Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry roku czytelników Gram.pl - najlepsza gra cRPG

24 postów w tym temacie

Michał 'Myszasty' Nowicki

Odsłony recenzji nie pozostawiają żadnych wątpliwości - gry cRPG są w najściślejszej czołówce jeśli brać pod uwagę Wasze zainteresowanie. Oto pięć wybranych przez redakcję propozycji na grę fabularną 2014 roku.

Przeczytaj cały tekst "Gry roku czytelników Gram.pl - najlepsza gra cRPG" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko Divinity: Original Sin. Wasteland 2 jest równie dobrym kandydatem, choć osobiście się od tej gry odbiłem. Reszta może buty czyścić - z Dragon Age włącznie, które choć dobrą jest grą, do tych dwóch tegorocznych hiciorów z Kickstartera nie sięga nawet na szczudłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2014 o 19:48, Tom180 napisał:

Z wymienionych tytułów to tylko Dragon Age Inkwizycja zasługuje na miejsce nr 1.


W kategorii "single player MMO" może i tak.

Kilka pozycji na tej liście (The Banner Saga czy South Park - choć to dobre gry, nie przeczę) zastąpiłbym godniejszymi nominacji kandydatami: Might&Magic X i Legend of Grimrock 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tylko Divinity: Original Sin. Wasteland 2 jest równie dobrym kandydatem, choć osobiście
> się od tej gry odbiłem. Reszta może buty czyścić - z Dragon Age włącznie, które choć
> dobrą jest grą, do tych dwóch tegorocznych hiciorów z Kickstartera nie sięga nawet na
> szczudłach.
Nie pij tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

South Park super, Banner Saga przefajna, ale jednak Dragon Age należy się pierwsze miejsce. Divinity znudziło mnie po pierwszym mieście, w Wasteland 2 nie grałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno porównywać AAA z indie, ale myślę, że jednak z wyżej wymienionych to DA:I oraz The Banner Saga zasługują na wyróżnienie. Do tego można by dodać Legend of Grimrock 2, ale w tym zestawieniu pewnie chodziło o bardziej fabularne RPG-i.
Wasteland 2 odbieram trochę jako rozczarowanie, ponieważ spodziewał się czegoś znacznie bardziej dopracowanego. Co do Divinity to trochę nie rozumiem hype''u na tą grę - jest ona dobra, ale na pewnie nie "bardzo" dobra. Tu nawet nie chodzi o jakieś niedoróbki, ale o koncepcję designu gry. Divinity to taka mieszanka elementów wszystkich rodzajów RPG, co nie do końca jest smaczne.

Osobiście wyróżnił być również Transistor, którego jedynym minusem jest zbyt krótka długość gry, przez co nie można nacieszyć się rozgrywką i storytellingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Divinity znudzilo mnie tak w 3/4 gry. Banner Saga znudzilo mnie jeszcze szybciej. Jak dla mnie Dragon Age Inkwizycja, nie tylko jako najlepszy rpg ale rowniez jako gra roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie z wymienionych tutaj tytułów - Divinity mnie znudziło w 3/4, po prostu mała ilość bohaterów, dialogów oraz miałka fabuła sprawiły, że w pewnym momencie uświadomiłem sobie: "A co mnie to wszystko i ten świat obchodzi?". Wasteland 2 miał za dużo niedoróbek, bugów, kiepską mechanikę, nieprzemyślane rozwiązania, bezsensowny system rozwoju. Ukończyłem i stwierdziłem, że wrócę, ale jak naprawią. South Park jest świetną grą i sprawił mi masę radochy, ale też w pewnym momencie miałem już przesyt na języku i zrezygnowałem z ukończenia tytułu (pomijam, że sam south park mi się średnio podoba). Z kolei Dragon Age mnie pozytywnie zaskoczył i sprawił masę przyjemności, kończąc się dokładnie w tym momencie w którym - przynajmniej dla mnie - powinien. Chociaż ogrom terenów sprawił, że momentami czułem się przytłoczony, to jednak poznawanie przygód mojego Inkwizytora wraz ze zgrają nieźle/gorzej (COLE SRSLY?!) albo dobrze napisanych postaci sprawiło, że dla mnie jest najlepszym kandydatem na najlepszego cRPGa i grę roku. Oddaj cios, Wiedźminie, liczę na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 14:06, Garett napisał:

Brakuje w tym zestawieniu Lords of Xulima i Legend of Grimrock 2. Mimo wszystko to byl
udany rok dla cRPGow.


Najlepszy od ponad dekady. W kolejce czekają rewelacyjnie zapowiadające się Age of Decadence czy Underrail, które już teraz po prostu miażdżą konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować