Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

"Ciche Wzgórze" - Seria Silent Hill

284 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2008 o 18:52, Steel Dogg napisał:

mam takie pytanie nigdy nie grałem w silent hill ale ciekawi mnie jedno z kad wogóle
wzieły sie tam te potwory

Praktycznie dla każdej części są różne wytłumaczenia skąd bierze się zło tego miasta. W każdej części potwory tak jak miasto(w każdej części wędrówka nawet przez te same teroretycznie lokacje wygląda inaczej) odpowiadają przeżyciom bohaterów w ich wędrówce pustymi ulicami. Jednak aby wiedzieć o co chodzi trzeba jednak zagrać i dopiero jak wczujemy się w klimat i poznamy postać to będziemy wiedzieli skąd bierze się część potworów(choć niby za całę zło odpowiada jeden demon).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś z Was grał kiedyś w Silent Hill 2 ze spolszczeniem pobranym z internetu? Jeśli tak, to czy też były problemy z wyświetlaniem niektórych napisów? Chodzi mi o niektóre szyfry, które gra generuje losowo. Czytam sobie jakąś tam notatkę gdzie powinien się pojawić kod, a tu lipa... Tekst jest cały ale miejsce gdzie powinien się pojawić szyfr jest puste. Obecnie mam właśnie tego typu problem z szyfrem, który odnajdujemy na maszynie do pisania w szpitalu, a który potrzebny jest do otwarcia skrzynki znajdującej się na trzecim piętrze (tej związanej łańcuchami itp.). Jeśli da się coś na to poradzić, to proszę o pomoc! Inaczej nie ruszę dalej z grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut

Osobiście grałem po angielsku ale z tego co wiem to na spolszczeniu te kody się nie pojawiają, musisz przeinstalować SH2 na wersje angielską i dopiero przejść dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przeinstalowałem na angielską wersję i szyfr się pojawił. Niestety pojawił się również kolejny problem, otwieram skrzynię kluczem zdejmuję łańcuchy itp. i zaczynam wpisywać szyfry. Niestety mimo, iż to robię zamki się nie otwierają. Nie wiem, może w złej kolejności to czynię. Próbowałem na różne sposoby, ale skrzynia pozostaje zamknięta. Proszę o radę!


Dobra nie ma pytania... rozwiązałem problem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do 4 części gry. Przecież nowa nie jest a wszędzie gdzie szukalem koosztuje ponad 100zł! Czy macie jakiś sklep internetowy gdzie można za taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 14:37, Gothic 12 napisał:

Mam pytanie co do 4 części gry. Przecież nowa nie jest a wszędzie gdzie szukalem koosztuje
ponad 100zł! Czy macie jakiś sklep internetowy gdzie można za taniej?

Poza Allegro chyba nie dostaniesz taniej, a nawet tam mogą być problemy. Mi się udało SH4 kupić w zestaiwie SH2+SH4+któraś część worms za ok 85zł na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mam urodzinki i jak dostanę kasę to od razu zamawiam SH2! A co powiecie o trójce?Bo jedynki jak rozumiem na PC nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 20:02, Gothic 12 napisał:

Niedługo mam urodzinki i jak dostanę kasę to od razu zamawiam SH2! A co powiecie o trójce?Bo
jedynki jak rozumiem na PC nie ma :(


W część trzecią niestety nie grałem, ale podobno nie jest już taka straszna jak Silent Hill 2, którą zdecydowanie polecam. A tak w ogóle to gdzie ją zamawiasz i jaka jest cena? Może się też skuszę, bo ja swoją pożyczyłem i jak to często w takich przypadkach bywa gra już do mnie nie wróciła :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 20:14, dave03 napisał:

> Niedługo mam urodzinki i jak dostanę kasę to od razu zamawiam SH2! A co powiecie
o trójce?Bo
> jedynki jak rozumiem na PC nie ma :(

W część trzecią niestety nie grałem, ale podobno nie jest już taka straszna jak Silent
Hill 2, którą zdecydowanie polecam. A tak w ogóle to gdzie ją zamawiasz i jaka jest cena?
Może się też skuszę, bo ja swoją pożyczyłem i jak to często w takich przypadkach bywa
gra już do mnie nie wróciła :|

znam to :) Może na empiku jeśli w końcu będzie bo na razie jajko z gry ;( Może na razie załatwie od kolegi jakiegoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 20:02, Gothic 12 napisał:

Niedługo mam urodzinki i jak dostanę kasę to od razu zamawiam SH2! A co powiecie o trójce?Bo
jedynki jak rozumiem na PC nie ma :(

Część trzecia w wypadku PC w Polsce, jest praktycznie niedostępna i to nawet wersja używana, taka jeżeli trafia się na Allegro, to często jest w zestawach -np. 3 części i cena 250zł... jeżeli już się trafi SH3 to cena dochodzi do 100zł, czasami trafiają się jakieś wersje OEMowe po niższych cenach. Chyba, że masz PS2 to sprawa jest prostsza.
Sam w 3 nie grałem, niby już nie tak straszna, ale wg. różnych opinii ponoć najlepsza fabuła
Jeśli chodzi o wersję na PC to jest taka wersja http://www.shtc.silenthillfever.com/s1.%20jak..pc.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem od mojego kolegi konesera gier SH2 bo w żadnym sklepie nie ma ;(. Ale jak zasłoniłem kocem okno i gralem to nie raz podskoczyłem a to początek...najgorsze jak np. z pod auta ten skrępowany czy jakiś potwór wypełznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:35, Gothic 12 napisał:

Pożyczyłem od mojego kolegi konesera gier SH2 bo w żadnym sklepie nie ma ;(. Ale jak
zasłoniłem kocem okno i gralem to nie raz podskoczyłem a to początek...najgorsze jak
np. z pod auta ten skrępowany czy jakiś potwór wypełznie.

Później będzie jeszcze gorzej. Spokój, miłe postacie, kolorowe lokacje - tych trzech rzeczy na pewno nie doświadczysz dalej. ;]
Klaustrofobia, ciemność, niepokój - te trzy rzeczy wg. mnie najlepiej opisują to, co się dzieje dalej. Czemu klaustrofobia? A... przypomina sobie ktoś apartamenty na początku gry? :)
Tak czy tak... nic dla mnie nie przebije (żeby nie spoilerować napiszę tak:) Hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:43, Rusty Mike napisał:

> Pożyczyłem od mojego kolegi konesera gier SH2 bo w żadnym sklepie nie ma ;(. Ale
jak
> zasłoniłem kocem okno i gralem to nie raz podskoczyłem a to początek...najgorsze
jak
> np. z pod auta ten skrępowany czy jakiś potwór wypełznie.
Później będzie jeszcze gorzej. Spokój, miłe postacie, kolorowe lokacje - tych trzech
rzeczy na pewno nie doświadczysz dalej. ;]
Klaustrofobia, ciemność, niepokój - te trzy rzeczy wg. mnie najlepiej opisują to, co
się dzieje dalej. Czemu klaustrofobia? A... przypomina sobie ktoś apartamenty na początku
gry? :)
Tak czy tak... nic dla mnie nie przebije (żeby nie spoilerować napiszę tak:) Hotelu.

Jest przy mnie mój młodszy kuzyn i to raczej on mnie straszy okrzykami ;) Nie mogę doczekać się spotkania z jakaś postacią bo ta mała dziewczynka...nie polubiłem jej a pierwsze wrażenie się liczy ;P

EDIT:A czy jedynka jest oparta na filmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:35, Gothic 12 napisał:

Pożyczyłem od mojego kolegi konesera gier SH2 bo w żadnym sklepie nie ma ;(. Ale jak
zasłoniłem kocem okno i gralem to nie raz podskoczyłem a to początek...najgorsze jak
np. z pod auta ten skrępowany czy jakiś potwór wypełznie.

W sumie dalej będzie jeszcze sporo świetnych momentów z chorym, klasycznym dla SH klimatem. Jeżeli chcesz kupić SH2, to pozostaje już chyba tylko Allegro i cena 69zł- nówka w folii, gdzie indziej przy szybkim szukaniu nie udało mi się znaleźć. Akurat dla mnie zawsze w SH najstraszniejsze były momety, gdy nie było jakiegokolwiek przeciwnika, wtedy było napięcie budowane przez klimat, a gdy pojawiał się wróg napięcie się obniżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 21:46, Gothic 12 napisał:

EDIT:A czy jedynka jest oparta na filmie?

Film powstał jakieś 7lat po grze i to on próbował nawiązywać do gry, w sumie warto mieć pierwszą część za sobą, gdy gra się w 2 część, można znaleźć trochę powiązań. Jeśli się nie grało to warto albo zabrać się za 1 po przejściu 2, albo poczytać sobie o powiązaniach na stronach o SH (sam poczytałem sobie w trakcie i po SH2, gdyż od czasu gdy grałem w 1, do 2 minęło ok 7lat). Mi się najlepiej gra w SH, gdy już jest w miarę ciemno z słuchawkami na uszach, gdy nie słyszę za wielu dźwięków z otoczenia, wtedy można się bardziej skupić, poczuć grozę i lepiej "zrozumieć" różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do ludzi, którzy grali w SH1 na PC. Czy nie mieliście problemów z tą wersją SH? chodzi mi tu głównie o sterowanie, przez które gra się niezbyt przyjemnie.. mianowicie nie działa mi pad, więc jestem zmuszony grać na klawiaturze, tylko wtedy mam problem ze skręcaniem w lewo, jeśli chcę obrócić postać w lewo to muszę się zatrzymać i nacisnąć w lewo, natomiast w prawo mogę skręcać biegnąc bez jakichkolwiek problemów.
Mam też pewne problemy z grafiką, lecz one nie są zbyt poważne - spowodowane zapewne słabym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut
Ja akurat takich problemów nie miałem. Ale wynikają one z tego że SH1 to tak naprawde wersja na PSX tyle że z wbudowanym emulatorem dlatego sterowanie jest tak drętwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 22:46, Warrior Within napisał:

/cut
Ja akurat takich problemów nie miałem. Ale wynikają one z tego że SH1 to tak naprawde
wersja na PSX tyle że z wbudowanym emulatorem dlatego sterowanie jest tak drętwe.

No właśnie wiem, o ile się nie mylę jest to ePSXe i teraz będę musiał się zastanowić jak ten problem rozwiązać, zwłaszcza, że zdaje mi się, że gdy pierwszy raz instalowałem to pad działał. Cóż trzeba wyruszyć na podróż z google w poszukiwaniu odpowiedzi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i udało się bez googlowania, wystarczyło zajrzeć do readme w menu gry, wystarczyło ustawić sterowanie na "use external controler", włączyć ePSX.exe tam skonfigurować pada i można grać. I już problemów ze skręcaniem w lewo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować