Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zainteresuje się grami na PC?

48 postów w tym temacie

Bajkę pt. "Microsoft zainteresuje się grami na PC" słychać za każdym razem jak wychodzi nowy Windows, chyba już od czasów Visty. Nr 8 to też miały być cuda na patyku. Prawda jest taka, że MS ma głęboko graczy PC bo na tym praktycznie nic nie zarabia. Nie po to też ładują ciężką kasę w markę xbox by stwarzać sobie konkurencję. Na MS nie ma już co liczyć i można tylko mieć nadzieję, że nie będą rzucać kłód pod nogi. I to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle liczę, że jednak będzie dobrze :)

Jedyne co bym chciał to aby dodali Aero do Windows 10 a przejdę na pewno :D Podoba mi się Aero, a po tym co zobaczyłem w 8 sie załamałem. Zamiast iśc naprzód z wyglądem to cofneliśmy się do 95-98. (mówię o wyglądzie okienek, nie menu).

Mimo to jestem dobrej myśli, W końcu Microsoft wydaje "dobry" system co dwie edycje :D Win XP - OK, Win Vista - nope, Win 7 jest OK, Win 8 - nope, to Win 10 musi być dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 11:04, DODO1992 napisał:

Mimo to jestem dobrej myśli, W końcu Microsoft wydaje "dobry" system co dwie edycje :D
Win XP - OK, Win Vista - nope, Win 7 jest OK, Win 8 - nope, to Win 10 musi być dobre

Nieprawda. Windows XP na starcie miał opinię taką samą jak Vista. Dopiero Service Packi dały mu dobrą opinię.
Poprzednik XP - Millenium* - też zbyt dobrej opinii nie miał. Czysta 98 też nie, wersja SE tak.


*Windows 2000 nie był systemem przeznaczonym na rynek konsumencki, tylko rynek enterprise.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 jest porządnym systemem od strony technicznej, jednak jest nieprzemyślany pod kątem interfejsu. Kafelki są zbyt oderwane od reszty systemu a ich możliwości są bardzo małe.
MS w 2012 ruszył z motyką na słońce wypuszczając nieprzemyślany produkt widząc, że przespali okres smartfonowego boomu. To wręcz śmieszne, jak opieszale zachował się tak wielki gracz na rynku (tym bardziej, że systemy mobilne Windows Mobile tworzyli już dużo wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Windows 8 jest porządnym systemem od strony technicznej, jednak jest nieprzemyślany pod
> kątem interfejsu. Kafelki są zbyt oderwane od reszty systemu a ich możliwości są bardzo
> małe.
Ciekawe rzeczy powiadasz. Żaden system Microsoftu, którego używałem do tej pory, nie był takim gniotem technicznym, jak Windows 8. Po kilku godzinach pracy jedyne, co jeszcze można zrobić, to reset. W 7 takich problemów nie było, a 8 krztusi sam siebie. No i jest jeszcze kwestia updatów. Po pewnym czasie system przestał się mnie pytać, czy chcę zaktualizować do 8.1 (a nie chciałem), tylko po prostu to zrobił. Efekt? Parę programów przestało działać, błędu z pakietem office dalej nie naprawiono, firewall przestał działać permanentnie(!), ekran startowy rozjechał się i teraz nie widzę ekranu, w którym wpisuję hasło, komputer zaczął ścinać przy zużyciu procesora i RAMu w okolicach 25%... Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe rzeczy powiadasz. Żaden system Microsoftu, którego używałem do tej pory, nie
> był takim gniotem technicznym, jak Windows 8. Po kilku godzinach pracy jedyne, co jeszcze
> można zrobić, to reset. W 7 takich problemów nie było, a 8 krztusi sam siebie. No i jest
> jeszcze kwestia updatów. Po pewnym czasie system przestał się mnie pytać, czy chcę zaktualizować
> do 8.1 (a nie chciałem), tylko po prostu to zrobił. Efekt? Parę programów przestało działać,
> błędu z pakietem office dalej nie naprawiono, firewall przestał działać permanentnie(!),
> ekran startowy rozjechał się i teraz nie widzę ekranu, w którym wpisuję hasło, komputer
> zaczął ścinać przy zużyciu procesora i RAMu w okolicach 25%... Mógłbym tak wymieniać
> w nieskończoność.

Ciekawe rzeczy ty opowiadasz bo mam ten system w lapku już drugi rok ;) Żadnego formatu, żadnej zabawy z defragmentacją nic i działa jak od nowości :) Kafelki faktycznie słabo się sprawują, ale jako całość działania systemu nie ma co narzekać. A łatkę 8.1 polecam zainstalować bo jeszcze dodatkowo poprawia działanie systemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to jest jak wiele osób wychwala liczby Windowsa 8 i Windowsa 8.1 jeśli chodzi o udział w rynku tylko jest taki problem że procentowo oba windowsy łącznie nie mogą się zbliżyć do szczytowego osiągnięcia Visty czyli cholerne 19% rynku a co dopiero XP i Seven. Druga sprawa jak Windows 10 wyjdzie to Microsoft skończy użeraniem się jeśli chodzi o support tej pomyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 13:00, m4t0 napisał:

Jak volvo wypuści HL3 to M$ zainteresuje się grami na PC :)


Volvo nigdy nie wypuści HL3 :P

A w takie obiecanki niebardzo chce mi się wieżyć gdyż 8 miała być tym obiecanym systemem dla graczy a jak wyszło każdy widzi. Zgadzam się, że był to spory krok w tył podyktowany chęcią zaistnienia na urządzeniach mobilnych. Mam cichą nadzieję, że 10 będzie ciekawsza pod tym względem gdyż od tego właśnie uzależnie opcję systemową mego przyszłego lapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech oni lepiej nic nie robią, od dawna mają PC w dupie, a gadki o większym wspieraniu gier były już od czasów Visty albo i wcześniej. PC radzi sobie świetnie bez ich kiepskich pomysłów, wystarczy że Microsoft wyprodukował kiepską konsolę do gier, niech chociaż w PC nie mieszają. Zróbcie jak najmniej awaryjny system, a resztę zostawcie Valve, Nvidii i innym kompetentnym firmom które robią coś sensownego dla blaszaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 12:58, Numenpl napisał:

Najlepsze to jest jak wiele osób wychwala liczby Windowsa 8 i Windowsa 8.1 jeśli chodzi
o udział w rynku tylko jest taki problem że procentowo oba windowsy łącznie nie mogą
się zbliżyć do szczytowego osiągnięcia Visty czyli cholerne 19% rynku a co dopiero XP
i Seven.

W czasach, gdy zaczynamły tamte systemy nie było konkurencji w postaci Androida/iOS. Poza tym, rynek enterprise nie tak dawno zakończył migrację z XP na 7 i nie będą szybko robić kolejnej migracji na Win8, bo to wymaga zmian w ich systemach oraz dodatkowych szkoleń dla pracowników.

Dnia 15.12.2014 o 12:58, Numenpl napisał:

Druga sprawa jak Windows 10 wyjdzie to Microsoft skończy użeraniem się jeśli
chodzi o support tej pomyłki.

Najpierw muszą skończyć z supportem Win7, by kończyć support z Win8/8.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi, ludzie. W tym roku MS zrezygnował z GfWL i ogłosił, że zamknie tę platformę. Dzięki czemu wiele gier ma ją usuniętą, część przeniosła się po prostu na Steama. To nie jest wspieranie gier? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę.
Aby odpalić grę będziesz musiał ją przypisać do swojego konta M$ i anie jej nie sprzedasz ani nic z nią później nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft przy którym numerku windy zainteresuje się PC ? Wsparcia dla XP i Visty już nie ma, dla W7 ma się zakończyć w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować