Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zainteresuje się grami na PC?

48 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2014 o 11:03, Henrar napisał:

Microsoft niech się skupi na tym, by DirectX12 było dobrym API. Tak pomogą graniu na
PC. W innym przypadku raczej mu zaszkodzą.


Amen.
Kolejnemu badziewiu typu GFWL mówimy stanowczo dziękuje. Bo to raczej jedyne "innowacje" jakie MS posiada dla platformy PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, system nie dał mi wyboru i aktualizacja 8.1 - czyli ta, która posypała mi firewalla, ekran logowania i jeszcze parę innych rzeczy - zainstalowała się tak czy siak.
Windowsa 8 też mam w laptopie drugi rok, ale gdybym miał wybór, to wziąłbym komputer z W7, ale w sklepie już nie było takowych.

Co do udziału w rynku określonych systemów - śmiechu warte. Kupując laptopa w sieciówkach praktycznie nie ma się wyboru, tylko trzeba wziąć jedyny słuszny system, czyli ten najnowszy, choćby nie wiadomo jaki to był bubel. :/ Powinni podawać osobno dane ile osób faktycznie KUPIŁO samą licencję na system.

Nie miałem wyboru, to fakt. Ale teraz, jaku student, mam dostęp do programu Dream Spark i mogę sobie za darmo i legalnie ściągnąć praktycznie każdy program Microsoftu, tylko problemem jest to, że zmiana systemu = format, bo nie będę instalował dwóch naraz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy oni przestaną się pogrążać i kłamać. Niech się skupią na DX 12 to już będzie dobre posunięcie z ich strony by działał bardzo dobrze w grach. Mam również nadzieję że nie wymyślą nic tak idiotycznego pokroju GfWL ani nic innego godzącego w wolność gracza i jego wybory ;).

Swoją drogą wie ktoś ile waży Preview Windowsa 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 13:29, Henrar napisał:

Najpierw muszą skończyć z supportem Win7, by kończyć support z Win8/8.1

ta tyle że jakieś 6 - 8 miechów temu sami przyznali że jak 10 wyjdzie to z supportem dla win 8/8.1 skończą szybciej niż z Win 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 14:01, vegost napisał:

Ah Windows 10 ? A już wyszedł Windows 9 ? Czy mi coś uciekło ? :P

Jak wyszło na jaw, że 10 będzie miała bardziej klasyczny pulpit to Microsoft olał 9(miała być taka jak ósemka czyt. taki 8.2). Po tym jak wszyscy zapowiedzieli, że po prostu poczekają 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupiłem licencję na windows 8 (kusząca cena, 100zł za windows? czemu nie). Używam go od beta testów, osobiście wywalił bym w pieruny te całe syfne kafle i dziwne zasuwające się okienko przy kliknięciu na tray''a od połączenia internetowego. Reszta ujdzie, szybko się włącza, w miarę sprawnie działa. Ale dalej zabiera kupę miejsca na dysku (po co?), żre dużo ramy, a pewien proces potrafi zarżnąć kompa (HDD 100%, procek też obrywa nieźle, głupi defender). Osobiście marzy mi się już przesiadka na linuxa, ale szkoda mi porzucać moje gry :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 15:26, Numenpl napisał:

ta tyle że jakieś 6 - 8 miechów temu sami przyznali że jak 10 wyjdzie to z supportem
dla win 8/8.1 skończą szybciej niż z Win 7.

Eee, not really.
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/lifecycle
Wsparcie dla Win7 kończy się 3 lata przed W8 i to w przypadku normalnego wsparcia (czyli wydawania nowych funkcjonalności) jak i aktualizacji zabezpieczeń. Jedyne co może przedłużyć wsparcie zabezpieczeń dla siódemki to duże użycie systemu przez korpo za parę lat, ale wątpię, by MS popełnił ten sam błąd, co przy XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> http://windows.microsoft.com/en-us/windows/lifecycle
> Wsparcie dla Win7 kończy się 3 lata przed W8 i to w przypadku normalnego wsparcia (czyli
> wydawania nowych funkcjonalności) jak i aktualizacji zabezpieczeń. Jedyne co może przedłużyć
> wsparcie zabezpieczeń dla siódemki to duże użycie systemu przez korpo za parę lat, ale
> wątpię, by MS popełnił ten sam błąd, co przy XP.

A jak te wsparcie wygląda? Przez te wszystkie lata żadnego nie zauważyłem. Odetną Win 7? I co powiedzą? Wyrzućcie bo mamy dla was DX 12 który zostanie zaimplementowany długi czas później? Bądźmy poważni. Usunęli Gfwl który był badziewiem? I co mam im za to dziękować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 16:40, MisioKGB napisał:

A jak te wsparcie wygląda? Przez te wszystkie lata żadnego nie zauważyłem.

Polecam włączyć historię aktualizacji w Windows Update i zobaczyć listę. Albo zainstalować czystego Windowsa bez żadnych aktualizacji i zobaczyć jak wygląda.

Dnia 15.12.2014 o 16:40, MisioKGB napisał:

Odetną Win
7? I co powiedzą? Wyrzućcie bo mamy dla was DX 12 który zostanie
zaimplementowany długi
czas później? Bądźmy poważni.

Tyle się mówi, że nowe Windowsy nie wprowadzają niczego nowego, ale jak już coś wprowadzą, to nagle jest narzekanie, że stare też by mogły to posiadać. Bądźmy poważni. DX to integralna część Windy i 12 wychodzi po zakończeniu wsparcia dla tego systemu, dlatego jej nie dostanie (Vista dostała DX11, bo wyszedł przed końcem wsparcia).
A co powie Microsoft? Nic. Nie musisz zmieniać Windowsa, możesz zostać na starym. Musisz się tylko liczyć z tym, że niczego nowego nie dostaniesz a później jak będzie jakaś krytyczna dziura w zabezpieczeniach systemu to nikt jej nie załata.

Dnia 15.12.2014 o 16:40, MisioKGB napisał:

Usunęli Gfwl który był badziewiem? I co mam im za to dziękować?

GfWL o ile wiem nie był integralną częścią Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 18:27, doctorwho napisał:

Może w końcu doczekamy się Gears of War 2 na PC!


Jedynka sprzedała się podobno zbyt słabo by ktokolwiek pomyślał o kolejnym porcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 13:29, Henrar napisał:

Poza tym, rynek enterprise nie tak dawno zakończył migrację z XP na 7 i nie będą szybko
robić kolejnej migracji na Win8, bo to wymaga zmian w ich systemach oraz dodatkowych
szkoleń dla pracowników.


Lol. Powinien byl zakonczyc dawno tam, gdzie traktuje sie powaznie kwestie bezpieczenstwa, ale kluczowe decyzje niekoniecznie podejmowane sa przez osoby swiadome zagrozen. Wciaz jest masa firm i urzedow na calym swiecie z wiekszoscia maszyn jadacych na XP, bo tak jak napisales - wymaga to zmian. A zmiany kosztuja, ktos musi wyjsc z inicjatywa, trzeba poswiecic czas, stary soft niekoniecznie musi w 100% poprawnie dzialac na nowszym systemie, etc. No i dochodza tez miliony urzadzen, bankomatow PoS, itp., ktore nie wszystkie korzystaja z wariantow embedded systemu XP, spora czesc jedzie na zwyklym XP SP3 (embedded sa lepiej zabezpieczone i niektore wersje maja jeszcze wsparcie do 2016-2019).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 18:55, Shinigami napisał:

> Może w końcu doczekamy się Gears of War 2 na PC!

Jedynka sprzedała się podobno zbyt słabo by ktokolwiek pomyślał o kolejnym porcie :P


Została wydana w naprawdę niefortunnym momencie, niestety. Dystrybucja cyfrowa dopiero raczkowała, za tryb multiplayer odpowiedzialny był GFWL (który przez pierwszy rok wymagał opłat, by cieszyć się całościowym pakietem oferowanych funkcji), a sprzedaż detaliczna przeżywała bardzo poważny kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 20:43, Principes napisał:

GFWL


Tak, to był jeden z doskonałych przykładów jak bardzo MS kocha granie na PC. Szczególnie jak stopniowo wycofywali się rakiem z tego poronionego pomysłu. Mam nadzieję, że nauczyli się na błędach i nie będą wymuszać w przyszłości instalacji podobnych rewelacyjnych systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czego oczekiwać. Z jednej strony w bogatych rękach Microsoftu siedzi cały system operacyjny na którym bawi się większość graczy PCtowych. W takim przypadku sky is the limit i można by zrobić naprawdę mnóstwo ciekawych rzeczy na które nikt poza nimi nie mógłby sobie pozwolić. Z drugiej jednak strony mamy GFWL które było porażką. Microsoft! Wpompuj ogromne ilości środków na stworzenie czegoś naprawdę dobrego wraz z Windows 10 albo sobie odpuść. Dość półśrodków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Usunęli Gfwl który był badziewiem? I co mam im za to dziękować?
> GfWL o ile wiem nie był integralną częścią Windowsa.

Nie był integralną częścią, ale brak jego uniemożliwiał odpalenie tytułów pewnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Porównywać 8 z 7 to tak jakby porównać Luksusowe ferrari z obdrapanym, ciężkim jak krowa
> polonezem.
Zgadzam się, też nie lubię tej zamulającej 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 15:18, Dracule-Mihawk napisał:

Mam również nadzieję że nie
wymyślą nic tak idiotycznego pokroju GfWL ani nic innego godzącego w wolność gracza i
jego wybory ;).

Swoją drogą wie ktoś ile waży Preview Windowsa 10?


Ach, przypominają się czasy premiery Fable 3 i męczenie się z zakładaniem konta GfWL, które było wtedy dziwnie połączone z xboxem.

Chociaż na PC gram mało to liczę na (realne) wsparcie Microsoftu dla Windowsa 10 w kwestii gier.No jest także opcja poczekania aż Steam OS wyjdzie w pełnej wersji i się trochę rozwinie, ale powątpiewam trochę w ten projekt.

Co do twojego pytania o rozmiar Windowsa 10 Preview, to plik ISO waży około 3,8 GB, a pobrać go możesz z oficjalnej strony Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować