdrowieniem dla internetowych napinaczy (w stylu wlasciciela pierwszego postu):

- wietrzacych spisek
- zyjacy z mottem: "Ja mam zle to Ty masz miec gorzej" oraz "Nie dam wam zarobic chocby kosztowalo mnie to mase nerwow i czasu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odhaczyłem waszą stronę w Adblocku i nawet powiem, że teraz ogólnie wygląda to lepiej :D Akurat gram.pl ma reklamy na temat, związane z grami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem apel o wyłączenie Adblocka, ale na gram.pl nie mam zamiaru tego zrobić. Osobiście traktuję to jako ocenę jakości zawartości na stronie. Jeżeli zawartość jest wysokiej jakości, z chęcią wyłączam Adblocka i nawet czasem kliknę jakąś reklamę. Ale gram.pl, z często żałosnym poziomem (stylistycznym i merytorycznym plus tragiczne przekłady wypowiedzi anglojęzycznych) newsów nie dostarcza takowej. A forum? Interesujące mnie treści na forum tworzą użytkownicy, którym gram nie płaci. Żeby chociaż widać było, że na forum coś się dzieje, że jest ze strony ekipy jakiś ruch w kierunku wprowadzenia tak potrzebnych tu i często omawianych zmian. Wtedy jak najbardziej. A tu nic.

Także nie dzięki. Combo Adblock + Ghostery pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało inwazyjne reklamy i nie uciążliwe? Hłehłe chyba nie wiecie co to znaczy na chwilę wyłączyłem Adblocka a tu reklama na całą stronę o waszych przecenach po wyłączeniu jej po bokach następna z PS4 + na deser farming simulator i jeszcze zachęta na recki spojlerowicza Myszastego hahah nie dzięki nie wyłączę adblocka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja nie wyłączę. Macie bardzo inwazyjne i irytujące reklamy.
Recenzji i tekstów niespecjalnie czytam także nie zależy mi a cenię sobie komfort użytkowania forum więc reklamom mówię stanowcze NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tez mnie to zastanawia.

Właściwie, to nigdy nie korzystałem z adblocka i jakoś żyję, więc to chyba kwestia "do ogarnięcia".
Może jednak samozatrudnienie, rodzina itp. pozwalają zwracać większą uwagę na rzeczy bardziej istotne :)
Do kliknięcia i zamknięcia okienka niewiele potrzeba.
Bardziej mnie irytowała kołysząca się bombka :)))

Co innego, jak na pewnym portalu na O, żeby obejrzeć filmik trzeba najpierw obejrzeć kilka minut różnych reklam.
Na to szkoda życia i tam po prostu nie zaglądam.

Tutaj tematyka serwisu mnie interesuje i odpowiada mi, więc żaden problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko tych wszystkich szczekaczy... Wcale tych reklam tak dużo nie ma i na pewno nie przeszkadzają tak jak na wp/onet, itp.

Co lepsze korzystacie z serwisu codziennie, przychodzicie jak takie małe "żydki" i tylko byście chcieli brać (newsy, recenzje, artykuły, promocje) ale od siebie nic nie dacie - cóż za egoizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc krótko:
Nie lubę reklam, nie mam nic przeciwko temu żebyście umieszczali reklamy na waszym serwisie. Jednakże ja nie mam zamiaru użerać się z jakimikolwiek reklamami, więc ABP pozostawiam włączony.

20141212194951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ludzie ktorzy zarabiaja najczesciej zwyczajnie
> nie zasmiecaja portali swoimi wynaturzeniami. Mlodzi - wrecz przeciwnie - oni rzeczywiscie
> mysla ze internet jest po to zeby znalezc sobie bande wiernych fanow ktorzy przyznaja
> mu racje.

"

Z radością stwierdzam, że w moim przypadku ta teoria się nie sprawdza.
Rozumiem jednak, że ktoś, kto już od dłuższego czasu używa AdBlocka może poczuć się nieco sfrustrowany "natłokiem" reklam.
Piszę "natłokiem" ponieważ ja odbieram to nieco inaczej, jako że z wyżej wymienionej wtyczki korzystałam jedynie przez moment i szybko z tym zerwałam. Nawet nie pamiętam dlaczego. W każdym razie mi one nie przeszkadzają, nawet ta reklama wyskakująca na całe okno raz na jakiś czas. W końcu jaki to problem poświęcić sekundę na jedno kliknięcie?

Z drugiej jednak strony uważam taki apel redakcji za nieco niepoważny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpadam tu sporadycznie, bo poziom serwisu poleciał na twarz już chwilę temu. Jednak dla próby wyłączyłem na chwilę... 3s później rąbnęła mnie w mordę pełnoekranowa "świąteczna promocja" czy coś takiego, zamknąłem mrucząc pod nosem z niezadowolenia.
To co zobaczyłem potem to nieczytelna i przesycona grafikami strona. A wiecie jak ładny jest gram bez tego wszystkiego? Zero szacunku dla webmasterów po prostu. Tak skaszanić ich świetną robotę paskudnymi i nachalnymi reklamami. Sorry, ale ABP zostaje włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiliście się tego sponsorowanego piwka? :D Ani mi się śni wyłączać AdBlocka! Dziękuję. Dobranoc.
Wyłączyłem dla próby i od razu na powitanie pojawiła się reklama na całą stronę. Ponadto strona wolniej działa. AdBlock to jednak cudowny wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, mam miętkie serce. Na kilka dni wyłączę AdBlocka i zobaczę czy nastąpi poprawa. Jeśli reklamy faktycznie będą nieinwazyjne to ok. Taki GOL ma abonament, a do tego reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować