Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Wybory Gramowiczów 2014

212 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2015 o 18:35, Gumisiek2 napisał:

A ja chętnie widziałbym weryfikację głosów.

Jak pisałem wcześniej - według mnie to bardzo dobry pomysł. Ktoś mógłby naprawdę zapracować na tytuł załóżmy "Gramsajtowicza Roku", a tu wygrywa inna osoba, która już się tak bardzo nie zasłużyła, ale za to oddawała głosy na siebie ze swoich multikont. Oczywiście jest to bardzo mało prawdopodobne, ale taki system to naprawdę świetna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 18:39, Prince_Miki napisał:

> A ja chętnie widziałbym weryfikację głosów.
Jak pisałem wcześniej - według mnie to bardzo dobry pomysł. Ktoś mógłby naprawdę zapracować
na tytuł załóżmy "Gramsajtowicza Roku", a tu wygrywa inna osoba, która już się tak bardzo
nie zasłużyła, ale za to oddawała głosy na siebie ze swoich multikont. Oczywiście jest
to bardzo mało prawdopodobne, ale taki system to naprawdę świetna rzecz.

Stary, oddałem na Ciebie głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 18:42, Chaotizz napisał:

Stary, oddałem na Ciebie głos.

Dzięki wielkie. :) Nie chcę wyjść na lizusa, ale uważam, że są osoby, które bardziej na ten tytuł zasługują ode mnie, ale jeszcze raz dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 18:35, Gumisiek2 napisał:

A ja chętnie widziałbym weryfikację głosów.


Na czym miałby polegać ta weryfikacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 19:03, rob006 napisał:

Na czym miałby polegać ta weryfikacja?


Sprawdzenie tego, kto głosował na daną osobę (o ile jest to możliwe), po czym sprawdzenie w bazie użytkowników wszystkich użytkowników, a przynajmniej tych, których nie kojarzy się z forum, przy szczególnym zwróceniu uwagi na nowe konta, które powstały w ciągu kilku ostatnich dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna logiczna rzecz jaka się tu kłania, to opcja oddania głosu od konkretnego statusu, np od brygadzisty w górę. Tudzież opcja oddania głosu osoby która ma konkretny staż tj np konta muszą być starsze niż 30-60-90 dni. wykluczyło by to kompletnie jakiekolwiek spekulacje o nabijanie wyników multikontami [swoją drogą smutnym gościem trzeba być, żeby trzepać sztuczne statystyki, byli tu na gramie tacy swego czasu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 19:08, Gumisiek2 napisał:

Sprawdzenie tego, kto głosował na daną osobę (o ile jest to możliwe), po czym sprawdzenie
w bazie użytkowników wszystkich użytkowników, a przynajmniej tych, których nie kojarzy
się z forum, przy szczególnym zwróceniu uwagi na nowe konta, które powstały w ciągu kilku
ostatnich dni.


To o czym piszesz to zwykłe ustawianie wyborów. Można było od początku wprowadzać jakieś ograniczenia techniczne dla nowych kont, teraz to już trochę po fakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 19:45, rob006 napisał:

To o czym piszesz to zwykłe ustawianie wyborów.


Ustawianie wyborów to głosowanie na siebie z multikont.

Dnia 21.01.2015 o 19:45, rob006 napisał:

Można było od początku wprowadzać jakieś ograniczenia techniczne dla nowych kont, teraz to już trochę po fakcie.


Pewnie i można było, ale nie zostały wprowadzone, z tym nie do mnie. A w związku z tym, że ograniczenia techniczne nie zostały wprowadzone, proponuję zwykłe ręczne sprawdzenie mniej znanych kont, które brały udział w głosowaniu. Nie mam pewności, czy administratorzy mogą podejrzeć, kto i jak zagłosował, ale podejrzewam, że tak. Głosów nie ma dużo, więc to chwila roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 20:18, Gumisiek2 napisał:

Ustawianie wyborów to głosowanie na siebie z multikont.


Ustawianie wyborów to decydowanie które głosy są ważne, a które nie. Kto wg ciebie miałby się tym zająć? Może oszczędzić mu fatygi i pozwolić od razu wybrać zwycięzców?
Zresztą to nie zawody o złote kalesony, jeśli cały plebiscyt ma się odbywać w tle oskarżeń o oszustwa to lepiej od razu sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze rob006 prawi. Wiecie - to jest swego rodzaju społecznościowa zabawa, ale i też forma wyróżnienia członków naszego community. Oczywiście - będą nagrody, pojawi się wyróżnienie, ale traktujmy to jako zabawę, a nie wyścig. Bo według tego wszystkiego to zaraz dojdziemy do momentu, gdzie osoby posiadające WT mają powiedzmy 10 głosów, a ktoś kto jest Robotnikiem ma ich 0,01...

Swoją drogą powiem szczerze, że spodobało mi się rozpoczęcie kampanii larksona. Jeśli ktoś nie widział to zachęcam: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=889388&n=169.

Jakiś czas temu ktoś wspominał o tym, że dawno temu były kampanie wyborcze, sztaby... No, to mamy mały powrót do przeszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 20:44, Muradin_07 napisał:

Jakiś czas temu ktoś wspominał o tym, że dawno temu były kampanie wyborcze, sztaby...
No, to mamy mały powrót do przeszłości :)


To co zrobił lakrson nie ma nic wspólnego z tym co było kiedyś. To tylko wpis zachęcający do głosowania na niego. Kilka lat temu były prawdziwe sztaby i kampanie wyborcze. Kandydaci łączyli się z innymi userami i zachęcali różnymi aktywnościami ludzi do głosowanie na nich. To była piękna sprawa, bo w grę wchodziły nawet nieczyste zagrywki, przekupstwa, a nawet walki na noże (pojedynki w CoD-zie 4). Chciałbym do tego wrócić, ale społecznosć jest obecnie zbyt mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 22:10, Chaotizz napisał:

Kto to w ogóle ten larkson? Przecież to jakiś swieżak na forumku, zresztą jak większosć
kandydatów.

Chaotizz, nie szukaj zaczepki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 22:18, Muradin_07 napisał:

A to żeby być nominowanym trzeba mieć Własny Tytuł?

Nie, po prostu pytam kto to, bo nie mam pojęcia, a na forum jestem od dawna (z przerwami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 22:10, Chaotizz napisał:

Kto to w ogóle ten larkson? Przecież to jakiś swieżak na forumku, zresztą jak większosć
kandydatów.


Dlatego jest nominowany do gramsajtowicza roku, a nie do forumowicza roku. Jeżeli go nie znasz, to poznaj wchodząc na jego gramsajta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 20:26, rob006 napisał:

Ustawianie wyborów to decydowanie które głosy są ważne, a które nie.


Wygląda więc na to, że każde wybory samorządowe w Polsce są ustawione.

Dnia 21.01.2015 o 20:26, rob006 napisał:

Kto wg ciebie miałby się tym zająć? Może oszczędzić mu fatygi i pozwolić od razu wybrać zwycięzców?


Nigdzie nie powiedziałem, że ktoś na pewno głosował na siebie z innych kont. Zaproponowałem weryfikację głosów, aby wszystko było tip-top, bo nie lubię oszustw. Jak już bierzemy się za wybory, to zróbmy to porządnie.

Dnia 21.01.2015 o 20:26, rob006 napisał:

Zresztą to nie zawody o złote kalesony,


Toteż mam w głębokim poważaniu, kto wygra wybory.

Dnia 21.01.2015 o 20:26, rob006 napisał:

jeśli cały plebiscyt ma się odbywać w tle oskarżeń o oszustwa to lepiej od razu sobie odpuścić.


Wskaż mi miejsce, w którym oskarżyłem kogoś o oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze wokol tych wyborow robi sie smrod. Cos, co w zalozeniu mialo byc dobra zabawa, zaczyna sie przeradzac w przepychanki, insynuacje i podejrzenia. Srednio ciekawie.

By uniknac podejrzen, moge od razu powiedziec, ze na mnie glosowalo kilka osob z nowymi kontami. Pochwalilem sie nominacja na fejsie i kilku znajomych, ktorzy gram czytaja "pasywnie", zobowiazalo sie do zalozenia konta. Teraz tego zaluje, skoro zaczynaja sie teksty o zakladaniu multikont. Do konca zostalo jeszcze 10 dni, jesli takie jazdy sa juz teraz, co bedzie sie dzialo ostatniego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pochwalilem sie nominacja na fejsie i kilku znajomych, ktorzy gram czytaja "pasywnie", zobowiazalo sie do >zalozenia konta.

I właśnie to mnie najbardziej denerwuje przy "takich zabawach". Zamiast głosować na ludzi którzy naszym zdaniem na prawdę zasłużyli na wygraną, niektórzy głosują na dana osobę tylko dlatego, że to ich znajomy.
W sumie nie powinno mnie to dziwić, ale...

Ludzie trochę więcej "luzu" to nie są prawdziwe wybory na prezydenta czy coś innego równie ważnego. To tylko napis na forum, które z roku na rok ma coraz więcej wad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować