Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

"Ciche Wzgórze" - Seria Silent Hill

284 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2007 o 14:03, Rusty Mike napisał:

Dzięki za wyręczenie mnie w szukaniu.

NP, swoją drogą mało już stron o Silent Hillu, które są systematycznie aktualizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 11:58, Xqu napisał:

NP, swoją drogą mało już stron o Silent Hillu, które są systematycznie aktualizowane.

No niestety Silent Hill jest mało popularny w Polsce, mnie niż, weźmy na przykład - bezsensowna (dla mnie) Tibia....
To już komentarza nie zostawia. Raczej jak podejdziesz do gościa w gimnazjum (czy gdziekolwiek) i spytasz o Silent Hill, to rzadko co odpowie. Jeśli zapytasz o Tibie, to prawdopodobnie odpowie, że zna lub że ostatnio stracił jakiś kartonowy pancerz wart 3000000000000000000........ czegośtam.
Jak już mówiłem, Silent Hill jest mało znany tutaj, mimo, że jest serią świetną.
Ale z drugiej strony, mój ulubiony gitarzysta też jest mało znany! :D
Więc mi to w zasadzie nie przeszkadza. Czuje, że się interesuje innym, gdy większość preferują rzeczy "popularne".
A ja na pewno nie będę czagoś słuchał, robił, ponieważ jest popularne.
Nigyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 13:39, Rusty Mike napisał:

Jeśli zapytasz o Tibie, to prawdopodobnie odpowie,
że zna lub że ostatnio stracił jakiś kartonowy pancerz wart 3000000000000000000........ czegośtam.

Hehe. Sam znam osobiście kilku takich Tibiomaniaków. :P Niskiej znajomości Silent Hilla, sprzyja mała dostępność w/w w Polsce. Nie słyszałem niestety, o żadnym wznowieniu którejkolwiek z części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - wie ktoś może gdzie można nabyć Silenta trójkę na pieca? Na allegro widać rzadko, a nawet jak jest to używka :/ A dwójeczka tak mnie wciągła że shock, właśnie gram w Born From A Wish, potem popróbuję może zobaczyć inne zakończenia (miałem Leave) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestey takie gry ciężko dostać u nas w kraju, nawet jak są na allegro to odrazu cena leci w góre (próbuje teraz kupić Resident Evil 1 pc, tylko zobacze aukcje to odrazu cena rośnie do 100). Szkoda że CDP nie wznowi sprzedarzy 3 i 2 w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat z SH2 dużych problemów nie ma, bo i na wirtusie, a i na allegro można złapać za dobrą cenę (jak ja zrobiłem). Jak zauważyłem z nabyciem czwórki też nie ma większych problemów, tylko ta nieszczęsna trójka - chyba będzie trzeba z zagranicy sprowadzać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 10:03, tykus napisał:

Akurat z SH2 dużych problemów nie ma, bo i na wirtusie, a i na allegro można złapać za dobrą
cenę (jak ja zrobiłem). Jak zauważyłem z nabyciem czwórki też nie ma większych problemów, tylko
ta nieszczęsna trójka - chyba będzie trzeba z zagranicy sprowadzać :/

Jakiś czas temu się zastanawiałem nad zakupem, jeżeli chcesz zamówić kilka gier to opłaca się to zrobić z zagranicy, jak chciałem zakupić SH3 to przesyłka wynosiła 2 wartość gry, a do tego chyba były problemy z zakupem do Polski.
Po wakacjach chyba sobie kupię, a w wakacje sprawdzę jak wygląda sprawa z SH w Anglii, może tam kupie kilka sztuk ;)

A niestety, Sh jak kiedyś 1 wychodziła na konsole, to znali i grail wszyscy, a teraz widać młodsze pokolenie nie lubi tego, a część starszego gra tylko okazjonalnie. Więc problem z dostępnością wynika pewnie z teog, że jest mały popyt, gdyby gra miała większe wzięcie była by pewnie tańsza i lepiej dostępna.... Ale miło sobie pomarzyć o takiej np antologii SH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 10:42, kordzio1 napisał:

Jakiś czas temu się zastanawiałem nad zakupem, jeżeli chcesz zamówić kilka gier to opłaca się
to zrobić z zagranicy, jak chciałem zakupić SH3 to przesyłka wynosiła 2 wartość gry, a do tego
chyba były problemy z zakupem do Polski.

No planuję i inne zakupy z zagranicy, ale z cashem są małep problemy :)

Dnia 02.05.2007 o 10:42, kordzio1 napisał:

Po wakacjach chyba sobie kupię, a w wakacje sprawdzę jak wygląda sprawa z SH w Anglii, może
tam kupie kilka sztuk ;)

Jak jeszcze nie będę miał to mi zakupisz trójeczkę, potem się rozliczymy :P

Dnia 02.05.2007 o 10:42, kordzio1 napisał:

A niestety, Sh jak kiedyś 1 wychodziła na konsole, to znali i grail wszyscy, a teraz widać
młodsze pokolenie nie lubi tego, a część starszego gra tylko okazjonalnie. Więc problem z dostępnością
wynika pewnie z teog, że jest mały popyt, gdyby gra miała większe wzięcie była by pewnie tańsza
i lepiej dostępna.... Ale miło sobie pomarzyć o takiej np antologii SH :)

Ostatnio jakiś gość na allegro sprzedawał wszystkie części na PSa. Fakt, mały popyt, ludzie jednak wolą siekanki w stylu RE niż wyrafinowane horrory :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 11:29, tykus napisał:

> Jakiś czas temu się zastanawiałem nad zakupem, jeżeli chcesz zamówić kilka gier to opłaca
się
> to zrobić z zagranicy, jak chciałem zakupić SH3 to przesyłka wynosiła 2 wartość gry, a
do tego
> chyba były problemy z zakupem do Polski.
No planuję i inne zakupy z zagranicy, ale z cashem są małep problemy :)

> Po wakacjach chyba sobie kupię, a w wakacje sprawdzę jak wygląda sprawa z SH w Anglii,
może
> tam kupie kilka sztuk ;)
Jak jeszcze nie będę miał to mi zakupisz trójeczkę, potem się rozliczymy :P

> A niestety, Sh jak kiedyś 1 wychodziła na konsole, to znali i grail wszyscy, a teraz widać

> młodsze pokolenie nie lubi tego, a część starszego gra tylko okazjonalnie. Więc problem
z dostępnością
> wynika pewnie z teog, że jest mały popyt, gdyby gra miała większe wzięcie była by pewnie
tańsza
> i lepiej dostępna.... Ale miło sobie pomarzyć o takiej np antologii SH :)
Ostatnio jakiś gość na allegro sprzedawał wszystkie części na PSa. Fakt, mały popyt, ludzie
jednak wolą siekanki w stylu RE niż wyrafinowane horrory :/

Na PS jest mniejszy problem z SH, bo ludzie bardziej tam doceniają całą serię (jak ja się jeszcze w konsole bawiłem, to każdy kto miał konsolę, grał, albo chociaż wiedział co to za gra), cenowo też jest lepiej, szukałem kilka razy SH3 lub 4 i znalazłem gdzieś za 45 zł, to już chciałem zamawiać... tylko dostrzegłem znaczek PS2 :) ogólnie zazwyczaj na porównywakach cenowych gry SH są tańsze na PS niż na PC.
W mieścinie do której jadę są min. 2 większe sklepy z grami, więc mam nadzieję, że coś się znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to najlepszy jest silent hill 3 bo w serii po raz pierwszy bohaterem głównym jest kobieta i jest córką bohatera SH1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 21:48, Szatanista napisał:

moim zdaniem to najlepszy jest silent hill 3 bo w serii po raz pierwszy bohaterem głównym
jest kobieta i jest córką bohatera SH1.

No, dla każdego coś dobrego, chociaż że SH3 jest już odstępstwem od normalnego SH. Więcej walki itp. Ale jednak fabuła, smaczki dalej są na wysokim poziomie. No i oczywyście muzyka. Ale jak już mówiłem - dla każdego coś dobrego. A ja dalej gram w jedyneczkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej gram w jedyneczkę. :)

Niestety obecnie jest trochę problemów z kupieniem starszych części Silent Hill.Przydałoby sie w końcu w Polsce nowe wydanie , bo w tym momencie na aukcjach w necie ceny są dość bandyckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2007 o 17:49, Szatanista napisał:

to może się po prosi żeby CD-PROJEKT żeby wydał edycję kolekcjonerską SILENT HILL.

CDP prowadzi rozmowy z Konami, tylko nie wiadomo co z tego wyjdzie, prawdopodobnie zostaną wydane jakieś części, lecz nie wiadomo na razie jakie, oraz jakie będzie to wydanie, a co najważniejsze nie wiadomo kiedy i jak się zakończą rozmowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lecz nie wiadomo na razie jakie, oraz jakie będzie to wydanie, a co najważniejsze

Dnia 14.06.2007 o 18:13, kordzio1 napisał:

nie wiadomo kiedy i jak się zakończą rozmowy :)


Miejmy nadzieję , że coś z tego wyjdzie.Już z niejedną grą tak było , że w jakiś czas po wydaniu i wyczerpaniu nakładu znikała i nigdzie nie można było jej znaleźć , aż raptem wznawiano nakład i w niskiej cenie była wszędzie do kupinia.Extra Klasyka i Kolekcja Klasyki , to częściowo takie właśnie tytuły.Może i Antologię Silent Hill za jakiś czas w normalnej cenie i bez problemu będzie można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować