Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zainteresuje się grami na PC?

48 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2014 o 23:37, Hepe napisał:

Co do twojego pytania o rozmiar Windowsa 10 Preview, to plik ISO waży około 3,8 GB, a
pobrać go możesz z oficjalnej strony Microsoftu.

A po instalacji orientujesz się ile ważny? Sporo więcej od Windy 7? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie był integralną częścią SYSTEMU OPERACYJNEGO. To, że gry wymagały go do działania nie jest z tym związane. To był osobny klient, osobny .exe do instalacji, który nie był dostarczany z Windowsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie i tak zawsze będzie rozbawiać statystyka menedżera zadań, która pokazuje zużycie dysku na poziomie 99% przy odpalonej Mozilli, Spotify i nic poza tym. Uroki 8.1 :'') mój ojciec nadal pracuje na 7 i wszystko chodzi mu wielokrotnie szybciej i nie wiem, czy jest to kwestia wadliwości mojego komputera (HP) czy wadliwości Windowsa. A co do gier... Obiecanki, cacanki i puste założenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2014 o 09:14, Krzych_Ayanami napisał:

Mnie tam windows 8 z kafelkami bardzo się podoba.
To doskonałe rozwiązanie - jak się ma ekran dotykowy i można dzięki nim uruchamiać programy.

Pisz za siebie, bo ja siedziałem na lapie z ekranem dotykowym i obydwoma wersjami ósemki. I nawet wtedy obsługa za pomocą kafelków jest do bani bo i tak żeby cokolwiek ustawić trzeba bawić się z klasycznym panelem sterowania. Sam interfejs jest lata świetlne za iOS''em i Androidem(na tablecie mam wersję 4.4.2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak już napisałem, system nie dał mi wyboru i aktualizacja 8.1 - czyli ta, która posypała
> mi firewalla, ekran logowania i jeszcze parę innych rzeczy - zainstalowała się tak czy
> siak.
> Windowsa 8 też mam w laptopie drugi rok, ale gdybym miał wybór, to wziąłbym komputer
> z W7, ale w sklepie już nie było takowych.
>
> Co do udziału w rynku określonych systemów - śmiechu warte. Kupując laptopa w sieciówkach
> praktycznie nie ma się wyboru, tylko trzeba wziąć jedyny słuszny system, czyli ten najnowszy,
> choćby nie wiadomo jaki to był bubel. :/ Powinni podawać osobno dane ile osób faktycznie
> KUPIŁO samą licencję na system.
>
> Nie miałem wyboru, to fakt. Ale teraz, jaku student, mam dostęp do programu Dream Spark
> i mogę sobie za darmo i legalnie ściągnąć praktycznie każdy program Microsoftu, tylko
> problemem jest to, że zmiana systemu = format, bo nie będę instalował dwóch naraz. :)
>
>
Bzdury waćpan opowiadasz. Po pierwsze to W8.1 sam się nie aktualizuje. Musiałeś się zgodzić tylko nie jesteś świadomy kiedy to zrobiłeś (więc wydaje Ci się, że sam z siebie to zrobił). Po drugie to np. w x-komie możesz kupić laptopa bez systemu nawet w tej chwili. Praktycznie każdy model jest albo z Windowsem albo bez systemu. Także strzeliłeś jak łysy grzywką o parapet z tymi sieciówkami, w których niby wszędzie wciskają Windowsa. Ja sam używam W8.1 i uważam, że technicznie to najlepszy system MS. Na "siódemce" miewałem bluescreeny podczas renderowania a w 8.1 jeszcze nigdy. Nawet nie wiem jak wygląda bluescreen na "ósemce". A wygląd? To już kwestia gustu. Może się komuś nie podobać. Jak dla mnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem niektórych hejtów, ludzie chyba korzystali z Win 8 tuż po release przez 5 minut.

Mam i na stacjonarnym i na latopie Windows 8.1 z Update 1 i jest to genialny system. Działa mi znacznie szybciej niż Win 7, włącza się w moment (nawet przed tym jak miałem SSD ;) i ma znacznie lepsze (i łatwiej dostępne) power toolsy.

W Win 8.1 klikasz prawym na "przycisku start" i masz wszystkie narzędzia pod ręką. W Win 7 trzeba było grzebać albo z konsoli odpalać.

W Win 8.1 miałem jednego bluescreena - jak mi appa graficzna skillowała sterownik graficzny. W Win 7 miewałem częściej. Podobnie kwestia deaktywowania wymogu podpisu cyfrowego do sterownika (potrzebne gdy np tworzę sobie customowe urządzenia USB) - w Win 8 robię to w wygodnym menu od ręki - w Win 7 trzeba było grzebać (i potem mi force''owało na pół pulpitu napis "TEST/DEVELOPER MODE"...

Kafelki może nie są świetne, a nawet daleko im do tego, ale sam system od strony technicznej jest najlepszym systemem od czasów Win XP, który pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Porównywać 8 z 7 to tak jakby porównać Luksusowe ferrari z obdrapanym, ciężkim jak
krowa polonezem.
> Zgadzam się, też nie lubię tej zamulającej 8.

Problem w tym że mi chodziło o 7.
8 jest jak najbardziej ok, a 8.1 jeszcze lżejsza i wydajniejsza w grach.
2 systemy zainstalowane i TAK SAMO skonfigurowane.
Gry dostają na 8.1 kopa o jakieś 25%. zero problemów z dzwiękiem + zwiększona płynność gier.
Obok na 7-ce: charatają jak świnie (testowany NFS Rivals, Watch_Dogs i AC Unity). (Framerate + dzwięk który nie wiem czemu charczał bądz zapętlał / powtarzał wypowiadane kwestie w grach)
Więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować