Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Szokująca kampania UNICEF-u z wykorzystaniem gry

54 postów w tym temacie

Szokujące, jednak nawet dla "growych" wyjadaczy.
Niestety, to będzie miało słabe przełożenie na realne działania.

Przez chwilę będzie to tematem rozmów, a już po obiedzie, najpóźniej do kolacji wszyscy o tym zapomną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc, nie mam odwagi żeby to oglądać.

Szokująca jest sama historia i myśl, że to miała być gra.
Tak naprawdę, to jest tylko pokaz szkiców koncepcyjnych, a ludzie zaczęli wychodzić, na myśl, że to ma być gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pojęcia, dlaczego ci ludzie nagle zaczęli wychodzić, skoro gra porusza realne
> problemy...

Bo większość nie dopuszcza do siebie myśli ze te sytuacje mogłyby mieć cnoty miejsce a co gorsza wydarzyły się naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 16:22, Prince_Miki napisał:

Nie mam pojęcia, dlaczego ci ludzie nagle zaczęli wychodzić, skoro gra porusza realne
problemy...

Bo jest widok, którego człowiek nie jest w stanie znieść. :P W mediach też nie mogą tego pokazywać. Ot, ludzka rzecz. Dla nas to niepojęte, bo nie widzimy tego na co dzień, ale jak nam pokażą takie sceny choćby na filmie dokumentalnym, to człowieka po prostu "wraca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale mi reakcje tych ludzi wyglądają na ,,wyreżyserowane''''.Nie mówię, że ta gra nie porusza ciężkich tematów, ale tak to dla mnie wygląda.Oczywiście nie jestem pewien, ponieważ tam nie byłem, jeżeli ktoś coś więcej wie na ten temat to z chęcią go wysłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, dlatego widzowie moim zdaniem powinni się nieco przemóc i zobaczyć, co naprawdę ma miejsce w Południowym Sudanie (i zresztą nie tylko tam), okazując w ten sposób solidarność. Poza tym nawet jeśli widz taki widok przeżywa, co jest oczywiście normalne, to i tak doświadcza jedną setną tego, co muszą znosić na co dzień dzieci w niektórych krajach afrykańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bo większość nie dopuszcza do siebie myśli ze te sytuacje mogłyby mieć cnoty miejsce
> a co gorsza wydarzyły się naprawdę.
A może po prostu przyszli na targi gier by zobaczyć nową grę, a tu się okazuję, że ktoś znowu zamierza im moralizować i szokować, a gra była jedynie pretekstem, wabikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 16:45, Prince_Miki napisał:

Ja rozumiem, dlatego widzowie moim zdaniem powinni się nieco przemóc i zobaczyć, co naprawdę
ma miejsce w Południowym Sudanie (i zresztą nie tylko tam),

Tylko, że jak zaczęli wychodzić to jeszcze nie było wiadomo o co właściwie chodzi... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to mało obeszło. Nie podoba mi się fakt wykorzystywania imprez branżowych do celów promowania jakichś organizacji. Za chwilę to samo zrobi Greenpeace albo Czerwony Krzyż albo jeszcze ktoś inny. Jak ktoś nie zwraca uwagi na problem to proszę mu na siłę i trochę podstępem nie pchać tego problemu pod nos. Mnie naprawdę nie obchodzi jak się strasznie ludziom w Afryce żyje i nie chciał bym widzieć takich rzeczy na imprezach z grami albo nie wiem... na pokazie filmu między trailerami. Pewnie ktoś powie, że każda okazja jest dobra aby poruszać takie tematy, ale ja tak nie uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a wiesz, że o tym nawet nie pomyślałem? To bardzo możliwe, bo sam też byłbym oburzony, jakbym poszedł na targi gier, a tam zamiast zapowiedzi jakiegoś nowego, interesującego tytułu, pojawiłaby się jakaś akcja typu Czerwony Krzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 16:50, One_of_the_Many napisał:

A może po prostu przyszli na targi gier by zobaczyć nową grę, a tu się okazuję, że ktoś
znowu zamierza im moralizować i szokować, a gra była jedynie pretekstem, wabikiem.


No właśnie. Bo przecież gra = fun, czyli generalnie Mario & Sonic.

Z takim podejściem gry jeszcze długo nie pozbędą się łaty medium niepoważnego, choć mają ogromny potencjał na bycie czymś znacznie większym, głębszym i pojemniejszym niż inne media elektroniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 17:00, artistic111 napisał:

Jak ktoś nie zwraca uwagi na problem to proszę mu na siłę
i trochę podstępem nie pchać tego problemu pod nos.


Drzwi były otwarte.

Dnia 15.12.2014 o 17:00, artistic111 napisał:

Mnie naprawdę nie obchodzi jak się strasznie ludziom w Afryce
żyje i nie chciał bym widzieć takich rzeczy na imprezach z
grami albo nie wiem...


No pewnie. Jak oni śmieli zmącić święty spokój Pierwszego Świata. Batmanie, wracaj!

Dnia 15.12.2014 o 17:00, artistic111 napisał:

Pewnie ktoś powie, że każda okazja jest dobra aby poruszać takie tematy, ale ja tak nie uważam.


Nie każda okazja, ale ta na pewno była dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale denna reżyserka... nawet gameplayu nie pokazali, więc co tu ma szokować ?

Ludzie pewnie wychodzili bo spodziewali się coś zobaczyć,a nie usłyszeć jakąś historyjkę (ciężki temat to inna sprawa). W końcu to targi gier... ponoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować