Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lubisz czytać gram.pl? Wyłącz Adblocka

181 postów w tym temacie

Ekipa gramu dając ten artykuł, zapewne nie spodziewała się, że oberwie rykoszetem w postaci wypunktowania, przez kilku ludzi, problemów/rzeczy do naprawy na portalu.

Zostaje tylko pytanie, czy te ww. problemy zapisują i będą próbować coś z tym zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajcie opcję dobrowolnej dotacji zaczynającej się od jakiejś symbolicznej kwoty np 1-2zł [bo wiadomo, że taki system musi mieć jakiś sztywny limit minimalny, żeby dowcipnisie nie wysyłali wam przelewem po 5gr zawieszając system odpowiedzialny za pośrednictwo płatności] obok tej prośby o wyłączenie reklam która bije w oczy użytkowników adblocka i po problemie.
Kto chce siedzieć na adblocku a jednocześnie uznaje wasz serwis za wart dotowania - wyśle wam jakieś pieniądze, kto nie chce robić przelewu wyłączy adblocka, trzecia grupa która uważa, że jakość u was jest obecnie mizerna a reklamy natarczywe [z czym z bólem jako jeden z tych starych userów muszę się zgodzić] dalej będzie korzystać z adblocka i was nie wesprze dotacją.
System idealny, wszystkie opcje otwarte.

Chyba, ze chcecie iść drogą innych serwisów gdzie dla użytkowników adblocka stopniowo będziecie blokować content np wyświetlanie screenów, filmów itp itd - wtedy pozostanie nam jedynie strzelić facepalm i odśpiewać żałobniaka nad finalnym gwoździem do trumny.

P.S.
Tak czysto formalnie skoro już ludzie tu piszą czy adblocka wyłącza czy nie - sam z niego nie zrezygnuję bo macie, wbrew temu co twierdzicie, upierdliwe reklamy. Bardzo upierdliwe. Aczkolwiek gdybym miał opcję dobrowolnej dotacji - to pewnie z sentymentu i nadziei [matki głupich która umiera ostatnia] na jakieś zmiany wysłał bym wam raz na jakiś czas dotację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 14:26, Pietro87 napisał:

P.S.
Tak czysto formalnie skoro już ludzie tu piszą czy adblocka wyłącza czy nie - sam z niego
nie zrezygnuję bo macie, wbrew temu co twierdzicie, upierdliwe reklamy. Bardzo upierdliwe.


To.

A propos. Jest wiele innych programów blokujących takie rzeczy nie tylko Adblock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest system dotacji w postaci sklepu :) Nie sądzę żeby mieli aż tak małe zyski, że muszą prosić o wyłączenie adblocka. Jak ktoś tam od czasu do czasu kupi, to nie da się powiedzieć, że nie wspierał strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie problem polega na tym, że Wasze reklamy są dośc inwazyjne. Za każdym wejściem na stronę - ogromny na całą stronę banner z reklamą, otworzenie newsa - ogromny baner na całą stronę z reklamą. Jak chce się przeczytac kilka artykułów to jest jednak dośc irytujące.
Jakieś drobne reklamy na górze strony czy po bokach mi nie przeszkadzają, ale ta jedna gigantyczna reklama już tak...

I choć sam nie uzywam tego programu to już nie raz mnie zirytowaliście tą reklamą, tak więc jestem w stanie zrozumieć osoby, które to blokują. Zmieńcie zasady ich wyświetlania to ludzie przestaną je blokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I, jak widze, mamy tradycyjna na gramie sytuacje. Robi sie shitstorm, ludzie proponuja rozne rozwiazania, sposoby rozwiazania problemu tak, by wilk byl syty i owca cala, i co? I zapadla kompletna cisza, nikt "zielony" nie raczy nawet skomentowac czy przyznac, ze moze z ta "nieinwazyjnoscia" troche przegieto.

Drogi Gramie, wezcie sie w koncu w garsc, wprowadzcie, do jasnej Anielki, program lojalnosciowy, konkurencyjne ceny (Black Flag u was za 190, w necie mozna kupic za 150, chyba tylko Media Markt jest drozszy) i nie bedziecie musieli zebrac o to, by nie blokowac reklam, bo nie nadazycie z realizacja zamowien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wyłącz Adblocka"

Hahahaha... Nie.
Ten serwis i tak jest już pełen sponsorowanych artykułów i materiałów reklamowych prowadzących do waszego sklepu, których nijak Adblock nie jest w stanie wyłapać. Nie mam zamiaru ułatwiać wam zadręczania odbiorcy bezmyślną "spampapką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączę Adblocka. Chyba bym oc.. siwiał, gdybym miał się użerać z reklamami. Co ja nie mam co robić, tylko klikać w krzyżyki i non-stop kółkiem kręcić? Fakty są takie, że poza układem strony głównej, części newsowej i sklepu, modernizacja ominęła 90% pozostałych elementów takich jak forum czy gramsajty - wszystkie doskonale pamiętają czasy świetności CD Projektu. Od tamtej pory nie zmieniło się nic lub prawie nic. No może poza implementacją systemu reklam. No i wracamy do punktu wyjścia. :) Tak więc zanim poprosicie o wyłączenie Adblocka, zadbajcie o motywację użytkowników. Ukryta groźba "wyłączcie Adblocka albo powitajcie abonament" brzmi w tym kontekście jak obelga pod moim adresem. Jazda, wprowadźcie opłaty, a z pewnością będzie to mój ostatni pobyt na Gram.pl. Ja na tym nie stracę nic (czytam również zachodnie portale) w przeciwieństwie do Was, bo stracicie: czytelnika, potencjalne dochody z reklam (kto wie, może bym i wyłączył AB) oraz klienta sklepu. Wybór należy do Was. Czy ktoś z Gram.pl odpowie na zarzuty i ustosunkuje się do różnych tematów tu poruszonych, czy tradycyjnie nabieramy wody w usta po pierwszych wypowiedziach?

Tak swoją drogą - na stronę główną nie wchodzę od lat, newsy czytam przechodząc najpierw przez nagłówki forum - bo takiego mam stajla, a wszystko przez "przyjazną" strukturę serwisu ustaloną lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adblock wyłączony. Jakoś to będzie wolę parę reklam a potem przynajmniej mogę przeczytać świetne artykuły. W innych serwisach nie dość, że pojawia się mnóstwo reklam to jeszcze treści na tych portalach są beznadziejne. Dziękuję za świetne redagowanie newsów i nie zwracajcie uwagi na osoby, które zarzucają wam, że macie spóźnione newsy albo są bezsensu. Bo trzeba na prawdę nie mieć niczego innego do roboty tylko siedzieć i szukać informacji... Ja tutaj zaglądam codziennie ale mam w nosie to, że w innym serwisie coś się pojawiło wcześniej albo jakaś informacja już się w mediach pojawiła. Jak będzie na gram to przeczytam jeśli nie to sobie znajdę... Poza tym przecież nikt nikogo nie zmusza do czytania gramu. Jak chcesz być faktycznie na bieżąco to zagląda się do kilku serwisu nie tylko tych polskich, to jest branża gdzie nie można się ograniczać tylko do jednego źródła informacji nie raz trzeba samemu sporo czasu spędzić na przekopywaniu internetu w poszukiwaniu jakiegoś strzępka informacji. Niektórzy chyba chcą aby wszystko mieli w jednym miejscu, wszystko podane na tacy, bez wysiłku. Ja was cenię za szczere podejście do pracy i za pasję, bo faktycznie w waszych tekstach, recenzjach, felietonach itd.to widać. Pozdrawiam serdecznie całą redakcję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru dodawać waszej strony jako wyjątku w Adblocku i jak chcecie to nawet sobie blokujcie stronę, przejdę do konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 16:53, TomekVader83 napisał:

szczere podejście do pracy


Czyli chcesz mi powiedzieć, że wszystkie dotychczasowe komentarze, w których wypunktowano elementy portalu które kuleją/wymagają poprawy, są wyssane z palca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 15:49, Ring5 napisał:

Drogi Gramie, wezcie sie w koncu w garsc, wprowadzcie, do jasnej Anielki, program lojalnosciowy,
konkurencyjne ceny (Black Flag u was za 190, w necie mozna kupic za 150, chyba tylko
Media Markt jest drozszy) i nie bedziecie musieli zebrac o to, by nie blokowac reklam,
bo nie nadazycie z realizacja zamowien.


Swego czasu był bardzo fajny program lojalnościowy, w grach były kody rejestracyjne na stronkę i dostawało się wPLN w wysokości ok. 10% wartości produktu, a potem przy zakupie można było sobie obniżyć cenę kolejnych zakupów.
W pewnym momencie, nie wiedzieć czemu, zrezygnowano z tego, ale obiecano wprowadzić jakiś nowy program lojalnościowy. Kiedy to było? 2, 3 lata temu?
I dalej nie ma nic.

Kompania graczy ma nadal podobny program z punktami za rejestrację gier i można sobie o kilkanaście procent (albo i więcej) obniżyć cenę kupna nowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 20:41, SerwusX napisał:

Swego czasu był bardzo fajny program lojalnościowy


To byl program lojalnosciowy CD Projektu, nie gramu.

Dnia 13.12.2014 o 20:41, SerwusX napisał:

W pewnym momencie, nie wiedzieć czemu, zrezygnowano z tego


Wiedziec czemu. CDP zrezygnowalo z gramu, ktory stal sie osobnym tworem. Ale, jak napisalem wyzej, to nigdy nie byl program gramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 22:13, Ring5 napisał:

To byl program lojalnosciowy CD Projektu, nie gramu.

Jeden pies, Gram był w tamtych czasach portalem CD Projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować