Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lubisz czytać gram.pl? Wyłącz Adblocka

181 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2014 o 22:22, Dared00 napisał:

Jeden pies, Gram był w tamtych czasach portalem CD Projektu.


Tak, to napisalem, ale kolega napisal, ze nie wiadomo, czemu ten program zlikwidowano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 23:40, SerwusX napisał:

program był od gramu/CDProjektu?


W tamtych czasach gram byl platforma spolecznosciowa CDP. Potem CDP zaczelo miec problemy finansowe i pozbylo sie gramu. Zabrali ze soba takze program lojalnosciowy, tworzac PROgram na swojej stronie. W koncu i to zlikwidowano. Natomiast do dzis trafiaja sie co jakis czas pytania "znalazlem w pudelku z gra kod, gdzie mam go wpisac?".

Brak programu lojalnosciowego (a jeszcze lepiej: PORZADNEGO programu lojalnosciowego) jest jednym z najwiekszych problemow gramu. Naprawde zdumiewa mnie fakt, ze w czasach, gdy nawet apteki maja takie programy, gram nadal z uporem godnym lepszej sprawy uwaza, ze nic takiego nie jest im do szczescia potrzebne... Nie wiem, moze tylko ja dziwny jestem i uwazam, ze to by zwiekszylo sprzedaz, bo ludzie by trzymali sie tego sklepu, zamiast uciekac do konkurencji (ktora programy lojalnosciowe ma)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jakiś program był by pożądany i nakręcił by sprzedaż. Czasem nie pojmuje kto na gramie zajmuje się działem marketingu. Bo zewnętrznie to wygląda tak "jesteśmy chytrusy, sprzedamy drogo" w efekcie wychodzi sprzedamy drogo, ok, ale sprzedamy mało. Gdyby istniał jakiś system np zniżka indywidualna dla klienta wyliczana z kilku czynników tj np staż, ilość zakupionych produktów, łączna suma wydanych pieniędzy na owe produkty itp itd. Ewentualnie jakiś dobry system punktowy tj za wydane 2zł jeden punk i potem za XXX punktów można kupić daną grę/akcesoria etc. Taki system zwraca się sam, bo przelicznik zawsze jest tak dostosowany, że sklep wychodzi na swoje.
Ba nawet przykład takiego rozwiniętego przelicznika :

Jeden punkt = 2zł.
Zbierane punkty można potem wymienić na realne pieniądze w przeliczniku np 100pkt = 10zł.
Efekt - klient kupuje towaru za 500zł, zebrał 250punktów, czyli ma zebranego rabatu 25zł.
Może te 25zł doliczyć jako rabat do produktów [lub wydać na produkt który kosztuje od 1 do 25zł].

Oczywiście to tylko przykład [swoją drogą całkiem rozsądnego przelicznika, bo na każde 500zł sklep jest stratny 25 - ale jest większą gwarancja, że dany klient wyda tu te 500zł czyli zapewni zysk 475 na czysto zamiast zysku równego okrągłe 0], pierwszy z brzegu.

Niestety gramowi zarówno od strony sklepu jak i redakcji sporo do konkurencji brakuje. wszystko jest jednak do nadrobienia - trzeba tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 00:06, Pietro87 napisał:

Zdecydowanie jakiś program był by pożądany i nakręcił by sprzedaż.


System podany przez Ciebie by sie swietnie sprawdzil, ja bym do tego dodal jeszcze jedna rzecz: rozwoj profilu forumowego. Obecnie w jakims celu mamy "stopnie". Ok, dzieki temu w teorii mozna sie zorientowac, kto ma jaki staz, ale w praktyce i tak to niczemu nie sluzy, bo wiekszosc osob, z ktorymi pisze, kojarze z ksywki, wiec status nie jest istotny, a w przypadku reszty (czyli swiezego narybku, jak i ludzi, ktorych nie znam az tak dobrze "z widzenia"), to i tak tresc posta jest najwazniejsza. Ale ok, rangi sa. A czy nie daloby sie wprowadzic "rozwoju postaci" na podstawie zamowien? Kazde zamowienie to okreslona ilosc XP, ktore przypisywane by byly do konta, pozwalajac np. na awans itp? Taka w sumie glupia i niepotrzebna rzecz, ale skoro ludziom i tak na tych rangach zalezy, czemu tego nie pociagnac dalej, nie wykorzystac w jakis sposob? Serio, wystarczy odrobina dobrych checi, ktos z glowa w redakcji, komu by sie chcialo...

Chyba, ze status quo zwyczajnie "wladzy" pasuje. Ale wtedy po diabla prosic o wylaczanie AdBlocka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze czasy kiedy to strony same zarabiały na siebie poprzez ciekawe artykuły, rozwiązania i prawdziwy zapał kreatywnych ludzi. Dziś wszystko to sieczka dla mas. Tak samo jak te reklamy, które każdego tylko już irytują. Wydaje mi się, że nie zyskacie sobie poparcia robiąc taką akcje. Wygląda to trochę tak jakby była to dla was ostatnia deska ratunku. Źle to wygląda i tyle. Macie super serwis. Zaglądam tu prawie codziennie i czasem zdarzało mi kupić jakiś produkt, a jestem tylko jednym z wielu. To tak jak można ostatnio usłyszeć w radiu... od 2015 roku abonament radiowo-telewizyjny będzie kosztował 300 zł niezależnie czy ktoś korzysta z platform cyfrowych czy nie. Gdzie tu wolność i logika. Nie chce oglądać reklam ! Już i tak serwisy internetowe wykorzystują dane personalne w celach marketingowych w perfidny sposób. Doceniam to, że nie wychodzicie z żądaniem tylko inicjatywą, ale mimo wszystko wygląda to marnie. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 00:18, Ring5 napisał:

Ale wtedy po diabla prosic o wylaczanie AdBlocka?


Teraz większość serwisów w taki czy inny sposób o to prosi. Doceńcie naszą pracę, wyłączcie. Dajcie zarobić. W paru przypadkach odnosi to zamierzony skutek (patrz: łowcy), szczególnie gdy reklama jest statyczna w jednym miejscu i nie przeszkadza w spokojnym przeglądaniu.

Dobrze, że jest taki odzew, może gram coś zmieni (choć wątpię) w innym wypadku, nawet jak jeden na dziesięciu czytających, pomyśli i odblokuje to dla nich sukces. Więc tak czy inaczej było warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moich oczach marketingowo gram leży i kwiczy od strony sklepu. Jest to sklep technicznie i rozwojowo z minionej epoki. Ceny wszyscy znamy, przeważnie wyższe o średnio 5-10% niż konkurencja. Programów lojalnościowych jak wiadomo brak. Jest kiepsko.
Co do zbierania rang profilu użytkownika sklepu - jasna sprawa, kolejne idealne rozwiązanie. Dorzućmy do tego system niewielkiej zniżki, np za osiągnięcie najwyższej rangi [która wymagała by realizacji wielu zamówień za określoną sumaryczną kwotę w gotówce] user dostaje stały rabat 5%, albo i 10% jeśli gram na to stać [wtedy jest pewne, że kupi tu grę premierówke, bo wyjdzie mu taniej o kilka zł niż u konkurencji - co za tym idzie, nie pójdzie do konkurencji]

Dnia 14.12.2014 o 00:18, Ring5 napisał:

Chyba, ze status quo zwyczajnie "wladzy" pasuje. Ale wtedy po diabla prosic o wylaczanie
AdBlocka?


Tak jak inne serwisy - proforma, bo nóż widelec XXX userów wyłączy i wygeneruje kolejny darmowy zysk. Pieniądz goni pieniądz. Fajnie, że poprosili, fajnie, że napisali o tym stronę tekstu. Szkoda, że tekst mocno odbiega od realiów - bo reklamy są irytujące więc grubą przesadą jest stwierdzenie ze strony gramu, że mają mało natarczywe reklamy. Dalej jestem zdania, że trzeba tu dorzucić system dobrowolnej dotacji [wolę wysłać 5-10-15zł raz na jakiś czas niż generować ten sam zysk irytując się reklamami]


Pytanie zasadnicze - co gram zrobi dalej - czy nie pójdą czasem drogą innych serwisów i nie wytoczą wojny adblockowi [i innym podobnym wtyczkom]. Wojny na zasadzie blokowania części contentu, np wyświetlania zdjęć, filmów itp [tak jak - nieskutecznie, ale o tym niżej - zrobił filmweb].
Z góry mogę dodać - to się nie uda. dorobienie do adblocka czy no scripta albo ghostery odpowiednich filtrów czy ręcznych fixow to kwestia minut, gotowe fixy będą się pojawiać w necie i wojna z adblockami wychodzi większości serwisów bokiem [bo jest nieskuteczna a dodatkowo irytuje userów i sprawia, że olewają dany serwis w finalnym rozrachunku]

Podsumowując - odradzam walkę z blokowaniem reklam. Po to siedzimy w internecie, żeby się od nich właśnie odciąć, bo irytują nas w kinach, telewizji, gazetach czy grach mobilnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 00:28, Shinigami napisał:

Dobrze, że jest taki odzew


Mnie to wcale nie dziwi, o tym, ze los gramu nie jest nam obojetny, pisalismy juz wielokrotnie. I to zwykla ta sama grupka kilku osob, ktorych nicki przewijaja sie najczesciej w tym watku. Tak, czesto siejemy tez zamet i na pewno nie ulatwiamy zycia modom, ale przeciez to nie dlatego, ze lubimy robic innym na zlosc, tylko dlatego, ze naprawde bysmy chcieli, by w koncu na tej stronie cos sie ruszylo, by gram zaczal sie rozwijac, by zauwazono, ze takie rozwiazania, jakie tu istnieja, byly moze dobre 5 czy 7 lat temu, ale dzis sa zwyczajnie przestarzale i odstaja od tego, co uznajemy za norme.

Dnia 14.12.2014 o 00:28, Shinigami napisał:

może gram coś zmieni (choć wątpię)


I to jest w tym najsmutniejsze, ze nic nie zmieni. Bedzie tak samo, jak zawsze. Pogadamy, ponarzekamy, popodrzucamy im kilka pomyslow i rozwiazan, po czym watek spadnie z pierwszej strony, zostanie zapomniany, a wraz z nim pomysly, sugestie i opinie. Zieloni, jak zwyke, oleja sprawe kompletnie, "burza" ucichnie i wroci szara codziennosc gramu, z bledami, nachalnymi reklamami i wysokimi cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 00:35, Ring5 napisał:

/.../ wroci szara codziennosc gramu, z bledami, nachalnymi reklamami i wysokimi cenami.


W myśl zasady: chcieli dobrze, wyszło jak zawsze. W każdym razie głównej na tym portalu unikam już od dawna, newsy czytam w szczególnych przypadkach, bo albo źle tłumaczone, albo zatytułowane jak na onetach, czy spóźnione o kilka dni. To do forum mam sentyment, szkoda, że i ono się sypie od dłuższego czasu.

W każdym razie inicjatywę rozumiem, szkoda tylko, że znów obróciła się przeciwko nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 00:32, Pietro87 napisał:

wtedy jest pewne, że kupi tu grę premierówke, bo wyjdzie mu taniej o kilka zł niż u konkurencji


Dokladnie. Kolekcjonerke Assassin''s Creed IV kupilem na gramie dlatego, ze cena nie byla wyzsza, niz u konkurencji, a w takiej sytuacji ZAWSZE wybiore gram. Ale jesli na gramie gra XYZ kosztuje 150 zl, a u konkurencji moge kupic klucz za 110, to chyba raczej oczywista rzecza jest, co wybiore, pomimo calej sympatii, jaka darze to miejsce. Zreszta po co szukac teoretycznych przykladow. Ostatnio kupowalem PS4. Pierwsze miejsce, gdzie zajrzalem - sklep gram.pl. Konsola za 1699, z gra (zreszta malo ciekawe produkty) 1800. Pojechalem do Media Markt i za te 1699 zlociszy kupilem zestaw konsola+GTA V.

Dnia 14.12.2014 o 00:32, Pietro87 napisał:

Dalej jestem zdania, że trzeba tu dorzucić system dobrowolnej dotacji


Jak najbardziej. Niech wprowadza konta z "abonamentem", doliczanym np do zamowien, i naprawde chetnie cos takiego wezme, bo wole zaplacic te dyche wiecej, ale miec na kilka miesiecy spokoj z reklamami (szczegolnie na telefonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 00:53, Ring5 napisał:

Jak najbardziej. Niech wprowadza konta z "abonamentem", doliczanym np do zamowien, i
naprawde chetnie cos takiego wezme, bo wole zaplacic te dyche wiecej, ale miec na kilka
miesiecy spokoj z reklamami (szczegolnie na telefonie).


A to już nie specjalnie. Tj abonament na brak reklam - ok, gdyby to było rozsądne cenowo, ale tu wiadomo, że tak nie będzie. Natomiast ja tu pisze o dobrowolnej dotacji, wystarczy podać dane na jakie można dokonać wpłaty i wio - kto chce, wpłaci. Dla ambitniejszych - można dorobić jakiś system płatności z pomocą pośrednika i ustalić jakieś progi minimalnej dotacji np od 1zł wzwyż.

No chyba, ze abonament rozsądny cenowo - wtedy ok [ale jak tu zaraz ktoś krzyknie np po 20zł miesięcznie to go tłum śmiechem zabije]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 00:46, Shinigami napisał:

głównej na tym portalu unikam już od dawna, newsy czytam w szczególnych przypadkach


Dla mnie rowniez gram = forum. Na glowna nie zagladam, bo takiego bajzlu dawno nigdzie nie widzialem. Zero przejrzystosci, oczoplasu mozna dostac. Newsy... przegladam ze zwyklej ciekawosci, co tym razem napisano (poza Myszastym, bo jego teksty akurat lubie), bo newsy to dla mnie zwykle zadne - mam tyle stron polajkowanych na fejsie (to chyba jedna z dwoch jego zalet, druga jest bezproblemowy kontakt z kumplami z zagranicy), ze zwykle najnowsze wiadomosci ze swiata gier mam z kilkunastominutowym, moze kilkugodzinnym opoznieniem, a nie kilkudniowym, jak to czasem na gramie sie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 01:00, Pietro87 napisał:

Tj abonament na brak reklam - ok


Ale ja wlasnie o tym mowie - ze masz opcje (nie przymus, tylko mozliwosc) zwiekszenia kwoty zamowienia o X zlociszy, co daje Ci spokoj od reklam. Wtedy naprawde bym z tego chetnie skorzystal, majac swiadomosc, ze moja kolejna wizyta na gramie nie zacznie sie od bluzgow przy probie trafienia palcem w mikroskopijny napis "pomin reklame".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha... nie. Przepraszam ale sam tekst odbieram jako żebranie i dla mnie jako osoby prowadzącej własną działalność jest wręcz śmieszny. Może czas ruszyć głową, przykładać się do tekstów i oferty sklepu zamiast płakać i żebrać o pieniądze z reklam. Czas na rozmowę z działem marketingu w sprawie zachęcania ludzi do zakupów? Specjalna oferta dla stałych klientów ? Promocje urodzinowe? Jakiś program lojalnościowy? Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej określonej kwoty? Nie? Lepiej wysmarować najbardziej żenujący tekst o jaki może pokusić się portal który kandyduje do miana poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 00:32, Pietro87 napisał:

W moich oczach marketingowo gram leży i kwiczy od strony sklepu. Jest to sklep technicznie
i rozwojowo z minionej epoki. Ceny wszyscy znamy, przeważnie wyższe o średnio 5-10% niż
konkurencja. Programów lojalnościowych jak wiadomo brak. Jest kiepsko.
Co do zbierania rang profilu użytkownika sklepu - jasna sprawa, kolejne idealne rozwiązanie.
Dorzućmy do tego system niewielkiej zniżki, np za osiągnięcie najwyższej rangi [która
wymagała by realizacji wielu zamówień za określoną sumaryczną kwotę w gotówce] user dostaje
stały rabat 5%, albo i 10% jeśli gram na to stać [wtedy jest pewne, że kupi tu grę premierówke,
bo wyjdzie mu taniej o kilka zł niż u konkurencji - co za tym idzie, nie pójdzie do konkurencji]

tylko co z tego że gram da ci rabat 10% jak cenega da ci 40%. Bo może, bo jest wydawcą 70% najgłośniejszych i tych nieco mniej głośnych gier ukazujących się w polsce, a pozostałe dwie firmy (EA i Ubisoft) też wolą dać żniżkę w swoich cyfrowych sklepach niż wspomagać konkurencję lub lepiej traktować jednego pudełkowego partnera niż pozostałych. A jeśli chcą go traktować lepiej to nie za darmo, a pamiętajjmy, że polskie sklepy z grami w 50% są częścią serwisów z recenzjami..

ANYWAY, gram nigdy nie da takich rabatów, bo jest pośrednikiem niskiego rzędu, w tych magicznych cenegowych 40% jest właśnie marża, którą normalnie dostałby gram. I tego się nie przeskoczy, zostaje im tylko sentyment. Tyle co gramowi czasem się uda, to ceny cyfrowe takiego paradoxu, bo omijają cenegę, ale to wyjątki, nie reguła.
Z drugiej już też nie przesadzajmy z tymi programami u konkurencji, czy konkretnie muve - gdyby nie ta zniżka dzięki której możemy kupić w sklepie wydawcy w cenie niemalże hurtowej, to kompania jest i de facto zawsze była katastrofą. Nagród mało, jak coś po X-czasu rzucili to znikało po godzinie, a nawet jak udało coś się dostać to potem nie można było się doprosić by dojechało. Teraz to jest to program-widmo, który pewno by zamknięto gdyby nie te zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 09:50, dark_master napisał:

tylko co z tego że gram da ci rabat 10% jak cenega da ci 40%.


Szczerze? Poza *****braniem (pod gwiazdki wstawic odpowiednia pore roku), nie widzialem takich rabatow u nich. Powiem wiecej - nie lubie u nich kupowac, bo na dwa zamowienia, jakie w ostatnich latach zlozylem, dwukrotnie musialem sie z nimi wyklocac. Pierwszy raz to byla kolekcjonerka Borderlands 2, juz nie pamietam, o co chodzilo dokladnie (w koncu minely dwa lata), ale dostalem ja z opoznieniem okolo tygodnia, a drugi raz to byla wersja limitowana XCOM, miala byc z naszywka, dzien przed premiera dostalem telefon, ze w sumie tego, i w ogole, ale jest im przykro, nie, bo ten... i zabraklo egzemplarzy i maja tylko normalne, nie limitowane i sorki. I jak tu taka firme traktowac powaznie?

Dnia 14.12.2014 o 09:50, dark_master napisał:

Z drugiej już też nie przesadzajmy z tymi programami u konkurencji, czy konkretnie muve


Ale dlaczego jak ktos mowi o "konkurencji gram", to automatycznie zaklada sie, ze chodzi o muve? Ja ostatnio praktycznie wszystkie gry kupuje na keye.pl lub g2a.com (czyli wlasciwie w tym samym miejscu). Cenowo wychodzi to znacznie lepiej, a program lojalnosciowy jest oparty wlasnie na punktach i moge sobie je zbierac i wymieniac na gry albo wykorzystac do obnizenia ceny kolejnego klucza. Nawet serwisy takie, jak pomoc-w-zakupach.pl (swoja droga, bardzo fajny pomysl jak ktos nie ma karty kredytowej a chce cos zamowic np. w Stanach) maja jakis program. U nich akurat jest tak, ze sumuja wartosc wszystkich dotychczasowych zamowien i za przekraczanie kolejnych progow dostaje sie X% stalej znizki od prowizji (czyli jesli normalnie prowizja wynosi 15%, ktos moze miec jej np. 8%, bo sporo zamawial). Takie programy sa teraz juz wlasciwie norma, bo wszyscy (prawie, jak widac...) zdaja sobie sprawe, ze o klienta trzeba dbac. A gram ma problemy wlasnie dlatego, ze pare lat temu o tym zapomnieli i teraz za to placa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 10:10, Ring5 napisał:

Szczerze? Poza *****braniem (pod gwiazdki wstawic odpowiednia pore roku), nie widzialem
takich rabatow u nich.

chodzi mi o kupony z kompanii, na dowolną grę 40% zniżki. Bo co do reszty to pełna zgoda, sam czekam już piąty rok na jedno z moich zamówień, które po prostu ewaporowało. Co nie zmienia faktu że są najtańsi i w kryterium ceny to nikt ich w pudełkach nie przeskoczy

Dnia 14.12.2014 o 10:10, Ring5 napisał:

Ale dlaczego jak ktos mowi o "konkurencji gram", to automatycznie zaklada sie, ze chodzi
o muve?

zakładam że mówimy o pudełkach, nie kluczach wyjętych niewiadomo skąd ;p
Ale jak już o nich mowa - nie mówię, że to zaraz nielegalne, ale to jakaś dziwna szara strefa, na którą gram sobie raczej nie może pozwolić, ze względu na część redakcyjną - jak wydawca zobaczy że sprzedają jego gry jakimiś dziwnymi kanałami, to przestanie wykupywać reklamy, dawać gry do recenzji i tak dalej, więc wyjdą na tym jak zabłocki na mydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze możesz szybko ją wyłączyć. Staramy się by reklamy były jak najmniej inwazyjne
> :)
Niestety ostatnio pokazująca się reklama PS4 z filmikiem (między innymi na tej stronie, tego newsa), nie dość że filmik sam startuje i narzuca się z dzwiękiem, to jeszcze mimo kliknięcia zamknij, to ponownie pojawia się po 3 sekundach... i tak w kółko. Zajebista inwazyjna reklama. Za coś takiego sami prosicie się by włączyć AdBlocka, skoro nawet nie potraficie filtrować reklam od dostawców, by tego typu inwazyjne reklamy nie psuły odbioru Gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować