Zaloguj się, aby obserwować  
Vatiel

"Ciche Wzgórze" - Seria Silent Hill

284 postów w tym temacie

Proponuję rozpocząć temat o NAJLEPSZEJ serii horrorów jaka zawitała na konsole i PC. Ja osobiście skończyłem 1 część i jestem dość daleko w dwójce. Kto nie słyszał o tej serii musi to nadrobić! Gwarantuję, że już nigdy nie będziesz taki sam, jaki byłeś przed odwiedzeniem miasta Silent Hill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem Silent Hill cz.1 jakiś juz czas temu. Myśle że własnie ta 1 częsc ma fajny klimat, muza schizuje wraz z napieciem. Kolejnym częściom nie poświęciłem zbytnio czasu dlatego zabardzo się nie bede wypowiadał na ich temat aczkolwiek w nie grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 1 część faktycznie była straszniejsza od 2. Jak wszedłem do alternatywnego Silent Hill to tylko się modliłem żeby gdzieś się schować. Może to brzmi śmiesznie ale tak naprawdę było. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale 1 część chyba nie wyszła na PC-ty? Nie mam PSX więc co zrobić? A podobno 1 część i wg niektórych 2 są najlepsze. Widziałem na Allegro jak koleś sprzedaje jakiś pakiecik z 1 i chyba 2 częścią na cd, ale nie wiem jak to zrobił, pewnie jakaś konwersja na emulator. A mój jedyny kontakt z serią to demo 3 części kiedyś jak miałem czas. Podobało mi się. Schizowy klimacik, śliczny. Chcę więcej, ale 1 nie mam czasu 2 nie mam kasy 3 nie mam PSX albo PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zdecydowanie najlepsza, w jej wielokrotnym przejściu (późną noca, dobre nagłośnienie, sam w domu:D) nie przeszkodziło mi nawet beznadziejne sterowanie, dosyć trefna grafika i czasami nudnawe fragmenty z bieganiem po mieście :) Ale jak wrócę pamięcią do tych wydarzeń ze szkoły oraz potem przenosin do alternatywnej wersji szkoły... Jak tam widziałem tego ducha dzieciaka, gdzieś tam powieszone czyjeś zwłoki, wszystko ozdobione rewelacyjną oprawą dźwiękową oraz chorymi zagadkami. Sam boss w tym etapie gry był wymysłem wyobraźni, czegoś co pochodziło z pewnego wierszyka, który czytało się tuż przed starciem. Potem jeszcze te akcje w szpitalu (i piętro 5., którego nie ma na żadnych planach). Najlepsze jset to, że gra trzyma w ostrym napięciu już od samego początku, który jest dosyć mocny. Fabuła, imo najlepsza (choć przeszedłem tylko pierwszą część, to jednak w inne pograłem co nie co i przeczytałem trochę), można tylko snuć domysły co tak na prawdę się wydarzyło (w czym z pewnością pomoże 5 różnych zakończeń). Istna schiza, ta gierka jako pierwsza pokazała jak powinien wyglądać prawdziwy horror (tyczy się to również filmów) - nie z jakimiś wybajerzonymi potworami, super efektami i prostacką fabuła, a właśnie podane prosto i nie strawnie, mocno, bez cenzury.

Część 2 - pograłem może z 2 godzinki (niestety wersja na PC kompletnie mi się nie podoba, może kiedyś odrobię tą zaległość jak kupię konsolkę:), ale stwierdzam, że trzyma się mocno poziomu wykonania jedynki. Jest dosyć podobna, ale jednocześnie w nieco innym klimacie (ehh, te spotkanie z Piramidogłowym, tajemniczym katem chodzącym po Silent Hill...).

Część 3 - tu niestety zamieniło się to w efektowną siekankę. Część czwarta - szczerze powiedziawszy, tragedia:/ Po czwórce pomyślałem sobie, że powinni (skoro już tak bardzo chcą) zrobić z piątej części ostatnią część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje wersja pierwszej części SH. Jest to skompilowana w jedną całość wersja z PSX z emulatorem ePSXe. Po jej zainstalowaniu i prostym skonfigurowaniu uruchamia się jak normalna gra na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem jedynkę na emulatorze. Emocje może mniejsze ale klimat nadal wbija w krzesło. Ciężko teraz dostać jakąkolwiek część. Ale warto! I niech NIKT nie zaczyna od części 4. Można się zniechęcić. Masa radykalnych zmian - a mało która się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hgh. Co teraz? Nie chcę jakiejś konwersji z konsoli która pewnie się będzie sypać. Mam kupić PS2 żeby sobie pograć? No cóż...może będzie dużo tańsze niedługo, jak wejdą nowe konsole i Electro World w całej Polsce. Jak jest ogólnie z tymi wszystkimi wersjami? Różnią się znacząco, czy są takie same na PS2 i PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to posiadam drugę część tej wspaniałej serii i napiszę tylko tyle, że czasami to dostawałem odczucia, że nie jestem sam w swoim pokoju (a zawsze grywałem tak gdzieś po 22:00 i ze słuchawkami na uszach) - normalnie cuarki na plecach były - hihi ;) Tylko szkoda że mój piecyk nie umie sobie dać rady z odpaleniem kolejnych części Silenta ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeszedlem sh1 na psx, mam wlasna sh3 i sh4(w nia jeszcze glabiej nie gralem bo mi sie zbytnio nie podoba) , niegralem zupelnie w sh2 ktora ponoc jest najlepsza ale mnie jakos do niej nie ciagnie. Nie wiem moze to starosc, moze marna konwersja badz fakt ze wiem dokladnie o co chodzi w niej. Seria jak seria, kolejna czesc gorsza od poprzedniej i sadze ze juz teraz albo po sh5 powinno sobie dac spokoj z nabijaniem kasy na tytule...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gałem w dwójkę i stwierdzam, że wymiata. SH to moim zdaniem najlepsza seria survival horrorów, nic jej nie przebije. Chociaż podobno Farenheit jest mocniejszy. Nie wiem, nie grałem, ale zagram :) Grać zawsze w słuchawkach ustawionych na maksa, w nocy i przy zgaszonym świetle !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem część 2. Fabuła - 5+ Wciągająca, wzruszająca, tajemnicza. Po prostu miód! Moim zdaniem pod tym względem przebija jedynkę. Klimat jednak już mniej straszny. Ale to jednak 2 uważam obecnie za najlepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginał na Allegro i graj na emulatorze. Najnowszy ePSXe jest w 100% kompatybilny z SH, grafika lepsza niż na konsoli. W razie czego służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 21:08, Xqu napisał:

Właśnie skończyłem część 2. Fabuła - 5+ Wciągająca, wzruszająca, tajemnicza. Po prostu miód!

A widziałeś wszystkie 5 zakończeń? Ja zrobiłem już 3 (In Water, Leave, Rebirth) i chyba mi się nie uda zrobić zakończenia Maria (ucieczka szpitalnym korytarzem...), ale obecnie pracuję nad zakończeniem Dog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część jest rewelacyjna - ma mroczny klimat, świetną fabułę oraz sporo innowacyjnych pomysów. Nie straszą nas wyskakujące zewsząd potwory, ale... cisza. I mgła, z której za chwilę coś może się wyłonić. Uwielbiam ten tytuł.
Dwójka trzyma poziom oryginału. Ma rewelacyjną fabułę oraz niezwykłe postaci (z Piramidhead''em na czele). "Silent Hill 2" to jeden z nielicznych przypadków gry naprawdę ambitnej!
Trójka jest już znacznie słabsza, choć wciąż jest grą naprawdę dobrą. Ma piękną grafikę, klimat oraz niezły soundtrack (piosenka - "You''re not here" - świetna!). A moment w "Borley''s Haunted Mansion" to jeden z najlepszych i najmocniejszych motywów z jakimi się w grach spotkałem. Grał ktoś i pamięta ten fragment?
Najsłabsza zdecydowanie jest czwórka. Masa zmian (nie mogą się kierować zasadą, że jeśli coś jest już dobre, to po co to zmieniać?), słaby klimat, nieciekawe przerywniki (pierwsze dwie były w tym przypadku mistrzostwem świata, trzecia również była rewelacyjna pod tym względem) oraz dziwne prowadzenie akcji i mało ciekawy bohater. Chociaż jeszcze gram, a przecież wiele jeszcze może się zmienić. Czemu tylko ja w to nie wierzę?

O Silent Hillu mogę pisać dużo, bo to jedna z moich ulubionych gier. Czekam też na film reżyseruje Christopher Gans ("Braterstwo Wilków"), scenariusz jego oraz współautora "Pulp Fiction". Gra Radha Mitchel ("Pitch Blach") i Sean Bean ("Dwie więże", "Powrót Króla"). A premiera polska w czerwcu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 12:42, Manni. napisał:

"Silent Hill 2" to jeden z nielicznych przypadków gry naprawdę ambitnej!


Zgadzam się całkowicie. Bawię się grami komputerowymi od czasów Spectrum ale żadna z nich nie miała tak niesamowitej i przedewszystkim dojrzałej fabuły. Niekwestionowany numer jeden. Grałem również w ten dodatek do SH2. Wprowadza ciekawe wątki do fabuły i parę spraw próbuje wyjaśnić. Szkoda tylko, że takie krótkie.

Nie mam konsoli stad też nie grałem w pierwszą część. Chociaż w sumie to grałem na emulatorze ale po godzinie wyłączyłem i nie wróciłem. Nie żeby gra była do kitu ale ta emulacja była straszniejsza niż sama gra.
Trzecia część to już nie to samo ale nadal dobrze. Miejscami bardzo dobrze. Dreszcz mnie przechodzi jak pomyśle o tej drabinie w alternatywnym supermarkecie(mam bardzo dobre nagłośnieine co jest dosyć istotne w tej scenie).
Czwarta...hmm...no cóż, przeszedłem co mimo to dobrze o niej świadczy, ale spodziewałem się znacznie więcej.

PS. Ktoś tu wspomniał Fahreneheita. To nie ten sam gatunek. To naprawda fajna gierka ale ze straszeniem nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 11:18, Treant napisał:

> Właśnie skończyłem część 2. Fabuła - 5+ Wciągająca, wzruszająca, tajemnicza. Po prostu miód!
A widziałeś wszystkie
5 zakończeń? Ja zrobiłem już 3 (In Water, Leave, Rebirth) i chyba mi się nie uda zrobić zakończenia Maria (ucieczka szpitalnym
korytarzem...), ale obecnie pracuję nad zakończeniem Dog.


Na razie miałem tylko zakończenie "In Water". Bardzo wzruszające swoją drogą. Teraz przechodzę "Born From A Wish" - nie jest takie krótkie jak gdzieś czytałem. Mam już na liczniku trochę ponad 1h. Potem może wrócę do 1 części. A następnie zobaczę resztę zakończeń w dwójeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 16:46, Xqu napisał:

Na razie miałem tylko zakończenie "In Water". Bardzo wzruszające swoją drogą.

Wszystkie, które do tej pory widziałem mają coś w sobie. Pewnie "Dog" wyłamie się ze schematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gralem tylko w 1 czesc na PSX no i cóż... w polowie mi sie znudzila ;p slyszalem ze 4 jest fajna no ale coż, bogaty to ja nie jestem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 17:43, Treant napisał:

> Na razie miałem tylko zakończenie "In Water". Bardzo wzruszające swoją drogą.
Wszystkie, które do tej pory widziałem
mają coś w sobie. Pewnie "Dog" wyłamie się ze schematu.


Widziałem zakończenie "Dog". Jest rozbrajające, ale w żadnym wypadku nie można go traktować na poważnie. A muzyczka przy napisach powala! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować