Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lubisz czytać gram.pl? Wyłącz Adblocka

181 postów w tym temacie

Gdyby nie było tych wyskakujących reklam na całe okno przeglądarki, to bym rozważył a tak... Potraktujcie mój zakup kolekcjonerki Reaper of Souls jako półtoraroczny abonament ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wielu stronach wyłączam Adblocka, przeczytałem waszą prośbę i tak też zrobiłem na waszej stronie. Otworzyłem jakiś news i od razu reklama na całą stronę blokująca całą treść. Nie przeszkadzają mi reklamy, ale nachalne, wyskakujące i blokujące cały ekran już tak, także u mnie Adblock zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W telewizji, reklamy, w gazetach, reklamy, w internecie reklamy. Zasypują nas tym syfem z każdej strony, jak myślicie, jeżeli którekolwiek z tych źródeł daje mi możliwość pozbycia się tego dręczącego zewsząd badziewia to co zrobię?

Tak jak niektórzy wyżej pisali, nie mam nic przeciwko jakimś drobnym reklamą gdzieś z boku, nawet przeżyje dużą reklamę na całej stronie ale tylko na głównej. Ale to co tutaj macie to jakiś kipisz, reklamy to tylko fikcja, bardziej zniechęcają niż zachęcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gramie,

Albo trochę za późno, albo za wcześnie na primaaprilisowy żart. Pozwólcie, że powiem Wam, jak wygląda wchodzenie na Waszą stronę:
- wchodzę na główną - pojawia się reklama
- przechodzę na forum - pojawia się reklama
- wchodzę do jakiegoś artykułu - pojawia się reklama
- ponieważ odpowiadanie na posty z poziomu artykułu jest od miesięcy zabugowane, przechodzę z powrotem na forum i co? Zgadliście - pojawia się reklama
- wracam na główną stronę forum - pojawia się reklama
i tak jest średnio raz w tygodniu. Czasem częściej, czasem rzadziej. Przyznacie chyba, że takie coś potrafi bardzo skutecznie zniechęcić do czytania, bo, de facto, nic nie czytam, tylko klikam "zamknij reklamę". Co, na dodatek, jest mocno utrudnione na telefonie, ponieważ Wasza strona nie chce za bardzo współpracować z telefonami i gdy pojawia się reklama, napis "Zamknij reklamę" ma około pół milimetra wysokości i jakieś 2 centymetry długości. Trafienie w coś takiego palcem graniczy z cudem, powiększyć się nie da, co oznacza, że w 9 przypadkach na 10 nie zamykam reklamy (bo nie mogę), tylko jestem przenoszony na stronę tego, co akurat jest reklamowane. Sprawdzałem w sumie na 3 telefonach (Samsung Galaxy S3, Nexus 4 i S3 Mini), wszędzie to samo.

Ale idźmy dalej. Piszecie, że forum darmowe, że to, że tamto... nie bierzecie pod uwagę tego, że jako forumowicz, korzystam również z Waszego sklepu, w którym ceny są, delikatnie mówiąc, mało konkurencyjne. Ale kupuję u Was, bo darzę to miejsce sentymentem, bo jestem tu już ponad 7 lat, bo po prostu tak. Zostawiłem w Waszym sklepie grubo ponad 1000 zł (pewnie bliżej 2 tysięcy, ale tego nie mam jak sprawdzić, bo dziwnym zbiegiem okoliczności większość moich zamówień zniknęła z listy) i chyba raczej w ten sposób opłaciłem moje "wkupne", prawda?

Piszecie o rozwijaniu się... Drogi Gramie... Z całym szacunkiem, ale to już jest jawna kpina i drwienie sobie z gramowiczów. Kompletnie olewacie wszystkie propozycje zmian, jakie się pojawiają. Regulamin forum nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i właściwie można by uznać, że moderatorzy działają w niektórych przypadkach bezprawnie, bo to, za co wręczają nagrody, w regulaminie zabronione nie jest. Forum od miesięcy (jeśli nie lat) ma pełno byków, o tym, że odpowiadanie z poziomu artykułu sprawia, że osoba, której odpisujemy, nie jest o tym poinformowana, pisano już wielokrotnie. Pisanie postów jest loterią, bo czasem potrafią się nie dodać, przez co teraz za każdym razem przed kliknięciem "Dodaj Post" robię CTRL+A, CTRL+C. Edycja postów działa w 2 przypadkach na 3, w tym trzecim przypadku często zmiany przepadają, w związku z czym znowu kłania się Zaznacz Wszystko, Kopiuj. Gramstaty istnieją tylko i wyłącznie dlatego, że zrobił je Rob006, choć miały wrócić po kilku tygodniach, potem po kilku miesiącach, a potem sprawa ucichła. Szanowny Konsulat pojawia się jak ma dobry dzień, jak nie, czasem tygodniami nie ma odzewu. Kolektywu nie śledzę, ale jakiś czas temu widziałem, że też były jazdy i nikt nie wiedział, co się dzieje, bo pies z kulawą nogą nie raczył odpisać. I ktoś tu pisze o ROZWIJANIU SIĘ?! O_o

Chcecie, drogi Gramie, by gramowicze byli względem Was w porządku, by nie odbierali Wam "chleba"? Zgoda, niech będzie. Ale może w takim razie coś z Waszej strony? Może rzeczywiście zacznijcie się rozwijać, zacznijcie coś z tym forum robić, jeśli nie potraficie sami - wynajmijcie ludzi, którzy ogarną kwestie techniczne. Dogadajcie się z Robem006, zaproponujcie mu abonament na darmowe gry, dożywotnią kartę SuperGramowicza, uprawniającą do bezkarności na forum, cokolwiek. Wtedy będziecie mogli pisać o "rozwijaniu się". Bo, jak na razie, to ja tu widzę stagnację, a nie rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że codziennie muszę celować palcem na smartfonie, żeby wyłączyć to badziewie zasłaniające stronę.
Na komputerze po minucie bez adblocka szczypały mnie oczy, więc niestety nie skorzystam z propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 17:17, AAAsia napisał:

Janse rozumiemy, my staramy się nie używaż reklam fleshowych. Ale czasami się zdaża ;/


Ranisz moje oczy (╥_╥), a z sercem też nie najlepiej.

Co do reklam, to i tak planowałem na czytanych i lubianych przeze mnie stronach go wyłączać, ale jakoś o tym zapomniałem. I wyłączyłem tutaj. Zobaczymy.

Chociaż osobiście chciałbym mieć też alternatywę w postaci jakiegoś rozsądnego abonamentu czy czegoś w tym guście - zero reklam w zamian za jakąś tam kwotę. Wiem, że pisanie o grach to niewdzięczna i ledwo (a zwykle w ogóle nie) opłacająca się praca, a przy okazji niektórych autorów tu naprawdę szanuję i lubię poczytać, więc ewentualnie rozwazyłbym taki układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 21:06, Ring5 napisał:

Drogi Gramie,

>[...]

To co piszesz to jedna sprawa i trudno się nie zgodzić.
Z jednej strony rozumiem, że portal chce zwiększyć oglądalność reklam na stronie, bo są z tego profity.
Ale mój przypadek jest ciężki i takie sugestie (napisane w ten sposób) budują jedynie moją niechęć. Bo to taka "niewinna" prośba, w ramach manipulacyjnej reguły wzajemności, która w mojej głowie brzmi tak: Jesteśmy za darmo, ale w sumie nie powinniśmy, bo robimy tak dobrą robotę, że zasadniczo powinieneś za to płacić (bo nie ma nic za darmo). Ale wiesz co? My w sumie nie chcemy żebyś płacił, tylko oglądał reklamy. Skoro my odstąpiliśmy od pobierania opłat za naszą robotę, to ty odstąp od adblocka. Wiemy, że jakbyśmy wprowadzili abonament, to się z niego nie utrzymamy, bo kultura usług premium wśród "grającej braci" w Polsce jest bardzo słabo rozwinięta. A gros odbiorców gram.pl raczej groszem nie śmierdzi. Albo woli wydać na co innego. Więc oglądaj reklamy, bo jesteś nam to winny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 22:25, ElieVian napisał:

Więc oglądaj reklamy, bo jesteś nam to winny.


I wiesz co? Gdybym rzeczywiscie widzial, ze cos sie z gramem dzieje, ze sie zmienia, ze ktos cos robi - zlego slowa bym nie powiedzial, jeszcze bym przyklasnal inicjatywie i namowil znajomych do zagladania tu, zeby liczniczek sie ladnie krecil. Ale taki tekst w sytuacji, gdy forum sie sypie, jego naprawienia nie mozna sie doprosic a "zieloni" zagladaja tu raz na ruski rok, zakrawa na zart. Bo to troche tak, jakby Ubi teraz wystosowalo do wszystkich prosbe "sluchajcie, staramy sie byc coraz lepsi, rozwijac sie i robimy to wszystko dla was, wiec idzcie do sklepu i kupcie przynajmniej po dwa egzemplarze AC Unity".

Nie wiem, kto wpadl na pomysl napisania takiego "artykulu", ale ta osoba chyba nie za bardzo orientuje sie w tym, jak naprawde to forum wyglada i co tu sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, większość artykułów na tym portalu to reklamy same w sobie więc darujcie sobie. Wyłączyłem na jakiś czas adblocka na gram.pl z powodu idiotycznej lojalności i sentymentu. Wytrzymałem tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem i odświeżyłem stronę. Parę chamskich, pełnoekranowych reklam później dokopałem się do strony głównej. Chętnie bym wyłączył... Ale litości. Te reklamy są bardziej natrętne, niż na Onet.pl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co jeszcze ... wyłączyłem na chwile i zalała mnie fala śmieci zasłaniających stronę ...
zróbcie reklamę wielkości "NAJNOWSZE" po prawej stronie, w sensie jednego boxa tam to odblokuje, bo będę widział reklamę ale nie będzie mi ona przeszkadzać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale design waszej strony nawet bez reklam jest po prostu słaby. Natłok niepotrzebnych informacji, wszędzie trzeba się dogrzebywać, z każdej strony reklamujecie zupełnie nieistotne rzeczy. Wybaczcie, ale mam zrezygnować z takiego wyglądu strony: http://i.imgur.com/6J9H0ty.jpg na rzecz takiego dziadostwa: http://i.imgur.com/SC3wFjv.jpg ?

Najpierw naprawcie zepsuty design strony, potem proście o niemożliwe. Żeby nie było, że sknera jakiś ze mnie czy coś, bo na wielu stronach, które odwiedzam mam ustawione whitelisty itp., wasza strona nie nadaje się po prostu do przeglądania bez wywalenia połowy contentu. Nie wspominając o mobilnej wersji, która waży tyle co traktor z łajnem na pace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklama, której praktycznie nie da się wyłączyć na 5 calowym smartfonie - wolę być "żydkiem" i blokować takie coś na wszelkie sposoby.

Poza tym, gram.pl to także sklep. Zyski są za małe, że trzeba się nagle z reklam utrzymywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować