Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lubisz czytać gram.pl? Wyłącz Adblocka

181 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2014 o 10:22, dark_master napisał:

zakładam że mówimy o pudełkach, nie kluczach wyjętych niewiadomo skąd ;p


Nie, no, bez przesadyzmu. Ja nie mowie o lipnych kluczach kupowanych za kradzione karty. Na keye kupuje juz t
zy lata i nigdy nie mialem z nimi zadnych problemow. Uwazasz, ze takie Humble Bundle, rowniez korzystajace z kluczy, jest szara strefa?

Zreszta zauwaz, ze gram rowniez sprzedaje klucze, tylko ceny sa troche z ksiezyca z wziete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklepy takie jak Gram, HB, GMG mają umowy z wydawcami/twórcami i bezpośrednio od nich kupują klucze.

Tzw. szara strefa pozyskuje keye z innych źródeł, nigdy nie dowiesz się czy kupione w tańszym regionie czy zajumane przez pracownika jakiegoś magazynu. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trochę bawiło mnie stawianie czytelnika w sytuacji "Dzięki reklamom możesz oglądać portal X za free, wyłącz AdBlocka". A co, jeśli ADB nie wyłączę to przejdziecie na model abonamentowy? ;) Rozumiem to, że nie jesteście organizacją charytatywną, ale... macie sklep. Cholerka, rozumiałbym taką prośbę, gdyby gram.pl istniało tylko i wyłącznie jako portal growy bez sklepu, ot serwis newsowo-publicystyczny. Wy czerpiecie zyski ze sprzedaży gier, konsol i sprzętu.
Ktoś wcześniej powiedział, że strona powinna bronić się treścią - popieram w 100%. Z całym szacunkiem, ale Wy się tą treścią nie bronicie. Przyznam, że w ciągu ostatnich paru tygodni ukazało się kilka ciekawych tekstów, ale to dalej stan daleki od ideału. Warto byłoby więc zastanowić się nad swego rodzaju umową z użytkownikami - wy wyłączcie AdBlocka, a my wskoczymy na poziom odpowiedni dla tak dużego serwisu.
Poza tym zastanawia mnie jedno - jak bardzo gram.pl musi być pod normą, żeby prosić o coś takiego? ;) Ja osobiście Adblocka nie wyłączę. I nie robię tego przez jakąś żądzę dopieczenia Wam czy zamanifestowania jak to "walczę z systemem". Adblock pozostaje odpalony, bo Wy nie zasługujecie na zmianę tego stanu. Prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietro87, Ring5, Panowie, spokojnie! Nie podrzucajcie tylu dobrych pomysłów, bo jeszcze marketingowcy z gram gotowi są pomyśleć, że źródło ich problemów nie leży w tych bezwzględnych, wyrachowanych ludziach blokujących reklamy, a w nieudolnie prowadzonej polityce firmy! A do tego nie chcielibyśmy dopuścić! ;)

W sumie jedyna grubsza zmiana na gram, która była przeprowadzona w ciągu ostatnich kilku lat i utkwiła mi w pamięci, to zmiana wyglądu serwisu i sklepu na gorsze, z których w szczególności ten drugi ma niewiele wspólnego z intuicyjnością. Hurra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Bo trzeba na prawdę nie mieć niczego innego do roboty tylko siedzieć i szukać informacji... Ja tutaj zaglądam codziennie ale mam w nosie to, że w innym serwisie coś się pojawiło wcześniej albo jakaś informacja już się w mediach pojawiła. Jak będzie na gram to przeczytam jeśli nie to sobie znajdę..."

W sumie to nawet sie zgodzę - newsy są i tak jednymi z lepszych w polskiej sieci... A strona bez reklam ładna :P Ale nie wesprę gramu odblokowaniem TAKIEJ ilości TAKICH reklam. Jakiś baner na górze, baner pod ofertami a nad newsami - bez filmów, muzyki, rozwijania itp, dobrze oddzielony od reszty - ok. Ale nie to, co jest teraz.

"Ale dlaczego jak ktos mowi o "konkurencji gram", to automatycznie zaklada sie, ze chodzi o muve? Ja ostatnio praktycznie wszystkie gry kupuje na keye.pl lub g2a.com"

Kluczykownie z towarem nie wiadomo skąd to akurat słaby argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 15:09, Herr_Pietrus napisał:

Kluczykownie z towarem nie wiadomo skąd to akurat słaby argument.


Dla niektórych jedyny istotny. Po prostu nie chcą ryzykować, nawet gdy mają znajomych z samymi pozytywnymi doświadczeniami. Znam to z pierwszej ręki. Wolą przepłacić ale mieć pewność, że klucz w przyszłości nie zostanie zablokowany czy cofnięty.

Od dłuższego czasu gry kupuję i tak poza Polską, w niektórych przypadkach oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak konkurencyjne ceny (nawet edycji pudełkowych) dobrze wpływają na rynek. Szkoda, że niektórzy nie mogą (nie chcą?) się do nich dostosować. Zostawiłbym wtedy kilka złotych więcej tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeśli szukać największych pozytywów tutejszego sklepu, to czasem może się przydać do zakupu kolekcjonerek. Przynajmniej nie odwalali takich rzeczy jak Ultima, która zwykle przyjmowała zamówienia bez ograniczeń, po czym anulowali zamówienia wielu ludziom. "Promocyjne" ceny na gram.pl są często jak sugerowane w innych sklepach, dlatego zwykle lepiej gier szukać gdzie indziej. Oprócz sklepu mają też sporą ilość artykułów sponsorowanych, więc niech nie kreują się na takich mocno poszkodowanych, że Adblock im zabiera zyski. Swoją drogą, ciekawe jakiej reakcji się oni spodziewali tworząc taki news. Na pozytywną nie było szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wyłączyłem AB i wytrzymałem góra 30 sekund. Góra, dół i boki są pełne reklam. A ja mam w zwyczaju naciśkać ŚPM i przesuwać góra/dół (szybciej niż scroll). A nie musze mówić co się dzieje przy naciśnięciu ŚPM (w FF)? Poza tym jakbyście posłuchali się chociaż 10% rad użytkowników to nie byłoby takiej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 16:58, AAAsia napisał:

Do niczego Was nie zmuszamy :)


Wiem. Tak czy siak ustosunkuje się ktoś z Was do kwestii, problemów i pomysłów opisanych w tym wątku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staram się wyłączać AD Blocka na stronach które często odwiedzam, ale jakimś cudem gram.pl nie dodałem do wyjątków, dobrze że napisaliście newsa, teraz już to zmieniłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero teraz jak to przeczytalem to zauwazylem te reklamy jakos wczesniej o tym kompletnie nie pomyslalem. A skoro sa tak niezauwazalne (czyli nie musze przeklikiwac milion razy) to nie rozumiem jak mozna miec z tym problem. Rowniez nie sprawdzam czy macie newsy pierwsi czy nie, dla mnie po prostu na gramie jest to czysto i rzetelnie przedstawione, wiem gdzie co jest i lubie wasz styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 15:09, Herr_Pietrus napisał:

Kluczykownie z towarem nie wiadomo skąd to akurat słaby argument.


Podejrzewam, ze bezpodstawne zarzuty i oskarzenia pod adresem sklepu, o ktorym nie ma sie bladego pojecia, sa jeszcze gorszym argumentem. Moze zatem dobrze by bylo najpierw sie zorientowac, o czym sie mowi, a dopiero potem komentowac? Bo, jak napisalem wczesniej, ja z uslug keye korzystam juz trzy lata (a wlasciwie nawet wiecej, bo chyba pierwszym kupionym u nich kluczem byla Terraria we wrzesniu 2011) i jakos nigdy nie mialem problemow. Wszystkie klucze mam przypisane do Steam i wszystko dziala. Rownie dobrze mozna cos takiego napisac o gramie czy ultimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdarzyło mi się kliknąć na reklamę w Internecie gdy nie używałem AdBlocka oraz gdy używam, a jakaś sprytna reklama się prześlizgnie. A używam Internetu o wielu lat.
W pewnej dużej firmie serwującej reklamy uważa się, że użytkownicy AdBlocka i tak by nie klikali w reklamy, więc są to "straceni" użytkownicy, którymi nie warto się przejmować w kwestii zachęcania ich do klikania.
Ja chętnie zapłacę tyle, ile bym wygenerował zysku z moich kliknięć w reklamy. Będzie to okrągłe zero.
A nawet jestem skłonny zapłacić abonament w wysokości takiej, jaki zysk bym generował, gdybym jednak raz na miesiąc kliknął w reklamę.
Pominę tutaj obliczenia, o ile rzadziej bym wchodził na stronę, która jest naćkana kolorowymi reklamami.

Żeby ludzie nie dawali się tak manipulować to by reklam było mniej, bo by były po prostu nieskuteczne, ale ludzie to ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to narzekanie na reklamy, których na gramie jest mało, ot jedna mała reklama PlayStation.Jedyne co może w niej denerwować to, to że czasami potrafi się otworzyć gdy przez przypadek najedziesz na nią myszką ;).
A reklama (według mnie) łączy się designem strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 17:17, AAAsia napisał:

Janse rozumiemy, my staramy się nie używaż reklam fleshowych. Ale czasami się zdaża ;/


Wy nie szanujecie ortografii, my nie spełniamy waszych Adblockowych roszczeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę śmiecham, że jednak pracownicy gram.pl przestali się udzielać w tym temacie i nikt nie podejmuje już w ogóle tematu, nie odnosi się do postów (już nie będę wyliczał z ksywy i numeru, ale większość zarzutów jest słuszna), ot po prostu walnęli newsa "Wyłączcie adblocka, plox".
Gramie! Rozmawiaj z ludźmi!

A ja, póki co, adblocka nie wyłączam. Przez kilka lat oglądałem reklamy na gram.pl, ale ostatnio jakoś mam motywacji, żeby kontynuować ten proceder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklep macie najdroższy z możliwych. Powszechnie uważany za bardzo drogi Komputronik jest tańszy, a ten też prowadzi nielichą stronę z forum, na którym nie uświadczę reklam na całym ekranie.
NOPE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 10:22, dark_master napisał:

chodzi mi o kupony z kompanii, na dowolną grę 40% zniżki. Bo co do reszty to pełna zgoda,
sam czekam już piąty rok na jedno z moich zamówień, które po prostu ewaporowało. Co nie
zmienia faktu że są najtańsi i w kryterium ceny to nikt ich w pudełkach nie przeskoczy


Ta zniżka to wielka lipa. Sam zamówiłęm za pnkty z kampanii graczy znizkę na gry konsolowe a dostałem na PC. Złozyłem reklamację (znów lipa) ale stwierdziłem, że popatrzę co tam na PC jest a czego nie mam ... i naprawdę porażka była.
Zniżka działa tylko w przypadku:
"Kod rabatowy działa w odniesieniu do produktów dystrybuowanych przez firmę Cenega z katalogu dostępnego na www.sklep.muve.pl/cenega, za wyjątkiem gier Ubisoft, Edycji Kolekcjonerskich oraz produktów nie posiadających sugerowanej ceny detalicznej.
Kod nie łączy się z innymi promocjami.
Kod jest przyznawany dla jednego użytkownika. Próby skorzystania z kodu przez inną osobę będą skutkowały zablokowaniem wysyłki towaru ze sklepu oraz usunięciem konta w Kompanii Graczy. "


Mam ponad 1200 punktów (z dawnych lat, kiedy było co u nich kupić) i nie wiem nawet co z nimi zrobić ... jak dla mnie gorzej niż przy lkikwidacji wPLNów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo GRAM.PL - mija 4 dzień od napisania tego newsa i w dalszym ciągu ignorujecie wszystko o co pytali lub co proponowali użytkownicy. Współpraca jak się patrzy, widać że forum jest Wam już całkowicie obojętne.
Wystosować ukryte błaganie w sprawie adblocka potrafiliście, ale żeby chociaż jednym zdaniem odpowiedzieć ogółowi na poruszone tematy to juz Wam klawiatur brakło. Zdecydowanie pogarszacie opinię o sobie z roku na rok, a to trochę niefajne, bo przez wielu z nas byliście dawniej traktowani poważnie.
RAZ JESZCZE BRAWO i czekamy na dalszy "rozwój" serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować