Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

"Ciche Wzgórze" - Seria Silent Hill

284 postów w tym temacie

Mam pytanie,jestem zdesperowany i nie mogę znaleźć żadnej części SH w żadnym sklepie internetowym :( I tu moje pytanie,czy ktoś z was może sprzedać mi którąś z części 1,2,3,4 albo zna kogoś kto sprzedałby??Na allegro i tak nie ma wersji pc...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 15:49, rafekx 12 napisał:

Mam pytanie,jestem zdesperowany i nie mogę znaleźć żadnej części SH w żadnym sklepie
internetowym :( I tu moje pytanie,czy ktoś z was może sprzedać mi którąś z części 1,2,3,4
albo zna kogoś kto sprzedałby??Na allegro i tak nie ma wersji pc...:(


Na allegro jest SH2, SH3, SH4 i SH5 (najwięcej). Na piecyki, ofc ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 15:50, Lord-Tyrranoos napisał:

> Mam pytanie,jestem zdesperowany i nie mogę znaleźć żadnej części SH w żadnym sklepie

> internetowym :( I tu moje pytanie,czy ktoś z was może sprzedać mi którąś z części
1,2,3,4
> albo zna kogoś kto sprzedałby??Na allegro i tak nie ma wersji pc...:(

Na allegro jest SH2, SH3, SH4 i SH5 (najwięcej). Na piecyki, ofc ;))


Jest SH 2 i 3?! Znajdź,bo ja tam widzę tylko wersje PS 2 a jedna licytacja jest,ale już sie kończy na SH 3 bodajże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale po 1.Nie napisała ta osoba ile chce za SH 2 a płacić 120 zł napewno nie będę,max 100 zł,po drugie czy istnieje jakiś sklep gdzie można to kupić[SH] może cos przeoczyłem chodzi mi o SH 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 16:03, rafekx 12 napisał:

No tak,ale po 1.Nie napisała ta osoba ile chce za SH 2 a płacić 120 zł napewno nie będę,max
100 zł,po drugie czy istnieje jakiś sklep gdzie można to kupić[SH] może cos przeoczyłem
chodzi mi o SH 2 ?


Na 3kropki.pl SH2 też kosztuje 120zł... Taniej kupisz używane - musisz w takim razie szukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.taniegry.pl/DrogieGry-czyli-UNIKATY/Sprawdzony/105
http://www.taniegry.pl/DrogieGry-czyli-UNIKATY/Sprawdzony/106
Możesz tutaj kupić SH 3 i 4 po 89zł, część pierwszą można ściągnąć chyba legalnie - tzn. jest to przerobiona wersja z PSX, ludzie piszą że jest legalna, a nigdzie się nie spotlkałem z inf. jakby legalną nie była.
Największy problem będzie z 2 (niecałe 2lata temu mozna było kupić nawet za 39zł w sklepie Playa, a wtedy część 3 była dostępna 2, 3 razy na rok na Allegro za kosmiczne pieniądze).
W sklepach 2 chyba już nigdzie nie dostaniesz, jedyna szansa to szukanie po mniejszych sklepach z grami, albo serwisy aukcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 16:35, kordzio1 napisał:

część pierwszą można ściągnąć chyba legalnie - tzn.
jest to przerobiona wersja z PSX, ludzie piszą że jest legalna, a nigdzie się nie spotlkałem
z inf. jakby legalną nie była.


To nie jest żadna przerobiona wersja z PSX. Paczka składa się z emulatora ePSXe i obrazu Silent Hilla zripowanego z PSki. Jest to tak samo legalne, jak ściąganie sobie obrazów gier na przerobionego PS2 - innymi słowy nie legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:18, Xqu napisał:

To nie jest żadna przerobiona wersja z PSX. Paczka składa się z emulatora ePSXe i obrazu
Silent Hilla zripowanego z PSki. Jest to tak samo legalne, jak ściąganie sobie obrazów
gier na przerobionego PS2 - innymi słowy nie legalne.

Szczerze powiedziawszy, to wcześniej wszędzie widziałem przekonywania(zarówno na tym, jak i na innych w pełni legalnych serwisach- polskich i zagranicznych, które mniej, lub bardziej piractwa nie tolerują), iż wersja gry jest legalna.
Lecz mówiąc szczerze po zobaczeniu jak wygląda ta wersja - instalator+skórka-konfigurator ePSXe +obraz iso, można mieć spore wątpliwości co do legalności :).
Swoją drogą szkoda, że Konami ma taką a nie inną politykę odnośnie swoich gier, przez co o reedycjach starszych gier raczej można zapomnieć. Rozmowy CDP z Konami mimo obiecującego początku skończyły się ostatecznie fiaskiem, a oglądając przebieg aukcji na Allegro można zauważyć niespadający popyt na gry z serii SH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:22, kordzio1 napisał:

Swoją drogą szkoda, że Konami ma taką a nie inną politykę odnośnie swoich gier, przez
co o reedycjach starszych gier raczej można zapomnieć.


Były już przypadki, że składali w jeden pakiet gry na PSX i PS2, przykład -> Metal Gear Solid: The Essential Collection (swoją droga wielka szkoda, że nie wyszedł w PAL :/, 30$ za część pierwszą i dwie kolekcjonerki to okazja). Przydałoby się coś takiego z Silent Hillem. Był jeden taki cudak - Silent Hill Collection, ale były tam tylko części 2-4 i żeby było śmieszniej, to 2 była w wersji podstawowej (bez Born From a Wish i making of DVD oczywiście) więc żadna to okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 10:15, Xqu napisał:

Były już przypadki, że składali w jeden pakiet gry na PSX i PS2, przykład -> Metal
Gear Solid: The Essential Collection (swoją droga wielka szkoda, że nie wyszedł w PAL
:/, 30$ za część pierwszą i dwie kolekcjonerki to okazja). Przydałoby się coś takiego
z Silent Hillem. Był jeden taki cudak - Silent Hill Collection, ale były tam tylko części
2-4 i żeby było śmieszniej, to 2 była w wersji podstawowej (bez Born From a Wish i making
of DVD oczywiście) więc żadna to okazja.

Tylko jeśli się nie mylę to Collection był dostępny tylko na PS2 - a przynajmniej tylko takie widziałem. Ale wierzę (tak, wiem czyją matką jest nadzieja;)), że za jakiś czas się dogadają i z okazji czy to wyjścia nowej części, czy to aby lepiej "pchnąć" Homecoming dadzą pełną kolekcję na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 11:11, kordzio1 napisał:

dadzą pełną kolekcję na PC :)


Tyle, że wtedy znowu nie będzie tam pierwszego Silent Hilla :/ Ja bym chętnie kupił zestaw SH 1-4 (dwójka director''s cut) i ewentualnie port SH: Origins na PS2. Piątka to już inny team i ostała się głównie marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 09:11, Xqu napisał:

Tyle, że wtedy znowu nie będzie tam pierwszego Silent Hilla :/ Ja bym chętnie kupił zestaw
SH 1-4 (dwójka director''s cut) i ewentualnie port SH: Origins na PS2. Piątka to już
inny team i ostała się głównie marka.

Niestety mało prawdopodobne jest odnowienie SH1 w wersji na PC (chociaż mówi się - "nigdy nie mów nigdy", powstawały już wersje PC starych gier z innych platform... tyle, że były to głównie dość proste gry), a sam nie skreślam Homecominga dopóki w niego nie zagram. Swego czasu myślałem o zakupie/pożyczeniu PS2 i kupieniu takiej kolekcji - 2, 3 lata temu w Anglii można było kupić PS2 z zestawem gier (nawet kilkunastu) w cenie 50-60funtów, po sprzedaniu tych gier i kupieniu "Collectiona" zapłaciłbym w sumie mniej niż za skompletowanie serii na PC... ale jakoś wpadły mi wszystkie części osobno na Allegro i zrezygnowałem z tego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał, najnowsza część (dokładniej -> enhanced remake części pierwszej) Silent Hilla - Shattered Memories poza Wii wyjdzie również na PSP i... PS2! Trzymam kciuki, żeby różniły się, tylko i wyłącznie, sterowaniem.
Tu macie news o grze: http://www.gram.pl/news_8gjjGOe1_Silent_Hill_Shattered_Memories_na_Wii.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ udało mi się przeżyć udrękę w najnowszej odsłonie Cichego Wzgórza, oraz udało mi się znaleźć trochę czasu, to pomyślałem, że po krótcy napiszę czy warto ryzykować z tą grą. Oto krótkie sprawozdanie z Silent Hill: Shattered Memories.

UWAGA! TEKST MOŻE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI SPOILERÓW! I ORZESZKÓW.

Może zacznę tak: jeśli wg. Ciebie Silent Hill to tylko rdzawy i mięsny Otherworld, oraz atakowanie stworów - od razu odłóż tę grę. Odłóż! Dla swojego dobra! Jeśli natomiast przede wszystkim cenisz fabułę oraz klimat.... śmiało możesz zaryzykować.
Wiadomo, jest to alternatywna wersja wydarzeń z legendarnej jedynki. Można by rzec, że to zupełnie inna opowieść, ale tak nie jest. Fabuła jest inna (choć nie tak różniąca się od oryginału), zasady także, ale cała resztę można spokojnie podpiąć pod tablicę "zrekonstruowane bez zmian".
Po pierwsze: rzec dzieje się praktycznie na kozetce u doktora K. Narrator (my) jesteśmy tam na sesji psychologicznej jako pacjent i zdajemy relacje z tego co się wydarzyło. Na początek dostajemy ładną broszurę z pytaniami np. czy łatwo zawiązujesz przyjaźnie, itp. Zaznaczone odpowiedzi będą miały wybór na zakończenie, przebieg, a nawet wygląd gry, szczególnie postaci. Zacznijmy opowieść...
Ciemno jak cholera, pada bardzo ładnie wyglądający śnieg, niepokojące dźwięki w tle, czasem typowa (choć nieco odmieniona, ale o tym później) muzyka autorstwa Yamaoki, oraz latarka. Klimat można wręcz wąchać. Jest inny niż np. w alternatywnym szpitalu Brookhaven w SH3, ale można się w niego bez problemu wciągnąć.
Pierwszym śmiałym posunięciem jest oczywiście brak walki. Samo uciekanie przed potworami. Ma to wzmocnić uczucie bezbronności, powiadają. Ja jestem teraz pewien, że jest to źródło nerwów oraz stresu.... co może oznaczać... tylko coś dobrego. Ale nie zmienia to faktu, że nie jest to typowe SH''owskie podejście do akcji i może irytować, ale tak czy siak - adrenalina skacze.
Zabawa z telefonem? Jest przednia! Szczególnie podobała mi się MGS''owskie polowanie na duchy poprzez robienie zdjęć. W każdej chwili można zadzwonić do kogoś z listy kontaktów i pomęczyć ich trochę. No i przede wszystkim telefon służy nam za mapkę. Interfejs ograniczono do minimum, co tylko zwiększa filmowość gry.
Muzyka jest tak jak powiedziałem - inna. Ciągle czuć nutki typowe dla pana Yamaoki... ale widać, że wyraźnie zmienił styl i zrobił połączenie psychodelii i rzępolenia z SH1 z melancholijnymi kawałkami z SH2. Puściłem kilka kawałków co bardziej wrażliwym osobom i te "spokojne" utworki uznawali za piękne, a te "mniej spokojne" kazali wyłączyć, bo odczuwają dziwne odczucie w żołądku. Ja sam przyznaję, że to jest pierwszy naprawdę porządny soundtrack od czasów SH3.
Sam klimat? Nie straszy tak intensywnie jak w SH3, czy SH1 (alternatywna szkoła + szatnia.... matko, wtedy dostałem zawału serca) ale... czuje się porządny, PORZĄDNY niepokój wędrując samemu w nocy po lasach. O właśnie - lokacje są prawie że otwarte, jest sporo powierzchni do odkrycia. Sam lodowy Otherworld, przyznam, że wygląda ciekawie. Nie wywiera takiego wrażenia jak Otherworld znany nam wszystkim z poprzednich części, ale z pewnością jest intrygujący. Dlaczego lód? Jest to oczywiście pięknie wyjaśnione, ale o tym trzeba samemu się dowiedzieć...
Nie przesadzali, jeśli mówili, że każdy ruch będzie miał wpływ na zakończenie. Przyglądanie się przebierającej się

Spoiler

Lisie Garland

sprawi najprawdopodobniej, że dostaniemy zakończenie oparte na tatusiu-erotomanie, natomiast przyglądanie się dużej ilości alkoholu jak się tylko jakiś znajdzie... cóż, tego się łatwo domyślić.
Czym byłby Silent Hill bez jakiegoś zwrotu akcji, który nas położy na ziemię, ostro wydyma i odejdzie nie zamykając drzwi? Przez ostatnie 10 minut na początku musiałem zbierać szczękę z podłogi, a przez kolejne 8 godzin musiałem poradzić sobie z depresyjnym nastrojem, w jaki mnie owe zakończenie wprowadziło. Zaiste, dawno nic nie wprowadziło mnie w taki smutek.
W tej odsłonie są różne ukłony oraz nawiązania do oryginalnej trylogii SH, ot choćby pełne nazwisko córki Harry''ego - Cheryl Heather Mason. Bardziej obeznani zobaczą smaczek. Już sam wygląd nastoletniej córuni kogoś bardzo, ale to bardzo przypomina...
------
Podsumowując: to nie jest klasyczny Silent Hill.
Jest to horror nastawiony bardziej na psychologię postaci, niżeli jakieś stwory, maszkary, krew, etc. etc. Wszystko kręci się wokół rodziny Mason''ów, jakkolwiek by to nie wyglądało. Chciałbym powiedzieć więcej, ale absolutnie się nie da bez zdradzania samej końcówki, a tego byśmy nie chcieli!
Survival horror. Tak. Survival horror z przedrostkiem psychological, to najlepiej opisuje najnowszą odsłonę Silent Hill. Przed stworami trzeba uciekać, zagadki rozwiązywać, a jedyne co nas pcha naprzód, to chęć poznania dalszej historii, czyli tak jak ma być w przypadku Silent Hill.

P.S. Nie chcę, żeby podsumowanie zabrzmiało, jakby poprzednie części były skoncentrowane tylko na jatce. Chciałem tylko podkreślić, że w Shattered Memories rozgrywka jest jeszcze bardziej nastawiona na psychologie postaci niż poprzednie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Gram sobie w SH3. Ściągnąłem spolszczenie, i nie da rady go zainstalować. Widze tylko pasek postępu przez sekunde a potem lipa, nie działa. Wie ktoś jak to zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 14:02, PozdzieranyGumolit napisał:

Kurcze. Gram sobie w SH3. Ściągnąłem spolszczenie, i nie da rady go zainstalować. Widze
tylko pasek postępu przez sekunde a potem lipa, nie działa. Wie ktoś jak to zainstalować?


Ja ze spolszczeniem SH3 nie miałem problemów.
Skąd pobrałeś swoje spolszczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2010 o 15:46, Shadover napisał:

Skąd pobrałeś swoje spolszczenie ?

Z jakiejś stronki o Silent Hill. Mógłbyś dać link do tego spolszczenia, którego Ty używasz? Może u mnie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ukończyłem właśnie Silent Hill 2. Diametralnie zmieniłem zdanie o serii. Zawsze myślałem, że SH to horror z hordą potworów do zabicia, które wyskakują znienacka z jakimiś zagadkami a la Tomb Raider. Okazało się, że pomyliłem się pod każdym aspektem. Po pierwsze SH2 to przygodówka, a elementy walki to raczej dodatek. Horror to jest, ale nie jest tak prymitywny jak chociażby FEAR (do samej gry nic nie mam, jest to świetny fps) gdzie elementem strachu jest coś wyskakującego lub pojawiającego się nagle. W SH2 dosłownie nic na mnie nie wyskoczyło, strachem był klimat, lokacje oraz muzyka. Naprawdę, chyba nigdy nie widziałem tak ryjącej bani mieszanki i... i to jest piękne. Spróbowałem raz zagrac w środku nocy, ale nie wytrzymałem za długo. Oprócz wręcz genialnego klimatu jest jeszcze wciągająca historia. Czułem się jakbym oglądał naprawdę porządny film i chciałem widziec jak to wszystko się skończy i szczerze jestem zdziwiony zakończeniem, których jest kilka i każde można interpretowac na swój sposób. Grafika też jest niezła, głównie dzięki specyficznemu filtrowi. O ile sam miasteczko wygląda średni, to już wnętrza są świetne (a głównie w nich właśnie przebywamy). Doczepic mogę się jedynie do strony technicznej: słaba animacja postaci, problemy z dźwiękiem (w wersji na PC), czasami wkurzająca kamera. Jak dla mnie 8+/10. Do dziś jeszcze myślę o tej grze...
Zamierzam też zapoznac się z innymi częściami, już kupiłem sobie Origin na PS2 i czekam tylko jak odzyskam konsolę i zaraz ponownie odwiedzę Ciche Wzgórze :) Tak na marginesie, poleci mi ktoś podobne gry do SH2? Głównie na PC lub PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować