Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

"Ciche Wzgórze" - Seria Silent Hill

284 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2006 o 14:44, MacGregor napisał:

Nie. Jedynie w sieci dostępne są amatorskie spolszczenia.

CZy przetlumaczyki tam WSZYSTKO glownie chodzi mi o napisy na zdjeciach, scianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tu dużo gadać, druga odsłona Silent Hill to póki co najlepszy survival horror, jaki kiedykolwiek powstał. W umiejętny sposób połączono tam wątki pschylogiczne, z dramatem oraz horrorem. Sporo rzeczy nie pozostało wyjaśnionych co tylko potęguje nastrój niewiedzy i grozy. Potwory nie były tam tak nachalnie rozstawione jak w innych częściach, ale spotkanie ich dostarczało niesamowitych wrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza część to SH 1 oczywiście. Nie ma to jak podróż ulicami do wyznaczonego punktu a tu nagle przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości. To się nazywa klimat. Gra jest boska. Potem SH 2, SH 3, no i ten nieszczęsny SH 4. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:19, LINX21 napisał:

Najlepsza część to SH 1 oczywiście. Nie ma to jak podróż ulicami do wyznaczonego punktu a tu
nagle przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości. To się nazywa klimat. Gra jest boska. Potem
SH 2, SH 3, no i ten nieszczęsny SH 4. Pozdro



Silent Hill 1 nie miał tak wciągającej fabuły jak 2. W jedynce każdy kogo się spotkało miał bezpośrednie znaczenie dla głównego wątku, w SH2 ludzie których się spotykało nie mieli nic wspólnego z przygodą James''a, mało tego na każdego z nich miasto oddziaływało inaczej. W SH1 wszystko było jasne i klarowne bo to co się działo w mieście było konsekwencją rytuału przyzywania tego niby boga. W SH2 natomiast nie do końca było pewne czy to co widzi bohater to prawda czy też fikcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójka była według mnie lepsza niż jedynka. Nie było tych wszystkich bogów i innych reinkarnacji. Swoją drogą, jak grałem po jakimś czasie zauważyłem, że strasznie dużo tam biegania i naparzania potworów. SH 2 był bardziej... dramatyczny. Najlepszym połączeniem było by dla mnie: klimat z 2, bohaterka z 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 19:28, DragonLord napisał:

Czy Silent Hill 2 (PC) można jeszcze gdzieś zakupić (w rozsądnej cenie)?


Chyba jedynie na Allegro. W większych sklepach internetowych niestety brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ściągnąłem sobie Silent Hill 1 w wersji PC (jakaś domowa konwersja) no i nie działa.
Jest menu, wszystko ładnie,ale jak nacisnę PLAY to się robi czarny ekran ePSXe (bo na tym jest konwersja oparta, plik podstawowy instaluje się wraz z grą). Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:36, tykus napisał:

Co robić???


Jeżeli umiesz to możesz pogrzebać w emulatorze. [Ale uwaga! Uruchomienie SH PC przez launcher powoduje reset wszystkich ustawień, więc nie próbuj po zmianach.] Możesz też spróbować uruchomić pliczek iso w innym emu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 21:36, tykus napisał:

Mam problem. Ściągnąłem sobie Silent Hill 1 w wersji PC (jakaś domowa konwersja) no i nie działa.
Jest menu, wszystko ładnie,ale jak nacisnę PLAY to się robi czarny ekran ePSXe (bo na tym jest
konwersja oparta, plik podstawowy instaluje się wraz z grą). Co robić???


musisz albio chwilkę zaczekac , albo przeinstalowac sterowniki , albo całą grę i anjlepiej jeszcze dorzuć najnowsze patche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w SH2 i mam taki problem. Otóż jestem w "Wood Side Apartment" w pokoju nr 208, tym z zegarem. Wcześniej zdobyłem klucz do tego zegara, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że nie mogę otworzyć zegara i przestawić wskazówek, przez to nie mogę iść dalej. Czy to jakiś bug? Może muszę zrobić coś jeszcze? Kto mnie oświeci i mi pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:21, black day napisał:

Będe grał w SH ale jak będe starszy


Bardzo mądrze, po co masz sobie nerwicy napędzić? Jest wiele innych dobrych gier np. Heroes 3 :D
Ja miałem przyjemność przeczytać serię Komiksów Silent Hill, właściwie to fabuła samych zeszytów całości się nie trzyma, coś dla FANATYKÓW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jaki sprzęt jest potrzebny do grania na max detalach w rozdzielce 1280x1024 w SH2??? No bo już nie wiem, czy to wina mojego kompa czy kiepskiej konwesji, że od czasu do czasu się na sekundę wiechnie, a czasem tak że już nic nie można zrobić. Aha, ściągłem też patcha, myślałem że pomoże ale kiszka, nic nie dał.

A sama giera naprawdę fajna, niezły klimat. Właśnie zdobyłem latarkę i się zawiesiło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:16, tykus napisał:

Mam pytanie - jaki sprzęt jest potrzebny do grania na max detalach w rozdzielce 1280x1024 w
SH2???


Nie mam pojęcia :P. U mnie w 1024x768 chodziło świetnie (Athlon 2800+, GeForce 6600GT). Za to trójka dość średnio. Rendering resolution w 512x512 i troszeczkę cięło przy większym terenie. A ustawić można było aż 2048x1024! Ciekawe do tego jaki sprzęt, kiedy to gra z 2003 :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem w czym tkwi problem. Mam radka 9600 a na Silent Hill Town Center znalazłem coś takiego: Chodzi szczególnie o grafikę, często widać, w których miejscach tekstury zostały połączone, oprócz tego pojawiają się drobne błędy w grafice oraz problemy na kartach firmy Ati.

Istnieje jakiś sposób na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów mam problem (i żeby nikt mi nie podawał linku do solucji). Jestem w Blue Creek Apartaments, w pokoju nr 105. Jest tam szafka, w której trzeba umieścić monety. Pierwszy otwór z lewej zostaje pusty, do drugiego wkładam monetę starca, do trzeciej monetę więźnia, czwarty pozostaje pusty, a do piątego monetę węża. Kolejność jest właściwa tylko, że po umieszczeniu monet nic się nie dzieje, szafka się nie otwiera... co muszę jeszcze zrobić? Liczę na pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować