Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lubisz czytać gram.pl? Wyłącz Adblocka

181 postów w tym temacie

Od dawna mam Adblocka i stwierdziłem, ze wyłączę, bo w sumie nawet nie wiem jak wygląda gram z reklamami, skoro mówicie, że nie inwazyjne to sprawdzę. Pierwsze co po wyłączeniu adblocka to wielka reklama na całą stronę, a potem po prostu zostawiłem kursor w bezruchu na reklamie, po to by przejrzeć newsy i nagle przełącza mnie na tą film dotyczący produktu z reklamy, mimo że nawet w nią nie kliknąłem. Chyba jednak będę zmuszony nie przystać na prośbę, bo reklamy na gram nie mają zbyt dużo wspólnego z nie inwazyjnością :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż.
Za przypomnienie mi recenzji, która skłoniła mnie do wydania kasy na największą wtopę mojego grania w ostatnich kilku latach, włączyłem w podziękowaniiu AdBlocka.

I przez jakiś czas tak pewnie zostanie.
Również z powodów wspomnianych wcześniej przez Ring5.

I mówię to z bólem - jeśli bowiem dalej będę się rozmijać z Myszastym w opiniach, to już w ogóle nie będzie tu kogo czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze, że przypomnieliście. Mi włączenie czy wyłączenie adblocka, różnicy nie robi, a dla was to zawsze jakiś grosz z reklam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądanie 90% stron w internecie bez tego dodatku było by bardzo utrudnione. Tak samo i ta strona się do tych zalicza. Można powiedzieć że reklama reklamą podparta. Jakby tego było mało strona dłużej się wczytuje i się przeglądarka ścina. Niestety ale bez tego dodatku się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jest prosta - wy nie dajecie reklam zasłaniających całą stronę, ja wyłączam... nie, adblocka to nawet nie mam... wiec wyłączam disconnecta i adguarda...
Przykro mi, że słabo już działa Opera 12 z PPM na reklamach by je blokować selektywnie. Do adblocka jest co prawda helper, ale że wolę adguarda, nie będę sie bawił w tworzenie własnych filtrów, sorry Winnetou, za dużo zachodu, sami na siebie ukręciliście ten bicz - wy, czyli ogólnie prowadzący portale internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te wszystkie wpisy zastanawiam się jakim cudem przez te wszystkie lata wytrzymałem bez jakiegokolwiek programu wyłączającego reklamy? ;D
Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o przyzwyczajenie. Jeśli ktoś od dłuższego czasu używa adblocka, to oczywiste, że będzie odczuwał znaczny dyskomfort jeśli nagle wyskoczą te wszystie reklamy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu moich poprzedników ma niestety rację. A dlaczego? Postaram się wyjaśnić w kilku punktach.
1. Reklamy są wyjątkowo inwazyjne, szczególnie na telefonie, gdzie graniczy z cudem wyłączenie takowej na stronie startowej. Nie lepiej było zrobić artykuł: "Prosimy Użytkowników o opinie ws. reklam na stronie" - co możemy zmienić etc. etc.?
2. Jakość artykułów jest niestety kiepska. Zdecydowanie lepsze recenzje gier można znaleźć na portalach zajmujących się sprzętem komputerowym niż tutaj - na portalu zajmującym się tematyką gier. Dodatkowo wzbogacone są o kwestie techniczne, które tutaj są sprowadzane do słów "gra u mnie działa dobrze". Takie traktowanie po macoszemu dość ważnego elementu gier jest zabawne.
3. Przepraszam za słowo, ale "prostactwo" chyba pasuje najlepiej. Przytoczę artykuł Myszastego o Wiedźminie, gdzie wspomniał o dość ważnej zależności Ciri - Emhyr. Ponad 100 komentarzy Użytkowników, z czego większość wyrażających niezadowolenie związane ze spoilerem. Oczywiście "autor" w żaden sposób się do tego nie odniósł. Treść również nie została zmieniona. Dlatego "prostak" to chyba najłagodniejsze słowo, przykro mi.
4. Promocje w sklepie to jakiś żart. TWoM za 54pln - super okazja. Wersja cyfrowa. Grę można dostać w pudle z plakatami za niecałe 50 złotych. Tego typu "promocji" jest na pęczki.
5. Moderatorzy... Jeden z użytkowników zwrócił się do mnie po nazwisku, poprosiłem moderatora o usunięcie mojego nazwiska, bo nie wyrażam na to zgody. Użytkownik oczywiście nie miał prawa go znać, bo nigdzie go nie podaję (tylko w sklepie gram). Dostałem odpowiedź typu "pewnie gdzieś sobie znalazł w internecie"... Tak zwraca się moderator do użytkownika? Przy poruszaniu spraw dotyczących danych osobowych? Śmiecie żartować.

Mam nadzieję, że wyciągniecie jakieś wnioski z opinii Użytkowników. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O proszę, właśnie byłem świadkiem jakże ciekawej sytuacji. Przed chwilą wszedłem na forum z mojego Nexusa 5 i co widzę? Oczywiście, wiadomo, że reklamę, ale... nawet po znacznym przybliżeniu strony, przycisk "Pomiń reklamę" jakoś nie może zaskoczyć i mało tego ta sytuacja ma miejsce za każdym razem, kiedy pojawia się reklama, czyli dokładnie to samo, co napisał Ring5. To skłoniło mnie do zainstalowania Adblock''a na moim Androidzie. Przykro mi drogi gram.pl, ale w tej chwili ostatecznie się wypaliliście. Dobranoc i miłych snów.

20141213001116

20141213001153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 00:18, pawbuk napisał:

Patrząc na te wszystkie wpisy zastanawiam się jakim cudem przez te wszystkie lata wytrzymałem
bez jakiegokolwiek programu wyłączającego reklamy? ;D


:DD

Chyba bym oszalał, w sieci jest tyle wyskakujących okien, banerów na pół ekranu, zabaw w łapanie króliczka by zamknąć reklamę i tysięcy innych pierdół, łącznie z całkiem prawdopodobnym odpalaniem innych okien w tle, że nie wyobrażam sobie jak ktoś może wytrzymać bez tego. Nie mówiąc już o ''onetowych'' slajdach (na które też oczywiście są addony), czy setkach przycisków odnoszących się do mediów społecznościowych. Parodia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, ktoś napisał: "To co zobaczyłem potem to nieczytelna i przesycona grafikami strona. A wiecie jak ładny jest gram bez tego wszystkiego?"
Trafił w punkt. No właśnie - jest naprawdę bardzo ładny, czytelny i przyjemny. Ale tylko tak.

Bez tego pełnoekranowe reklamy, piękna pajęczynka ponad 25 wywołań rożnych stron licząc razem z fejsbukiem i tłiterem, filmiki, reklamy powplatane w strony...

I jeszcze czytam, ze tę zapowiadana rewolucję na gramsajtach plusz strzelił? No proszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Rozumiem, że dla różnorakich serwisów dochód z reklam to kwestia być albo nie być dlatego nigdy nie instalowałem adblocka i nie zamierzam.
Reklamy nic mnie nie kosztują, bywają upierdliwe i owszem, ale wiem, że są konieczne.
Komfort użytkowania z takowymi jest niższy, tyle że mi wielkiej różnicy ich obecność nie robi, a Wam jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak duża część gramowiczów wcześniej - spróbowałem i nic z tego. Za dużo uprzykrzaczy niestety tutaj macie. Już wolałbym opłacać jakiś miesięczny abonament w rozsądnej kwocie, niż walczyć z tymi reklamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 00:48, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A gdzie to przeczytałeś??


W tym wątku. Ja sprawy nie śledzę generalnie, nie interesuje mnie, ale jak już sobie
takie żarty stroimy, że "nieuciążliwe", to zacząłem czytać opinie... Wracając do meritum, jeszcze raz powtórzę: można stworzyć stronę znacznie bardziej uciążliwą, ale gramowi też naprawdę daleko do nieinwazyjnych reklam. Pewno powiecie, że IGN-owi czy innemu Destructoidowi też? No więc i tam nie wyłączam.

A płacić bym płacił, ale raczej za papierową gazetę. (dobrą, a nie CDA! :D) Za portal? To chyba tylko dodatkowo z profesjonalnymi recenzjami większości premier, za grama to może jakieś pisiont groszy czy tam 1-2 zł - i tak pewnie mniej wyciągniecie z odsłon jednej osoby z wyłączonym adblockiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu od lat tylko dlatego że adblok radzi sobie z nachalnymi reklamami jakie serwujecie. Jeśli zrobią się naprawdę uciążliwe jak na innych portalach - czyli wyskakującymi mimo adbocka - pożegnamy się , z pewnym żalem z mojej strony bo jednak trochę przywiązałem się do gram.

Tak naprawdę to może byście się zastanowli dlaczego takie programy jak adblock wogóle powstają a nie płaczecie że spadają wam zarobki. Ja wcale nie chcę instalować mnóstwa dodatków do przeglądarki , ale muszę jeśli chcę mieć minimum komfortu. Przykładowo telewizji nie się już oglądać bo co chwila reklamy. Z internetu też robi się syf który ratują jedynie takie programy jak adblock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 01:27, Herr_Pietrus napisał:

> A gdzie to przeczytałeś??

W tym wątku. Ja sprawy nie śledzę generalnie, nie interesuje mnie, ale jak już sobie
takie żarty stroimy, że "nieuciążliwe", to zacząłem czytać opinie...


A wypowiadał się na ten temat któryś z pracowników gram.pl? No właśnie. Niektórzy użytkownicy nie związani z serwisem po prostu wiedzą lepiej co się w nim dzieje oraz czy i jakie zmiany będą lub nie będą wprowadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AdBlocka nigdy nie wyłączę, dla żadnej strony. Internet teraz to jedno wielkie zbiorowisko reklam. Kiedyś ich nie było prawie wcale a jakoś to nie przeszkadzało aby ludzie tworzyli ciekawe strony i pisali fajne teksty. Teraz za to reklamy wylewają się z monitora i przeszkadzają jak cholera i te na gram.pl też do przyjaznych nie należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NoScript > Adblock

Z ciekawości wyłączyłem Adblocka dla gram i nie widzę żadnej różnicy, wciąż zero reklam. Jedyny szczegół, że teraz zniknęła ramka "Prosimy o wyłączenie Adblocka". Spoko, nie ma problemu, mogę dodać wyjątek w Adblocku dla gram.pl :D

NoScript wymiata i to jest podstawa i bije Adblocka na głowę, ale najlepiej mieć oba. Na gram wykrywa u mnie i mam ustawione blokowanie:
- facebook.net
- doubleclick.net
- typekit.net
- google-analitycs.com
- googleadservices.com
- smartadserver.com
- facebook.com

Włączyłem stronę na Chrome gdzie nie mam żadnych wtyczek żeby sprawdzić jak to wygląda i to jest masakra z tymi reklamami, nawet tło jest reklamą i weź teraz szukaj bezpiecznej przestrzeni żeby kliknąć po to by np. odznaczyć zaznaczony tekst tak żeby nie otwierało jakiejś nowej strony albo odznaczyć ramkę z filmem z YT żeby działało przełączanie kart Ctrl+Tab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować